بازدید ۱۱۹۴۵
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون میانگین نرخ هر یورو به ۹٣٨١ تومان رسید، رکود کم سابقه در معاملات مسکن، کاهش ۲۰درصدی قیمت نفت خام در پایان سال ۲۰۱۸، یک شرکت آلمانی فروش محصول به ایران را متوقف کرد، مجوز ۵ صرافی از ۹ صرافی فارکس روسیه باطل شد، سقوط صادرات نفت آمریکا به قاره سبز، صدرنشین گرانی ها؛ رب گوجه با ٢٤٨ درصد افزایش و پیش‌بینی رشد فروش خودرو در امارات را در بر دارد.
کد خبر: ۸۶۴۷۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 30 December 2018
پشت پرده پیشنهاد وسوسه انگیز اجاره حساب بانکی ماهیانه ۲ تا ۵ میلیون تومان/ ۴۱۷۸ دلار سهم هر آمریکایی از بدهی کشورش/ یکی از محصولات ایران خودرو ۹۰ میلیون گران شد/ بدترین سرمایه‌گذاری سال ۲۰۱۸ کدام بود؟پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون میانگین نرخ هر یورو به ۹٣٨١ تومان رسید، رکود کم سابقه در معاملات مسکن، کاهش ۲۰درصدی قیمت نفت خام در پایان سال ۲۰۱۸، یک شرکت آلمانی فروش محصول به ایران را متوقف کرد، مجوز ۵ صرافی از ۹ صرافی فارکس روسیه باطل شد، سقوط صادرات نفت آمریکا به قاره سبز، صدرنشین گرانی ها؛ رب گوجه با ٢٤٨ درصد افزایش و پیش‌بینی رشد فروش خودرو در امارات را در بر دارد.
 
میانگین نرخ هر یورو به ۹٣٨١ تومان رسید

در پایان معاملات روز گذشته، میانگین نرخ ارز در سامانه نیما به ازاء هر یورو حدود ۹٣٨١ تومان رسید. مجموع فروش ارز حاصل از صادرات، به ٣٢ میلیون یورو رسید. همچنین مجموع تامین ارز بابت واردات، روز شنبه به حدود ٢٦ میلیون یورو رسید و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات از ١٦ مرداد تا دیروز به شش میلیارد و پانصد و سی و شش میلیون یورو رسید. همچنین مجموع تامین ارز برای واردات از ١٦ مرداد تا روز شنبه به پنج میلیارد و هفتصد و سی و دو میلیون یورو رسید.

پشت پرده پیشنهاد وسوسه انگیز اجاره حساب بانکی ماهیانه ۲ تا ۵ میلیون تومان

سایت‌های آگهی و کانال‌های فضای مجازی میزبان تعداد بسیاری آگهی در زمینه اجاره حساب بانکی هستند که بر اساس اعلام پلیس فتا، عمده افراد فریب خورده و همکاری کننده با این سوءاستفاده گران، افرادی در جامعه هستند که اطلاعات کمتر و توانایی مالی پایینی دارند و پیشنهاد مبالغی بالاتر از ۲ تا ۵ میلیون تومان برای اجاره هر حساب بانکی به صورت ماهیانه برای این افراد وسوسه انگیز است در حالی که نمی‌دانند در ادامه چه مشکلاتی گریبان گیر آن‌ها خواهد شد. یکی از فعالان اجاره حساب بانکی در فضای مجازی به خبرنگار ایبِنا گفت: کاری که شما باید انجام دهید این است که در یک یا چند بانک حساب باز کنید و حساب و کارت اعتباری را تحویل پیک ارسالی ما قرار دهید و شرکت ما نیز به صورت هفتگی و ماهیانه هزینه اجاره حساب بانکی را با شما تسویه می‌کند؛ برای هر حساب به صورت اجاره هفتگی مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و به صورت اجاره ماهیانه ۲ میلیون تومان دریافت خواهید کرد که در زمان مقرر به شماره حساب اعلامی شما  واریز می‌شود. بسیاری از حساب‌ها و کارت‌های بانکی اجاره شده به منظور خرید و فروش ارز و معاملات برای عدم شناسایی افراد اصلی و فرار مالیاتی، انجام فعالیت‌های مجرمانه، پولشویی و جابه جایی پول‌های کثیف در میان حساب‌هایی با پول‌های تمیز در داخل و خارج از کشور استفاده می‌شود که بانک‌ها با تشخیص مشکوک بودن تراکنش‌های حساب نسبت به گزارشگری و اعلام حساب برای پیگیری‌های بیشتر و تعیین تکلیف در زمینه قضایی اعلام می‌کنند.

رکود کم سابقه در معاملات مسکن؛ معاملات بنا‌ها با هر عمر ساختی بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت

آخرین گزارش بانک مرکزی پیرامون تحولات بازار مسکن در شهر تهران در آذر ماه سال ۱۳۹۷ که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در آذر ماه ۱۳۹۷ به ۹۵.۵ میلیون ریال رسیده که این رقم نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴.۱ درصد و ۹۱.۸ درصد افزایش یافته است. آمار‌ها نشان می‌دهند که بیشترین رشد متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در این ماه، نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۱ تهران (معادل ۱۰۵ درصد) و کمترین میزان رشد قیمت به منطقه ۱۲ (معادل ۵۴.۶ درصد) تعلق دارد. همین افزایش بیش از ۹۰ درصدی متوسط قیمت مسکن در آذر ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته باعث شده تا معاملات مسکن به شدت کاهش یابد. گزارش نشان می‌دهد که در آذر ماه سال جاری در مجموع ۶۸۱۴ واحد معامله شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۶۱.۷ درصد کاهش یافته است. نکته حائز اهمیت این است که تعداد معاملات مسکن در آذر ماه سال گذشته در مقایسه با آذر ماه ۱۳۹۵ رشد ۵۰.۲ درصد را تجربه نموده بود. نکته دیگر در مورد معاملات مسکن در آذر ماه سال جاری این است که مطابق با تصویر زیر معاملات مسکن با هر عمر بنایی بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته که این موضوع در چندین سال اخیر کم سابقه بوده است. بیشترین کاهش تعداد معاملات متعلق به بنا‌ها با عمر تا ۵ سال است که تعداد معاملات این بنا‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۵.۹ درصد کاهش یافته است.

شنبه؛ شاخص کل بورس بیش از ۲۳۰۰ واحد افزایش یافت

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز شنبه، با افزایش ۲۳۳۰ واحدی معادل ۱.۴۷ درصد به رقم ۱۶۰ هزار و ۷۷۴ واحد رسید. این در حالی است که در هفته گذشته، شاهد رشد ۱.۵ درصدی نماگر کل بورس بودیم.   همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۷۷ واحدی معادل ۱.۴۷ درصد به رقم ۴۶ هزار و ۷۳۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۲۲۰ واحدی معادل ۰.۸۱ درصد، عدد ۲۷ هزار و ۴۷۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۵۴ واحدی معادل ۰.۸۱ درصد به رقم ۱۹ هزار و ۳۴۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز، ۲۱۸۹ واحد افزایش معادل ۱.۲۷ درصد را رقم زد و به سطح ۱۷۴ هزار و ۲۲۷ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۶۳۳ واحد افزایش معادل ۱.۴۰ درصد به رقم ۱۱۸ هزار و ۱۷۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۰۴۳ واحد افزایش معادل ۱.۵۹ درصد همراه بود و عدد ۳۲۱ هزار و ۵۶۵ واحد را به نمایش گذاشت.  
پشت پرده پیشنهاد وسوسه انگیز اجاره حساب بانکی ماهیانه ۲ تا ۵ میلیون تومان/ ۴۱۷۸ دلار سهم هر آمریکایی از بدهی کشورش/ یکی از محصولات ایران خودرو ۹۰ میلیون گران شد/ بدترین سرمایه‌گذاری سال ۲۰۱۸ کدام بود؟

کاهش ۲۰درصدی قیمت نفت خام در پایان سال ۲۰۱۸

العربیه نوشت: قرارداد‌های نفت خام برنت دریای شمال با چهار سنت افزایش، به هر بشکه ۵۲ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت برای تحویل در قرارداد‌های پیش روی با ۷۲ سنت افزایش به هر بشکه ۴۵ دلار و ۳۳ سنت رسید. هر دو نفت خام مذکور، برنت با 3درصد و نفت خام آمریکا با 4 درصد کاهش، سومین سقوط هفتگی خود را تجربه کردند.  معامله‌کنندگان گفتند که قیمت نفت خام روز جمعه تحت تاثیر بهبود سهام آمریکا روند تصاعدی داشته و قیمت نفت به طرز چشمگیری تحت تاثیر بورس وال استریت بوده است. هر دو  نرخ مذکور طی هفته گذشته، نوسانات چشمگیری را تجربه کردند.  پیش از این قیمت نفت به پایین‌ترین سطح خود در یک سال و نیم گذشته رسید و در پایان سال تحت تاثیر افزایش عرضه، کاهش ۲۰ درصدی را تجربه کرده است.

یک شرکت آلمانی فروش محصول به ایران را متوقف کرد

سخنگوی شرکت آلمانی کرمپل اعلام کرد: فروش محصولات خود به ایران را متوقف کرده است. رینر وسترمن، سخنگوی این شرکت افزود: از چند ماه پیش فروش محصولات خود به ایران را متوقف کرده‌ایم. این شرکت در زمینه فروش محصولات مورد نیاز در ساخت و ساز به ایران فعالیت می‌کرد. سفیر آمریکا در آلمان مدعی است ایران از این تجهیزات الکترونیکی در تولید موشک استفاده می‌کرده است، به طور کلی ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان طی ماه‌های گذشته، تلاش‌های جدی در متوقف کردن همکاری شرکت‌های آلمانی با ایران انجام داده است. شرکت کرمپل در نزدیکی شهر اشتوتگارت واقع شده و به ایران برد‌های الکترونیکی صادر می‌کرده است. این شرکت در ماه آوریل گفته بود که به تحریم‌های آمریکا توجه نخواهد کرد و به همکاری با ایران ادامه خواهد داد، اما اخیرا تحت فشار سفارت آمریکا از موضع خود عقب‌نشینی کرده است. /فارس

مجوز ۵ صرافی از ۹ صرافی فارکس روسیه باطل شد

بانک مرکزی روسیه مجوز ۵ صرافی از ۹ صرافی فعال در حوزه فارکس در این کشور را باطل کرد. علت ابطال مجوز این صرافی‌ها، اقدام در راستای خروج سرمایه از این کشور عنوان شده است. بر اساس اقدام بانک مرکزی این کشور، این صرافی‌ها از روز ۲۷ ژانویه اجازه فعالیت نخواهند داشت. بنا به بیانیه بانک مرکزی روسیه تمام این صرافی‌ها زیرمجموعه شرکت‌های خارجی بودند که به صورت خصمانه‌ای اقدام به ترغیب مشتریان روس و انتقال پول آن‌ها به خارج از کشور می‌کردند. این صرافی‌ها تا روز ۲۷ ژانویه مهلت دارند تا با مشتریان خود تسویه حساب کرده و فعالیت‌های خود را در بازار مالی روسیه جمع کنند. مقامات روس نقض مکرر قوانین توسط این صرافی‌ها را به خصوص در حوزه بازار‌های سهام از جمله مهم‌تریندلایل ابطال مجوز آن‌ها اعلام کرده است. بانک مرکزی روسیه می‌گوید: این ۵ صرافی نتوانسته‌اند قوانین لازم را کامل اجرا کنند.

۴۱۷۸ دلار سهم هر آمریکایی از بدهی کشورش

تا بیستم دسامبر سال ۲۰۱۸، بدهی آمریکا به ۲۱ تریلیون و ۸۶۳ میلیارد و ۶۳۵ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۷۲۴ دلار و ۱۲ سنت رسیده است که ۱.۳۷ تریلیون دلار بیشتر از رقم ثبت شده در مدت مشابه سال قبل است. به گفته مرکز آمار آمریکا، جمعیت این کشور در این مدت برابر با ۳۲۸ میلیون و ۸۲ هزار و ۳۸۶ نفر است که بدین ترتیب، سهم هر آمریکایی از بدهی‌های این کشور به ۴۱۷۸.۱۰ دلار می‌رسد!  انتظار می‌رود بدهی آمریکا به زودی از ۲۲ تریلیون دلار بگذرد و طی یک دهه آینده این رقم به ۳۳ تریلیون دلار نیز برسد.  صندوق بین المللی پول پیشتر هم‌چنین اعلام کرده بود مجموع بدهی جهانی به ۱۸۴ تریلیون دلار رسیده است و سهم هر فرد از این بدهی‌ها معادل ۸۶ هزار دلار است. آمریکا، چین و ژاپن بدهکارترین کشور‌های جهان هستند و نیمی از استقراض‌ها توسط این سه کشور انجام گرفته است. این بدهی ۲۲۵ درصد بیشتر از کل تولید ناخالص داخلی جهان در شرایط اسمی است و دو تریلیون دلار بیشتر از رقم ثبت شده در ماه اکتبر است.

سقوط صادرات نفت آمریکا به قاره سبز

بر اساس داده‌های کشتیرانی مؤسسه رفینیتیو ایکون، صادرات نفت آمریکا به اروپا در ماه دسامبر امسال به پایین‌ترین حد در ۱۱ ماه اخیر رسید، زیرا کاهش فاصله قیمتی نفت آمریکا با شاخص نفت خام برنت دریای شمال از یک سو و افزایش هزینه‌های کشتیرانی از سوی دیگر، تقاضا برای نفت آمریکا را در اروپا کاهش داد. فاصله قیمت شاخص نفت خام برنت با شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا از بالای ۱۰ دلار در ماه نوامبر امسال، به ۶ دلار و ۶۳ سنت در روز جمعه (هفتم دی‌ماه) کاهش یافت که پایین‌ترین فاصله قیمت این دو شاخص در ماه اوت امسال تا کنون است. در ماه جاری میلادی، صادرات نفت آمریکا به اروپا به حدود ۲۹۸ هزار بشکه در روز رسید، در حالی که این رقم در ماه پیش از آن ۴۰۴ هزار بشکه در روز بود.

چهارمین رشد پیاپی «تسه‌ها» در بازار اوراق مسکن

طی معاملات دیروز بهای اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ (تسه۹۵۱۲) با رشد ۳/ ۱ درصدی به سطح ۵۴ هزار و ۹۴۱ تومان رسید. اکثر سررسید‌های دیگر نیز با افزایش قیمت روبه‌رو شدند و میانگین قیمت آن‌ها حدود ۵۴ هزار تومان بود. گزارش عملکرد مسکن بانک مرکزی روز پنج‌شنبه منتشر شد. بر‌اساس داده‌های این گزارش تعداد معاملات مسکن طی آذر کاهش داشته و قیمت‌ها نیز رشد کرده‌اند، اما تعداد معاملات آپارتمان تنها ۶/ ۰ درصد کاهش را نسبت به ماه قبل نشان می‌دهد که امید است با سپری شدن فصل سرد، دوباره به روند صعودی بازگردد. واحد‌های تا ۵ سال ساخت بیشترین سهم معاملات آپارتمان ماه گذشته را به خود اختصاص دادند، اما در مقایسه با آذر سال قبل کاهش ۴/ ۵ درصدی داشته و در مقابل به سهم واحد‌های با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و بالای ۱۵ سال اضافه شده است.

پیش‌بینی رشد فروش خودرو در امارات

پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۹ بازار خودرو امارات همچنان به رشد فروش خود ادامه دهد. از این رو مهم‌ترین عوامل این رشد افزایش تعداد خریداران متمول، رشد گردشگری و توسعه زیرساخت‌ها خواهد بود. کارشناسان بر این باورند که بر‌خلاف برخی کشورها، بازار خودرو در امارات برای سال ۲۰۱۹ نه‌ تنها با افت فروش مواجه نیست، بلکه روز‌های درخشانی را در پیش خواهد داشت.
 
