بازدید 5780

ژاپن: فشارهای جهانی کیم را پای مذاکره نشاند

کد خبر: ۸۷۹۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶ 17 February 2019

وزیر امور خارجه ژاپن می گوید اتحاد و فشار کشورها در برخورد با مساله کره شمالی، مذاکره سران آمریکا و این کشور را امکان‌پذیر کرد و کیم را پای مذاکره با ترامپ نشاند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، تلویزیون ژاپن روز یکشنبه گزارش کرد 'تارو کونو' در نشست امنیتی مونیخ در آلمان خواستار ادامه همکاری های بین المللی درباره موضوعات امنیتی از جمله مساله کره شمالی شد.

او گفت: دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهوری آمریکا است که به طور جدی فشارهای اقتصادی و نظامی بر کره شمالی وارد می کند و حمایت جامعه جهانی را هم جلب کرده است.

وزیر خارجه ژاپن تصریح کرد: به دلیل همین فشارها است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، اکنون به هانوی می آید و دومین نشست خود را با رییس جمهوری آمریکا برگزار می کند.

کونو بر اهمیت ادامه همکاری کشورها از جمله تلاش ها برای متوقف کردن کره شمالی در دور زدن تحریم ها از طریق انتقال کشتی به کشتی محصولات نفتی، تاکید کرد.

وزیر خارجه ژاپن درباره شراکت در هزینه های نظامی دنیا هم گفت: اگر آمریکا دیگر نمی تواند تنها پلیس جهان باشد، به نظر او ژاپن، کانادا، کشورهای اروپایی و سایر کشورهای دارای دیدگاه های مشابه، باید کمک های خود را افزایش دهند.

پنجاه و پنجمین دوره کنفرانس امنیتی مونیخ با شرکت بیش از 600 تن از تصمیم سازان بین المللی از عرصه های مختلف سیاسی، تجاری و جامعه مدنی 26 تا 28 بهمن برای بحث درباره بحران های کنونی و چالش های امنیتی آینده در حال برگزاری است.

کنفرانس دفاعی و امنیتی مونیخ از سال 1963 تاکنون هر سال در شهر مونیخ آلمان برگزار شده است و هدف کنفرانس گفت وگوی مسئولان و روسای سیاسی، اقتصادی، علمی و نظامی سراسر جهان درباره حفظ صلح و برقراری امنیت است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی