بازدید ۲۸۹۵۱
هزار و پانصد و سی و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: قرار است با نتیجه نظرسنجی، فردوسی‌پور را کنار بگذارند؟/مخالفان هاشمی، از او نزد رهبر انقلاب، سعایت کردند؟/آخرین وضعیت پرونده یک مدیر بازداشتی و ... که رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۶۹۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۹ 13 January 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

دریاچه ارومیه دیگر نمی‌خشکد

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: نزدیک به ۵۰ درصد وسعت دریاچه ارومیه آب دارد. فرهاد سرخوش در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه در تراز اکولوژیکی ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۰ کیلومتر مربع خواهد بود، تصریح کرد: مابقی وسعت دریاچه که امکان زیرآب رفتن ندارد با کشت درختچه‌ها و مالچ پاشی پوشش داده می‌شود تا ریزگرد‌ها تثبیت شود. سرخوش با بیان اینکه دریاچه ارومیه دیگر نمی‌خشکد، افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده و نمونه برداری‌ها از دریاچه ارومیه نشان می‌دهد، ۶ تا ۲۸ سانتی متر برخی نقاط حاشیه دریاچه ارومیه عمیق‌تر شده است. /ایسنا

بحث ما با اروپایی‌ها، فروش نفت در برابر غذا و دارو نبود

احمد امیرآبادی‌فراهانی، عضو هیأت رئیسه مجلس در واکنش به نظریه‌ای مبنی بر اینکه سازوکار مالی اروپا نفت در برابر غذا و داروست، گفت: برخی کشور‌های اروپایی از طریق مذاکراتی که با آمریکایی‌ها داشتند، چنین مجوز‌هایی را از آمریکا گرفتند که فقط دارو و بعضا برخی از اقلام خوراکی را بتوانند در مبادلات بانکی خود ثبت کنند و آمریکایی‌ها هم چنین اجازه‌هایی را به آنان داده‌اند. اما بحث ما با اروپایی‌ها در مذاکرات برجام صرفا این مسأله نبوده است و حتی در برجام، بحث صادرات اسلحه را هم داشته‌ایم که مشخصا در برجام آمده است. /میزان

بیش از ۲۰ میلیارد دلار سرمایه از ایران خارج شد

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرآنلاین گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد روند خروج سرمایه از ایران تحت تأثیر سیاست‌های اتخاذ شده از سوی بانک مرکزی و مصوبات شورای هماهنگی اقتصادی به رقم ناچیزی رسیده و حتی می‌توان به جرأت از توقف این روند صحبت کرد. متأسفانه تحت تأثیر بحران ارزی، میلیارد‌ها دلار سرمایه از کشور خارج شد که این وضعیت خود در تشدید بحران‌ها به شدت تاثیرگذار بود و فضای جامعه را ملتهب کرد. برآورد‌های ما نشان می‌دهد در مقطعی ۲۰ میلیارد دلار سرمایه ارزی از ایران خارج شده است و حتی برخی آمار رقمی بیش از این را نیز نشان می‌دهند.

قرار است با نتیجه نظرسنجی، فردوسی‌پور را کنار بگذارند؟

مرکز افکارسنجی صداوسیما چندروز پیش یک نظرسنجی با نمونه آماری ۴۰۴ نفر از افراد ۱۵ سال و بالاتر ساکن شهر تهران به انجام رساند. نکته قابل تأمل این نظرسنجی به جایگاه عادل فردوسی‌پور و برنامه «نود» برمی‌گردد که به نظر می‌رسد اختلافات اخیر این مجری با مدیر شبکه سه و خانه‌نشینی او در روز‌هایی که مسابقات جام‌ملت‌های آسیا برگزار می‌شود بی‌تاثیر نباشد. براساس این نظرسنجی، مسابقه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار با ۴۹ درصد بیننده و برنامه‌های «حالاخورشید» با اجرای رضا رشیدپور با ۳۹ درصد، «نود» با اجرای عادل فردوسی‌پور با ۳۸ درصد از شبکه سه و به «خانه برمی‌گردیم» با ۳۱ درصد در رتبه‌های بعدی این نظرسنجی قرار دارند. در گذشته شرایط به گونه دیگری بود، به گونه‌ای که برای دوره‌ای طولانی نود با اختلاف چشمگیری در صدر پرمخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیون قرار داشت. / دنیای‌اقتصاد

پیکان حکم توقیف اموال باشگاه پرسپولیس را گرفت

باشگاه پیکان از مسعود همامی دروازه‌بان سابق این تیم و باشگاه پرسپولیس به دلیل پرداخت نکردن مبلغ آزادی رضایتنامه‌هاش شکایت کرده بود. در همین رابطه باشگاه پیکان با رای دادگاه حکم توقیف اموال باشگاه پرسپولیس را به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان گرفته است. محمود شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان در این باره گفت: با حکم دادگاه این رای را گرفته‌ایم، اما با باشگاه پرسپولیس تعامل داریم و این مسأله را حل خواهیم کرد. /فارس

مخالفان هاشمی، از او نزد رهبر انقلاب، سعایت کردند؟

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به قلم عبدالرحیم اباذری نوشت: هاشمی دشمنان داخلی و خارجی بسیار داشت، دشمنان خارجی او، آمریکا، انگلیس و روسیه بودند، چون او در عرصه خارجی، سیاست‌های صلح جویانه داشت و در داخل برنامه‌های سازندگی و زیربنایی که هر دو به ضرر سیاست‌های توسعه‌طلبانه و استعماری آن سه دولت بود. مخالفان داخلیش هم از منافقین، حزب توده، فرقانی‌ها گرفته تا انجمن حجتیه، متحجران، مقدسین عقب ‌مانده و در این اواخر جریان انحرافی و انقلابی نمایان نو رسیده بودند، این‌ها ناخواسته یکی شدند نخست ترور فیزیکی کردند، بعد به ترور شخصیتی وی روی آوردند. تهمت‌ها و نسبت‌های ناروا به ایشان زدند، سخنانش را تقطیع کردند و در مقابل سخنان رهبری گذاشتند، احیانا سعایت نزد رهبری بردند تا با این ترفند‌ها و شیطنت‌ها، میان وی و رهبری فاصله و اختلاف افکنند و نظر رهبری را نسبت به ایشان تغییر بدهند.

روحانی به رئیس دفتر خود تذکر دهد

محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی، با اشاره به اظهارات اخیر محمود واعظی، مبنی بر عدم ائتلاف با اصلاح‌طلبان تندرو در انتخابات سال ۹۲ و ۹۶ گفت: اظهارات اخیر آقای واعظی ناشی از عدم شناخت وی از فضای سیاسی کشور در سال‌های قبل و همچنین عدم شناخت کافی از جایگاه حزب متبوعش در جامعه است، بدون شک اینگونه اظهار نظرات لطمه جدی به آقای روحانی می‌زند. آقای روحانی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی از برخی بی‌وفایی‌ها ابراز گله‌مندی کرد. سوال من از آقای روحانی این است "شما که این گونه از بی‌وفایی‌ها گله می‌کنید چرا به رئیس دفتر خودتان تذکر نمی‌دهید تا اظهاراتی را بیان نکند که مورد دلخوری جامعه و کسانی شود که تلاش جدی برای حضور شما در این جایگاه انجام دادند؟ " من آقای واعظی را آدم باهوشی می‌دانم. درک دقیقی از بیان چنین اظهاراتی از جانب ایشان ندارم. امیدوارم بتوانند، درباره این اظهارنظرات توضیح دهند، زیرا این سخنان نه به نفع دولت و رئیس جمهور است و نه به نفع جامعه.

روایت رحیم‌پور ازغدی از «دختربازی اسلامی» بچه‌مذهبی‌ها

حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در اظهاراتی از روابط دختر و پسر‌های مذهبی در فضای مجازی انتقاد کرد. رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه در همین فضای مجازی، دختر و پسر‌ها با هم قرار می‌گذارند ادامه داد: آن‌ها که مذهبی نیستند مثلا می‌گویند ساعت فلان در جردن. اما آن‌ها که مذهبی اند، قرار می‌گذارند در بین الحرمین. خواهر! برادر! قرار ما بین الحرمین. هر دو آن‌ها یک کار را می‌کنند. یکی نوع مذهبی اش و دیگری غیرمذهبی. رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه دختر‌ها عکس خود را با آرایش و نیمه برهنه می‌گذارد، گفت: نوع مذهبی آن هم این طور است که دختر عکس خود را با چادر، اما نزدیک و شفاف می‌گذارد و پسر هم زیرش می‌نویسد: ما رایت الا جمیلا. با خود گفته یک عبارت عربی بگوییم که اسلامی باشد؛ دختربازی اسلامی. /انتخاب

اگر کسی بگوید حوزه انقلابی نیست، بیخود می‌گوید

آیت‌الله استادی: از نظر تحقیق بسیار پیشرفت کرده‌ایم. الآن مجلاتی است که مقالات بسیار خوبی در آن‌ها نوشته می‌شود که گاهی گفته شد که اگر کل مقالاتی که در این ۴۰ سال اخیر نوشته شده است جمع کنیم یک مجموعه غنی است برای همه چی، الآن کسانی چیز‌هایی می‌نویسند غافل از اینکه بار‌ها نوشته شده است. اما از حیث معنویات چطور بوده‌ایم؟ همش رشد این‌طوری در کتابخانه و تحقیق دردی را دوا نمی‌کند. الآن طوری شده‌ایم که یا دشمن مغرض یا دشمن جاهل داریم که یک‌چیز‌هایی می‌گوید که ما در مقابل از محسنات می‌گوییم. او می‌گوید که خراب خراب است و ما می‌گوییم خوب خوب است. خداییش نه خراب خراب است، نه خوب خوب. کسی اگر بگوید در حوزه کاری نشده است و بگوید انقلابی نیستند بیخود می‌گوید و از این‌طرف اگر بگوییم همه چیز درست است این‌ طور نیست.

لغو کنسرت «علی زند وکیلی» در مشهد

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از لغو مجوز اجرای کنسرت موسیقی علی زند وکیلی در مشهد خبر داد. محمدرضا محمدی در گفت وگو با ایرنا افزود: برای برگزاری این کنسرت بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های مرتبط با فرایند کار همدلی وجود داشت و هیچ مشکلی با هیچ قسمتی نداشتیم، اما بنا به دلایلی که مربوط به حوزه کاری خود ما می‌شود در نهایت این اتفاق نیفتاد و اجرای کنسرت موکول به زمان دیگری شد. آن زمان به زودی اعلام و این کنسرت اجرا خواهد شد. مجری برنامه این کنسرت هم به ایرنا گفت: علت لغو مجوز کنسرت با توجه به فضای خبری شکل گرفته مشخص است، اما از بیان این علت معذورم و در این زمینه از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری کنید.

مرگ ۷ تن بر اثر مشروبات الکلی در فارس

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس اعلام کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۷ تن در استان فارس بر اثر مصرف مشروبات الکلی فوت کرده و تعدادی نیز دچار عوارضی نظیر کوری یا مشکلات کلیوی شده‌اند. احمد رحمانیان با بیان اینکه مصرف مشروبات الکلی علاوه بر اینکه از نظر شرعی و قانونی حرام و جرم بوده زمینه‌ساز بسیاری از جرائم است، اظهار کرد: تصادفات رانندگی، ضرب و جرح عمدی، اهانت و توهین، دعاوی خانوادگی و حتی قتل از جمله جرایمی است که بر اثر مصرف مشروبات الکلی اتفاق می‌افتد.

دادستان کل نتیجه بررسی‌ها درباره اسماعیل بخشی را اعلام می‌کند

رئیس دفتر دادستان کل کشور گفت: دادستان کل کشور نتیجه اعزام هیأت ویژه کارشناسی به خوزستان برای بررسی ادعای اسماعیل بخشی را اعلام می‌کند. علی اکبر بختیاری در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این که بررسی‌های هیأت اعزامی دادستانی کل کشور به خوزستان برای بررسی ادعای اسماعیل بخشی به کجا رسید، اظهار کرد: دادستان کل به موقع نتیجه کارشناسی این هیات را اعلام خواهد کرد. پس از آن که اسماعیل بخشی از نمایندگان کارگران معترض شرکت هفت تپه در اینستاگرام مدعی شکنجه در دوران بازداشت خود شد، رئیس قوه قضاییه به دادستان کل کشور دستور داد که با اعزام تیمی مستقل به منطقه، ابعاد مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار دهد و گزارش آن را هر چه سریع‌تر به اطلاع مردم برساند.

آخرین وضعیت پرونده یک مدیر بازداشتی

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: هنوز حکمی برای رئیس جهاد کشاورزی استان صادر نشده و وی همچنان مدیریت این سازمان را بر عهده دارد. علیرضا قامتی سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: پرونده رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در حال پیگیری است و وی در بازداشت به سر می‌برد، اما هنوز حکمی صادر نشده است. وی افزود: در صورتی که حکمی برای وی صادر شود مطمئنا برای سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز سرپرستی از سوی وزارت متبوع انتخاب خواهد شد. قامتی همچنین در خصوص آخرین وضعیت انتخاب فرماندار مشهد نیز اظهار کرد: با توجه به انتخاب استاندار خراسان رضوی به زودی آقای رزم حسینی جایگاه‌هایی در استان را که با سرپرست اداره می‌شوند را تعیین تکلیف خواهند کرد.

توضیح صادقی درباره ماجرای تعرض یک نماینده

نماینده مردم تهران در مجلس از ادعای یک زن در خصوص مورد تعرض واقع شدن توسط یک نماینده خبر داد. محمود صادقی در حساب توییتری خود نوشت: چند ماه پیش خانمی با من تماس گرفت و ادعای تعرض یکی از نمایندگان به خود را مطرح کرد. به اوگفتم برای پیگیری باید به هیأت نظارت شکایت کند. موضوع رابا سخنگوی هیأت در میان گذاشتم. ایشان شماره تلفن آن خانم را از من گرفت. اما گویا نه آن خانم به هیأت شکایت کردنه کسی از هیأت با او تماس گرفت.

