بازدید 35331
هزار و پانصد و هفدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛

علت حضور فرمانده سپاه تهران در مجلس/پایان ممنوع‌التصویری باران کوثری در تلویزیون/زنان می‌توانند همچون مردان به ورزشگاه‌ها بروند؛ اما به دو شرط!/اشتباه بزرگ اصلاح‌طلبان حمایت از روحانی بود

رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند؛ حدادعادل: روحم از پست پسر باجناقم در شبکه سه خبر نداشت/حمایت محجوب از ردیف بودجه مؤسسه آیت الله مصباح/واکنش مثبت آشنا به گمانی‌زنی‌ها درباره پست جدید رئیسی و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۶۳۰۹۱
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱ 23 December 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

کنایه زیباکلام به نماینده جنجالی سراوان

یک استاد دانشگاه گفت: همه ما ممکن است عصبانی شویم و یک زمانی حرفی بزنیم؛ این‌که بعدا فرد حاضر نشود از مردم عذرخواهی کند، بد است و وظیفه اخلاقی خود را به عنوان مدیر، مسئول یا عضوی از جامع ایفا نکرده است. صادق زیبا کلام در گفت وگو با ایسنا، در ارتباط با این سؤال که وظیفه اخلاقی مسئولین نسبت به مردم چیست، با اشاره به ویدیو‌های منتشر شده از هتاکی تعدادی از مسئولین طی روز‌های اخیر، اظهار کرد: همه ما انسان هستیم، جایزالخطا هستیم، ممکن است عصبانی شویم و یک زمانی حرفی بزنیم که دوست نداریم.

وی ادامه داد: این اتفاق‌ها برای همه ما می‌افتد؛ اما چیزی که تأسف‌آور است، این که ما وقتی مرتکب خطایی می‌شویم و می‌دانیم خطایی کردیم نخواهیم آن را بپذیریم. وی گفت: وقتی در مقابل خطا سعی کنیم آن را توجیه و رفع و رجوع کنیم یا بگوییم شیطنت کردند و بد عکس گرفتند و بد فیلم‌برداری یا حرفم را تحریف کردند، به نظر من بدتر از خطا کردن است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: جسارت عذرخواهی نکردن از مردم بزرگ‌ترین اشتباه است. این خطا خیلی بدتر از این است که فردی عصبانی شود و حرفی بگوید، اما اشتباهش را بپذیرد. وی گفت: این‌که بعدا فرد حاضر نشود از مردم عذرخواهی کند، بد است و وظیفه اخلاقی خود را به عنوان مدیر، مسئول یا عضوی از جامعه ایفا نکرده است، کاری ندارد، فرد باید قبول کند، اشتباه کرده و پیش مردم هم بگوید عذرخواهی می‌کنم. این‌که آن فرد آسمان و ریسمان را به هم ببافد و اصرار کند که شانتاژ و دروغ و فریب بوده است، درد آور و عذاب آور است و مردم را چند برابر عصبانی می‌کند. عذرخواهی نکردن مسئولین از مردم در مواقعی که اشتباهی انجام می‌دهند، غم‌انگیز است.

علت حضور فرمانده سپاه تهران در مجلس

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران در جلسه امروز مجمع نمایندگان تهران گزارشی در مورد اقدامات سپاه در حوزه آسیب‌های اجتماعی به نمایندگان ارائه کرد. فاطمه ذوالقدر با اشاره به جلسه امروز مجمع نمایندگان تهران گفت: در جلسه امروز سردار یزدی فرمانده کل سپاه استان تهران حضور پیدا کرد و در مورد اقدامات و فعالیت‌هایی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه آسیب‌های اجتماعی تهران و جمع آوری معتادان انجام داده، گزارشی را به نمایندگان ارائه کرد. وی با اشاره به این که این جلسه به ریاست محمدرضا عارف برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه نمایندگان مجمع تهران گزارشی در مورد آسیب‌های اجتماعی این شهر و وضعیت آن گزارشی ارائه کردند. نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: پیشنهاد‌هایی برای بهبود وضعیت و ساماندهی شهر تهران نیز در این جلسه ارائه و بنا شد این پیشنهادات پیگیری شود.

حدادعادل: روحم از پست پسر باجناقم در شبکه سه خبر نداشت

غلامعلی حدادعادل عصر شنبه در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به سوالی در خصوص مدیر شبکه سوم سیما، گفت: «علی فروغی» رییس شبکه سوم سیما از قوم و خویشی بنده استفاده نکرده و من دخالتی در انتخاب او نداشته ام. پسر باجناقم رییس شبکه سوم سیما است، وی قبل از آن که به این سمت برسد چند سال رییس بسیج صدا و سیما بوده است، «به صراحت عرض می‌کنم نه روح بنده از این که وی رییس بسیج شده، باخبر بوده و نه من مطلقا اطلاع داشتم که می‌خواهند او را رییس شبکه سوم کنند.»

حمایت محجوب از ردیف بودجه مؤسسه آیت الله مصباح

علیرضا محجوب، نماینده تهران در مجلس درباره بودجه مؤسسات خاص از جمله مؤسسه آیت الله مصباح می‌گوید: بودجه وقتی تصویب شد چه درست و چه غلط، باید پیاده شود و یا اگر موضوعی در این بین وجود دارد، برای آن در سال بعد اصلاحیه بیاوریم. محجوب در گفت وگو با خبرنگار «انتخاب»، درباره اینکه آیا موارد مشابهی در بوجه ۹۸ نیز وجود دارد یا خیر، گفت: بعضی نقد‌هایی که به بودجه می‌شود فرافکنی است. من به کل ساختار بودجه نقد دارم؛ بودجه نباید بزرگ و بی انتها باشد بلکه باید کوچک باشد. او افزود: خوشبختی دولت و ملت، به کوچک بودن بودجه است به طوری که سهم کمی از تولید ناخالص داخلی آن‌ها صرف دولت شود؛ حال چه از مالیات باشد و چه از نفت. او درباره بودجه مؤسسات خاص که در سال گذشته در جدول ۱۷ آمده بود، نیز گفت: بحث‌هایی که در خصوص بودجه مؤسسات مانند بودجه مؤسسه آیت الله مصباح می‌شود، نیز از همین دست و فرافکنی است. بودجه وقتی تصویب شد چه درست و چه غلط، باید پیاده شود و یا اگر موضوعی در این بین وجود دارد، برای آن در سال بعد اصلاحیه بیاوریم.

پلیس به دنبال عاملان ضرب و شتم مهاجران افغان

رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات ناجا گفت: دستگیری عاملان تهیه و انتشار فیلم ضرب و شتم برادران افغان در دستور کار قرار گرفت. سرهنگ سیداحمد خسروی روز یکشنبه در مورد فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ضرب و شتم چند نفر از اتباع افغان توسط یک سرباز ایرانی، افزود: با انتشار این فیلم در فضای مجازی این موضوع بلافاصله در دستور کار قرار گرفت و طی بررسی‌های گسترده، مشخص شد این فیلم مربوط به زمان حال نیست و در عین حال ضرب و شتم برادران افغان در هیچ یک از مقر‌های نیروی انتظامی تایید نشد. وی ادامه داد: در بررسی این موضوع، پا را فراتر گذاشته و گذشته را بررسی کردیم، اما در بررسی‌های انجام شده این موضوع در هیچ مقر انتظامی مورد تأیید قرار نگرفت.

پایان ممنوع‌التصویری باران کوثری در تلویزیون

تیزر‌های فیلم سینمایی «آستیگمات» با حضور باران کوثری مجوز پخش از صداوسیما را دریافت کرد. سعید خانی تهیه‌کننده سینما و پخش‌کننده فیلم سینمایی «آستگیمات» گفت: تیزر‌های جدید فیلم آستیگمات با حضور باران کوثری به صداوسیما ارائه شده و کد و مجوز لازم برای پخش این تیزر‌ها از سوی مدیران صداوسیما صادر شده است. پیش از این تیزر‌های فیلم‌های "عصبانی نیستم"، "شنل" و "عرق سرد" که باران کوثری در آن‌ها ایفای نقش کرده بود، اجازه پخش از صداوسیما نداشت و تبلیغات این فیلم‌ها با حذف تصویر و نام باران کوثری از صداوسیما پخش می‌شد.

واکنش مثبت آشنا به گمانی‌زنی‌ها درباره پست جدید رئیسی

حسام‌الدین آشنا در کانال تلگرامی خود با اشاره به گمانی‌زنی‌ها برای انتخاب رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه نوشت: او از سال ۵۹ تاکنون سمت‌های قضایی موثری، چون دادستانی کرج، همدان، جانشینی و دادستانی تهران، ریاست سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی ویژه روحانیت، معاونت اول قوه قضائیه و دادستانی کل کشور را در سابقه خدمتی خود دارد. تجربه تولیت امامزاده صالح و سپس آستان قدس رضوی او را با واقعیات اجتماعی و اقتصادی و نهاد‌های بزرگ مدنی آشنا کرده است. تجربه رقابت در انتخابات در سطح استان خراسان جنوبی و عضویت در مجلس خبرگان از سال ۱۳۸۵ و سپس رقابت در سطح ملی برای ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۶ او را با واقعیات و پیچیدگی‌های عرصه سیاست داخلی و جلب اعتماد عمومی آشنا کرده است. تجربه عضویت و ریاست در شورای نظارت بر صدا و سیما و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام او را با مسائل رسانه‌ای از یک سو و سیاستگذاری کلان کشور از سوی دیگر آشنا کرده است. رؤسای قبلی قوه قضائیه در چهل سال گذشته معمولا این ویژگی مشترک را داشتند که فق‌هایی مطرح، اما فاقد سابقه قضایی بودند لذا مجبور بودند مدتی را برای آشنایی با ساختار و مسائل این قوه صرف کنند. اگر او به ریاست قوه قضائیه منصوب شود اولین رئیسی خواهد بود که دارای سابقه طولانی قضایی است و از درون قوه قضائیه برخاسته است.

توضیحات گمرک درباره درگیری نماینده سراوان

سعید احمدخانی، مدیرکل روابط عمومی گمرک با بیان اینکه، نماینده سروان بدون هماهنگی به ملاقات رئیس گمرک رفته بود، گفت: مجموع حضور درازهی در محوطه گمرک فقط دوازده دقیقه بوده است. احمدخانی در ادامه گفت: ما تنها مدرکی که داریم که بهترین سند است، فیلم است که خوش بختانه ساختمان‌های دولتی به دوربین‌های مدار بسته مجهز هستند و محوطه بیرونی ساختمان گمرک و پارکینگ خودرو به این سیستم مجهز هست. نماینده سراوان طبق چیزی که در فیلم نشان داده می‌شود با یک خودروی لکسوس شاسی بلند آبی در واقع به قسمت ورودی پارکینگ گمرک مراجعه می‌کند. پس از حالا نهایتا چیزی که در فیلم مشاهده می‌شود هفت دقیقه‌ای که داخل خودرو بودند، این اتفاق در قسمت درب ورودی ساختمان گمرک افتاده نهایتا با همان خودرو هم بر می‌گردند و این خودروی پرشیا که اعلام شده که این صحت ندارد، بلکه همان خودروی لکسوس شاسی بلند آبی برمی‌گردند.

تکذیب تعلیق همکاری کارمند گمرک

پس از ماجرای مشاجره نماینده سراوان با کارمند گمرک ایران و حواشی ایجاد شده برخی رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی مطرح شد که کارمند گمرک تعلیق شده است. امروز «محمد بهنیا» مأمور وظیفه شناس گمرک در محل کار خود حاضر شده است. در رابطه با جنجال نماینده مجلس در گمرک تاکنون هیچ فردی بازداشت نشده است. موضوع در مجموعه‌های نظارتی گمرک، وزارت اقتصاد و مجلس در حال پیگیری و بررسی بوده و نتایج به زودی اطلاع رسانی خواهد شد. /فارس

دلالان به دنبال تحریک بازار ارز

رضا ترکاشوند، دبیرکل کانون صرافان گفت: صرافی‌های غیربانکی مجاز نیستند به غیر از ۲۳ نوع ارز خدماتی و تا سقف ۲ هزار دلار معامله انجام دهند. این روزها نقش بانک‌ها در انجام معاملات ارزی بیشتر شده که دلیل آن هم این است که صرافی‌های بانکی از لحاظ ارزی بیشتر تامین می‌شوند. دلالان فقط برای تحریک بازار و فروش ارز‌های خود به بازار جو می‌دهند که با وجود اقدامات خوب بانک مرکزی نباید آن‌ها را جدی گرفت. /رجا نیوز

چه موانعی بر سر راه ایفای وظیفه نظارتی مجلس وجود دارد؟

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نود درباره احتمال وجود موانعی بر سر راه ایفای وظیفه نظارتی مجلس تاکید کرد: اگر مجلس وارد حوزه نظارت شود کسی نمی تواند بر سر راه آن مانع ایجاد کنند، ولی چون این وظیفه آنچنان که باید نمود پیدا نکرده، شاید برخی از این خلأ استفاده کنند. البته ممکن است افراد ذی‌نفع ورود کنند، لابی و ارتباط برقرار کنند ولی نمی‌توانند مانع اجرای این کار شوند. به گزارش ایسنا نماینده شیراز در مجلس در پایان اظهار کرد: متاسفانه ما در مجلس بیشتر به دنبال مسائل خود هستیم در حالی که اگر مجلس وظیفه نظارتی خود را انجام دهد، بسیاری از مشکلات کشور حل می شود و آنچه امام (ره) گفت که مجلس در راس امور است نیز محقق خواهد شد.

با پول خرید فیلتر ۲۰ اتوبوس نو بخریم

محمد علیخانی در مخالفت با تخصیص بودجه به خرید فیلتر ضد دوده برای اتوبوس گفت: نصب فیلتر دوده کارایی نداشته است، روی ۵۰ اتوبوس این فیلتر نصب شده است اما چون قدرت موتور را کم می‌کرده است راننده‌ها آن را باز کرده و کنار گذاشته‌اند. با توجه به مدارکی که به دست آوردیم، شرکت فروشنده خودرو گفته اگر این فیلترها روی ماشین‌های ما نصب شود، گارانتی خودرو باطل می‌شود. وقتی چیزی کارایی ندارد چه اصراری که از آن استفاده کنیم. اگر هر فیلتر دوده را با قیمت قبل ۷۰ میلیون بخریم برای ۲۰۰ اتوبوس ۱۴ میلیارد تومان می‌شود و با قیمت جدید حدود ۲۸ میلیارد تومان. این پول می‌تواند صرف خرید ۲۰ اتوبوس شود. محسن پورسیدآقایی در توضیح چرایی تصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس‌ها: تشخیص اینکه فیلتر بگذاریم یا نگذاریم به عهده سازمان استاندارد است و آن‌ها گفتند اگر اتوبوسی فیلتر نداشته باشد اجازه شماره‌گذاری ندارد. /جوان

واردات تخم مرغ ترکیه‌ای در آینده نزدیک

رئیس اتحادیه مرغ، تخم مرغ و ماهی البرز گفت: قیمت مرغ و تخم مرغ در چند روز آینده با واردات تخم مرغ ترکیه‌ای و توزیع مرغ‌های منجمد کاهش پیدا خواهد کرد. قیمت هرکیلو تخم مرغ وارداتی تنظیم بازار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان مصوب ستاد تنظیم بازار است. قیمت هرکیلو تخم مرغ داخلی ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است که ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو ۱۷ هزار تومان را به تصویب رسانده است. قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد ۸ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت هر کیلو گرم مرغ گرم ۱۳ هزار ۸۰۰ تومان است، ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ گرم را 13 هزار و 700 تومان تصویب کرده که بر این اساس قیمت 100 تومان کاهش خواهد داشت. /ایسنا

زنان می‌توانند همچون مردان به ورزشگاه‌ها بروند

هادی صادقی، ‏معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: زنان می‌توانند همچون مردان به ورزشگاه‌ها بروند و از دیدن بازی‌ها لذت ببرند به شرطی که اخلاق و مسائل شرعی رعایت شود. موضوع اول مساله رعایت اخلاق در ورزشگاه است، باید فضایی سالم برای حضور زنان ایجاد شود. عارضه دوم مربوط به مسائل شرعی است که طبق فتوای مراجع تقلید دیدن بدن برهنه نامحرم برای هر دو طرف اشکال دارد که رفع این مشکل هم سخت نیست./ایرنا

گمرک: نماینده سراوان بدون هماهنگی آمده بود

خانی مقام مسئول در گمرک گفت: اتفاقی که در گمرک افتاده در ساختمان مرکزی واقع در خیابان شهید بهشتی بوده که آن فردی که فیلمبرداری کرده و آن کسی که برخورد شدید با نماینده مردم سراوان داشته ارباب رجوع گمرک بوده و اگر شما هم همین الآن به گمرک تشریف ببرید یک تعدادی ارباب رجوع ایستادند تا ساعات کاری شروع شود. نماینده سراوان طبق چیزی که در فیلم نشان داده می شود با یک خودروی لکسوس شاسی بلند آبی در واقع به قسمت وردی پارکینگ گمرک مراجعه می کند. پس از حالا نهایتا چیزی که در فیلم مشاهده می شود هفت دقیقه ای که داخل خودرو بودند، این اتفاق در قسمت درب ورودی ساختمان گمرک افتاده نهایتا با همان خودرو هم بر می گردند و این خودروی پرشیا که اعلام شده که این صحت ندارد و بلکه همان خودروی لکسوس شاسی بلند آبی برمی گردند.

اشتباه بزرگ اصلاح‌طلبان حمایت از روحانی بود

نمازی عضو حزب کارگزاران: اصلاح‌طلبان در جریان انتخابات سال ۹۶ مرتکب اشتباه بزرگی شدند که بدون هیچ قید و شرطی از آقای روحانی حمایت کردند. منظور آقای واعظی که گفته است با هیچ گروه و حزب سیاسی در انتخابات ائتلاف نداشته‌اند، ائتلاف اصلاح‌طلبان با حزب اعتدال و توسعه بوده که به طور کلی حزب متبوع ایشان در میان احزاب شناخته شده، جایگاهی ندارد که اصلاح‌طلبان بخواهند با آن ائتلاف داشته باشند. اظهارات رئیس دفتر رئیس‌جمهور در شرایطی که آقای روحانی تحت فشار قرار گرفته و دولت تحت هدایت او نتوانسته عملکرد قابل دفاعی داشته باشد، به نوعی گل به خودی بود.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱۲۲
جناب حداد عادل صله رحم را فراموش نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
باید مشخص شود درازهی با صاحب لکسوس آبی اومده بوده پیش رییس گمرک که چه کاری براش انجام بده ؟ آیا آقای درازهی برای یه راننده پراید مدل 79 هم همین کار رو میکنه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
وقت ندارند . پست های متعدد وقتی برای صله رحم نمی گذارد .
خان محمدعلی آقا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
جناب زیباکلام به زیبایی توضیح واضحات فرموده اند!
آنتی سانسور
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان گاز نداره
آنوقت نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با لکسوس شاسی بلند به گمرک رفته تا پروانه تجارت یک واردکننده خودرو تمدید بشه
امیر مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
تو این فکر بودم که از کل دنیا تو دوجا حس کردم که شاید ژن خوبی داشته باشم و شانسم رو امتحان کردم
اولین جا داییم بود که سرتیپ بازنشسته سپاه بود و انتظار داشتم که بتونه کاری کنه که یا یه کارت سبزی چیزی واسم بگیره یاحداقلش بیوفتم سمت محل اقامتم که از عجب شیر هم دورتر، سردرآوردم!
دومین جا اونجایی بود که دیدم پسر خالم رئیس شعبه مرکزی بانک تو کل استانه، وقتیکه واسه وام! دقت کنید کار نه ها واام!! رفتم پیشش جواب سلام آدم رو نداد که هیچ اگه یه کارمند غریبه ای بود بهتر باهام رفتار میکرد تا پسرخالم
خلاصه به این نتیجه رسیدم که اگه من الان پسر رئیس جمهور هم بودم یا کارتن خواب میشدم و یا کلاً از عقده هیچی نشدن خودکشی میکردم!
محمود
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
!!!!!!باجناق فامیل نیست که صله رحم بخواد
سپاه در مورد اسیب های اجتماعی احسنت. در مورد قاچاق بنزین به سپاه بسپارید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
همین جوری یک عده ای غرض اندیش وطنی این طور فکر نمی کنند و تازه از خیلی از سازمان ها و نهاد ها هم کارامد تر هم است
نخیر قربان مراجع دیدن بدن اقایان به غیر از نقاط حساس ان را بر زنان نامحرم حرام نکردند و فقط کراهت دارد
ولی یک چیزی ایا لباس بانوان که الان خیلی از انها چسبان است و موهاشون و استین دستها هم بیرون است ورزش می کنند و اقایان هم می بینند حرام نیست؟ اگر از مراجع بپرسید جواب شما را خواهند داد و ان را حرام می دانند
تابناک در ان خبر که سانسور کردی ولی اینجا را دیگر منتشر کن اگر دنبال واقعیت ها هستی
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
خفه شدیم از دست شما بدن و صورت و دست و ناخن و پا و انگشت و مو تا کی .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
خوب خفه نشو
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
اقایان خوبست کمی برای چشمان خود عفت قائل باشند.مگر مردان ایرانی چیزی از مردان دیار کفار کم دارند؟البته که نه و شما اشکال را در چشمان خود جستجو کنید دوست گرامی
محمد ر ا
| India |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
واقعازجرآوره دیگه این حرفها
ریابی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
دیار کفار؟؟؟!!!!
معلومه چی داره میگی.
همه به خدا اعتقاد دارن
دین راه رسیدن به خداست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
تو با حکم خدا هم سر ناسازگاری درای !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
دوست خوبم،بهشت میخوای،حوری میخوای،تقوا میخوای یا هر چیز دیگه ای ک میخوای سبک زندگی تو هس،میتونی بشینی تو خونه.من وظیفه ندارم پیاده راه رسیدن ب هدفت باشم
مردم از این هفته به تقسیم بودجه در مجلس دقت کنید ببینید نمایندگان‌حاصل دسترنج و سرمایه ملی شما را چطور تقسیم بندی می کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Thailand |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
یک ریال هم حلال نمی کنم اگر به افراد، موسسه ها و غیره به بهانه امور فرهنگی از اموال از جمله اموال من ریال یا امتیازی پرداخت شود

لطفا اموال عمومی مردم گرفتار انواع و اقسام مسائل و مصائب را در پوشش های مختلف تقدیم نکنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
حرفهای آقای محجوب ی نمی تواند صراحتا" نارضایتی خود را اعلام کند.
به اقای حداد عادل بفرمایید که دیگران هم روحشان از انتصاب یا تخلف بستگانشان اطلاع نداشت ،اما یادتان هست که دوستانتان چه ابرویی از انها بردند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
یک بام و دو هوای برخی مسئولین !
نه اینکه خودمان تخم مرغ نداریم حتی برای تخم مرغ هم محتاج ترک ها هستیم
پاسخ ها
مزدک
| United Arab Emirates |
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
قیمت هرکیلو تخم مرغ وارداتی تنظیم بازار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان مصوب ستاد تنظیم بازار است. قیمت هرکیلو !!!تخم مرغ داخلی ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
پس این خودکفایی که تمام اب کشور و محیط زیست و خاک و جنگل و رودخانه و چاه و بودجه و ۶۰۰ تا سد براش زدیم چه شد ؟
تخم مرغ و مرغ ترکها !؟
هر کیلو گرم تخم مرغ خدود ۱۶ عدد میباشد که اکنون شانهٔ ۳۰ عددی آن ۲۱ هزار تومان است که میشود عددی هفتصد تومان ، در حالی که خبر اینگونه است که تخم مرغ وارداتی حدود نهصد تومان ،و داخلی حدود هزار و دویست تومان ؟ آیا این مبازه با گرانی است ؟ و یا مقابله با همین ارزانفروشی گرانی ؟،، یا مخبر اشتباه میکند. یا ریس اتحادیه از مرحله پرت است ،؟ که شانهٔ تخم مرغ را کیلوگرم بیان مینمایند ؟،،
راهی که برای زن ها دارید باز می کنید همان راهی است که در غرب و شرق اسیا رخ داد و فرو پاشی خانواده و گسترش فساد
در ایران هم همان خواهد شد .......
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
فساد در ایران هم کم نیست
ولی شماها بعد سالها مخالف با وجود اینکه می بینید جواب نداده به عقاید خود پافشاری می کنید
خدا را شکر مردم گوششان به شما بدهکار نیست و جامعه راه خودش را می رود چه شما دوست داشته باشی یا نه
ناشناس
| United States of America |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
فروپاشی خانواده اینها نیست . فرو پاشی خانواده از فقر سواد و فقر مالی هست . وقتی جوان کشور را در سن‌پایین اجبارش میکنی که از فشار روحی و جنسی تن به ازدواج زورکی و جبر اجتماعی بدهد وقتی بزرگتر میشود عاقلتر و بالغ تر میشود چرخش فکری پیدا میکند . چرا تچربه رونشناسان را به تمسخر میگیرید . در اقتصاد که به تمسخر گرفته شد نتیجه ش را دیدید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
دهه های اینده یک روزی که وقتی در اقوام شما کارهایی خواهند کرد شما در ان سال سالخورده هستی چندش اور برای شما محسوب خواهد شد به حرف من خواهید رسید و حسرت حتی این روزها
خطاب به ۲۱:۴۷
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
فروپاشی به خاطر فقر و کم سوادی نیست شما برو در زاهدان ببین چجوری خانواده هاشون مستحکم تر و گرم تر هستند در عین سادگی و کم درامدی و یا حتی جای دور نرو در روستاها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
دوست عزیز در جامعه ای که مردان برای گذران زندگی تن فروشی(کلیه فروشی)میکنند میشود گفت بنیان فروپاشیده.البته نگرانی شما قابل درک است اما معلوم است شما از علم روز و شبکه های مجازی و ارتباطات نسل جوان که خیلی وقت است انور ابی فکر میکنند خبر ندارید
ناشناس
| United States of America |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
منظورم این هست که در همان شهری که نام بردید مردان با داشتن چندین فرزند از چند زن مجبور هستند فرزندان تحصیل نکنند و از پس مخارج زندگی بر نیایند و فرزندانشان را مجبور به ازدواج در سن پایین کنند . سوالم این هست واقعا اسم این کار چیست . کجای ابنکار ارزش محسوب میشود که باید غبطه بخوریم . چنین افرادی انگار محکوم به سرنوشت و سنت و فرهنگ شده اند . اگر فرار کنند به کجا پناه ببرند در چنین اوصافی آنها حقوق خودشان را در همان حد میدانند به دلایلی که گفتم . چون من در تجربه سربازی در سال ۶۱ از نزدیک دیدم
پسر باجناق؟ مگر باجناق فامیل می شود؟! پسر خواهرزن!
اتفاقا آقای درازهی بر خلاف نماینده .. عذرخواهی کرد پس کنایه دکتر زیباکلام به درازهی نبود ضمنا اصلاح طلبان لیدر دارند و ایشون تعیین میکند که اشتباهی در حمایت از دولت دکتر روحانی رخ داده یا نه ؟ من بنوبه خود از انتخاب مجدد دکتر روحانی از بین کاندیداهای سال 96 خوشحال و راضیم چون هیچکدام از انها در حد ایشان نبود و مطمئنم هر کدام از انها اگر بودند الان وضعیت اقتصادی فرهنگی سیاسی خارجه بسیار بدتر از الان بود
پاسخ ها
گتوند
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
دوستم درازهی خودش نماینده است.
برو خوب داستانو بخون.
امثال شما از سر نااگاهی رای به ادم ناشایست دادند و ملت به این روز افتاد
من در عجبم!
من حیرانم!!
فرصت از این بهتر برای بازسازی اعتماد عمومی؟؟ درازهی را بازداشت و اعمال قانون کنید. آنوقت ملت می فهمند که حقیقتا قانون پشتیبان آنهاست

اتهامات ایشان واضح و آشکار است: شتم، توهین، جنجال و هیاهو در دایره رسمی،
در مرحله بعدی نشر اکاذیب، تهمت و افترا
در مرحله نهایی: شانتاژ در مجلس و سواستفاده از موقعیت
پاسخ ها
افشین
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
عمو چی فکر کردیه اینجا نه اتریش و سوید و المان یا زبونم لال ...
انصافا عجب کشوری ساختید بعد از 40 سال

دغدغه روزمرمون شده قیمت تخم مرغ و گوشت، اجاره خونه، سوختن کودکان در مدارس، آزار کودکان در مهد کودکها، مدارس و کلاس های قران و ورزش، تامین دارو، تامین نان شب

شیخ نشین ها را ببینید فقط در طی 30 سال به یکی از توسعه یافته ترین کشورهای دنیا تبدیل شدن تازه مردمشون اصلا کارنمیکنند و فقط میخورند، میخوابن و تفریح میکنن

یا همین ترکیه و عراق
پاسخ ها
آریایی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
خودمان خواستیم عزیزم !!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
عوضش انقلاب را صادر می کنیم
روحانیون شیعه و سنی از مجلس خواستار عزل نماینده سراوان شدند
به این میگویند وحدت در اجرای قانون و مبارزه با فساد
با این اقدام دیگر نماینده و نماینده زاهدان که فیلم مخفی مجلس را پخش کرد دیگر بهانه قومیتی کردن ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
سراوان شهر فقیر و محرومی است. چطور نمایندۀ چنین شهری دلش می آید لکسوس شاسی بلند سوار شود وقتی که مردمش با کمبودهای شدید و نیازهای شدید دست به گریبانند؟
تخم مرغ کیلویی یا شانه ای؟
قیمت هر شانه تخم‌مرغ که حدود ۲ کیلوگرم است قراره این مقدار باشه نه قیمت هر کیلو! چرا جوسازی میکنید؟
آقای محجوب ۳۰۰نفر در مجلس جمع. شده اند که بودجه غلط را تصویب کنند. چرا؟ در ضمن چرا اشخاص باید بودجه داشته باشند. اگر کار فرهنگی می کنند باید از طریق وزارت ارشاد. اقدام شود. این حق الناس است که در دولت اسلامی به اشخاص بودجه داده شود. مردم راضی نیستند
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
چرا جناب حداد عادل باید برای بنیاد سعدی سالی ۶ میلیارد تومان بگیرند ؟
و یا تولیت استان امام خمینی که خودشان درآمد دارند چرا باید سالی ۴۷ میلیارد تومان بگیرند ؟
چرا باید موسسه اقای مصباح سالی ۳۰۰ میلیارد بگیرند ؟ و در مقابل دانشجویان باید برای تحصیل پول بدهند ؟
چرا باید برای طلاب خارجی به تعداد چند ده هزار نفر هزینه کنیم ؟
ودر مقابل پول نداشته باشیم تا ۲۰۰ میلیارد تومان برای خرید بخاری برای ۱۲۸۰۰۰ کلاس درس دانش آموزان خود هزینه کنیم ؟
چقدر برخی مدیران و نمایندگان این سال‌ها از موقعیت خود سو استفاده کردند، جدا خودش جدابشونو بده. آمین
از گیرخاشقچی دراومدیم حالا دیگه معلوم نیست تاکی اخبار نماینده سراوانه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
پس فوتبال خوبه که یه توپ نیم کیلویی از خط دروازه رد میشه سیصد بار از شبکه های مختلف دنیا نشون میدن؟ بابا جون یه آدم بیگناه سلاخی شده چرا باید ساکت شد؟ هزار سال دیگه هم نمیشه فراموش کرد.
موسساتی باید از بودجه نفع ببرند که به صورت مستند سهمشان از تولید ناخالص ملی محاسبه و ارائه شده باشد
خوب موسسه ای که درامد داشته باشه سریع خصوصی می شه پس بودجه فرهنگی عین پول شویی مدرن و هدر رفت بیت المال
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
اگر عادلانه بخواهیم رفتار کنیم یا باید از کلیه دانشجویان کلیه دانشگاهها هزینه تحصیل و خوابگاه نگیریم و یا اینکه از کلیه طلبه های علوم دینی به مساوات دانشجویان هزینه تحصیل و خوابگاه دریافت کنیم
چه تفاوتی بین طلاب با دانشج هست ؟
در ایران قدرت در دست 1000 فامیل، مدیران دولتی، پزشکان، قضات، اعضا هیات علمی، بازیکنان فوتبال و کارکنان شرکت نفت هست که چیزی حدود 20 میلیون نفر رو تشکیل میدن و همون هایی هستند که همیشه به کاندید اصلاح طلبا رای میدن البته اصولگرا ها هم بدترن

بقیه مردم انصافا فقط سیاهی لشکرن و من امیدورام خیلی زود منقرض بشن چون با زاد و ولدشون فقط یک آدم بیگناه رو وارد شرایط خودشون میکنن و عملا فقط زنده هستند
آقای محجوب. در هیچ جای دنیا برای اشخاص ردیف بودجه در نظر نمی گیرند.
جناب حداد عادل: همینکه بودجه دهها میلیاردی هزینهی شود تابرای کراوات، دراز آویز زینتی رو تعرف کنی! معلومه که روحت از چنین مسایلی خبر نداشته باشه.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
ایشان اسم دراز اویز را با لغت سیاسی امیخته کرد که مثلا چون غربی هست کسی ازش استفاده نکند .‌تمام‌لوازم زندگی ما از اختراعات غربی هست . این حرف ها فقط مغلطه کاری هست . همین اسم موبایل بهتر از گوشی هست .
ایا دوستان فکر کردند که هزینه ندانم کاری انها را مردمی میدهند که زیر بار تورم و بیکاری نابود شدند ، همه که حقوق ۱۵ میلیون به بالا نمیگیرند مردم از گوشت مرغ هم دور میشوند ؟؟!
اقای حداد انتظار دارید مردم باور کنند که روحتان خبر نداشت ؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
خودشان هم باور ندارند
اقای حداد ......خدای نکرده با باجناقتون قهر هستید یا رفت وامد ندارید که نمیدونید فامیلتان کجا مشغول کاره...........
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
باجناق که فامیل نیست
وقتی تو یک استان کوچک ۹۰۰ مرغداری وجود داره چرا باید قیمت مرغ به سرنوشت دلار دچار بشه و ساعت بزنه ؟؟؟
بزرگترین اشتباه روحانی دروغ گفتن و وعده دروغ دادن بود ، ولی تنها دستاوردی که داشت مردم فهمیدند اصولگرا و اصلاح طلب یک بازی عوام فریبانه است و رای مردم هبچ تاثیری نداره .
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
من عاشق دروغ گفتن ایشان هستم . من خیلی به ایشان علاقه دارم که دروغ میگوید . دوست عزیز غیر از موقع اکتخابات هیچ حرف راستی نگفتند . نگفت از اقتصاد خیلی از گروها باید کنار بروند . نگفت شجریان و کنسرت بخواند . نگفت در کشور چون قانون داریم هیچ کس بالاتر از قانون نیست و مسولی معصوم نیست . نگفت مردم را راحت بگذارید . نگفت اینقدر مرگ مرگ نکنید برجام بی برجام میشود ......
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
آیا در سیاست میشود دروغ گفت . چرا در کارهای سیاسی میشود دروغ گفت . . در سیاست چه میزان دروغ جایز هست . دولت چند درصدی . دولت کار و کرامت . . دولت
سازندگی . دولت مهرورزی چی دروغی نداشتند .
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
من به روحانی رای دادم با عقل و فهم سیاسی خودم دیدم که اشتباه نکردم . خودم و فرزندانم هیچ کدام بیمه درمان نبودیم هر نفری با دو هزار تومان دفترچه تحت پوشش دولت قرار گرفتیم و شنیدم که نزویک به سیزده نیم میلیون نفر در ایران اصلا تابع هیچ پوشش بیمه ای نبودند . آیا این افراد در مراجعه به دکتر و آزمایشگاه و رادیو لوزی و ام آر ای و سی اسکن . داروخانه آیا هزینه ندارد . ویزیت ندارد . چرا انها را نمیبینیم . چون سیاست اجازه نمیدهد . دولت توان مالیش بیشتر نیست . هزار ان پروژه نیم تمام دولت احمدی نژاد نمیه کاره رها هست . گاز رسانی متوقف شده است
تمام بستگان یقه سفیدها بدون پارتی مدیر تراز اول می شوند فقط نمی دانیم چرا بچه های مردم عرضه ورود به آبدارخانه ادارات دهستانها را هم ندارند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
چون ژن ندارن اصلا
ژن خیلی مهمه
می دونی که !
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
مگر دارندگان ژن برتر و فامیلهای مسئولین نیاز به معرفی بزرگان قوم دارند؟؟؟ هر مدیری که بفهمد از بستگان بزرگان کسی وارد اداره اش شده است از ترس صندلی خود مجبور است زودتر صندلی خاصی به تازه وارد بدهد تا صندلی خودش را از دست ندهد.البته بسیاری از افراد هم دارای شایستگی هستند که حرمتشان واجب است.
وای بر کسانی تو کشور اختلاس میکنند و با رفتار ، گفتار و اعمال خود باعث رنجش ملت مظلوم این میشوند و جوانان کشور رو نا امید میکنند و اقوام و خویشان خود را بر مسند قدرت مینشانند
پاسخ ها
آریایی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
این وای یعنی چی ؟؟؟ یعنی چه بلایی سرشون میاد ؟؟؟!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
منظور اون دنیاست
حالا تو بازی های داخلی پیرهن و شورت آستین دار و پاچه دار کردید تن ورزشکارا ،تو بازی با تیمهای خارجی چکار میکنید ؟؟!!خخخخخخ
چرا باید یک جوان ایرانی تا سن 35 سال نتواند ازدواج کند؟ چرا یک گرم زیور آلات با مزد ساخت و مالیات 300 تا400 هزار تومان شده؟.چرا یک پدر باید به خواستگار دختر خود جواب رد دهد چون جهیزیه ندارد؟چرا باید یک متر آپارتمان در تهران 10 میلیون تا 60 میلیون باشد؟زندگی عادی مردم مختل شده.مردم دچار سؤتغذیه شدند.اعصاب همه داغونه.ناهنجاری و بزهکاری واعتیاد و طلاق فراگیر شده حتی در روستاها.اصلاح طلب واصولگرا و مستقل کیلو چنده؟پدر مردم رو در آوردید بعد 200 هزار تومن کارت سرپرست خانوار رو شارژ می کنید که چی؟چرا بیدار نمی شید.چرا نمایندگان و دولتمردان خواب هستند.پایگاه رأی و اجتماعی خود را از دست داده اید.مراجع قم چرا ساکتند؟فقط می گویند سیگار وقلیان ضرر دارد.چرا سود بانکی را حرام نمی کنند؟چرا باید 800 هزارنفر در این کشور هر سال 240 هزار میلیارد تومان فقط سود بانکی دریافت کنند؟چرا ایرانخودرو معاملات حرام انجام می دهد ومراجع ساکتند؟و هزاران چرای بی پاسخ دیگر....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
بسیار درست است و سهم اینها که گفتی در فروپاشی خانواده بسیار بیشتر ه تا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
پیک موتوری جان دل پر رنجی داشتی بطوری که با چنین گلایه ای دلم من را هم بدرد اوردی . .انشالاه که فقط حرف های سیاسی نباشه . خدا را شکر کنیم که به نعمت اینترنت اجنبی میتوانید درددل کنید ولی در دهه ۶۰ درد دل مردم را کسی گوش نمیداد . همیشه همین گرانی بوده . . من به این گرانی عادت دارم . فرقی نمیکرد هر کاندیدی بود همین بود . چون ما خودمان انتخاب کردیم . که اینچنین زندگی
.اما در مورد سود بانکی واقعا خود شما حاصر هستید با یک میلیون ماهی سه هزار تومان بمن وام بدهید . سود باید بر طبق ضوابط اقتصادی باشد نه با حرف و شعاتورمباید دو تا سه درصد باشد نه چهل درصد کنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
شما پیک موتوری در انگلیس هستید ؟
اصلاح طلب یعنی کلاه گشاد بر سر مردم . این رو دیگه تو این مملکت هر کسی می دونه شما زحمت نکشید تفسیر کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
بعنوان یک اصلاحطلب از شما تشکر میکنم ومایلم بعرض جنابعالی برسانم اصلاحطلبی در زمان حاضر یعنی چوب دو سر طلا.یعنی هم از طرف مردم مورد لطف قرار بگیری هم از طرف دایره قدرت.اصلاحطلبی یعنی با تو چنان عتاب کنند که با یک کودک ۶ ساله خطاکار،حتی اگر شهردار شهری چون تهران باشی.اصلاحطلبی یعنی ابرویت را،موقعیت اجتماعیت را و زندگیت را فدای کشورت کنی با اینکه میدانی سر اخر اماج حمله های برخی در داخل و اپوزیسیونهای خارجی قرار میگیری.اصلاحطلبی یعنی قدرت تغییر منشی دفترت را نداشته باشی حتی اگر معاون اول باشی.اصلاحطلبی یعنی بزرگانت در حصر و ممنوع المصاحبه باشند و تو باز برای تکه تکه نشدن وطنت حاضر باشی تکه تکه شوی.دوست گرامی اصلاحطلبی امروز یعنی دور بودن از دایره قدرت.امروز برای اصلاحطلبی حلوا پخش نمیکنند.امروز بسیاری افراد سعی میکنند دورترین فاصله را با اصلاحطلبی بگیرند.امروز برای ادعای اصلاحطلبی باید شجاعت بخرج داد.اگر مرد راهی بسم الله
ناشناس
| United States of America |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
سلام دوست عزیز . آیا چنین تعریفی که از اصلاح طلبی گفتی واقعا چنین تعریفی دارد . این تعریف در دوره خاتمی شکل گرفت . لطفا سرچ کنید سخنان ایشان هست . دلایل اینکه چرا به چنین ورطه ای رسیدیم زیاد هست . اصلا در همین مقدار نمیشود بیان کرد . فقط میتوانم‌بگویم آیا حاکمیت و کل مسولین به این مقدار از رفتار سیاسی رسیدند که نصف مردم به اصلاحات رای دادند آیا اصلا قبول دارند اگر ندارند خوب ابن دیگر خیلی باعث تاسف هست اگر دارند خوب باید به نظر مردم در صندوق رای اعتماد کنند چون قدرت کف خیابان نیست بلکه در صندوق رای هست .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
من از اصلاح طلبی خوشم می آید ولی وقتی میبینم اکثر اصلاح طلبانی که در اطرافم هستند بر خلاف شعارهایشان عمل میکنند تردید میکنم. حرفهایشان قشنگ است. مثلاً میگویند باید از تولید و رشد اقتصادی حمایت کنیم ولی نود درصد اصلاح طلبانی که در محله ما زندگی میکنند ماشین های خارجی و لوکس سوار میشوند و همان اصولگرایانی که شعار اقتصادی نمیدهند پراید و پژوی داخلی سوار میشوند.
یا مثلاً خرج کردن پول برای سفر کربلا و حج و سایر سفرهای زیارتی و یا غذا دادن در عاشورا و اربعین را ولخرجی و اسراف میدانند و آن را به ضرر اقتصاد کشور میدانند در حالی که اکثر اصلاح طلبانی که در محله ما زندگی میکنند هر یکی دو سال یک سفر تفریحی ترکیه یا مالزی یا امثال آن میروند و کلی هم به آن افتخار میکنند. یا مثلاً با رانت خواری و پارتی بازی به شدت مخالفند و این خیلی شعار خوبی است ولی خودشان دنبال کارهای فامیل و دوستانشان هستند برای مثال همین قضیه اخیر نماینده ....یکی برود بپرسد که چند درصد مردم سراوان متقاضی واردات ماشین خارجی هستند که ایشان وقت گذاشته رفته گمرک برای این کار؟ مگر ایشان یک نماینده اصلاح طلب نیست؟
به هر حال اگر اصلاح طلبان بتوانند چهره خودشان را اصلاح کنند خیلیها مثل من باز هم به آنها اعتماد خواهیم کرد.
ناشناس
| United States of America |
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
دوست عزیز اگر امروز از اصلاح طلبی خارج بشی و به حزب دیگری گرایش پیدا کنی کسی هست از شما پرسش کند یا توضییح بخواهد . در چنین فضای کنتور ندترند که میزان چقدر هست . اشکال از نطام ساختاری در تشکل احزاب هست . یعنی امروز باید تعریف کلی و ساختاری در احزاب شکل بگیرد که مردم هم در فهم و کارایی و شعار احزاب بتوانند رفتار و کردار خود را با منش حزبی تطبیق دهند . بنابراین چون تعریف وجود ندارد و در چنین وصعیتی هر کس و هر شهروند ایرانی امروز میتواند بگوید من اصلاح طلب هستم فردا بگوید من گروه احمدی نزاد هستم .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
فرمایش شما اینچنین هست که که مگر جمعیت هشتاد میلیون نفر بین چند نفر کاندید چند چند خست احمدی نزاد میگوید مردم طرفدار من هستند . روحانی و قالیباف و خاتمی و هر کدام میگویند ما اگر رییس شویم مردم با تمام رای میدهند . بنابراین ملاک صندوق رای هست . . آلان حزب احمدی نژاد اسمش چی هست وقتی سوال میکنید در جوابت میگوید مثل اصلا تابع هیچ حزبی نیستم . خوب وقتی حزب نباشد پس برنامه هم ندارد . بایدبه برنامه ها و دوم به شخص رای بدهند نه اول به فرد .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
دوست عزیز گویا اصلاحطلبی در تبیین نظریاتش موفق نبوده.حمایت از تولید داخل؛اما نه بقیمت جان‌!!!حفظ جان ریشه در اموزه های دینی ما دارد.قرار نیست به بهانه حمایت از تولید داخلی سوار خودرویی شویم که اگر مثلا راننده کامیون عقبی حواسش به موبایلش بود و از پشت بما زد بهمراه خودرو نا ایمن به کف اسفالت بچسبیم.یا فکر نمیکنم اصلاحطلب واقعی(همه چیز تقلبیش موجود است)مخالف حج رفتن با کرامت باشد.اما وقتی سفارت اتش زده میشود و از انطرف هم کرامت ایرانی رعایت نمیشود چه اجباری برفتن؟در مورد کربلا اشتباه بعرض حضرتعالی رسانده اند و بسیاری اصلاحطلبان در راهپیمایی اربعین حضور دارند و از ان حمایت میکنند.بهر حال ممنون از وقتی که گذاشتید
اقای حداد سالیانه حداقل ۸۷ میلیارد تومان یعنی ماهی ۷ میلیارد و به طور متوسط ساعتی ۱۰ میلیون تومان از بیت المال بودجه میگیرید یعنی هر ساعت به اندازه حقوق ماهیانه ۷ کارگر برای دولت هزینه دارید ، واقعا به کجا چنین شتابان ؟؟!
آقای حداد شما مردم را چی فرض کرده اید امروز به لطف تکنولوژی مردم از کوچکترین حرکت مسولین باخبرند اگر فعلا عکس العمل نشان نمی دهند به حساب نجابتشان بگذارید
پاسخ ها
آریایی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
نجابت نه ؛ ترس !!!!!
بعد از چهل سال دغدغه مسئولان قيمت تخم مرغ و مرغ شده و وروود ان از تركيه
واقعا خنده داره
تازه صدا وسيماي ميلي به دموكراسي فرانسه ايراد ميگيرند و نگران ملت فرانسه هستند
حدادعادل میگه روحم از پست پسر باجناقم در شبکه سه خبر نداشت چون ده ها پست و درآمد دارند که نه روحتان نه جسمتان از تعداد آمارشان از دستتان در رفته است
نماینده سروان هر چه زودتر باید غذر خواهی از مردم ایران بکنند . چون هر چه بیشتر پا فشاری کنند بیشتر خودشان را رسوا میکنند . فیلم از زمانی گرفته شده که یک دقیقه از فحاشی هم رد شده بود
چطوری یک کارشناس صداوسیما میتواندیک دفعه مدیرشبکه سه شودلطفا استادحدادعادل پاسخ دهد؟
من مدتی در ژاپن بودم در مدارس آنها در پایان روز یک ربع زنگ اعتراف داشتند معلم می نشست و بچه ها اکه خطایی کرده بودندد اعتراف می کردند و معذرت خواهی می کردند و می دانیم قدم اول برای اصلاح آن است که شما خطای خود را بپذیرید چیزی که در ایران اصلا جایگاهی ندارد نه در بین مردم و نه در بین مسولان متاسفانه
نماینده مجلس اشتباه کرده و باید از مردم عذرخواهی می کرد نه اینکه دوباره مسائل قومیتی را وسط می کشید باید به شدت با این نماینده برخورد شود
آ
فقط بودجه را که تقسیم میکنند نگاه کنید ببینید چه نهادهایی و‌برای چی پول میگیرن!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
حضرتعالی که در آلمان بسر می برید ! »ا چرا ؟
فرزندم 43 ساله هستش ومجرد وبیکارولی از بیکاری ایشان روحم خبردار نیست ولی تازه فهمیدم به اقسردگی مبتلا شده که اطمینان دارم تقصیر خودی هانیست مقصر واقعی خودمان هستیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
حضرتعالی که در خارج کشور تشریف دارید شما چرا؟
همین مقدار که میدانید فلانی ووو ...چقدربودجه می گیرد . این همه از کارهای هست که روحانی شفاف سازی کرده . علت موج مخالفت روحانی بخاطر همین هست که اگر روحانی نبود اصلا چنین اصلاعات بودجه هرگز درج نمیشد . خدا را شکر .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
درگمراهی و جهالت خودت غوطه ور باش
ناشناس
| United States of America |
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
سالها اداره کشور با تفکر ارزشی و اصولگرایی چرخید . چند سال هم دست دولت معتدل باشد . اشکالش چیست . گرانی باشد . مگر از گودکی تا حالا نبود . گرانی و فقر و بیکاری و تبعیض عجین شده جدا شدنی نیست
ناشناس
| United States of America |
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
روحانی یه زحمتی بکشه هزینه های دیگری را هم شفاف سازی کنه . تمام حقوق های که از مدیران دولتی یا مقام ها که در امد و حقوقش بالاتر از کارکنان و معلمان خست هم اکتشار دهند و دوم هزینه های که در چند کشور دیگر انجام میدهند را هم شفاف سازی کنند .
وقتی بازی بارسلون با تیم های دیگر را نگاه می کنم از تماشاگران آنها غبطه میخورم زن و مرد و خانواده باهم نشسته اند هیچ اتفاقی نمی افتد اما اینجا همه چیز را آقایان حساس کرده اند ! این همه بودجه فرهنگی و موعظه ووو کارساز نبوده و نخواهد بود تا زمانیکه مطابق زمان حرف نزنیم و عمل نکنیم
فرهنگ تماشاگران غربی ازما جلوتر است چرا که سالها ست گرفتار زلف یاریم
دغدغه ی ما ورزشگاه رفتن زنها نیست. البته عده ای برای انحراف افکار عمومی از نیازهای اصلی به دنبال ایجاد نیازهای کاذب و غیر شرعی و احمقانه در جامعه هستند تا با برطرف کردن این نیازها و خواسته هایی که خودشان ایجاد کرده اند، خود را اسطوره آزادی و آزادی خواهی معرفی کنند.
جوری در این وانفسای مشکلات اقتصادی از ورزشگاه رفتن زنها دفاع می کنند که انگار مشکل اول مملکت است. البته این دغدغه شاید مهم ترین دغدغه افرادی است که به صورت سازمان یافته به دنبال حیا زدایی از جامعه هستند.
اینقدر مطلب جالب دارید که نمیشه نقد نکرد اول فرمانده سپاه؛. عجیبه همه در روز روشن همه چیز میگن جمع آوری معتادان چند میهمان چینی داشتم رفتیم ناصر خسرو شرم آور بود شما یادتان رفته بود اونها را جمع کنید میهمان چینی با تعجب گفت تو خیابان و علنی. گفتم ببخشید مسولین یادشان رفته این ده ها معتاد را ندیده وای به حال پارکها و سایر محله ها
نماینده سراوان آخرشه از ناکارامدی
شاید هم نه. آقای حداد هم میتونه راست بگه حتما خبر از هیچی نداشته حتی از اوضاع مملکت و.......
حدادعادل: روحم از پست پسر باجناقم در شبکه سه خبر نداشت!!!!!!!!!!
جناب حداد عادل حرف شما را قبول داریم ، اما خداوکیلی بفرمایید پسر باجناق محترم شما اهلیت و استحقاق و توانایی لازم برای مدیریت شبکه سوم را دارد ؟
اصلاح طلبان را چه شده که این همه به دولت حمله می کنند یادشان رفته که مرده بودن و خودشان می گویند چاره ای نداشتیم ، نمک می خورید نمک دان را می شکنید شما مسبوق به سابقه هستید ، عبور از هاشمی ، عبور از خاتمی و حالا عبور از روحانی کمی فکر کنید این همه عبور چی بدست آوردید شما با روحانی زنده شدید ، چرا گول حرف اصولگرا های دلواپس را می خورید آنها و صدا و سیما دست هم دادن تا به مردم بگوین و بقبو لانندکه دولت کار آمد نیست تا شاید در دو انتخابات بعدی به جایی برسند شما چرا فریب می خورید ، از تناقض گویی صدا وسیما معلوم ست که دولت روحانی با این همه جنک اقتصادی خیلی هم کار آمد است ، با این همه دشمن داخلی و خارجی ، بعد از انتخابات شکست خورده ها کاری که با او کردن کمتر از کارهای ۸۸ نبود او بود که سکوت کرد و حرفی نزد و خود را رییس جمهور همه دانست ودست همه را بوسید ، از تابناک خواهش می کنم که درج دهد به نظرم مفید است
1- دوروئي آدمهاي دو رو دوام چنداني ندارد و خداوند جاي حق نشسته است.
اين آقاي نماينده كه به نمايندگي از يكي از محرومترين شهرهاي جنوب شرقي كشور خودش را به مجلس رسانده آنقدر خيال ورش داشته كه حتي نتوانسته سياست بخرج دهد و با يك ماشين معمولي توليد كشور به گمرك مراجعه كند.با لكسوس ميلياردي به آنجا رفته


2- ماسساتي مثل موئسسه آقاي مصباح در كشور زيادنند کاش بودجه اين پول ها را خرج بهسازي و نوسازي مدارس مناطق محروم كشور كنيد.
فقط تاسف ! کشور ما به چه روزی در آمده که هر روز یا نگران تخم مرغ است یا دارو. حیف و میل منابع و ناله ی مردم از تبعیض و فقر.
از اینکه مجبورم ( چون در هیچ جای دنیا دیگر مرا نمی پذیرند) در بین این همه نااگاه زندگی کنم شرمسارم . شرمشارم ، . که به خودشان هم رحم نمی کنند .
خدايا پناه برتو وضع اقتصاد مملكت ببين وضع معيشت مردم قيمت مرغ و.... آقايان از بحث ممنوع التصويري صحبت ميكنند اي شهاب سنگ بيا زودتر بيا
نماینده سراوان با لکسوس ....وای وای ..این شخص معلومه دیگه برا مردم فقیر سراوان چه خدمتی کنه ..معلومه که جنین رفتاری هم خواهد داشت
حدادعادل: روحم از پست پسر باجناقم در شبکه سه خبر نداشت

آقای حداد:قربون اون آن روح لطیفتون برم......
آقای صادقی آیا دیدن بدن برهنه از طریق تلویزیون ایراد ندارد؟ حدود شرعی بر اساس چه معیار هایی تعریف می شود؟ آیا کسی را دارید که این حدود را اندازه گیری کند و به خانم ها اجازه ورود بدهد یا ندهد؟
آیا بهتر نیست که با گسترش فرهنگ احترام به بانوان کشور در جامعه و ایجاد جایگاه ویژه برای امنیت بیش تر آنان زمینه را برای حضور بهتر و با آرامش بیش تر را مهیا کنید؟
الان نوددرصد اینایی که بورزشگاه بیشتربرای خالی کردن عقده هاشون اومدن حالابااین اوضاع ایاورود خانمها درسته؟؟؟؟
از تیمهای فوتبال می خواهیم برای اینکه بانوان وارد ورزشگاه شوند و مسائل شرعی هم رعایت شود از این به بعد با شلوار کردی فوتبال بازی کنند.
جناب محجوب شما چرا؟!!!با این دفاع غیر متطقی واقعا ناامید کننده و توجیه گر وضع موجوده
کار موسسه جناب مصباح چیست؟
دردستورات دینی داریم که فرزندان را مطابق زمان تربیت کنیم آنچه مسلم است نحوه زندگی علی ع هم با امام صادق وامام رضا فرق میکرد درفقه هم همینطور درصدراسلام به پیامبرو ائمه مراجعه میکردیم واحکام همان روایت حدیث بود تا زمان کتب اربعه که بازهم گردآوری ویکجا کردن احادیث بود اما در غیبت امام وعدم پاسخگویی احادیث به مسائل جدید ابن ابی عقیل وابن جنید را وادار به مسئله اجتهاد کرد تا انقلاب اسلامی ولی با پیروزی انقلاب فقه ما آمادگی انطباق با مسائل جهانی را نداشت مثلا بانکداری یا تحریم ویدیو وماهواره واینترنت وتحلیل ثانوی آنها ازسر ناچاری واستیصال درمسئله حجاب اجباری هم همینطور این یک مسئله عقلی است وقتی جوانی اعتقاد به حجاب نداشته باشد نمیشود اورا با حجاب کرد مسئله ورزشگاه رفتن اصلا خلاف شرع نبود مگر درزمان پیامبر زنها رقص شمشیر آقایان را نگاه نمیکردند درحقیقت فقهای ما بایستی فقه را بروز کنند تابناک اخیرا نظرات فقهی را منتشر نمیکنید اگرحرفهای من هم غیرقابل انتشار باشد
مسعولين مملکت ازهچ جاخبرندارن فقط حرف ميزنن تکذيب ميکنن
خب همانطور که خانمها موقع فوتبال بازی کردن چادر سر میکنند آتا ما مردان گناه نکنیم
قایان هم کت شلوار بپوشند فوتبال بازی کنند تا خانمها به گناه نیفتند
اون وزیر صنعت ومعدن که صادرات مرغ وتخم مرغ را صادر می کنه ،فکر اینجا را نمی کرد .
از همین امروز بارش باران بر ملت آغاز می شود. زنده باد رفع ممنوع البارشی باران!
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم
آخرین اخبار