بازدید 7082

اسامی شهدای یورش نظامیان سعودی به استان شیعه نشین قطیف عربستان

منابع امنیتی رژیم سعودی شهادت ۶ نفر و بازداشت یک نفر در جریان یورش نظامیان این رژیم به منطقه شیعه نشین شرق عربستان را تایید کردند.
کد خبر: ۸۶۸۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰ 10 January 2019

منابع امنیتی رژیم سعودی شهادت ۶ نفر و بازداشت یک نفر در جریان یورش نظامیان این رژیم به منطقه شیعه نشین شرق عربستان را تایید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، منابع امنیتی رژیم سعودی اسامی افرادی که در یورش نظامیان سعودی به مناطقی از القطیف در شرق عربستان شهید و بازداشت شده اند را اعلام کردند.

اسامی شهداء عبارتند از؛

۱-عبدالمحسن طاهر محمد الاسود

۲-عمار ناصر علی آل ابوعبدالله

۳-علی حسن علی آل ابوعبدالله

۴-عبدالمحسن عبدالعزیز آل ابوعبدالله

۵-محمد حسین مکی الشبیب

۶ -یحیی زکریا مهدی آل عمار

در یورش نظامیان سعودی به منطقه الجش و ام الحمام در القطیف همچنین «عادل جعفر تحیفه» از سوی نظامیان سعودی هدف اصابت گلوله قرار گرفت و زخمی شد و از سوی آنها بازداشت شد.

شایان ذکر است که حمله خون بارنیروهای سعودی به مناطق شیعه نشین قطیف، همزمان با برگزاری مراسم سالگرد شهادت شیخ نمر باقر النمر در شماری از کشورهای جهان صورت گرفته است.

نظامیان سعودی روز دوشنبه به مناطق مسکونی در الجش و ام الحمام در استان قطیف یورش بردند. نیروهای سعودی با خودروهای جنگی و نظامی به دو منطقه مذکور حمله کردند و اقدام به تیراندازی در داخل محله های مسکونی این مناطق کردند. علاوه بر این نیروهای ویژه سعودی نیز به صورت کورکورانه به منازل حمله کردند.

در همین حال جنبش انقلاب ۱۴ فوریه بحرین با صدور بیانیه ای اقدام نظامیان سعودی در القطیف و شهادت جمعی از ساکنان این منطقه را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: جنبش انقلاب ۱۴ فوریه به شدت اقدام سعودی ها در یورش به مناطق الجش و ام الحمام در استان القطیف که منجر به شهادت ۵ نفر شد را محکوم می کند. کشتار و انتقام گیری از ساکنان منطقه القطیف به دست قبیله بنی سعود صهیونیستی-آمریکایی ادامه دارد و تبهکاران این رژیم جنایتکار روز دوشنبه به مناطق الجش و ام الحمام در القطیف حمله کرده و آنرا محاصره کرده و اقدام به گلوله باران منازل و یورش به آنها کردند و بر اساس اخبار اولیه پنج نفر از جوانان شهید و شماری دیگر بازداشت شدند.

جنبش انقلاب ۱۴ فوریه بحرین از سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری خواست که کمیته حقیقت یاب در جنایات قتل و کشتار غیرنظامیان بی گناه اعزام کنند. 

در این بیانیه از آل سعود به عنوان فراعنه عصر یاد شده که در جزیره العرب و سرزمین حجاز و حرمین شریفین طغیان و سرکشی می کنند.

این جنبش از مردم بحرین خواست که جنایات وحشیانه و بازداشتها و جنایات شکنجه و هتک ناموس و نقض حقوق بشر از سوی رژیم سعودی و طاغوت سلمان و فرزندش ابومنشار را محکوم کنند و با ساکنان القطیف ابراز همبستگی کنند و دست به تظاهرات بزنند.

در این بیانیه آمده است: جنایت الجش و منطقه ام الحمام سابقه خطرناکی نه تنها در منطقه بلکه در کل دنیاست. این رژیم اقدام به قتل غیرنظامیان بی گناه در روستاها و مناطق مسکونی شان می کند و از مخالفان خود انتقام می گیرد و اقدام به ایجاد رعب و وحشت می کند. اگر رژیم سعودی توان تحمل این طیف اساسی و بزرگ در شبه جزیره را ندارد در برابر این طیف بزرگ جز درخواست جدایی از رژیم قاتل سعودی و استقلال و احیای بحرین بزرگ تاریخی نمی ماند و این موضوعی مبرم در زمان حاضر است. ما بر انتقام الهی از طاغوت بنی سعود مطمئن هستیم. این سنت الهی است که شامل طاغوت و جباران و فراعنه سعودی هم دیر یا زود خواهد شد به ویژه که رژیم سعودی مرتکب جنایات وحشیانه در عراق، سوریه، لبنان و یمن شده اند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # حج # رفح
وب گردی