رهامی: نگرانی مردم از آینده جدی است

رهامی عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان می‌گوید: کاهش اقبال مردمی به دو جریان سیاسی اصلاح طلبان و اصولگرایان طی سال‌های اخیر رو به تزاید گذاشته است و مردم نگرانی‌های جدی نسبت به آینده زندگی خود دارند، اما از آن نمی‌توان به عنوان بن بست سیاسی یاد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۳۰
انتشار یافته: ۱۳۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
شغل های انحصاری، مافیایی و پر ثروت در ایران:
1- پزشکی و دندانپزشکی
2- وکالت
3- سردفترداری (دفتر اسناد رسمی)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جهانگیری و ظریف و قاضی زاده هاشمی ، هر شب در تیاترهای لاکچری سلبریتی ها حضور دارند..گمان کرده اند که گفتمان « بزن و برقص» و سلبریتیسم در ۱۴۰۰ جواب میده! ه
ناشناس
| Germany |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
از همه بهتر کار در شرکت نفت هست. حقوق یک کارمند دفتری ساده در شرکت نفت ماهانه بیش از 30 میلیون تومن هست با امتیازات ویژه مثل هزینه خورد و خوراک، مسافرت، جشن تولد، ، تفریح، و از همه مهمتر امتیاز استخدامی موروثی برای فرزندان. اون بخشی از کارکنان شرکت نفت که در پتروشیمی ها و پروژه های نفتی هستند که دیگه نگو و نپرس. 2 هفته کار 2 هفته استراحت در ماه و حقوق بیش از 40 میلیون تومن با امتیازات ویژه
ناشناس
| France |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نه نه بچه مستضعف را با گزینش خاصی و اولویت خاصی گزینش کنیم بعد فقط با شعار عوام فریبی که مثلا بچه فقیر هست و ادم خاکی هست و بسیار مهربان هست بمردم خدمت کند . .‌نه نه تخصص تخصص اول اولویت هست . الیگارشی بازی در دمکراسی بی معنی هست جمع کنید این شعارها که هر کی ثروت دار د بعد معرفت ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اشتباه میکنی دوست عزیز.شغل پر درامد اینها نیست.رانتخواری زمین خواری .پارتی داشتن در بانک و وامهای کلان گرفتن و ریختن تو بازار طلا وسکه در این مملکت از هر کاری پر سودتر هستن.اونا که شما اسم بردبن در مقابل این مشاغل به حساب نمیاد
ماندیگو
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
یکی از پردرآمد ترین شغلها در ایران دبیری کنکور است
در شهرما اکثر دبیران کنکور علاوه بر مدارس غیر انتفاعی و دولتی و آموزشگاه ها مهم ترین منبع درآمد هنگفتشان از درون منزلشان است
یک سوئیت کوچک کنار منزلشان درست کرده اند و از دانش آموزان مدارس بیشتر دانش آموز دارند
همه شان هم کمترین ماشینی که دارند شاسی بلند های کره ای و ژاپنیست یدون کمترین مالیاتی
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مملکت را خوردند و بردند و مردم را فقیر و بیکار و بیمار و ترسو کردند و کشور را به خشکی و بی آبی کشاندند و دارند وارد جنگ میکنند و شما در فکر خالی کردن عقده ها تون بر سر دکترها هستید
شما دنبال ویزیت متخصص های پزشک هستی ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ناشناس 21:25
درسته شرکت نفت اشل حقوقی بالایی داره و دلیلش هم فنی بودن شغلشونه. البته کارمندان دفتریشون باید مثل کارمندان دیگر ادارات دولتی حقوق بگیرن. اما دیگه 40 میلیون واقعا اغراقه. اما یه دندان پزشک دهه
هفتادی در حال حاضر راحت
ماهی 30 میلیون درامد داره.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
یک سوال: چرا فقط وزارت بهداشت کارانه میده؟ مگه بخش دولتی نیست؟ پس چرا معلم ها و کارمندان دیگه کارانه نمیگیرن؟
خطاب به ناشناس 21:37
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
عزیز دل الان باور بفرمایید پزشکی از رانت خواری درامد بالاتری داره چون درامدش توسط وزیر مستعفی پزشکان قانونی مقدار بسیار زیادی شده در حالیکه رانت خواری کار غیر قانونی است که احتمال دستگیری آن زیاد است.
قاف.
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تابناک جان
چرا نظر ناشناس 21:25 رو منتشر کردی؟
من عسلویه کار میکنم. کارمند رسمی گاز هستم
تو این 5 سال خدمت چند مشکل اساسی برای ریه و گوارشم پیش اومده
ظاهرا ما نصف ماه رو استراحت میکنیم اما ساعت کار ما بین 2 تا 3 برابر در سال نسبت به یک معلم هست. با آلودگی و استرس و بیخوابی شبکاری و دوری از خانواده و امکانات کم و... کمی بیشتر از یه کارمند و معلم که در خونه ش کار میکنه درآمد داریم. بماند که خیلی ازهمین پول باید برای جبران نبود ما کنار خانواده هزینه بشه
پس لطفا نمک رو زخم ما نپاشین
زنگنه خودش نمکپاشه
همت
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
از درد بی کاری رفتم تو پروژه نفت گازوئیل ماهی 300ساعت کار با مدرک مهندسی دومیلیون حقوق می گیرم از بیرون بوی کباب میده اما داخلش خر داغ می کنن اگه وضع ملکت درست بود کار بود خدا وکیلی نیم ساعت اینجا کار نمی کردم
ناشناس
| France |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
در گفتمان بزن و برقص تو تالار چه ربطی به تو دارد . در صورتی در گفتمان تو همه کافرند . در گفتمان تو کسی جای ندارد مگر اینکه ظاهرش پوشیده باشد صورت مرد ریش باشد صورت زن مثل دوره قجری . تو برو ممالک عربی
کولی اندونزیایی اهل جزیره بالی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
یکی نیست که به اون کارگر عسلویه بگه که اگه تو کارگر بودی که ساعت ده شب تو خبرگزاری کامنت نمینوشتی بنده خدا روزگار مارو سیاه کرده توهم روش!
ناشناس
| France |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نه گفتمان دادن آب نبات چوبی بهتره . شبها در دل تاریکی قراره کسانی آرد و برنج بر دوش بگیرند به فقرا کمک کنند . . چرا راهکار علمی را پس میزنید مگه نمیدونی کسی ک خدمات مجانی نمیده شادی و پایکوبی تو دوست نداری مردم دوست دارن
ناشناس
| France |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آخ چقدر تو گل گفتی آره آره گفتمان اصلاح زلبان اصلا بدرد نمیخورد گفتمان شما خیلی خوب هست تقابل با غرب تا پوزه آنها را با خاک یکسان کنیم آره آره خیلی خوبه گفتمان تو خیابان و پارک بگردیم ببینیم کی چکار میکنه در صورتی کشور هم قانون داره هم پلیس آره آره گفتمان اینکه دولت نباسه بهتره چون تمام چرخ اقتصادی را دست فک و فامیل بدیم تا بیکار نشن .
ناشناس
| France |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آخی گفتمان جشن و پایکوبی گفتمان خوبی نیست بلکه گفتمان به چالش کسیدن غرب خیلی خوب هست . گفتمان اینکه کشور پلیس و قانون دارد تو خیابان تو احوال مردم دخالت کنی . گفتمان اینکه دولت نباشد بهتر هست برویم تمام کارهای دولت را به دوستان خودمان بسپاریم .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
چه شرکت نفتی هست که بیرونش مردم کشته داخلش هم خودمون
عباسي
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ناشناس 21:25
من با مدرك كارشناسي ارشد ساعت 4:30 از خونه خارج ميشم و ساعت 21 شب بر ميگيردم و توي پالايشگاه كار مي كنم كه از لحاظ از نظر آلودگي توي ره اول هست. دريافتيم با اضافه كاري به زور به 5-6 تومن ميرسه .انصاف را رعايت كنيد و بدونيد به خاطر حرفايي كه ميزنيد بايد جواب پس بديد
یک کارگر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
با سلام از سایت تابناک میخوام بعضی اظهار نظر ها را که حالت توهین امیز داره اینجا نزاره .
یه آقایی میگه میگه من کارگر عسلویه ام یه آقای دیگه با نام عجیب غریب کولی اندونزیایی ....میگه تو اگه کارگری ساعت ده شب اینجا چطوری کامنت گذاشتی؟
من نه اون آقا رو میشناسم و نه این آقارو ولی در شرکتی در تهران کارگرم شبها فرصت کنم سایتهای خبری رو چک میکنم کامنت هم میگذارم . در طول روز هم در تایم استراحت همینکارو میکنم . از اینکه بعضی ها فکر میکنند یک کارگر یعنی بیسواد ناراحت میشم .
بعضی ها در مورد کارگران چی فکر میکنند ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
کارمندای شرکت نفت پول خونشان را به عنوان حقوق دریافت میکنند ، اگر یکم تحقیق کنید متوجه میشید که بیشترشان تا 60 سالگی عمر نمیکنند بخاطر کار در محیط های شیمیایی.
گوارای وجود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ناقابله
فقط 20 میلیارد دلار
آخه فرزندان در کشورهای بلاد کفر خرج و مخارج دارن . دارن توی غربت زندگی میکنن
ناقابله
از ما مردم بپذیرین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
داشتن ثروت یا مدرک دانشگاهی حتی از بهترین دانشگاه های دنیا یا داشتن ماشین، گوشی، لباس یا ساعت گران قیمت برای آدم شعور نمیاره

این چیزها ممکن در لحظه اول و برخورد اول تاثیر گذار باشه اما بعد از مدتی آن چیزی که میمونه همون شعور و انسانیت هست
ناشناس
| France |
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
این امار گیری اینکه از تهران گرفته شده یعنی شهرستانی ها جز مخاطبان برنامه نود نیستند، من که کلا صدا سیمای ایران رو به جز برنامه نود نگاه نمی کردم
حسن
| United Arab Emirates |
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
پول در اوردن مفت فقط سردفتر داری همین تو دفترت بشین فقط پولاتو که خودت هم باورت نمیشه رو بشمار...
فولاد مبارکه بهترین جا برای کار کردن !!
| - |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
بهترین امکانات و مزایا ........ در بهترین نقاط اصفهان به پرسنل آپارتمان میدهد ........... هم حق مسکن عالی میدهد ......... هم بن خرید از فروشگاهها ................ حقوق و مزایا عالی ............ آموزش و تفریح عالی ............. ویلای شمال ...................... کمک هزینه سفر .............. کمک هزینه ورزش .............. چندین باشگاه اختصاصی برای کارکنان در اصفهان ، مبارکه و ........ آرایشگاه اختصاصی در اصفهان و ..... ............... فولاد مبارکه گل سرسبد شرکتهای ایران !!
ناشناس
|
France
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
۱ جناب رحیم پور نمیشود دیوار کشید و هیچگونه ارتباطی وجود نداشته باشد.با ذات انسان مغایرت دارد.انسان گیاه نیست.در ضمن هر چه بیشتر در فضای مجازی بگذرانید همین جوانان چشمان شما را بروی حقایق بیشتری باز خواهند کرد
۲جناب صادقی اگر تماسی از جانب هیات با ان خانم انجام نگرفته میشود پیگیری کرد که پس به چه دلیل شماره ایشان را از جنابعالی خواسته اند؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ازغدی جان تو برو برای صیغه ساعتی یا روزانه یک دلیل منطقی و عقلی پیدا کن . این‌حرف های سیاسی دردی از جامعه بر طرف نمیکنه . تا وقت گیر میاره مردم را نصیحت میکنه مثل روحانی که دیشب مجری تلویریون بهش گفت جاجی مثل اینکه تلگرام فیلتره ولی گفت مال من فیلتر نیست خودتان چند تا مشکل دترید مردم را نصیحت میکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
این تصورات رو ازغدی از کجا میاره و تفسیر می کنه خدا می دونه. چی رو با چی مقایسه می کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
قاضی زاده هاشمی با چند برابر کردن دستمزد پزشکان و بالا بردن تعرفه خدمات پزشکی قدم بزرگی در جهت نابود سازی بیمه ها برداشت و به زودی بیمه ها ورشکسته خواهند شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بزرگترین خدمات به مردم فقیر را دکتر هاشمی با راه اندازی بیمه سلامت کردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ایشان بهترین کمک را به خودشان نمودند تا زمانیکه وزیر نیستند از مواهب زمان وزیر بودن خود استفاده نمایند!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ناشناس 21:33
تا حالا شارژ موبایل گرفتی؟ اون 9 درصدی که به عنوان مالیات بر ارزش افزوده ازش کم میشه رو دیدی؟ یک دهمش رو میدن به طرح تحول جیب پزشکان. همینطور سایر موارد مثل ماست و شیر و پنیر و ... . پس وقتی رفتی دکتر بدون که پولش قبلا خورد خورد از جیبت در اومده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
شهر بندرعباس به شدت دچار کمبود پزشک متخصص پوست است. هیچ بیمارستان دولتی هم با پزشک متخصص پوست قرارداد ندارد. این است انحصاری که قاضی زاده با بودجه عظیم حدود 80 هزار میلیاردی درست کرد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آره چقدر هم بیمارستانها بیمه سلامت رو قبول دارن. کلا یه اسم بیشتر ازش نمونده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اشکال از قاضی زاده نیست . اون یه پزشکه و فقط هوای صنف خودشو داره . اشکال از کسیه که چنین کسی رو میاره و وزیر میکنه
ناشناس
| France |
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ناشناس ۴۶-۲۱ اگه در موقع شارژ موبایل ۹ درصد بابت بخش درمان به جیب پزشک ها میره . از کجا ۸۰ میلیارد خرج جنگ شده ان خرج ها از کدام ناحیه هست ماست مالی نکن . پول تمام بیمه ماشین نزدیک به پنجاه میلیون خودرو و کارخانجات و فیش های تلفن و آب و برق و گاز و صادرات و معادن کجا خرج میشه . این کلاه سیاستت را بالاتر بگیر . این پول آبی که پشت سدها دخیره شده کجا خرج میشه آب خدا که پول نمیخواد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
افزایش 20 درصدی حقوق باید سال 97 انجام میشد که تورمش 200 درصد بود. در سال 98 تورم احتمالا بیشتر هم خواهد شد و افزایش حقوق حداقل باید 300 درصد باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
عُمراً اگه همین ۲۰ درصد هم اضافه بشه تازه اگه هم بشه از دماغمون میارن بیرون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حقوق کارمندان شرکتهای خصولتی مثل شرکت توزیع برق و شرکت آبفا و نیروگاهها و فولادها و پتروشیمی ها و پالایشگاهها و ... چند برابر حقوق کارمندان شرکتهای دولتی مثل اداره کار و آب و فاضلاب روستایی و برق منطقه ای و آب منطقه ای و اداره ثبت و ... است. عیدی خصولتی ها هم سه برابر دولتی هاست. انواع بن ها هم پرداخت میشود. در واقع خصولتی همان راه فرار از قوانین دست و پا گیر دولتی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چندروز پیش رفته بودم شرکت مخابرات شهر....
کلی اتاق های بیمصرف با کارمندان بیمصرف دور هم نشسته اند گل میگویند گل می شنوند میخندند ماهی هفت میلیون تومن (حداقل) حقوق میگیرند
درصورتیکه تنها کارشان سیگارکشیدن و قطع و وصل تلفن مشترکین بیش نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اينجانب كارمند پتروشيمي با 30 سال سابقه هستم كه روزي 9 ساعت كار آنهم در محيط كاملا الوده و حقوق ماهيانه ام با اضافه كاري بين 7 تا 8 ميليون است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
واقعا که ... کسی مثل واعظی و نوبخت بشه سوگلی رییس جمهور
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
باز صد رحمت به اینا
هرچه باشند از آخوندی و ابتکار و جهانگیری و جنیدی و مولاوردی بهترند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خیلی دلم میخواد ببینم در ۱۴۰۰ اگر اصلاح طلبان از کاندیدای مورد نظر اقای واعظی حمایت نکنند چقدر رای می اورند اقای واعظی بدجوری دچار خود محبوب بینی شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
درامد رشته های پزشکی در ایران:
1- پرستاری 7 میلیون
2-پزشک عمومی 20 میلیون
3- دندانپزشک 80 میلیون تومان
4- پزشک متخصص 300 میلیون تا 3 میلیارد تومان

به راحتی هم با نصب نکردن یک کارتخوان از دادن مالیات ناچیز 10 درصدی هم فرار میکنند.
پاسخ ها
تورج
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مشکل ايشان پرداخت نکردن مالیات نیست. نمیخوانکسی از درآمد غیر قانونی شان آگاه بشه. وهر وقت خواستن بزنن زیرش.
ناشناس
| Germany |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اینی که گفتی برا 10 سال پیشه

الان یک پرستار برای 3 روز کار در هفته ماهی حدود 35 میلیون تومن میگیره

پزشک عمومی فقط دریافتی ماهانش از بیمه ها بیش از 30 میلیون تومن هست و این تازه غیر از پولی هست که از بیمارستان و مطب در میاره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کاریه که شده درمون هم نداره باید تحمل کرد و دید و گذشت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ناشناس ۲۱ و ۲۶ لطفآ بگو این ۳۵ میلیون را از کج اوردی حتی سرپرستار کل بیمارستان هم چنین حقوقی نمیگیره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
آمارت خیلی تخیلیه حاجی...من پزشک عمومیم میرم اهواز تو یه پالایشگاه برا ۷ میلیون...این ۲۰ میلیونی که میگی کجاست تا بیام ونجا.
حسین الیاسی
| Germany |
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
برادرجان،،من۲۱ساله که پزشکم...متخصص جراحی عمومی.درمحرومترین جای استان بوشهرکارمیکنم..چنین درآمدی رودرخواب هم نمیبینم....لطفاادرس بده بیام ببینم کجااین پولا هست؟
کریم
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
کاش فقط پول ویزیت و حق عمل بود و کارانه
یه کار تازه که یاد گرفتن وارد کردن و قاچاق دارو وتجهیزات پزشکی هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
برادر دروغ است خانم من پرستار 15 ساله است 2/5 حقوقشه
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آقای ازغدی عزیز. سن ازدواج رفته بالا، بیکاری از یک طرف، گرونی و هزینه های زندگی از یک طرف دیگه و هزارتا بدبختی و مشکلات دیگه که جوونا دارن خب این نیاز طبیعیه یک انسانه بالاخره یه جوری باید ابراز بشه. مذهبی و غیر مذهبی نداره. تازه دین اسلام بهترین راه رو برای رفعش نشون داده و لی حیف که سهم ما از زندگی به ویژه نسل های ما فقط جنگ و ستیز با آمریکاش بود نه قوانین خوب و اخلاقیات عالی اسلام برای زندگی. بعدشم شما که انقدر با جامعه شناسی غربی مخالفید بر مبنای استدلال جامعه شناختی تا چه اندازه تحلیل کردید؟ آماری کار رکدید یا کیفی و مصاحبه و پژوهش میدانی؟ چند مورد دیدین؟ بر چه مبنایی قضاوت می کنین که کارشون گناهه؟ شاید نیت ازدواج و نیت خیری دارن؟ شاید بر مینای لذت و گناه نیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
فعلا که غرب از رابطه دو جنس مخالف و دوستی رسیدند به ازدواج با باربی ها و حیوانات و درخت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سیاسیش نکن داداچ ایشون اومد مزاح کنه همین و بس اونم نه با شما غرب پرستا بلکه با ما بچه حزب اللهی ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ناشناس ۲۱و۴۰ خیلی الکی خوشی چون ان چیزی که ما دیدیم و شنیدیم خیلی هم جدی بود
اراكي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگر فضاي باز سياسي بود سرمايه خارج نميشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چه استدلال ابکی
خروج سرمایه به خاطر اقتصاد کلی کشور است قربان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جناب اراکی فضای باز سیاسی جلوی فروپاشیدن برجام را نمی توانست بگیرد
گرفتی منظورمو؟! خخخ
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
فقط باید رسانه های آزاد و احزاب آزاد اجازه فعالیت بگیرند و نظارت استصوابی برداشته شود تا نمایندگان واقعی مردم رشته کار را بدست گیرند
شاید بتوان کشور را نجات داد
ناشناس
| France |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دوست عزیز اتفاقا همین نظارت استصوابی باعث شده که نماینده واقعی از حزب واقعی راه پیدا کنه .در دمکراسی چون چرخش مدیریت و مقطعی وجود داره هیچکی مدام مدیریت نمیکنه بلکه مردم این چرخش را بعهده میگیرند . بنابراین کسانی که قانون را نوشتند لابد بحث و جدل کردند که قدرت مردم را چگونه کنترل کنند یادشان نبود که قدرت افراد یا فرد را چگونه کنترل شود .
ناشناس
| France |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
احسنت.فضای باز سیاسی جلوی کژاندیشان که نانشان در ایجاد التهاب است و با شلوغکاری میخواهند دلار و سکه خود را گرانتر بفروشند خواهد گرفت.به نکته دقیقی اشاره فرمودید
ابوذر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
مگه روز امضایبرجام آقای روحانی نگفتند الآن 300 ال سیباز شد و سرمایه ها به کشور سرازیر می شوند . مثل اینکه برعکس شد سرمایه ای که نیامد هیچ ف سرمایه های خودمون هم با تدبیر آقایون تدبیر و امید بر باد رفت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
رسانه ملی بابد فردوسی را کنار بگذارد هرچند تا حالا نشانداده این وضعیت وجوددارد وافرادی که تازه به دوران رسیده برای این حماقت بازیها چیری ندارند ازدست بدهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حیف فردوسی پور که در سیمای میلی باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آره تو راست میگی فردوسی پور رو بذارن کنتر بجاش سرهنگ علیفر رو بذارن بشه مجری نود!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تنها برنامه ای که اکثرآ میدیدند با هر گرایش سیاسی نود بود حالا با اوردن یک نفر که اداهای فردوسی پور را در میاورد حالت انزجار به بیننده دست میدهد
ناشناس
| France |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اتفاقا تابستان‌پارسال در روسیه وقتی پخش فوتبال بود به فردوسی پور گفتند باید در هنگام‌تفسیر فوتبال هر کشوری معایب و مشکلات ان‌کشورها را هم بگویید اما اما امان از سیاست که چقدر بی پدر و مادر هست وقتی گزارشگر فوتبال افغانستان فقط واقعیت را گفت نتوانستند تحمل کنند . از همه کشورها گفتند بجز دوست عزیز شان روسیه و چین . همه را را سیاسی کردید چون خودتان خواستید . منش دینی ما را هم‌سیاسی کردید چون خودتان تفکر سیاسی در همه مسایل دخالت دادید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اقاى رهامى بطورحتم جريان سومى جايگزين اين دوجريان خصوصا اصلاح طلبان خواهد شد شما ها حتما صحنه را به نفع ملت ترك خواهيد كرد دلوابس مردم نباشيد
ناشناس
|
France
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مابقی دریاچه ارومیه که زیر آب نرفته است با درختچه کاری یا مارچ پاشی پوشش داده شود . همین حرف هم کارشناسی نیست . برای اینکه امکان دارد بخاطر تغییرات اقلیمی بارش باران زیاد شود و دوباره سطح آب دریاچه به همان سطح اولیه برگردد . بنابراین چنان‌چه کارشناسان گفتند مارچ پاشی برای محیط زیست سازگاری ندارد برای اینکه از مشتقات نفتی هست و با بارش باران و آفتاب فرسایش میابد و باعث آلودگی بیشتر محیط دریاچه میشود . راه حل این هست که مقدار سهم آب دریاچه را برگردانند
م ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جناب اقای استادی شما وامثال جناب عالی به انازه کافی برا مردم منباب دین وعقیده زحمات بی دریغ و بی چشم داشتی بسیار کشیدین حالا من حقیر به عنوان عضوی از این جامعه ازشما خواهش میکنم ،خواهش میکنم من یه رعیتم یه ادم ناتوان یه کارگر دست شما درد نکنه مقداری فکر اقتصاد این مملکت باشین که همه چیز مان دین وشرف ،،،،وغیره از این اوضاع در خطر است نون حلال نمیتونی شکم خود را سیر کنی چه بس ا بخواهی باهش زندگی کنی من حقیر از شما عاجزانه تقاضا دارم فکر مردم ونان شکم شان باشید از روزی حلال بگذریم که اگه روزی صد قسم ناحق نخوریم دورغ نگیم سر این وان کلاه نذاریم نمیشود همین یه لقمه نان گیرمان نمیاید شما که دم از حکومت اسلامی وعدل امام علی میزنید بزرگوازی که مگوید ما با اخرت مردم جامعه اسلامی کار دار یم این اهی که ما داریم میریم اخرتی ندارد شما بزرگان در قبای دین هستین این مردم رادریابین با صلوات بر محمد وال محمد
ناشناس
|
France
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تحلیل سخنان اژغدی در مورد دختر بازی اسلامی . فرقش فقط در اسم آن هست ولی در حقیقت موضوع فرقی با هم ندارند . یعنی مردم در خیابان و منزل و مجلس وقتی دور هم جمع میشوند خیلی از مسایلی که در دهن و فکر دارند عیان نمیکنند بلکه در حقیقت نقش بازی میکنند یعنی نقش بازی کردن باعث میشود به هویت واقعی افراد مشخص نمیشود . اما دختری که نیمه حجاب دارد میشود گفت واقعا شخصیت ایشان چه در خفا و چه در عیان یکی هست . علت بخاطر تعریف زیاد از احلاق هست که همه مردم در چنبن تعریفی جای نمگیرند . تعریف شما از انسان بودن خیلی رویا گرانه هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
"دریاچه ارومیه دیگر نمی‌خشکد" این ادعا را زمان و بخصوص تابستان باید دید نه حالا که فصل بارشهاست. آقایان آب بارشها را به حساب کار خودشان میزارن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چه کسی اين مبالغ راخارج ميكندمگراين ممكت صاحاب ندارد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بدبختی اینه که مملکت دست صاحبانش که مردم هستند نمی باشد
و هر کسی یک تکه اش را میبرد و میخورد و خراب میکند
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ما انقلابی هستیم ۲۰ میلیارد دلار خارج شد!
ما همه چیز را با مردم در میان میگزاریم ولی نمیتوانیم کاری کنیم!
دختر بچه ها هم اجازه ازدواج دارند!
ما در این سایت بحث گذاشته ایم و کامنت ها را به دلخواه سانسور میکنیم و تغییر می دهیم!
بعضی وقت ها هم جواب کامنت ها میدهیم بدون آرم سایت و اگر جوابی آمد آنرا هم نمی زنیم!
من از نوشتن برای این سایت چندان خوشحال نیستم و امکان دارد که قطع کنم.
این کامنت زده شود ویا نه هم برای من مهم نیست چونکه همه آنرا شخصا تجربه کرده اند.
دمکراسی و مردم سالاری را درست انجام دهید ،در غیر اینصورت نتیجه ای مثبت عاید نخواهد شد،مگر شناسایی کامنت نویسان هدف باشد که آنهم مشکلی را برای مملکت حل نخواهد کرد.
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ملتی که اراده ای برای تغییر زندگی خودشان ندارند حق هم ندارند از چیزی گله کنند،از دستاوردهای بزرگ میتوان به این مورد اشاره کرد که سال هفتاد اولین سری پژو ۴۰۵ با قیمت دو و نیم میلیون تومان تولید شد،نزدیک سی ساله این خودرو به همان شکل تولید میشه البته قیمتش ۱۷ برابر شده،اما خودرو همان طراحی و موتور سی سال پیش است،در کدام کشور شما میتوانید این حجم از ثبات در تولید ملی را پیدا کنید،اما کمی دورتر امارات که زمانی نه خیلی دور بلکه نهایت چهل سال پیش مردمانش در چادر زندگی میکردن و با شتر رفت و آمد میکرندند،امروز جزو مدرن ترین کشورهای دنیا است و مرکز اول توریستی جهان،خوب ببینید چطور میشود کشوری فقیر و عقب مانده را به مدرن ترین پایتخت دنیا،این دستاورد بزرگی 'است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
یک کشور کوچک و سرشار از منابع نفتی با کشوری به پهناوری ایران یک مقایسه درستی نیست
در ضمن هنر این است که خودشان بسازند و نه مصرف کننده از دیگر
کشورها
و این کشور بیشتر پاتوق مافیای اقتصادی دنیا هستش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
داداش کیفیت اون پژو کجا اینا کجا.کیفیت پراید اولیه کجا الان کجا.چی داری میگی ثبات کدومه .عقب گرد کامل در صنعت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
احتمالا آن خانم را تهدید کردند که از شکایت صرفنظر کرده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
شاید هم فهمیده کهذمثل ان کارگر اخرش دستش رو می شود برای باج گیری منصرف شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
امیدوارم معنی باجگیری را خوب حس کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
افرین اقای ازغدی قشنگ می زنی وسط خال
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حالم داره بهم میخوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
واقعآ گاهی وقت ها از شنیدن این همه خبرهای بد این حالت ازار دهنده به ادم دست میدهد
ناشناس
| France |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دوستان نباید چنین فکر کنید ایکاش اینترنت ۵۰ سال پیش بود و مردم در باره مسایل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی با هم بحث میکردند و مطالعه میکردند اما یادم هست در ان موقع هم اگر سپاه دانش نبود اکثر مردم بیسواد میشدند چون یادم هست وقتی سپاه دانش به منزل ما آمده بود با مقاومت والدین من و دیگران مواجه میشد ولی خیلی تلاش کرد و ما با سواد شدیم . این انتقادها و سوال و جواب ها اتفاقا خیلی هم خوب هست . بد و خوب را با هم دید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
بهترین جمله ای که برای خبرهای این روزها میتوان گفت همینه ؛

حالم داره به هم میخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بحث ما در برجام خیلی چیزهای دیگر هم بود که الان یک صدم ان هم اجرا نمی شود
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
این 20 میلیارد رو پزشکانی خارج کردن که هر کدوم ماهی یک میلیارد درامد دارن و دولت و اداره دارایی هم مالیات درستی ازشون نگرفته یا بهتر بگیم شل گرفته. فقط برای گرفتن مالیات کارمندان زرنگ هستن.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دقیقا دوست عزیز درست گفتید البته پزشکان تنها نیستند. مسئولین، کارکنان شرکت نفتو بازیکنان فوتبال هم در این کار دخیل هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مرحوم هاشمى بدنبال دوستى و ارتباط با غرب بود
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مسولین و مردمی که پای آتیش زدن پرچم کشورها جشن و پایکوبی میکنند و تولید شعار میکنند و میخواهند با فرهنگ غرب و اقتصاد غرب و سیاست غرب و ابزار غرب حتی فضای مجازی بجنگند باید از جیب خودشان و فرزندانشان هزینه کنند . اینقدر هم‌مردم مردم نکنید من جزی از مردم هستم من با هیچ کشور دنبای دعوا ندارم . هر کی دعوا داره هزینه را خودش بده
ناشناس
| France |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
در حقیقت آخرش هم همان گفتمان دوستی خواهد رسید یعنی مثل دوستی با انگلیس و روسیه خواهد شد . تمام این هزینه سازی ها بی فایده خواهد بود . یعنی این دعوای زرگری روزی تمام‌میشود . آخر سر مشخص میشود که هاشمی درست گفته بود . ایشان گفته بود اگر قدرت داشتن به بمب اتم و سلاح باشد آلان باید امریکا و روسیه و چین ووووو مثل جنگ دوم جهانی تمام کشورها را گرفته بودند یعنی چون بمب اتم دارند برود کویت را بگیرد . چین چون بمب اتم دارد برود ویتانم را بگیرد . این حرف ها فقط در جوامعی هست که مسولین ان کشور دنبال مطالبه آرمانی خودشان هستند درصورتی خودشان ضرر نمیکنند یک مات را گرفتار میکنند . آخرش به حرف هاشمی میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
"قرار است با نتیجه نظرسنجی، فردوسی‌پور را کنار بگذارند؟" . عجب جمله سوالی!!!!!! کدام تصمیم گیری در مملکت ایران با نظر سنجی قانونمند انجام می پذیرد که این دومین مورد آن باشد؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
همین طوری ادامه بدن همین طوری جو سازی بر عیله ایشان بشه فردوسی پور هم به جمع رادیو فردا اضافه خواهد شد بجای جاذبه دارند دافعه ایجاد میکنند مگر دیگران چطوری جذب خارج شدند به همین راحتی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
با سعی و همت جناب آقای همتی و با این نرخ دلار تا عید امسال 20 میلیارد دلار دیگه هم خارج میشه ...
دلار 10 هزار تومنی در قبال نقدینگی وحشتناک و قیمتهای نجومی املاک ، یعنی صفر ، یعنی هیچ ...
و کسانی که داریی های ملکی بسیار زیاد و گرانی دارند از این فرصت استفاده کرده و تمام دارائی های خود را به ارز تبدبل و از ایران خارج میکنند ..
اینها همه توطئه هایی بود که صاحبین املاک در تهران به نتیجه رساندند و نتیجه هم گرفتند ..
دلار سرسام آور بالا رفت و به طبع آن املاک 200% گرانتر شد و حالا دلار که ارزان شده ، کماکان املاک با همان قیمتها معامله میشوند و آنهایی که مغزشان کار میکند پولشان را با دلار مفت 10 هزار تومنی تبدبل و خارج میکنند !!
جناب آقای همتی ، خزانه را به تاراج ندهید ..
این خزانه و دلار متعلق به همه ملت است و نه آنهایی که میتوانند با هر کارت ملی 2200 دلار بگیرند ..!!
حق بعضی که حتی نان برای خوردن ندارند را چگونه تامین میکنید ؟!! آیا آنها هم میتوانند از این دلار مفت سهمی داشته باشند ؟!!!؟؟؟؟؟!!!!!

ممنونم تابناک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تا زمانی که رانتخواری وفامیل بازی در خون مسولان وجود دارد مشکلات حل نخواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگر موسسات خوب عمل می کردن شاهد دین گریزی مخصوصا در نسل جوان نبودیم واقعیت را قبول کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
.....موسسات چرا دین گریزی از عملکرد بد رو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
عادل باید دانشگاه شریف را به عنوان کار ثابت انتخاب وسیما را به عنوان کار دوم حیف این جوان است در سیما تلف شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
واقعا کشور با این همه ثروت خدادادی به لحاظ مدیران غیر متعهد در عذاب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
رهبری معظم ساده زندگی می کنند ولی مقامات دیگر کیلومترها با ایشان فاصله دارند چرا باید این چنین باشد
پاسخ ها
آریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
نمیدانند که مقامات چطور زندگی می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جناب پور ابراهیمی وعده دلار ۸ هزار تومانی رو داده ؟! شمادمواظب باش ۲۹ تومن رو رد نکنه ؟؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
قیمت دلار در عمل زیر ۷ هزار تومان است ولی دولت عمداْ آنرا بالا نگه داشته است و مشخص نیست چه اهدافی را دنبال می کند آیا برای جبران کسری بودجه است یا مقابله با تحریم ها یا ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تا کی باید شاهد تبعیض وبی عدالتی با این همه شهید باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مردم در انتخا بات آتی باید رشد خود را نشان دهند واز وارد شدن افراد غیر متعهد جلوگیری کنند
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چشم شما دیکته کن ما مینویسیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
رای ندادن بهتراست چون در اینصورت خیانت به کشور و شهدا نکر دیم
Fatemeh
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اقای رحیم پور هنوز نمی دانند اسباب بازی نیست که از لفظ وقیح دختر بازی استفاده می کنند. مقل اینکه بگویند پسر بازی! خوب است؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ایشان اگر فیلم را دیده باشید میگویند تازه وارد فضای مجازی شده اند.نگران نباشید ایشان هم بلاخره میفهمند زن هم مثل مرد یک انسان و افریده خداست.خیلی چیزها باید یاد بگیرند و یاد میگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ما در کارها بخصوص مسائل دینی به جای اینکه به موضوع اطاعت و رضایت خدا فکر کنیم بیشتر به قبح کارها در اجتماع و فرهنگ فکر می کنیم و بخاطر همین تفکر غلط است که در روابط بین دختر و پسر و گذراندن زندگی دچار مشکل شده ایم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
فاصله طبقاتی و رونق بازار دلالی و بی ارزش شدن فضای تولید که باعث خروج سرمایه ها از کشور و انتقال چندین برابر آن سرمایه ها از فضای سرمایه گذاری مفید به سمت خرید دلار سکه و ارز و مسکن و زمین و خودرو شده است نتیجه عدم توجه مدیران و مدیریت کشور به مدیریت استراتژیک است. در مدیریت استراتژیک است که با پایین و بالا کردن آهسته شاخص هایی چون عوارض گمرکی و سود بانکی و افزایش مالیات طبقات ثروتمند و برداشت از جیب آنها اقتصاد را کنترل می کنند ولی با این مدیریت گتره ای هر روز باید شاهد افزایش قیمت یا در خودرو و بنزین باشیم یا در لبنیات یا ... و تحمیل تورم های نجومی و اختلاس های کلان
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تا حالا هرچی دلار بگیرو مثلا گرفتن و مثلا اعدامشون کردن ، همه از کارگزاران بوده اند.همین ها بیست میلیاردو خارج کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
استاد حیف و میل منابع و نعمت ها هستیم ... بهتر نیست کمی هم به فکر تنظیم خانواده و کنترل جمعیت باشیم آیا کشوری که بیش از نیمی از آن کویر و بیابان است ظرفیت جمعیت 80 میلیونی را دارد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
شکر خدا رشد جمعیت بسیار کم شده و زوج های جوان به اگاهی رسیدند و چند سال بعد بفکر بچه دار شدن میافتند ان هم فقط یکی
پزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دوستانیکه درباره درامدپزشکان بیان فضل فرمودند ۱- پنج هزارتومان به حق وزیت اضافه شده یعنی بین ۲۵تاپنجاه هزار تومان ۲- بنده بعنوان فوق تخصص برای شما کارمیکنم برای ماهی سه ملیون تومان چرا اینقدر دروغ میگویید نوبت خودتان که میشود دروغ گو دشمن خدا است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خودتی
حسین الیاسی
|
Germany
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
آقا عزیز.مرگ یکبار.شیون یکبار...همه داریم نق میزنیم..بگو۳۰ملیارددلارراچه کسانی خارج کردند...مگه شوخیه؟کارمردم عادی نیست....یه دفعه نام ببرخیال همه روراحت کن
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
مامردم ناشکری هستیم اکثرا والبته تعدادکمی ازماافرادبخیلی هم هستیم اگرخودمان لیاقت ترقی وپیشرفت نداریم حاضرنستیم همنوع ماپیشرفت کندازتنبلی وبیعاری خودمان گله ای نداریم ازسعی وتلاش وپیشرفت دیگران گله مندیم ، خداونددرسوره ابراهیم آیه گمانم ششم میفرماید: شکرنعمت من رابکنیداگرکفران نعمت کنید شمارابه عذابی علیم دچارمیکنم قول باریتعالی ردخورندارداکثرماناشکریم خدابهمه مادرایت ودرک صحیح عنایت کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
با این همه بودجه های فرهنگی در کشور چرا شاهد دین گریزی هستیم؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
هر چند سال یک بار قیمت خانه را گران می کنند تا نقدینگی را جمع کرده و تبدیل به خاک و سنگ و آجر کنند و این در حالی است که نقدینگی باید به سمت تولید کالاهای با ارزش افزوده بالا و با تکنولوژی بالا برده شود ولی اینچنین نشد و به همین دلیل 30 سال یک خودرو تولید شده است. مجددا برنامه هایی جهت حرکت نقدینگی به سمت تولید مسکن و اجر و سنگ طراحی کرده اند
پاسخ ها
کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن توسط انبوه سازان
| - |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن توسط انبوه سازان .................................در پی کاهش تقاضای مسکن در چین انبوه‌سازان مجبور شدند قیمت فروش مسکن نوساز را حتی تا ۳۰ درصد کاهش دهند. دویچه وله - به دلیل کاهش تقاضا برای مسکن نوساز در چین، انبوه‌سازان این کشور مجبور شدند قیمت فروش خود را ۳۰ درصد کاهش دهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
آقای محمود صادقی!
خودتون اظهار بی اطلاعی درباره سرنوشت اون ادعا رو دارید. چه دلیلی داره چنین موضوعی رو توییت کنید؟
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
می گه ۴۰ ساله مقاله نوشتیم و مجموعه ای غنی است!!! وضع کشور که اینطور شده پس این همه مقاله نویسی به درد خورده است؟ فقط بودجه گرفته اید مقاله نوشته اید!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
مرگ بر شاه
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اصلاح طلب و اصول گرا دو روی یک سکه هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دختران عکس از چهره ی نزدیک خود میگذارند!مگه اشکال داره
فاطمه ابراهیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
تابناک این کیه که هر وقت کسی انتقادی به پزشکها میشه طرف رو عقده ای خطاب میکنه؟؟؟
چرا سانسورش نمیکنی؟
واقعا شرم آوره!!!!!!!!!!!!!!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری