بازدید 21137
هزار و پانصد و سی و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛

روایت برادر موسوی از آخرین وضعیت حصر/فراخوان پزشکیان درباره یک شایعه جنجالی/حضور شعبان بی‌مخ‌ها در قاچاق پوشاک!

رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: نسرین ستوده دوباره ممنوع الملاقات شد/تکذیب دستگیری مدیرعامل بنیاد تعاون ناجا در مالزی/احتمال رد شدن طرح استانی شدن انتخابات در مجمع تشخیص و ... که رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۶۹۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱ 14 January 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

میرمحمود موسوی: تغییر جدیدی در حصر برادرم ایجاد نشده است

در حالی که فرزند مهدی کروبی می‌گوید از دو ماه پیش تغییراتی در وضعیت محصورین به‌وجود آمده، اما میرمحمود موسوی، برادر میرحسین موسوی تأکید دارد، تغییری در وضعیت برادرش و زهرا رهنورد حاصل نشده است و حصر آنان مانند قبل ادامه دارد. حسین کروبی فرزند حجت‌الاسلام مهدی کروبی امروز در گفت وگو با ایلنا اعلام کرده است: «حدود دو ماه پیش مسئولان امنیتی به آقای کروبی و موسوی گفتند به انتخاب خودتان هفته‌ای یک بار می‌توانیم شما را بیرون ببریم، ولی تعیین آن محل باید هماهنگ شده باشد.» به گفته او، این ملاقات‌ها از شش هفته پیش آغاز شده و مهدی کروبی ۶ هفته است که دیدار‌هایی داشته و به ‌جز یک مورد که به دیدار یکی از دوستانشان رفته، مابقی موارد را به دیدار خانواده شهدا رفته است. اما میرمحمود موسوی در گفت وگو با ایرناپلاس در واکنش به این خبر می‌گوید: تغییری در وضعیت برادرم و خانم رهنورد به‌وجود نیامده است. حصر به همان شکلی که از قبل بود همچنان ادامه دارد. او می‌افزاید: اواخر سال گذشته اعلام کردند که خانواده و خواهر و برادر‌های آقای موسوی و خانم رهنورد می‌توانند با آنان دیدار داشته باشند و آنان هم اگر مایل باشند، می‌توانند به دیدار اقوام (خواهر و برادر) بروند. البته این روند برای مدتی متوقف شد و بعد دوباره به وضعیت گذشته بازگشت. به گفته او، میرحسین موسوی در یازده ماه گذشته به خانه هر کدام از خواهر‌ها و برادر‌های خود یک بار و فقط به خانه یکی از خواهران دو بار رفته است. او با تأکید بر اینکه برادرش به غیر از این دیدار‌ها به جای دیگری نرفته است می‌گوید: «در هفته‌های اخیر تغییری در وضعیت ایشان به‌ وجود نیامده است.»

فراخوان پزشکیان درباره یک شایعه جنجالی

رئیس هیأت نظات بر رفتار نمایندگان مجلس گفت: حواشی ایجاد شده در مورد نماینده ملکان در این هیأت بررسی می‌شود و شاکیان می‌توانند مستندات خود را ارائه کنند. «مسعود پزشکیان» در گفت و گویی تأکید کرد: با همکاری قوه قضاییه حواشی ایجاد شده در مورد نماینده ملکان را بررسی می‌کنیم تا چنانچه صحت داشته باشد با نماینده متخلف برخورد شود؛ در غیراین صورت شایعه پراکنان تحت پیگرد قرار می‌گیرند. وی به حواشی مطرح درخصوص خودکشی دختر جوان مدعی آزار و اذیت نماینده مورد نظر اشاره کرد و ادامه داد: دستگاه قضا باید ادعا‌های موجود درمورد خودکشی دختر جوان و ارتباط آن با این نماینده و همچنین این موضوع تا چه میزان واقعیت داشته را بررسی کند تا در نهایت بتوان تصمیم گیری کرد. نماینده مردم تبریز در مجلس دهم با تأکید بر این که از کنار این اتهام نباید به سادگی گذشت، گفت: باید بررسی مناسب و پیگیری دقیقی در مورد مرگ دختر جوان انجام و علت خودکشی مشخص شود چراکه تاکنون مستنداتی برای اثبات صحت و سقم این موضوع ارائه نشده است. پزشکیان از شاکیان خدادادی خواست مستندات خود را ارائه کنند، چراکه اطلاعات مطرح در حد مطالبی است که در فضای مجازی منتشر شده است.

واکنش آشنا به برگزاری نشست ضدایرانی در لهستان

مشاور رئیس جمهوری در واکنش به برگزاری یک نشست ضدایرانی در لهستان از سوی آمریکا، گفت: دلواپسان جهانی را در لهستان جمع می‌کنند؛ اگر این همایش قبل از سال ۲۰۱۳ برگزار می‌شد، چند شرکت‌کننده داشت؟ حسام‌الدین آشنا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «‏دشمنی با ایران هزینه بالا و دوستی با ایران منفعت زیادی دارد؛ هزینه‌های دشمنی را پرداختید وقت آن بود که دوستی را هم تجربه کنید و خود را از منافع دوستی با ایران محروم نکنید. دلواپسان جهانی را در لهستان جمع می‌کنند؛ اگر این همایش قبل از سال ۲۰۱۳ برگزار می‌شد، چند شرکت‌کننده داشت؟»

نسرین ستوده دوباره ممنوع الملاقات شد

پیام دُرفشان وکیل نسرین ستوده، روز دوشنبه به ایرنا گفت: چندی است به بهانه وجود قیچی در لوازم خصوصی موکلم مجددا به صدور دستور ممنوع الملاقاتی وی اقدام کرده اند. با توجه به طرح خصوصی سازی زندان‌ها و اینکه اساسا زندانیان با دریافت جیره خشک مبادرت به آشپزی می‌کنند تمام ابزار آشپزی از جمله چاقو‌های متعدد و مختلف در اختیار آنان قرار دارد، اما اینکه چطور یک قیچی نزد موکل اهمیت یافته، جای پرسش است. با توجه به شخصیت موکلم باید توجه داشت اینکه وجود یک قیچی موجب بهانه جویی برای صدور دستور ممنوعیت ملاقاتی شود فاقد هر گونه وجاهت است. متأسفانه مسئولان زندان به هر بهانه‌ای سراغ اعمال دستور ممنوعیت ملاقات موکلم با فرزندانش می‌روند و بدین وسیله با نقض اصل شخصی بودن مجازات‌ها و با تحمیل رنج به فرزندان خردسال و نوجوان وی موجب آزار وی می‌شوند. پیشتر هم مسئولان زندان اوین موکلم را از ملاقات فرزندانش ممنوع کرده بودند که نسبت به این تصمیم در دادسرای کارکنان دولت طرح شکایت کردیم و موضوع برای بررسی به شعبه دادسرا ارجاع شد. همان زمان پس از طرح شکایت در دادسرا دستور ممنوعیت ملاقات موکلم برداشته شد، اما اکنون بار دیگر این دستور صادر شده که امروز (دوشنبه ۲۴ دی) طی لایحه‌ای موضوع را به شعبه دادسرای کارکنان دولت که شکایت قبلی را در دست رسیدگی دارد، اعلام کردیم.

تکذیب دستگیری مدیرعامل بنیاد تعاون ناجا در مالزی

ضدانقلاب در ادامه دروغ‌های سریالی خود درباره مسئولان کشور این بار شایعه دستگیری سردار هابیل درویشی را در مالزی مطرح کرد. شایعه کنندگان ادعا کردند که مأموران پلیس مالزی مدیرعامل بنیاد تعاون ناجا را با مقادیر زیادی ارز و مواد مخدر دستگیر کرده است. این شایعه در حالی منتشر شده که وی روز شنبه از مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی ناجا بازدید کرده و تصاویر آن در خبرگزاری پلیس هم منتشر شده است. / فارس

احتمال رد طرح استانی شدن انتخابات در مجمع تشخیص

حسین مظفر در گفت وگو با ایلنا، درباره بررسی طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در مجمع تشخیص مصلحت نظام، بیان کرد: طرح استانی شدن انتخابات که در سیاست‌های کلی نظام که پیشنهادی مجمع هم بوده از سوی مقام معظم رهبری تاکنون ابلاغ نشده است. این عضو تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: طرح استانی شدن انتخابات در سیاست کلی نظام نه آمده و نه مصوب شده است. وی در ادامه با اشاره به این‌که چرا تاکنون بحث استانی شدن انتخابات در سیاست‌های کلی نظام قرار نگرفته است، بیان کرد: علت این است که این طرح منجر به کاهش مشارکت‌های مردمی می‌شود. مظفر خاطرنشان کرد: حال شاید این طرح مزایایی مانند اینکه نمایندگان از حوزه‌های منطقه‌ای خودشان خارج می‌شوند و به سطح استان می‌آیند داشته باشد و همین امر باعث می‌شود که ملی‌تر بیندیشند و بیشتر به وظایف نظارتی‌شان عمل کنند، اما از سوی دیگر مشخص نیست که در همه مناطق افراد توانمند وجود داشته باشند.

سخنان رئیس قوه قضائیه علیه رحیم مشایی

رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی گفت: وقتی بگوییم قاضی توطئه وتبانی کرده یا بر اثر فشار از سمت مسئولان دستگاه قضایی رای داده، توهین بلکه در مواردی افتراست، کسی که رأی دادگاه را پاره می کند یا می سوزاند، به قانون و قوه قضاییه آشکارا توهین کرده است.

کروبی هفته‌ای یک بار اجازه دیدار خارج از خانه را دارد

شب گذشته خبری منتشر شد مبنی بر حضور مهدی کروبی رئیس مجلس سوم و ششم در خانه‎‌ی یکی از شهدا. این خبر به دلیل در حصر بودن کروبی با تردید‌هایی مواجه شد. حسین کروبی فرزند مهدی کروبی با تایید این دیدار، گفت: از حدود دو ماه قبل ماموران امنیتی به آقایان کروبی و موسوی اعلام کردند که هفته‌ای یک بار می‌توانند آن‌ها را به بیرون از حصر و منزلی که خودشان اعلام می‌کنند از دوستان و اقوام ببرند. البته مأموران امنیتی تأکید کردند که اسامی ملاقات شونده‌ها باید به تایید مقامات امنیتی نیز برسد و در کمیسیون یا هیاتی در این باره تصمیم گرفته خواهد شد که آقای کروبی چه افرادی را می‌تواند ملاقات کند. آقای کروبی نیز اعلام کردند که تمایل دارند این ملاقات‌ها را از خانواده‌ی شهدا آغاز کنند و به همین منظور ابتدا به دیدار مادر سه شهید شاه‌حسینی رفتند و سپس به دیدار خانواده سه شهید پناهی که در کرج هستند رفتند. در این مدت خانه‌ی چند شهید و همچنین یکی از دوستانشان رفته‌اند. اما برخلاف شایعات مطرح شده در شب گذشته در این دیدار اخیر نیز هدیه‌ای از جانب حاج آقا داده نشده که حال بخواهد انگشتر باشد یا تراول. البته هدیه دادن سنت اسلام است و ایرادی هم ندارد، اما هدیه‌ای در این دیدار داده نشده است. خانواده درجه یک نیز که شامل عروس‌ها و نوه‌ها و ما می‌شود، هرزمان که بخواهند می‌توانند با ایشان دیدار کنند، اما کلید منزل در دست نیرو‌های امنیتی است و هر بار که ما می‌رویم باید آیفون بزنیم و بعد هم در را پشت سر ما قفل می‌کنند و با وجود تأکید خانواده کلید به ما داده نشده است. / امتداد

مشارکت در خاموش کردن آتش جنگل به جای زندان

راننده بی‌احتیاط به جای زندان، در خاموش کردن آتش جنگل‌ها مشارکت می‌کند. رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: قاضی دادگاهی در گالیکش، راننده بی احتیاط از جنبه خصوصی جرم به پرداخت دیه و از جنبه عمومی جرم هم به جای زندان به انجام خدمات عمومی رایگان محکوم کرد. هادی هاشمیان افزود: این راننده باید به مدت ۲۰۰ ساعت در خاموش کردن آتش جنگل‌های استان با منابع طبیعی همکاری کند. به گفته وی، اداره منابع طبیعی و واحد اجرای احکام کیفری شهرستان گالیکش وظیفه نظارت بر اجرای این حکم را بر عهده دارند. / ایسنا

حضور شعبان بی‌مخ‌ها در قاچاق پوشاک

شاهرخ جعفری، عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک درباره طرح مبارزه با قاچاق پوشاک، گفت: قاچاق پوشاک به دلیل سودآوری بالای آن جزو قاچاق‌های اول است که خیلی‌ها از طریق آن امرار معاش می‌کنند. برای مقابله با قاچاق پوشاک باید بدنه دولت و بخش خصوصی با هم همکاری کنند البته در این میان «شعبان بی مخ»‌هایی نیز داریم که در حد استانداری، فرمانداری و ریاست جمهوری لابی می‌کنند. /ایرنا

بیشترین خانه‌های تهران در کدام منطقه است؟

طبق آمار حدود ۲/۵ میلیون واحد آپارتمان مسکونی و ۳۶۰ هزار منزل مسکونی غیر آپارتمانی در تهران وجود دارد. حدود ۴۷ درصد منازل در تهران مساحتی کمتر از ۷۵ متر دارند. منطقه ۵ تهران با ۲۷۰ هزار واحد مسکونی آپارتمانی و ۱۰هزار منزل غیر آپارتمانی بیشترین تعداد منازل مسکونی را دارد. منطقه ۹ با داشتن حدود ۴۷هزار آپارتمان و ۹هزار منزل مسکونی غیرآپارتمانی، کمترین تعداد منازل مسکونی را در خود جای داده است. اعتماد آنلاین

نشانه‌ای از استعفای ظریف مشاهده نشده است

حشمت الله فلاحت پیشه، خصوص مطرح شدن موضوع استعفای ظریف و خروج ایران از برجام، اظهار داشت: مباحثی که اخیرا پیرامون خروج ایران از برجام، استعفای ظریف وزیر امورخارجه و مواردی از این نوع مطرح شده بیشتر در فضای رسانه‌ای به آن دامن زده شده است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در آخرین جلسه کمیسیون با آقای ظریف، هیچ گونه نشانه‌ای از استعفا را نزد ایشان ندیدم و با قدرت، کار خود را انجام می‌دهد. / خانه ملت

جانشین کی‌روش در تیم ملی ایران مشخص شد!

یک سایت کلمبیایی مدعی شد، سرمربی سابق تیم ملی قطر جانشین سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان می‌شود. سایت «caracoltv» کلمبیایی مدعی شد که خورخه فوساتی، سرمربی اروگوئه‌ای گزینه اول جانشینی کی روش در تیم ملی ایران است. در چند روز گذشته مطرح شده است که کی روش به عنوان سرمربی جدید کلمبیا معرفی خواهد شد و به همین خاطر فدراسیون ایران به دنبال جانشین برای اوست. انتظار می‌رود کی روش در هفته‌های آینده سرمربی کلمبیا شود و فوساتی جانشین او در تیم ملی ایران می‌شود.

دادستان کل: ادعای اسماعیل بخشی درباره شکنجه دروغ بود

دادستان کل کشور گفت: نتایج بررسی تیم کارشناسی قضایی درخصوص ادعای اسماعیل بخشی، نشان می‌دهد این ادعا‌ها کذب بوده است. حجت‌الاسلام منتظری در حاشیه جلسه مسئولان عالی قضایی درباره نتیجه بررسی‌های هیأت قضایی درخصوص ادعا‌های اسماعیل بخشی از کارگران بازداشتی شرکت هفت‌تپه خوزستان اظهار کرد: متأسفانه این‌ها برای برداشتی که با اهداف سیاسی داشتند این مسائل را مطرح کردند. این فرد یک کارگر عادی نبوده و به لحاظ ارتباطاتی که با برخی جریان‌ها داشته و به لحاظ جرایمی که مرتکب شده بوده است برای پوشش آن جرایم مسأله شکنجه را مطرح کرده بود دادستان کل کشور تأکید کرد: هیچ ضرب و جرحی در کار نبوده است.

آشنا: «پخته‌ترین» مواجهه نظام با اعتراضات در دی‌ماه ۹۶ رخ داد

حسام‌الدین آشنا گفت‌وگویی با ایسنا انجام داده که در بخشی از ان به اعتراضات دی‌ماه ۹۶ پرداخته است. در ادامه بخشی از این گفت وگو را می‌خوانیم: آیا اعتراض‌های دی ماه ۹۶ را با اعتراض‌های دهه هفتاد مشابه می‌دانید؟
- مشابهت‌ها و اختلاف‌هایی دارند از این جهت که زمینه‌های اقتصادی هر دو یکسان است و زمینه‌های اجتماعی متفاوتی دارد. زمینه‌های اجتماعی ۹۶ خیلی عمیق‌تر بود و همان مسائل اجتماعی که در دهه ۷۰ دیده نشده بود، در ۹۶ تراکم پیدا کرد؛ همانند حاشیه و متن.

به نظر شما نوع برخورد حاکمیت با اعتراضات سال۹۶ در مقایسه با اعتراضات دهه هفتاد تغییر کرده است؟
- بله سال ۹۶ نسبت به همه تاریخ جمهوری اسلامی این برخورد پخته‌تر بود.

با توجه به اینکه سال گذشته در حدود ۱۶۰ شهر کشور شاهد اعتراضات مردمی بودیم، آیا فکر می‌کنید که اگر مدیریتی که به آن اشاره کردید نبود، اعتراض‌های دی ماه گسترده‌تر می‌شد؟
-بله؛ اگر طرحی وجود داشت، طرح اسقاط دولت بود؛ اگر هم طرحی وجود نداشت، می‌توانست به زمین خوردن نظام منجر شود.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۷۲
دولت محترم و جناب آشنا بهتر است به وظایفشان عمل کنند و حواسشان به اختلاس ها و فسادها باشد تا اعتراضی صورت نگیرد
پاسخ ها
بَمبو بَمبوبَمبو
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خیلی سخته اما خداحافظ تابناک برای همیشه
البته به همراه دوازده نفر دیگه
که اونا هم خودم بودم
لطفا دغدغه های مخاطبان پرشمارتون رو به گوش مسئولین برسونید
گرچه بعید میدونم که این کارو انجام بدید!
باتشکر
خداحافظ
بهمراه کولی اندونزیایی اهل جزیره بالی
ماندیگو
مَندیگو
مهدی دوصفرهفت
سیریوس کنفسیوس
امیرمهدی
شیوا
Raha
کی به کیه
ایول به خودمون
شلم شوربا
مهندظ
ناشناس
| Germany |
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خان محمد رو از قلم انداختی دوستم.حیف شد میدون بی رقیب حال نمیده.منم میدونستم همه اینها یک نفره.در اینده هم خواستی برگردی از کنسرت و رقص و تکرارت میشناسمت.ولی بهت عادت کرده بودیم.باش دیگه دورهمیم.
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
عزیزم قبل از خدا حافظی بما نگفتی از کدام‌جناح بودی . اصلاح طلب . اصول گرا . میانه رو . بی طرف . آرمانگرا . ارزشی . حزب الاهی کدام بودی . حداقل اگر مطلبی گفتی که باعث رنجش کسی شد طلب بخشش هم‌میکردی . نکنه گروه احمدی جون‌بودی
ناشناس
| Germany |
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
زندگی در جهنم هم فکر نکنم به سختی زندگی در ایران باشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
بروید به سلامت. سواد کافی نداشتید و نظرهایتان خسته کننده و بی ارزش بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
داداش خداحافظی واسه چی؟! کی بهت حرف زده بگو خودم باهاش برخورد کنم هرچند منم دیگه از دست سانسورچی تابی عاصی شدم باور کنید
خان محمدعلی آقا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خطاب به فیلترشکن فرانسه و بقیه دوستان:

لطفا شایعه درست نکنید که بنده با قدرت هرچه تمام تر یکه تاز بی همتای سخنوری و آگاه سازی و روشنگری در تابناک خواهم بود و به کارم ادامه خواهم داد البته خدا رو چه دیدی
همه یه روزی رفتنی اند :-)
چلغوزخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
داداش قبل رفتن ای کاش اسمهات رو رمز گشایی میکردی! مثلا بمبو یا مندیگو یا... اینا رو از کجا آوردی؟!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
جالبه که آنقدر تابناک نظرات رو سانسور کرد که کاربران خودشان دچار خودسانسوری شده اند همانطور که میبینیم تا این لحظه ۳۱ انتشار یافته درمقابل فقط ۱ غیر قابل انتشار وجود داره که حکایت از تطبیق مخاطبان با ذهنیات مسئول گزینش نظرات تابناک داره
یالقوز
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
البته منظورم یالقوز بود نه چلغوز! خخخخخخخ
آنتی سانسور
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خیلی جالبه که توی کل نظرات هیچکدومشون مربوط به اخبار تکراری و روزمره و سیاست زده بالا نیست و قسمت نظرات تابناک تبدیل شده به چت کردن مخاطب ها با یکدیگر!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
یه دفه کف قیمت ماشین رو تو ایران بذارن صدمیلیون تا از آلودگی هوا کم بشه با اینکار هم پول بیشتری عاید خودروسازها میشه و به تبع اون مالیات بیشتری برای دولت جمع میشه و بودجه های دولت هم صرف رفع آلودگی هوا نمیشه خلاص
ناشناس
| Germany |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
بمبو جان
من هم اعتراض کردم و تابناک کمی تصحیات انجام داد.
تا زمانی که نظرات حتی ناقض زده شوند ،در این شرایط باید اظهار نظر کرد ،چونکه ما باید دمکراسی را تمرین کنیم .
. مملکت در خطر است.
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
میدونستم میای . این بولوتیک بود . چون در سیاست چیزی بنام قهر و آشتی نداریم . قهر مال بچه هاست . کسی که از رجال سیاسی شده و در سایت نطر سیاسی میدهد تحمل انتقاد را هم دارد چون اولین شرط در سیاست هست حالا بگو ببینم از احمدی نزاد چی خبر . چند روزی هست خبری نشده
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دو تا فیلتر شکن با پرچم فرانسه هست منطورت کدامشان هست .‌چون تغییر پرچم با خود مرور گر بصورت خودکتر هر چند روز تغییر میکند بستگی به تنطیمات دارد . کاربران بی تقصیر هستند حالا شاید فردا شب خودش پرچم المان شد یا کشور دیگر . زیاد سخت نگیر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
بهترین راه همین هست که خودمان طرح نطر کنیم و با هم نظر دهی کنیم و نطر هم را به چالش بکشیم چون نمیشود تیتر خبری را تجزبه و تحلبل کرد بنابراین چون بیکار شدیم . مقل آرایشگرها وقتی بیوار میشوند موی سر همدیگر را اصلاح میکنند خخخخ
و البته رسیدگی به وضعیت اسفبار و بغرنج آقازادگان!
این تیتری که شما زدید در مورد نماینده ملکان معنایش این است که خودتان هم آن را شایعه می دانید!!!! آنهم قبل از تحقیق و تفحص!!!!!!!!!
آقایون اگر می خواهید یک زندگی شاد و بیدغدغه داشته باشید هرگز ازدواج نکنید. و بدانید و آگاه باشید که داشتن رابطه جنسی باعث پیری زودرس و انواع بیماری های روحی و حتی خطر ابتلا به بیماری های مهلک و کشنده ای نظیر ایدز و هپاتیت خواهد شد.

به جای ازدواج و هزینه های متعاقب آن برای خود یک خانه ویلایی در یک محل مناسب بخرید و هر سال یک درخت مثمر در حیاط آن بکارید.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
روانشناس خوب سراغ دارم
ناشناس
| Netherlands |
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
کاملا با شما موافقم .‌برای اینکه آلان میشود ازدواج کرد ولی وسایلی مثل ال سی دی . ماشین . خانه . سای بای ساید . چند تا فرش . مبل . تلفن . شغل مناسب تازه عروسی و عقد و چشن و بچه و تحصیل و دانشگاه و سربازی و دوباره وووووو بهترین راه همین هست سرمایه را بردارید یک کلبه خوشگل در یک جای دبش با صفا رو به باغ و جنگل البته با در امد مناسب زندگی بهترین راه هست . ازدواج بین دو اسنان هست نه دو جسم بی روح
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
همین شما نیستی که تا یه اتفاق غیراخلاقی تو کشور میفته میای و میگی که مهم ترین عاملش سرکوب جنسی و مشکل بودن ازدواجه؟!
ایران هیچ وقت آباد نخواهد شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
یک کلام ختم کلام
داماد این و داماد اون چی شدن پس؟ازشون خجالت میکشین؟متخلفان برج ساز،قانون شکنان خودی.یه جا سالم مونده بگین..
ایران به اندازه 7 قرن از کل دنیا و به خصوص کشورهای توسعه یافته اروپایی و آمریکای شمالی عقب هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
سانحه هوایی که باعث شد جمعی از هموطنان عزیزم را از دست بدهیم به ملت و خانواده عزیزان تسلیت عرض میکنم . ایکاش به جای این هواپیماهای دهه ۴۰ هواپیماهای نو خریداری بشه تا جان اینجوری از دست نره . مسولین هم از اروپا تا امریکا و آسبا با همین فرسوده ها مسافرت مینمایند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
افکار شما هم به اندازه ۷۰۰۰ سال از خود ایران عقب تر هستید
اقای پزشکیان چرا بعد از فوت مدعی دنبال تحقیق هستید قبل از فوت می توانستید دعوت کنید و ادعایش را بررسی کنید !
پاسخ ها
آفرین
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
همین اقای پزشکیان اون زمان این رسیدگی را رد کرد و باعث شد که این اقا پاشو بازم از گلیمش درازتر کنه ! همین اقای پزشکیان رد صلاحیت ایشون را رد کرد و نگذاشت اجرایی بشه !
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
از آقای پزشکیان انتظار چنین حرفهایی را نداشتم حالا که همه چیز تمام شده می خواهی رسیدگی کنی
سال به سال شرایط زندگی برای مردم عادی بدتر شده
تحقیقات شکنجه بخشی کاملا به نتیجه رسید اقای پزشکیان حالا نوبت پرونده سلمان خدادادی است شما تحقیق نکرده ملت نتیجه را میدانند زحمت بیهوده نکشید
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
چند روز عرض کردم که اگر تمام‌مشکلات راه و جاده و گرانی و بیکاری حل شود تازه مشکلی بنام حقوق شهروندی و آزادیهای دیگر مشکلات همچنان وجود خواهد مثلا فکر کن کشوری از نظر اقتصادی مثل آلمان که باشی در وسط شهر برلین دارن کسی با چرصقیل بالا تب تاب میخورند . ورود سرمایه خارجی وجود نخواهد داشت
با این وضعیت زمانی حصر برداشته خواهد شد.
چرا قطره چکانی و با این همه شرط وشروط؟
این آقایان در حصر می توانند به بنیه مردمی ،اتحاد کمک کنند که در این شرایط به آن نیاز داریم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
نظر دادن که اجباری نیست... شما نمیخواد تعیین تکلیف بکنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اینا از اتحاد مردم کم نکنن شاهکار کردن
اتحاد خخخخخخخ
ناشناس
| Germany |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
نظر دادن در این شرایط خطر ناک برای یک ایرانی دلسوز یک وظیفه است ولی شانتاژ و دیگران را از نظر دادن منع کردن نادرست است.
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
شما دلسوزید دوست عزیز خداوند شما را برای مملکت نگه دارد‌.هر گرهی از مشکلات کشور باز شود یک قدم بجلوست.بر عکس کسانی هنرشان اضافه کردن گره و مشکل است
ناشناس
| Netherlands |
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
رفع حصر باید انجان بگیرد مردم به روحانی رتی دادند تا از طریق دمکراتیک بگویند که مطالبه مردم چند چیز هست حالا از راه دمکراسی نشد راهش چیست .
دادستانی با عنوان مدعی العموم حداقل جهت دفاع از شخصیت حقوقی نمایندگی مجلس باید ورود کند و تحقیق کند نیاز به شاکی ندارد. درخواست شاکی یعنی عزم لوث کردن ان
اتفاقاً طرح استانی کردن انتخابات نمایندگی برای این است که جمعیت بیشتری شرکت کنند چون هر شهر برای اینکه همشهری آنها رای بیاورد بیشتر شرکت می کنند...این آقا خودشرابه بیراهه زده که یعنی هدف این طرح چیز دیگریست و نه مشکل عدم شراکت مردم بخاطر ضعف عملکرد مجلس
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
من هر چه این طرح را در سایت خواندم زیاد مطلب روشن نبود یعنی اگر کسی در استان تهران مدتی زندگی کرده سپس به دلایلی در استان کرمانشاه زندگی کرده آیا میتونه کاندید بشه یعنی این طرح یک ماهیت حقوقی و مذهبی و سنتی و جعرافیایی داره . مثل اینکه لاریجانی برود قم بگوید من نماینده قم‌هستم پس مردم قم بمن رای میدهند چون در جاهای دیگر رقیب سر سختی دارم احتمال این هست تهرانیها به دلایلی بمن رای ندهند اصل موضوع چی هست چه سیاستی در این طرح هست کسی میداند من بیشتر از این نمیدانمو
هبچ وقت ندیدم مسئولان محکوم شوند . اگر هم محگوم شوند بابت خسارت شانه موی سر دانشجو فقط صد تومان محکوم‌میشوند یا مثل مرتصوی به جهت اینکه شاکی سمج و قوی داشت صدور حکم هم‌جهت خنکی دل ساکی بوده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ایول آفرین... چند تا سلطان اعدام شد اما معلوم نشد به کجا وصل بودن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
شما زندان کهریزک را به یاد بیار اگر بچه نبودی ان زمان که چه واکنش نشان دادن و حتی اعدام هم شدند فکر کنم چند نفر از نیروها
کسی که حکمی را میسوزاند یعنی به قانون توهین کرده است . سوالی که تد دهن مخاطبین شکل میگیرد پس پخش سولات مکرر قاضی به مشایی در مورد جاسوسی دیگر چی بود . بی زحمت حقوقدانی توضیح دهد
تابی جان دیشب خسته نشدی اینقدر فعل ها را گاهی به متبت و گاهی به منفی تغییر دادی مثلا جای که نوشته بودم شود شد نشود . نیست شد هست . نیاز هست شد نیاز نیست خیلی خیلی خسته نباشی . وقتی انتقاد در جامعه نباشه همه چیز بر عکس میشود مثل ایسنتاگرام بخشی به کلی اصلا بخشی دروغ گفته بود حالا بعد از یک سال یا مدت دیگر موضوع از زبان‌کس دیگری جور دیگر بیان‌میشود
آقای پزشکیان! لطفا بفرمایید مستندات تجاوز چه چیزی میتونه باشه؟؟؟
میفرمایید مردم مستندات خودشون را بیارن... خب بفرمایید مردم چه مستنداتی می تونن داشته باشن؟
مسخره کردید؟؟؟
پاسخ ها
آفرین
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اون موقع که رسیدگی شد و حکم دادند همین اقای پزشکیان اون رو رد کرد ولی به نظر من باید وابستگان اون دختر اگه مواردی هست را ارائه کنند . بلاخره صبر خدا زیاده شاید اون زمان به دلایلی توجه نشده
شعبان بی مخ رو خیلی خوب گفته. دقیقاً نوع شخصیت و رابطه این افراد با برخی قدرتمندان از نوع روابط و تیپ شخصیتی شعبان بی مخ معروف است. فقط مشکل این است که به شدت تکثیر شده اند
خجالت اوره شعبان بی مخ اینها همه دارای مخ اونهم از نوع خوبش هستن واز اطرافیان مسوولان.پس آدرس غلط ندید خیلی وقته برخی مسوولان دارن بنام فک و فامیل شرکت میزنند و در تمام مزایده ها برنده ونصف نصف بدون نظارت شریک . اونقدر بخش خصوصی رو بیکار نگهداشتن دیگه کلا تعطیل شد .حالا برای اصلاح بهترین راه تمام مدیران و مسولان باید برکنار و باسوادان کنج نشین سر کار بیان و چون اینهم امکانپذیر نیست پس بی خیال پیشرفت و آبادانی هرروز ویرانتر کنید
در ایران به چند دلیل خصوصی سازی انجام‌نمیگیرد اولا فکر میکنند که امکان دارد دولت فقیر شود دوم اینکه طبق قانون اساسی اقتصاد در ایران بخ بخشهای خصوصی و دولتی و تعاونی تقسیم شده اند که هر کدام از این موارد بر عکس هم عمل میکنند یعنی جای که کالای دولتی یا تعاونی میدهد با بخش خصوصی که کیفیت ان بهتر هست قابل رقابت هم نیستند . ارزانی و بی کیفیتی . سوم اینکه چون اقتصاد با ارمانها و منش سیاسی گره خورده پس این گرانی و تورم از تبعات همین روش ها هست . چرا دیگر کشورها مشکلات مثل مارا ندارند . پول باید دست مردم باشد . مردم ثروت مند باشند
فعلا که همه تو حصر گرانی و فقر و بیکاری و طلاق و فساد گیر کردیم ، امید رفع همه حصرها رفع کینه ها و کدورتها به شرط انکه کیهانیان و جوان و.... ادرس اشتباه به رهبری عزیز ندهند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
البته مسیولان در رفاه مطلق دست و پنحه نرم میکنند و ملت رو توصیه به لنگ پوشیدن و اشکنه خوردن میکنند ؟
مطمین باشید افراطیونی که کاسب حصرند اجازه رفع حصر رو نمیدن چرا که میخوان به ملت القا کنند رای مردم زیاد براشون اهمیت نداره فقط مهم اینه که با یک ترفندی اونها رو به پای صندوقها بکشونند ، دیدید که روحانی با چه ترفندی دوباره ملت رو پای صندوق ها کشوند علی برکت الله
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
متاسفانه یا خوشبختانه این بار این که کاسبان موفقیتی نخواهند داشت و اگر هم موفقیتی بدست آورند و اینطور که تا بحال پیش رفتن، زمان طولانی ای بهشان خوش نخواهد گذشت.
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ایران با تمام‌کشورها آشتی میکند منتها نه با این دولت . چرا دوزاریت کجه . هزینه سازی تو سیاست در ایران خیلی عادی هست . من وقتی کل سخنان مسئولان کشور را کنار همدیگر میگدارم همش برای کشور در خسران و ضرر هست علتش این هست که تغیرات را فقط منوط به اصلاح اقتصادی میدانند در صورتی اصلاح سیاسی مقدم تر هست
مشکل اصولگرایان اینه که حاضر نیستند به اشتباهات خود اعتراف کننددو هر ناکامی که به دست می اوردند عامل ان را استکبار میدانند و اگه موفقیتی باشه باید به پای انها نوشته میشه و متاسفانه دستگاههاو نهادها رو وارد این بازیهای سیاسی خود کردند نمونه ان حوادث سال ۸۸ .
از عجایب روزگاره که دلار صرافی ۱۰۰۰ تومان ارزونتر از سامانه نیما است بابا جناب همتی دست مریزاد ، الکی نیست ۵۰۰ میلیارد تو بودجه ۹۸ برای قیمت سازی اختصاص دادین ؟؟؟
درود بر احمدی نژاد و یارانش .
تفسیر های آقای آشنا و بازی با کلمات را توجه کنید . از حاشیه به متن بود . شامل ۱۶۰ شهر میشد . از اول گفته شده بود چند شهر . آقا جان اینکاره نیستید . یعنی برای حل مشکلات عدیده کشور کلا برخی هاباید خوشان را کنار بکشند
شعبان بی مخ های اقتصادی هم اضافه شد ؟؟!
تا رانتخواری وفامیل بازی در رگ مسولان است وضع کشور بهتر از این نمی شود
از صبح که من اخبار را از تلویزیون پیگیری سانحه هوایی بودم پیگیری اخبار توسط رسانه ملی خیلی عجیب بود اول گفت هولپیمای قیریزستان بود . دوم باند فرودگاه بین الملری برای ۷۰۷ نیست . سوم بعد از اخبار سفر روحانی پخش میکرد . سوم آیا فرودگاه اول ساخته شد یا نه بعدا ساختمانهای مسکونی انتهای باند فرودگاه ساخته شدند . تناقصات برای چی هست حالا چرا دلار را بالا بردیم که حالا گوشت را وارد کنیم . چرا هواپیمای فرسوده چرا
چه سندی بهتر و مستند تر از جسد این دختر مرحومه و دلالت بر حقانیت او. و کی گفته که ایشان خود کشی کرده اند. چرا پزشک قانونی علت مرگ این خانم جوان را هنوز اعلام نکرده؟
مگر در گفتگوی ظبط شده بین این خانم و آقااین خانم تهدید به قتل نشده است؟
شب دراز است و ملت بیدار.
آقای پزشکیان عزیز
1-آیا فکر نمی کنید که نمایندگان مجلس هم مانند سایر افراد عادی جامعه هستند و این آقایان معصوم از گناه نیستند که خیلی بیشتر از افراد دیگر مرتکب جرایم می شوند
2-بنطر شما چرا باید یک خانم متولد 1369 با یک آقای محترم نماینده مجلس شورای اسلامی متولد 1341 باید ارتباط داشته باشد
3- برفرض اینکه مفسده در کار بوده چرا نماینده محترم با این سن و سال باید یک خانم به این زیبایی را به تنهایی ملاقات کند
4- چرا بعد از شاکی شدن این خانم ایشان دست به خودکشی می زنند
5- ایا امکان قتل ایشان بعد از شکایت منطقی بنطر نمی رسد
6- آیا پوشاندن رد تمام نشانه ها برای رفع اتهام از این نماینده امکان پذیر نمی باشد ...
تکذیب دستگیری مدیرعامل بنیاد تعاون ناجا در مالزی خیلی قابل تامل است . شاید کسی با پاسپورت جعلی به نام ایشان سفر می کنند . وقتی یک دروغی می شنوند فقط می خواهند تکذیب کنند . . پاسپورتشو بفرستند ببینیم چیه ؟
من نمی گویم واقعیت دارد من در حدی نیستم که چنین مسئله ای را تکذیب یا تایید کنم ولی تاسف آور است که فردی با چنین مسئولیتهایی چنین حرف و حدیثهایی پشت سرش هست یک منشی و دو مراجعه کننده و .. به نظر من برای اینکه چنین چیزهایی در مورد یک مسئول این کشور نباشه باید دادگاه و نهادهای مسئول خیلی زود و شفاف و بیطرفانه رسیدگی کنند وگرنه چنین مسائلی در اذهان میماند و خدایی نکرده اگر به شکلی قابل باور برای مردم حل نشود و به شکل دیگری در اذهان باقی بماند
آن خانم که از دنیا رفت شما هم اهل رسیدگی نیستید نمک به زخم بازماندگان نریزید
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی