رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه لایحه بودجه 1398 فردا (پنجشبه) به مجلس ارسال می شود، گفت: پرداخت یارانه های نقدی به استان ها محول می شود.
کد خبر: ۸۵۷۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴ 05 December 2018

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه لایحه بودجه 1398 فردا (پنجشبه) به مجلس ارسال می شود، گفت: پرداخت یارانه های نقدی به استان ها محول می شود.

به گزارش ایرنا «محمدباقر نوبخت» امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست هیات دولت، در جمع خبرنگاران افزود: لایحه بودجه سال 1398 در 14 جلد آماده شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نمایندگان مجلس برای سرکشی به حوزه های انتخابیه خود رفته اند، لایحه بودجه در زمان قانونی به مجلس ارسال می شود. ارایه نکات اصلی لایحه توسط رئیس جمهوری، در زمان برگزاری جلسه علنی و رسمی انجام خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری اعلام کرد: فردا در سازمان برنامه و بودجه از 14 جلد لایحه بودجه رونمایی می شود و من به تفصیل در مورد آن صحبت خواهم کرد.
نوبخت در پاسخ به این پرسش که «در لایحه بودجه 98، قیمت پایه ارز 5800 است؟» گفت: خیر؛ آنچه که برای نرخ تسعیر پیش بینی شد، 14 میلیارد دلار با ارز 4200 تومانی است؛ اگر ارز دیگری باقی بماند، برای مداخله بانک مرکزی در بازار نیما استفاده می شود.

وی اظهار داشت: 14 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، دارو و نهاده های کشاورزی با ارز 4200 هزینه خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تاکید کرد: همه این اعداد پیش بینی هایی است که هیچ کدام در بودجه لحاظ نمی شود اما در محاسبات مبنا قرار می گیرد.

پرداخت یارانه های نقدی توسط استان ها

معاون رئیس جمهوری در پاسخ به این پرسش که حذف یارانه ثروتمندان در سال آینده در دستور کار قرار دارد؟ گفت: امسال و سال های پیش نیز این موضوع در دستور کار بود.

وی گفت: توزیع یارانه ها از سال آینده استانی می شود؛ یعنی هر استان به میزان تعداد افراد یارانه بگیر مبالغ را دریافت می کنند و با توجه به شناخت دقیقتری که دارند، به کسانی یارانه را می دهند که استحقاق دریافت داشته باشند و بقیه مبالغ را نیز سهم پروژه عمرانی همان استان بکنند.

کاهش اعتبارات برخی دستگاه ها

یکی از خبرنگاران پرسید، با توجه به تحریم های آمریکا، سال سخت اقتصادی را پیش رو خواهیم داشت؛ آیا در بودجه ریزی سال آینده این موضوع مورد توجه قرار گرفته که بودجه های اضافی حذف شود؟

نوبخت در پاسخ گفت: «همینطور است؛ در بخش منابع تلاش کرده ایم همه منابعی که امکان است در این شرایط سخت به کمک دولت بیاید را در محاسبات آورده ایم؛ در هزینه ها نیز تعدادی از ردیف ها را حذف کرده ایم؛ اعتبارات همه دستگاه ها را متناسب با 12 درصد افزایش ریالی لایحه بودجه افزایش نداده ایم و حتی اعتبار برخی دستگاه ها را کاهش داده ایم تا بتوانیم براساس واقعیت ها، بودجه را از نظر اعداد و ارقام تنظیم کرده و بتوانیم از این سال سخت به آسانی عبور کنیم.»

افزایش حقوق برخی گروه های شغلی بیشتر از 20 درصد

معاون رئیس جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش20 درصدی حقوق کارکنان دولت نهایی شده است؟ گفت: نظر دوستان مجلس این است که افزایش حقوق ها به صورت پلکانی باشد؛ آنهایی که حقوق بیشتری می گیرند درصد رشد حقوقشان پایین تر و آنهایی که حقوق کمتری می گیرند درصد رشد حقوقشان بالاتر باشد.

وی ادامه داد: متوسط افزایش حقوق 20 درصد است و حقوق برخی گروهاهی شغلی بیش از 20 درصد اضافه خواهد شد.

بنزین همچنان یک هزار تومان

رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: محاسبات ما در مورد قیمت بنزین همان یک هزار تومان کنونی است و هر بشکه نفت نیز به طور متوسط 54 دلار محاسبه شده است.

نوبخت تاکید کرد که هیچکدام از این ارقام در لایحه بودجه مطرح نمی شود و فقط مبانی محاسباتی لایحه را تشکیل می دهد.

معاون رئیس جمهوری در پاسخ به این پرسش که «برخی معتقدند نرخ تورم بیشتر از افزایش 20 درصدی حقوق بوده بنابراین، این افزایش حقوق نمی تواند افزایش قیمت ها را جبران کند» گفت: دولت با همه مشکلات توانسته است این 20 درصد رشد در حقوق کارکنان را در نظر بگیرد؛ این رشد را تحقیر نکنیم.

اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
جالبه یارانه هایی که به ناحق قطع شده دیگه کسی راجع بهش حرفی نمیزنه.خدا نگذره از باعث و بانیش.ما رو که قطع کردین حالا حرف از افزایش و بهتر کردن شرایط پرداختش می زنید.یعنی به خدا اگر من مستحق باشم و به ناحق یارانم قطع شده باشه از تک تک مقصرین این امر نمیگذرم....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
دولت با همه مشکلات توانسته است این 20 درصد رشد در حقوق کارکنان را در نظر بگیرد؛ این رشد را تحقیر نکنیم.
جناب آقای نوبخت فعلن دولت و جنابعالی هستیند که با این درآمد مردم و وضع کشور،آنها را تخقیر وشرمنده زن و بچه خود نمودین.والا سنگ پای قزوین هم جلوی شما کم میاره.ما مردم نجیبی هستیم و هر دولت و سیاستمدار اروپائی آرزوی همچین مردمی رو دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
تحریم و کاهش ارزش پول کشور با اعتقادات مردم رابطه مستقیم دارد . مردم ایران در این سال تحمّل نکرده اند بلکه برای زندگی همدیگر را له کردند . اگر بگوییم تحریم و گرانی بر مردم بی اثر شده است بدانیم که دروغ گفتیم . مردم ایران از اعتقادات دینی و اسلامی تهی شده و اصل جنگل را به صورت خاموش اجراء می کنند . میوه را گران میخرد و در عوض کارمند کم کاری می کند و بازاری دو سه برابر قیمت کالا به مردم می فروشد . اعتراض به گرانی یعنی مردم هنوز اعتقاد به دین و باورهای خود دارند و حق گرفتنی است را فراموش نکرده اند . امّا عدم اعتراض مردم یعنی بکش تا زنده بمانی به هر قیمتی ... افزایش ناهنچاری در جامعه یعنی کاهش اعتقاد مردم . اعتقادی که چندین سال بدست آمده و در چند روز و ماه از بین می رود . اگر مسئولی فکر کند که مردم ایران را بعد از این سختی می توان در یک بازه زمانی به اعتقاد قبلی برگرداند سخت در اشتباه است . چون ارتباطات نوین دیگر اجازه چنین کاری را نخواهد داد . شاید عده کمی تز حقوق بگیران را بتوان کنترل کرد امّا اکثریت مردم را نمی توان کنترل کرد . قانون اساسی کشور که بر مبنای احکام اسلامی تدوین شده است دیگر با شعار نمی توان اجراء کرد . باید در عملکرد مسئولین نظام این کار دیده شود . در نهایت گرانی و تحریم یعنی تغییر آهسته اعتقادات دینی مردم ایران و هشدار جدی به مسئولین نظام که آب رفته را نمی توان به جوب برگرداند ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
دولت میخواد توپ یارانه رو با هزار ترفند جدید به زمین مجلس بندازه..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
مسخرست همش مسخرست صرف بودجه عمرانی هه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
هر چیزی استانی شود اولین مشخصه آن پارتی است.ممکن است یارانه خیلی از فقرا توسط مسئولین استانی حذف شود کما اینکه الان هم عده ای زیادی از ثروتمندان تحت پوشش کمیته امداد هستند و فقرا محروم
مختار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
سلامعلیکم احسنت و درود خداوند بر شما
یک فرصت دزدی خیلی خوب برای برخی مسئولین استانها
حق خیلیها تو این طرح پرداخت یارانها ضایع خواهد شد
به این میگن مهیا کردن دزدی علنی و قانونی
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
فتح خرمشهر جوشن کبیر شب قدر ترزامی هوآوی انصارالله یمن برگزیت زیبا حالت منفرد علی ربیعی