بازدید ۱۴۶۳۳
مرور روزنامه‌های سه‌شنبه دوم مردادماه؛
سکوت در برابر تغییر کابینه، پایان سیف، بازداشت چهار مدیر وزارت صنعت، شوک چندباره قیمت سکه و دلار، براندازان عددی نیستند، از تغییر کابینه تا لزوم تحول در سیاست‌گذاری‌ها، اتحاد کاربران فضای مجازی علیه گستاخی ترامپ، صدای پای انتخابات!، تهدید‌های پمپئو با نبرد توئیتری ترامپ، راه حل‏های برون رفت از بحران‏های اقتصادی کدام است؟، وقتی مردم جلوتر از روشنفکرانشان گام برمی‌دارند و نظر مشترک امام خمینی و رؤسای جمهور آمریکا! از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۸۱۹۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۶ 24 July 2018

سکوت در برابر تغییر کابینه، پایان سیف، بازداشت چهار مدیر وزارت صنعت، شوک چندباره قیمت سکه و دلار، براندازان عددی نیستند، از تغییر کابینه تا لزوم تحول در سیاست‌گذاری‌ها، اتحاد کاربران فضای مجازی علیه گستاخی ترامپ، صدای پای انتخابات!، تهدید‌های پمپئو با نبرد توئیتری ترامپ، راه حل‏های برون رفت از بحران‏های اقتصادی کدام است؟، وقتی مردم جلوتر از روشنفکرانشان گام برمی‌دارند و نظر مشترک امام خمینی و رؤسای جمهور آمریکا! از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز سه شنبه دوم مرداد ماه در حالی چاپ و منتشر شدند که توییت تهدیدآمیز ترامپ و اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا در واکنش به سخنان دو روز قبل رئیس جمهور روحانی با تیتر‌ها و تحلیل‌های مختلفی صفحات نخست آن‌ها را تحت تأثیر خود قرار داده است. آمادگی زودهنگام برای انتخابات و سکوت در برابر ترمیم کابینه، از دیگر موضوعاتی است که در روزنامه‌های امروز مورد توجه سردبیران و روزنامه نگاران بوده است.

روزنامه شرق ضمن درج خبر دیدار اعضای فراکسیون امید با رئیس‌جمهور، سکوت در برابر تغییر کابینه را به عنوان تیتر یک امروزش انتخاب کرد و در زیر آن با چاپ تصویری از ترامپ و پمپئو از شدت گرفتن جدال لفظی ایران و آمریکا با عنوان برای جنگ یا صلح خبر داد.

روزنامه اعتماد که تصویری از حسین مرعشی، فعال سیاسی اصلاح طلب را در نیم صفحه نخست خود چاپ کرده ضمن گفت وگویی درباره ارزیابی او از رقبای اصلاح طلبان عنوان براندازان عددی نیستند را تیتر کرده است. این روزنامه همچنین در گزارشی از دیدار اعضای فراکسیون امید با روحانی «صحبت از حصر سکوت درمورد ترمیم کابینه» را تیتر کرده است.

روزنامه وطن امروز تصویر ترامپ و پمپئو را در کنار تیتر اراذل آمریکایی! و با توضیح تهدید نفتی حسن روحانی با واکنش سخیف و توهین‌آمیز ترامپ و پمپئو مواجه شد در صفحه نخست خود چاپ کرده است.

روزنامه کیهان نیز عنوان ترامپ در منطقه سیلی خورده است در واشنگتن لاف می‌زند را از گزارشی که با تعبیر گزارش خبری تحلیلی کیهان از غلط‌های زیادی ترامپ و پمپئو چاپ نموده، به عنوان تیتر یک انتخاب کرده است.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

روحانی، شیخ دیپلمات یا سرهنگ تهدید
علی آهنگر طی یادداشتی که در شماره امروز روزنامه ابتکار چاپ شده است، نوشت: چشم و گوش مردم از تهدید‌ها پر بود که در خرداد ٩٢ به شیخ دیپلمات رأى دادند. او تأکید کرده بود که حقوقدان است و سرهنگ نیست. او به مردم گفته بود پادگانى فکر نمىکند و تحریم‌ها را کاغذ پاره نمىداند. وقتى شیخ دیپلمات روى کار آمد بدون آنکه هنوز کارى انجام داده باشد، در همان روزهاى نخست بازار و اقتصاد به او روى خوش نشان داد. قیمت‌ها از توفانى شدن باز ایستاد و راه تعادل در پیش گرفت. جهان نیز به شیخ دیپلمات روى خوش نشان داد و برجام حاصل این روى خوش جهانى به شیخ دیپلمات و دیپلماسى بود. پس از انتخابات ٩۶، اما شیخ دیپلمات روز به روز به سرهنگ شدن تمایل پیدا کرد.
عناوین اخبار روزنامه ابتکار در روز سه‌شنبه ۲ مرداد :
از مسیر اعتدال دورى گزید و راه به تقابل و تهدید گشود. تا جایى که در بدترین مکان، یعنى در سویٔیس و در نامناسبترین زمان، یعنى درست زمانى که اروپا در مقابل آمریکا قد علم کرده بود و بسته پیشنهادى خود را براى حفظ برجام تهیه کرده بود، زبان به تهدید گشود. سخنان او در ١٢ تیر ماه در جمع ایرانیان مقیم سویٔیس مبنى بر اینکه امکان ندارد نفت منطقه صادر شود و نفت ایران صادر نشود، درست یا غلط به بسته شدن تنگه هرمز توسط ایران تعبیر شد. در مقابل این تهدید چین که به گفته على خرم سفیر سابق ایران در مقر اروپایى سازمان ملل، کشوری است که خیلی به ندرت در مورد موضوعی اعلامیه می‌دهد یا اظهارنظر سیاسی می‌کند؛ اما در مورد تهدید ایران واکنش نشان داد و اعلامیه داد. دستیار وزیر خارجه چین در روز جمعه ١۵ تیر ماه ابراز داشت: ایران باید برای تضمین ثبات در خاورمیانه تلاش‌های بیشتری انجام دهد.


روز جمعه ١۵ تیر ماه ٩٧ همان روزى بود که بسته پیشنهادى اروپا قرار بود در کمیسیون برجام با حضور وزیران خارجه ١+۴ در وین ارایٔه شود. بسته‌اى که به طور غیررسمى قبلا ارایٔه شده بود و به گفته على خرم داراى محتواى مناسبى بود؛ اما به گفته این دیپلمات، تهدید روحانى باعث شد چین به ١+۴ بگوید بسته پیشنهادى را تحویل تهران ندهید. در نتیجه آنچه که ارایٔه شد انشایى بود که به قول خود روحانى مایوس کننده بود. تهدیدهاى روحانى ادامه یافت تا آنکه در صبح روز یکشنبه ٣١ تیر در همایش روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور، صلح با ایران را مادر صلح‌ها و جنگ با ایران را مادر جنگ‌ها نامید. او افزود: کسی که اندکی سیاست بفهمد، نمی‌گوید جلوی صادرات نفت ایران را میگیریم، تنگه‌های زیادی داریم؛ تنگه هرمز فقط یکی از آنهاست. او در جمع سفرا و دیپلمات‌های ایران به ریٔیس ایالات متحده آمریکا گفت: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن، پشیمانکننده خواهد بود. این سخنان کافى بود تا ریٔیس ایالات متحده آمریکا صبح اول مرداد را با خشم علیه ایران آغاز کند. او در تویٔیتى خشماگین سخنانى سخیف و نابجا گفت و ایران را با تندترین لحن ممکن تهدید کرد. اکنون و در زمان حاضر هر چند گفتگو و مذاکره مستقیم با تیم حاکم بر آمریکا راه به جایى نمىبرد، ولى تهدیدهاى مکررى که دوستان و همراهانى مانند چین و اروپا را نیز برنجاند و از ما دور کند و در جبهه مقابل ما قرار دهد نیز خردمندانه و از روى حزم و احتیاط نیست.


رویکردهاى سرهنگ مابانه شیخ دیپلمات حالا دیگر نه فقط سیاست خارجى که بازار سکه و ارز داخلى را نیز به خشم واداشته و ملتهب ساخته است. ایران در حال حاضر بیش از هر زمان دیگرى به دیپلمات و دیپلماسى نیازمند است. بله حسین علایی و شخصیت‌هایی مانند او هستند که در این چند روزه با موضع‌گیری‌هاى متعادل و خردمندانه خود ثابت کردند گزینه‌هاى مناسب‌تر و شایسته‌ترى براى در دستگیرى سکان دیپلماسى کشور هستند. زمان به سرعت مىگذرد و باید تصمیمات سخت و در خور زمان گرفت.

براندازان رقیب اصلاح طلبان هستند؟
روزنامه اعتماد در گفت وگویی با حسین مرعشی فعال سیاسی کارگزارنی به ارزیابی رقبای اصلاح‌طلبان پرداخته که در ادامه گزیده‌ای از گفته‌های او در این گفت وگو می‌آید: براندازان به عنوان یک طیف گسترده از نیرو‌های پراکنده که به سلطنت طلبان یا منافقین و... گرایش دارند و به دنبال براندازی نظام هستند اصلاح‌طلبان را رقیب خود می‌دانند و این حرف درست است، اما اینکه اصلاح‌طلبان آن‌ها را رقیب بدانند، درست نیست. فکر می‌کنند نیرویی که قادر است وحدت و یکپارچگی کشور را حفظ کند، سیاست‌های مفید و روشن اصلاح‌طلبان است و این تشخیص درستی است. ما معتقد هستیم که اصلاح‌طلبان اهل تعامل با همه اقوام و اقلیت‌های مذهبی هستند. ما می‌توانیم با همه اقشار و اقوام تعامل کنیم و سیاست‌های روشن و ضد تبعیض را در کشور پیاده کنیم، می‌توانیم حرف‌های روشنی برای احترام به طبقات ضعیف جامعه بزنیم، می‌توانیم از حقوق گروه‌های اجتماعی مختلف برای داشتن اتحادیه‌های و سندیکا‌ها حمایت کنیم، با تبعیض و انتخابات ناسالم مخالف هستیم؛ با وجود این سیاست‌های روشن آن‌ها با اصلاح‌طلبان رقیب هستند زیرا اگر این سیاست‌ها عملیاتی شود، مردم با نظامی که خود ساخته‌اند هیچ مشکلی ندارند.
روحانی، شیخ دیپلمات یا سرهنگ تهدید/براندازان رقیب اصلاح طلبان هستند؟ /نظر مشترک امام خمینی و رؤسای جمهور آمریکا!
اصلاح‌طلبان چند رقیب مهم دارند. نخست اصولگرا‌های اصیل کشور که رقیب سیاسی اصلاح‌طلبان هستند و فکر می‌کنند راهکار‌های بهتری برای اداره کشور دارند. شخصیت‌ها و تجربیات و توانایی‌هایی دارند و رقابت سالمی هم برای کسب نهاد‌ها قانونی کشور مثل مجلس، شورا‌ها یا ریاست‌جمهوری می‌کنند. این رقابت خیلی طبیعی و خوب است. گروه دوم رقبا نیز اصولگرایان تندرویی هستند که روش جذب مردم را بلد نبوده و فقط می‌توانند در طیف خود فعالیت کنند. این گروه توان کسب رای از نیرو‌های میانی جامعه را ندارند و دست به اقدامات تخریبی می‌زنند و صحنه سیاسی کشور را تبدیل به صحنه حق و باطل می‌کنند. خود را مظهر ارزش‌ها و نظام می‌دانند، اما اصلاح‌طلبان را ضد ارزش و ضد نظام تلقی می‌کنند. از همه ابزار‌هایی که در اختیار دارند در جهت محدود کردن اصلاح‌طلبان استفاده می‌کنند و... .


من هیچ کدام از این‌ها را رقیبی که بتواند اصلاح‌طلبان را به حاشیه براند، نمی‌دانم. من رقیب اصلی اصلاح‌طلبان را درون این جریان و نیرو‌های میانه جامعه که امروز متحد اصلاح‌طلبان هستند، می‌دانم. رقیب اصلی ما آفت‌های از جمله سستی، تساهل، کم‌کاری و تنبلی، میل به دنیا در بخشی از نیرو‌های خود یا متحدان‌مان است. این‌ها آفت‌های خطرناکی هستند و ما را از بدنه مردم دور می‌کنند. این درحالی است که ما اساسا در صحنه هستیم تا بتوانیم کاری برای مردم و مملکت انجام دهیم. این سستی‌ها، دنیا طلبی‌ها، زیاده خواهی‌ها و... رقیب خطرناکی است و می‌تواند ما را به حاشیه ببرد.


باید به قدری به مردم حق بدهیم. آنچه گفتیم و شعار‌های انتخاباتی آقای روحانی عملی نشد. یا نباید می‌گفتیم یا باید پای عمل آن می‌ایستادیم. یک مثال ورزشی بزنم. دیدید که تیم ملی ایران موفقیت‌های بسیار خوب و ناکامی‌هایی داشت، اما هیچ ایرانی را ندیدیم که از عملکرد آن‌ها راضی نباشد زیرا دیدند که با همه توان خود جنگیدند و مربی خوبی به نام کی‌روش ورزش ایران را ارتقا داد. درست است که هنوز تا ایده‌آل فاصله وجود دارد، اما مردم رشد‌های صورت گرفته را می‌بینند. مردم در مورد سیاسیون نیز همین انتظار را دارند، اما چنین برآوردی ندارند. احساس نمی‌کنند که اعضای مجلس، اعضای شورا، شهردار منتخب و... مثل تیم ملی می‌جنگند. مردم حس نمی‌کنند که یک مربی خوب بالای سر این‌ها است. سوال مردم این است که این همه سوءاستفاده، کاستی و... از کجا آمده است؟ رفع این وضعیت نیاز به آدم‌های شجاعی دارد که در صحنه بمانند، حرف بزنند و اگر فرد فاسدی هست او را بیرون کنند. به نظر من این‌ها رقیب اصلاح‌طلبی است. عدم قاطعیت، شفافیت، صداقت و... رقیبی است که می‌تواند اصلاح‌طلبان را به حاشیه ببرد.

نظر مشترک امام خمینی و رؤسای جمهور آمریکا!
حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان طی یادداشتی در صفحه دو این روزنامه نوشت: دیروز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در اقدامی که خنده‌دار به نظر می‌رسید و عکس‌العمل توأم با استهزاء برخی از مقامات سابق و کنونی آمریکا و شماری دیگر از کشور‌های غربی را به دنبال داشت، جمهوری اسلامی ایران را به برخورد سخت تهدید کرد. ترامپ در واکنش به اظهارات اخیر آقای روحانی که به آمریکا گفته بود با دم شیر بازی نکند، در صفحه توئیتر خود نوشت: «دیگر هرگز ایالات متحده را تهدید نکن، شما تاوان آن را خواهید داد به‌طوری‌که در طول تاریخ افراد کمی چنین تاوانی داده‌اند. ما دیگر کشوری نیستیم که جملات ناخوشایندی که بوی خشونت و مرگ را می‌دهد تحمل کنیم. مراقب باش!»
عناوین اخبار روزنامه کيهان در روز سه‌شنبه ۲ مرداد :
توئیت ترامپ که رنگ و بوی تهدید نظامی دارد، در حالی است که آمریکا گزینه نظامی را در جریان جنگ تحمیلی آزموده و ناکام از آن بیرون آمده است. آن‌هم در حالی که آمریکا در اوج قدرت خود بود و تمامی قدرت‌های مطرح جهان آن روز، از جمله شوروی سابق را نیز در کنار خود داشت و ما کشوری بودیم که تازه از یک انقلاب پیروز بیرون آمده بودیم و از نخستین روز‌های بعد از پیروزی با انواع توطئه‌ها روبرو بودیم که طرح چند کودتای نافرجام، محاصره اقتصادی، درگیری با گروه‌های تروریستی و... فقط بخشی از آن بود. ما حتی محل زاغه‌های مهمات خود را نمی‌دانستیم، فرماندهان ارشد ارتش‌گریخته و در خدمت دشمن بودند. دشمن، با تجهیزات اهدایی غرب، شهر‌ها و مناطق مسکونی کشورمان را بمباران می‌کرد و به موشک می‌بست و از سوی ما برای مقابله کار چندانی ساخته نبود!


اما امروز، حتی اروپا نیز در تیر‌رس موشک‌های دور‌برد ما قرار دارد و به گواهی رخداد‌های دو دهه اخیر در منطقه حرف اول را می‌زنیم. عقبه استراتژیک دشمن را در اختیار داریم. غرب آسیا را به ویترینی از شکست‌ها و ناکامی‌های آمریکا و متحدانش تبدیل کرده‌ایم که پیروزی حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه، حماس در جنگ‌های ۵۱ روزه و ۲۲ روزه و ۸ روزه، قلع و قمع تروریست‌های وحشی داعش و النصره و... که از حمایت مستقیم آمریکا، اروپا و اسرائیل برخوردار بودند، زمین‌گیری ۴ ساله ائتلاف سعودی‌ها در جنگ یمن که پشتیبانی نظامی و تسلیحاتی غربی، عبری و عربی را به دنبال داشتند و قرار بود ظرف یک هفته پایان بپذیرد، تلاش گسترده و نزدیک به ۷ ساله آمریکا و متحدانش برای براندازی حاکمیت سوریه با شعار بشار باید برود! که با هدف اعلام شده حذف یکی از حلقه‌های اصلی زنجیره مقاومت صورت گرفته بود، ولی پیروزی مقاومت با پرچمداری ایران اسلامی را در پی‌داشت و... فقط چند نمونه از اقتدار مثال‌زدنی ایران اسلامی در مقابله با آمریکا و متحدانش است. ترامپ اگرچه خود را به دیوانگی زده است تا اقداماتش غیر‌قابل پیش‌بینی و برای حریف خطرناک جلوه کند، ولی به خوبی می‌داند که مقابله نظامی با جمهوری اسلامی ایران از نوع دیوانه‌نمایی نیست بلکه دیوانگی واقعی است و چنانچه اینگونه نبود تاکنون لحظه‌ای را هم برای این منظور از دست نداده بود.


خدای مهربان بر درجات امام راحلمان (ره) بیفزاید که می‌فرمود: اگر آمریکا توان حمله به ایران را داشت، حتی لحظه‌ای هم در انجام آن تردید و درنگ نمی‌کرد و تاکید داشت که آمریکا در کینه‌توزی و دشمنی با جمهوری اسلامی ایران هر اقدامی را که از دستش بر می‌آمده، انجام داده است و آنچه انجام نداده فقط به این علت بوده که توان آن را نداشته است (نقل به مضمون).
چند سال قبل نشریه آمریکایی ویکلی‌استاندارد -WEEKLY STANDARD- با مرور رخداد‌های سه دهه گذشته میان ایران و آمریکا نوشته بود «تمامی رؤسای جمهور آمریکا از کارتر تا اوباما در یک نقطه با امام خمینی اشتراک نظر دارند و آن، اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند».

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۲۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
تحلیل روزنامه باتکار تحلیل درستی نبود.ریاست جمهوری در پی تهدید های ۱۲تیرماه و تهدید اخیر ایشان مورد حمایت کلیه ی اشخاص شاخص انقلاب قرار گرقت.رفتاری به جا و درست.لطفا با تحلیل های بی مورد خو اقدام درست ایشان را بد جلوه ندهید همان طور ک سردارمان از ایشان تشکر کرد ب خاطر موضع سر موقع ایشان
سيد
|
United States
|
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
تعجب مى كنم از کیهان ، تحريف تا چه اندازه ؟، و لاف چقدر اينكه نبايد در ازاء تهديدهاى امريكا خود را ببازيم حرف درستى است ، اما لاف گزاف گفتن احساسى فكر كردن ، ازم ياد انشاء محصل سوم ابتدائى مى اندازد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
اصلاح طلبان خودشان طالبان کشورند و مشکلی برای مردم و دلسوزان جامعه!
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
سلام , واقعا متاسفم , سخنان آقای روحانی باب دل روزنامه کیهان و تندروها بود , و از شیخ دیپلمات یعید بود اینچنین سخنانی نه نسنجیده ای که آتش خشم دشمنان را فروزان تر کند , باعث التهاب بازار سکه و ارز شد حالا پاسخ دهد به بازار سکه و ارز ؟
احمدرضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
جناب مرعشی!از خواب بیدار شوید لطفا!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
روحانی شیخ حرف،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
سرهنگ تهدید جان لطفا فقط متمرکز شو رو اقتصاد در شان شما نیست با ترامپ کل کل کنی! همون شیخ دیپلمات بمون لطفا
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
این روزنامه های اصلاح طلب پیش خودشون خیال میکنن خیلی صفحه اولشون زیبا میشه عکس یه نفر رو کلوزآپ یا تمام قد چاپ کنن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
تا دهان باز می کنه 500 تومان می ذاره رو نرخ دلار
یاور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
فردا این افراد بازداشتی وزارت صنعت و معدن آزاد میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
لیست امیدی ها دنبال سهم خواهی بشتری از معادلات قدرت هستند مشکلات اقتصادی مردم و و عده های رنگارنگ اقتصادی وللللش
ناشناس
|
Germany
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
امروز به سخنان سال گذشته آقای فیروزآبادی پی می بریم که گفتند آقای روحانی از سرهنگ هم سرهنگتره.
در تمام سخرانیهاش بجای پاسخگویی و عمل ، طوری رفتار می کند که طلبکار است بجای پاسخگویی به عملکرد وزارء کابینه اش متاسفانه در کنار مردم و مثل آنها مدعی است و هیچگاه زیر بار مسئولیت نرفتند.
ولی روی احمدی نژاد را سفید کرد ، مردم که از احمدی نژاد خاطره بدی داشتند به این سرهنگ پناه بردن اما چنان کرد که مردم بگن خدا پدر احمدی نژاد را بیامرزه این دیگه کی بود.
سیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
با عرض سلام
آقای ریس جمهورمابه شمارای دادیم چون همیشه صحبت از تنش زدایی با جهان می کردید.لطفا به مذاکره با آمریکا وغرب ادامه دهید این خواست ملت ایران است.سایه جنگ را دورکنیدچون به نفع منافع ملی مانیست.
متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
اقای مرعشی خود بزرگ بینی شما را به بیراهه می برد اصلاحات به دنبال سهم خواهی خودشان در قدرتند نه اصلاح جامعه در حال سقوط
نسرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
چرا از اوباما و کری تضمین نگرفتید؟
چی دارید الان بعنوان عملکرد خارجی و داخلی بفرمایید؟؟؟
ستار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
جناب روحانی شما حق ندارید به تهدیدات تند جواب تند بدید چون کشور ما نه صنعت درستی داره و نه کشاورزی پررونقی ونه حتی یک پول ملی واقعی... هروقت رییس جمهور امریکا تهدیدی رو مطرح میکنه و عربده ای می کشه نه توی کشورش تورم سنگین پیش میاد و نه بحران خاصی ولی وقتی مسئولان کشور ما شروع به جواب دادن میکنن به ازای هر کلمه صد تومن می کشه رو قیمت دلار و طلا که مساوی با تورم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
بله... منم اگر حقوق چندین میلیونی میگرفتم ، میگفتم آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند بهای آن را مردم همیشه در صحنه خواهند پرداخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
شیخ با مشاوره های انحرافی حسام آشنا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
روحانی از اول هم اصولگرا بود و حرف های میانه رو می زد حالا چهره واقعیش که همان تندرو اصولگرا است را نشان داده است.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
دلار به هر قیمتی هم که برسد مردم بیشتر از شش تا هفت هزار تومان اثر گذاری انرا روی کالاهای وارداتی ندارند اگر هم وارد شود بدون مشتری خواهند ماند .
سیامک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
نشریه آمریکایی ویکلی‌استاندارد -WEEKLY STANDARD- با مرور رخداد‌های سه دهه گذشته میان ایران و آمریکا نوشت «تمامی رؤسای جمهور آمریکا از کارتر تا اوباما در یک نقطه با امام خمینی اشتراک نظر دارند و آن، اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند».
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
روحانى در عمل نشان داد نه موفق به سرو و سامان دادن
اقتصاد است نه ديپلمات باهوش و كارامد،حرف هاى او فقط
دل تندروهاى بى خبر از واقعيت از حال مردم و پوپوليست ها را
خوش مى كند
یکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
درد اقتصاد ایران ناشی از سیاست است و درد سیاست ایران ناشی از سیاست خارجی آن است روحانی خیلی زور زد اما نتوانست آنطور که می خواهد سیاست خارجی را پیش ببرد نه تنها تیم اقتصادی دولت بلکه حتی خود روحانی هم در حال حاضر قادر به درمان این مشکل نیست
دکتر طه
|
United States
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
روزنامه کیهان چقدر تندرو است و بدون علم و دانش حرف می زند.
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
این طور پیش بره دیگه چیزی برامون نمیمونه که از دست بدیم. تورا به خدا تا دیر نشده فکری کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
شیخ دیپلمات می داند چه می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
دوستانی که مدام بر طبل جنگ می کوبید این گوی و این میدان اگر مرد عمل هستید گرین کارتهاتون رو بگذارید و وارد میدان شوید اگر نیستید بگذارید،این دشمن با آمریکا تمام شود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب سوابق کاندیداهای اصولگرایان تهران احمد امیرآبادی فراهانی
آخرین اخبار