بازدید 8329
به منظور کاهش قیمت نفت

آمریکا معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران را تمدید می‌کند

کد خبر: ۸۷۰۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۰ 15 January 2019

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند یکی از اهداف دولت ترامپ پایین نگه داشتن قیمت جهانی نفت است و در این شرایط احتمال دارد برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، معافیت‌ها از تحریم اعمال شده بر واردات نفت خام ایران را تمدید کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از  تسنیم، دولت آمریکا علیرغم سیاست‌هایش مجبور است اجازه ادامه صادرات نفت ایران را بدهد. در گزارشی که شبکه سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده، آمده است که دولت ترامپ احتمالا فضایی را برای ادامه صادرات نفت ایران فراهم می‌کند، که هدف آن فراهم کردن شرایط لازم برای پایین نگه داشتن قیمت جهانی نفت در ادامه سال جاری میلادی است.

به نوشته این رسانه آمریکایی، برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران چند روز پیش از تأیید این نکته خودداری کرد که کاخ سفید تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران را مستحکم‌تر اعمال خواهد کرد. وی در عمل مسئله امکان تمدید معافیت‌ها و استثناهای اعطا شده به برخی خریداران بزرگ نفت ایران برای ادامه واردات نفت خام از ایران را همچنان مطرح نگه داشت.

طبق گزارش سی‌ان‌بی‌سی، تصمیم دولت آمریکا در ماه نوامبر برای اعطای معافیت به هشت کشور وارد کننده نفت از ایران، از جمله چین و هند، موجب شگفتی بازارهای نفت شده و در کاهش قیمت جهانی نفت خام در بازه سه ماهه گذشته مؤثر بوده است.

برایان هوک اخیرا در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اینکه آیا دولت آمریکا معافیت‌های را تمدید خواهد کرد، پاسخ داد که فعلا نمی‌تواند به این پرسش پاسخی دهد. وی گفت: «تمام آن چیزی که می‌توانم بگویم این است که ما بر این باوریم ... زمانی که یک بازار نفت با [میزان] عرضه بهتری داشته باشیم، آن شرایط ما را در وضعیت بهتری برای تسریع مسیر صفر [کردن صادرات نفت ایران] قرار می‌دهد.»

به نوشته سی‌ان‌بی‌سی، این اظهارات برایان هوک نشان می‌دهد تصمیم آتی دولت آمریکا تاحدودی به قیمت جهانی نفت خام در هنگام منقضی شدن مدت زمان معافیت‌ها (در اوایل ماه مِی) بستگی خواهد داشت.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
آخرین اخبار
وب گردی