پشت پرده پیشنهاد وسوسه انگیز اجاره حساب بانکی ماهیانه ۲ تا ۵ میلیون تومان/ ۴۱۷۸ دلار سهم هر آمریکایی از بدهی کشورش/ جهش ۹۰ میلیون تومانی یکی از محصولات ایران خودرو/ بدترین سرمایه‌گذاری سال ۲۰۱۸ کدام بود؟
 
یک کارشناس صنعت خودرو تأکید کرد که انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۹ رشد فروش خودرو‌های اسپرت در امارات همچنان ادامه داشته باشد. وی بسته‌های حمایتی و تشویقی دولت امارات را دلیل اصلی افزایش اعتماد خریداران و ایجاد یک بازار باثبات برای بازار خودرو در این کشور می‌داند. این طرح‌ها از اواسط نیمه دوم سال ۲۰۱۸ برای جذب خریداران با قیمت‌های جذاب آغاز شده است. در سال ۲۰۱۸ شرکت خودروسازی مزدا از جمله شرکت‌هایی بوده است که توانسته سطح فروش خود در این کشور را برخلاف روند کاهشی معمول افزایش دهد. /دنیای اقتصاد

صدرنشین گرانی ها؛ رب گوجه با ٢٤٨ درصد افزایش

بر اساس نتایج به دست آمده توسط مرکز آمار در آذر ماه ١٣٩٧، بیشترین افزایش قیمت در ماه جاری نسبت به ماه گذشته، مربوط به محصولات کشاورزی از قبیل: «خیار» با ١٥.٩ درصد افزایش، «پیاز» با ١٥,٨ درصد افزایش و «سیب درختی زرد» با ٩.٥ درصد افزایش بوده است. در این ماه «پرتقال محصول داخل» ۱۴ درصد نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است. همچنین بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل (آذر ١٣٩٦) مربوط به «رب گوجه فرنگی» با ٢٤٨,٧ درصد افزایش و پس از آن «موز» با ١٥٦.٤ درصد افزایش و «سیب درختی زرد» با ۱۱۱ درصد افزایش است.

"دنا" و سوزوکی" هم از قافله‌ی گرانی خودرو عقب نماندند

ایران خودرو در ادامه تغییرات قیمت انواع محصولات خود در دی ماه امسال قیمت‌های جدید دنا  و سوزوکی را اعلام کرد. براساس تصمیم این شرکت خودروساز دنا با کیسه هوای راننده و سرنشین تریم مشکی و یورو ۴ و دنا با کیسه هوای راننده و سرنشین تریم دو رنگ و یورو ۴ که پیش از این ۴۶ میلیون و ۹۸۹ هزار تومان بود با اعمال قیمت‌های جدید ۶۶ میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین  قیمت سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک ۲۴۰۰ سی سی فیس لیفت با آپشن هم از ۱۶۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به ۲۵۱ میلیون تومان رسیده است. /تسنیم

بدترین سرمایه‌گذاری سال ۲۰۱۸ کدام بود؟

کارشناسان فلزات گرانبها در شرکت مشاوره‌ای «فین اکسپرتیزا» اعلام کردند که پُرسودترین سرمایه گذاری در سال جاری میلادی بر روی پلادیم بود؛ در حالی که سرمایه گذاری روی ارز رمزنگار بیت کوین بدترین سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ میلادی لقب گرفته است. بر اساس مطالعات انجام گرفته شده از سوی این شرکت، سرمایه گذاران بیت کوین بیش از ۳ هزار دلار یا ۷۱.۲ درصد از سرمایه گذاری خود را در سال ۲۰۱۸ میلادی از دست دادند. در حالی که سرمایه گذاری بر روی پلادیم پرسودترین سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ میلادی شناخته شد و قیمت این فلز گرانبها به بالاترین رکورد خود رسید و بهترین عملکرد را در میان فلزات گرانبها به خود اختصاص داد. خریداران پلادیم سرمایه خود را ۴۳۳ دلار یا ۱۰.۲ درصد تا پایان سال جاری میلادی افزایش داده اند. همچنین رییس «فین اکسپرتیزا» گفت: در چشم انداز دو ساله، فلز پلادیم تنها فلزی خواهد بود که به طور کلی بازگشت سرمایه مثبت خواهد داشت. بر پایه این گزارش، قیمت بیت کوین در مقایسه با بالاترین رقم ثبت شده خود در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی که در حدود ۲۰ هزار دلار بود، بیش از ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. هر واحد بیت کوین کمتر از ۳ هزار و ۷۰۰ دلار معامله می‌شود و احتمالا به روند نزولی خود ادامه دهد و به کمتر از ۳ هزار دلار برسد.

پشت پرده پیشنهاد وسوسه انگیز اجاره حساب بانکی ماهیانه ۲ تا ۵ میلیون تومان/ ۴۱۷۸ دلار سهم هر آمریکایی از بدهی کشورش/ جهش ۹۰ میلیون تومانی یکی از محصولات ایران خودرو/ بدترین سرمایه‌گذاری سال ۲۰۱۸ کدام بود؟

در سال ۲۰۱۰ میلادی زمانی که بیت کوین به عنوان ارز رمزنگار پا به دنیای ارز‌های دیجیتال گذاشت، تنها چند دلار ارزش داشت و رفته رفته به سرخط خبری تبدیل شد و سیر صعودی باور نکردنی را تجربه کرد؛ اما یکباره بر روی نوار نزولی قرار گرفت و جذابیت خود را در مقایسه با سال گذشته به شدت از دست داده است.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۹
علی
|
United States
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
میزان حقوق بیکاری رو که دولت آمریکا به هر نفر پرداخت میکنه هم بگین، سالی ۱۰/۰۰۰دلار .بیمه مجانی که به کم درآمدها میده (سال ۶/۰۰۰ دلار) ، بن غذا و خونه ارزون با اجاره نصف قیمت، کلیه خدمات مجانی افراد مسن برای نگهداری شامل سرویس رفت و برگشت روزانه و کلیه هزینه چک آپ تو مرکز سالمندان و نگهداری ( روزی ۱۲۰ دلار ) و ..... لطفا اینا رو هم بگید . و اگر بدهی داره ، در آمدش چقدره این دولت ؟
پاسخ ها
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
میدونستی در آمریکا اگر پدر و مادر مسن داشته باشی و اعلام کنی که شخصا ازشون نگهداری میکنی بابات هرکدومشون بهت حقوق پرداخت میکنن. فامیل مم که ساکن آمریکاست برای مدتی اومده بود ایران میگفت ماهانه داروهاش مجانی درب خونش پست میشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
خب عزیزم شما که اینقدر آدم مطلعی هستی و اینقدر اطلاعات شما بروز هست چطور برات این سوال بوجود اومده که اگر این دولت بدهی داره ، درآمدش چقدره؟
البته به نظر من شما منظورت از این سوال این بود که اگه دولت آمریکا بدهی داره در عوضش درآمدی هم داره که این بدهی رو جبران می‌کنه ، ولی من فکر میکنم اگر درآمد دولت آمریکا از بدهیاش و یا بعبارتی هزینه هاش بیشتر بود که اصلا الان نباید بدهکار می‌بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
چه خوب! پس شما همون جا بمون!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
این مردم میخرند فرقی برایشان ندارد الان پراید بشه 100 میلیون باز هم میخرند چون مردم دانایی داریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
بله می خرند برای اینکه می دانند اگر نخرند سال بعدش بایدگرانتر بخرند در واقع امیدی به بهبود ندارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
نخرن که پیاده برن و بیان آقای دانا.
انشالله که شما هیچ وقت مجبور نباشی کاری را انجام بدی و امیدوارم این را بفهمی که مردم را مجبور میکنن.
فکر میکنی از ایران خودرو نخری چی میشه. دولت حقوقشون را میده و ده سال دیگه هم راحت همشون هستن. تعطیل هم نمیشه به هیچ عنوان
شما مجبوری پیاده گز کنی و مدیران لایق ایران خودرو هم بدون کار حقوق میگیرن و به ریش شما میخندن

مشکل ایران خودرو نیست مشکل نظام و نوع نگاه نظام به تولید هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
عجب روزگاری شده است !!! همه مبهوت از جولان دادن دزدان برای خالی کردن جیب ملت!!! ایران خودرو هم از غافله عقب نمانده !!! دولت کریمه امید هم در راس عجله کنندگان جهت خالی کردن جیب ملت مظلوم!!! اخه یکی نیست در این مملکت بگوید که چرا باید سایپا و ایران خودرو هم که بازار گرانی خودرو را خودشان ایجاد کردند بر اساس کدام قانون و عرف شرعی مجاز هستند اینگونه گستاخانه به مردم بی پناه ظلم کنند. به کجا باید پناه برد و دادخواهی کرد که داد مردم برسند.؟؟؟ قوه محترم قضائی و مدعی العموم چرا حداقل اعتراض به گرانی نمیکند؟؟؟!!! مجلسی ها که بدنبال لکسوز و.... خودشان هستند و وقتی برای این کار ندارند؟؟؟!!! پس چکار باید کرد باید همینطور نظاره گر شد که دولت ناامید ملت را بدبخت تر کند .خدایا به تو پناه میبریم از شر دولت ناامیدی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
اینمردم برای خرید ماشین توی صف می ایستند همدیگرو هم توی صف میزنند ماهها هم پولشونو بخوابونن و بخورن هم خم به ابرو نمیارن وقتی هم خودرو قراضه رو تحویل گرفتن جشن و سرور هم بپا میکنن!!!!!!
از ماست که بر ماست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
ببینید درست مثل ایران منتهی درایران مردم از درد ناچاری ودلال بازی پول را به جنس ویا خوردو تبدیل میکنند در انطرف اب مردم برای لذت بردن از زندگی پول را به جنس وخودرو وشادی تبدیل میکنند که در اصل هیچ فرقی با ما ندارند انها پول دارند ماهم داریم ولی خرج کردن انها کجا خرج کردن ما کجا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
علتش خیلی مشخصه. این مردم بر خلاف چیزی که خیلیا میگن پول دارند. پول زیادی هم دارند. به همین خاطر همه جا صف خرید هست. حتی با وجود گرانی های اخیر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
یک نفر به من توضیح بدهد ما کشوری داریم که بقول حاکمان بدهی کمی داریم یعنی در مقابل بدهی امریکا عددی نیست این وضع وروزمان است با 80ملیون جمعیت امریکا بالای 200ملیون جمعیت واینهمه بدهکاری واینهمه خدمات وبقول شما تعطیلی بخشی از دولت حالا تصور کنید اگر در ایران این مشکل پیش میامد ما چه وضیتی داشتیم خدا دانا است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
افرض کنید رفتگر کوچه ما 5 میلیون از بانک وام گرفته ولی نمیتواند قسط 180 هزلر تومانی ماهانه رو به موقع پرداخت کند ولی همکار ایشان اقای شهردار 500 میلیون وام داره ایشون هم میگن به سختی قسط ماهی 18 میلیونی رو پرداخت میکنند
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
باتوجه به درامد ملت که حداقل درحود ۳۵۰۰ دلار است رقمی نیست ضمنا درامد ۲۵۰۰ دلاری مربوط به پایین ترین قشر میباشد کارگران درامدهایی بالاتر از رقم ذکر شده را دارند۰
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
بجای این همه حقوق بالای امریکا ما نیز محاسنی داریم که هیچ کشوری ندارد ؟/

گرانی تورم هر کس هر جنسی را زورش بچربد می دهد واز قانون ودولت ترسی ندارد اختلاص دلار بازار طلا بازار و..و..و....؟//
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
اشتباه محضه که ایران را با امریکا مقایسه کنیم


شما از صد ایرانی بپرسید که امکانات اقامت در امریکا فراهم است آیا ایران را انتخاب میکنید و می مانید یا میروید؟ به نظر ما پاسخ چیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
حتما امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
چاره کار یک مرجع و عالم دینیه مثل میرزای شیرازی یک فتوای تحریم بده مثل تنباکو ؟؟
جلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
با سلام، در رابطه با مقوله پشت پرده اجاره حسابهای بانکی افراد،متذکر میگردم که این بحث کاملا صوری است،چرا که تراکنش های مالی افراد در بانک ها مشمول قوانین مالیاتی وسرفصل های ان نیست،یک فرد می تواند در بانک های مختلف حساب های مختلفی داشته باشد،ولی یک شخصیت حقوقی با یک وچند حساب مشخص که از نظر ممیزی دارایی مشخص است عمل مینماید،حال اگر یک شخصیت حقوقی بخواهد پول شویی کند نیازی ندارد که از حساب مشخصه خود بهره برداری نماید،ان شخصیت حقوقی نیز مانند یک فرد عادی عمل مینماید ،وقتی گردش ریالی خارج از چرخه مالی یک شرکت ویا گروه تولیدی باشد ،سازمان مالیاتی با چه قانونی میخواهد ورود نمیاید؟ این جو را درست کردن به لحاظ بذک عملیات مالیاتی دولت
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
جشنواره موسیقی فجر دادگاه روح الله زم آزادراه تهران شمال احمد صمدی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب