بازدید 23217
مدافع عنوان قهرمانی در گروهش آخر شد و از جام بیست و یکم کنار رفت

آلمان0-کره‌جنوبی2/سوپرشگفتی جام‌جهانی2018 باحذف قهرمان رقم خورد+جدول و تصاویر

ژرمن ها برای نخستین بار در تاریخ از مرحله گروهی جام جهانی صعود نکردند و با شکست مقابل تیم حذف شده کره جنوبی دنیا را شوکه کردند و در گروه خود آخر شدند! المان در نیمه دوم هر چه زد به در بسته خورد. برای سومین دوره متوالی، مدافع عنوان قهرمانی در مرحله گروهی جام‌جهانی حذف شد.
کد خبر: ۸۱۱۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲ 27 June 2018

تیم ملی آلمان مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی، با شکست عجیب و تاریخی دو بر صفر مقابل کره جنوبی که با توجه به برد سوئد شانسی برای صعودش یاقی نمانده بود، باخت و  از جام جهانی روسیه حذف شد.

به گزارش تابناک ورزشی، ژرمن ها که با شکست یک بر صفر مقابل مکزیک شروع بدی در جام جهانی 2018 داشتند و در دیدار قبلی با سوئد هم به سختی با گل لحظات پایانی تونی کروس موفق به پیروزی 2 بر یک مقابل سوئد شدند این بار تنها به برتری با حداقل گل مقابل حریف آسیایی نیاز داشتند اما شانس مسلم قهرمانی نتوانست حتی یک گل یزند و از گروه نسبتا ساده اش در مرحله گروهی صعود کند. این نتیجه در حالی رقم خورد که آلمان می توانست با توجه به پیروزی پرگل سه بر صفر سوئد بر مکزیک ، با کمترین اختلاف هم صعود کند.

تیم ملی آلمان/ مانوئل نویر، ماتس هوملس، نیکلاس سوله، جاشوا کیمیچ، یوناس هکتور(78- جولین برانت)، سامی خدیرا(58- ماریو گومز)، تونی کروس، لئون گورتزکا(63- توماس مولر)، مارکو رویس، مسوت اوزیل و تیمو ورنر.

سرمربی: یواخیم لوو

تیم ملی کره جنوبی/ جو هیوون وو، یون یانگ سون، کیم یونگ وون، لی یونگ، هانگ چول، جانگ وو یونگ، جانگ هیون سو، لی جائه سونگ، مون سئونگ مین(68- جو سه یونگ)، کو جا چئول(56- هوانگ هی چان) و سون هئونگ مین.

سرمربی: شین تائه یونگ

تیم یواخیم لوو با دو باخت از جام کنار رفت و به جمع 16 تیم نهایی راه نیافت. آلمان برای اولین بار در تاریخش از مرحله گروهی جام‌جهانی بالا نیامد که در نوع خودش یک رکورد منفی در تاریخچه جام جهانی محسوب می شود.

آلمان در نیمه دوم برای نجات از حذف جنگید اما هر چه زد به در بسته خورد. در این بین ضدحملات کره‌جنوبی خطرساز شد و حملات آلمان هم زهر لازم را نداشت. کره‌جنوبی موفق شد گل نخست خود را در دقیقه 3+90 بزند و گل دوم خود را با اشتباه نویر که برای گلزنی جلو آمده بود در دقیقه 5+90 بزند تا این تیم حذف شود. در نهایت با به صدا درآمدن سوت پایان، آلمان 3 امتیازی شد و در رده چهارم، حذف تلخی را تجربه کرد.

برای سومین دوره متوالی، مدافع عنوان قهرمانی در مرحله گروهی جام‌جهانی حذف شد. پیش از این 3 دوره هم فرانسه به عنوان قهرمان جهان در مرحله گروهی با جام 2002 وداع کرد. کره‌جنوبی هم با کسب 3 امتیاز در این جام در رده سوم ماند اما قهرمان جهان را حذف کرد.

شرح گل ها

آلمان صفر - کره جنوبی 1 (دقیقه 2+90: کیم یونگ وون): سانتر هئونگ مین از کرنر سمت چپ زمین را مدافعان آلمان نتوانستند دفع کنند تا تونی کروس با پاس به عقب اشتباه که از بین پاهای سوه عبور کرد، در مقابل دروازه آلمان به کیم یونگ وون، مدافع پیشتاخته کره رسید تا او با شوت تمام کننده نویر و آلمان را ناکام بگذارد و در عین ناباوری کره را پیش بیاندازد.

آلمان صفر - کره جنوبی 2 (دقیقه 6+90: سون هئونگ مین): جو سه یونگ در زمین خودی مانوئل نویر را دریبل زد و به سمت دروازه آلمان شوت زد که هئونگ مین با فرار سریع از میانه زمین به راحتی تبدیل به گل کرد تا حذف آلمان را قطعی کند.

دقایق مهم

در دقیقه ۱۹، ضربه ایستگاهی بازیکن کره به سوی دروازه آلمان با دفع ناقص نویر همراه بود و قبل از اینکه توپ در بازگشت به دیگر بازیکن کره‌ای برسد، توسط دستان نویر به کرنر رفت و ضربه کرنر هم نتیجه‌ای برای این تیم به دنبال نداشت.

در دقیقه ۲۵، ارسال توپ توسط بازیکن کره جنوبی به روی دروازه آلمان و دفع ناقص مدافعان این تیم توپ را مقابل محوطه شش قدم به سون هیونگ مین رساند اما ضربه محکم او فاقد دقت لازم بود.

در دقیقه ۲۸، سانتر محکم مارکو رویس به روی دروازه کره جنوبی، قبل از رسیدن به هم تیمی هایش توسط مدافعان این تیم آسیایی دفع شد و به کرنر رفت.

در دقیقه ۴۳، موقعیت خوبی برای آلمان فراهم شد که شوت ورنر هم به دیرک دروازه کره‌جنوبی اصابت کرد اما قبل از آن داور آمریکایی خطای بازیکن آلمان را اعلام کرد.

در دقیقه ۱+۴۵، شوت مسوت اوزیل به سمت دروازه هیون وو با تکل خوب بازیکن کره‌جنوبی همراه بود و توپ از رفتن به سمت دروازه این تیم منحرف شد.

در دقیقه ۴۸، ضربه گورتزکا به سمت دروازه کره جنوبی با واکنش خوب هیون وو همراه شد و خطری جدی از روی دروازه کره‌جنوبی دور شد.

در دقیقه ۵۱، سانتر خوب بازیکن آلمان به روی دروازه کره جنوبی با ضربه روی پای تیمو ورنر همراه شد و توپ با اختلاف اندکی از کنار دیرک عمودی دروازه کره‌جنوبی عبور کرد.

در دقیقه ۵۳، سانتر کیمیش به روی دروازه کره‌جنوبی قبل از رسیدن به ورنر توسط بازیکنان کره‌جنوبی به کرنر رفت و ضربه کرنر هم ثمری برای آلمان نداشت.

در دقیقه ۶۴،‌ کرنر بازیکنان آلمان در داخل محوطه جریمه به تیمو ورنر رسید اما این بار هم شوت او دقیق نبود و راهی اوت شد.

در دقیقه ۶۷، کره جنوبی حمله خوبی را روی دروازه آلمان تدارک دید و حتی مهاجم این تیم با نویر تک به تک شد اما تعلل بیش از حد منجر به از دست رفتن این فرصت شد.

در دقیقه ۶۸، سانتر جاشوا کیمیش به روی دروازه کره جنوبی با ضربه سر ماریو گومز همراه بود که توپ در دستان هیون وو قرار گرفت.

دقیقه ۷۸، ضد حمله کره‌ای‌ها توپ را به هیونگ مین سان رسید و ضربه این بازیکن به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۳، شوت ماریو رویس از کنار دروازه کره جنوبی عبور کرد تا همچنان بازی با تساوی بدون گل جریان داشته باشد.

در دقیقه ۸۶، سانتر کیمیش با ضربه مت هوملس از بالای دروازه کره ‌جنوبی به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۸، شوت بازیکن کره جنوبی از پشت محوطه جریمه آلمان به راحتی در آغوش نویر قرار گرفت.

در دقیقه ۸+۹۰، آلمان می توانست دروازه کره‌جنوبی را باز کند و حداقل اختلاف را به یک برساند اما هیون وو مانع از این اتفاق شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۱
به درویشی قناعت کن که سلطانی خطر دارد
همت اگر سلسله جنبان شود / مور تواند که سلیمان شود
هزاران آفرین بر تیم ملی کره که از بازی شیر مردان تیم ملی ایران الهام گرفت و شاخ قهرمان جهان را شکست
آفرین به کره
ایران هم باید بازی رو به جلو داشته باشه. مقاومت و یه تیکه بکش زیرش برای 90 دفیقه جواب نمیده
الانم بعض از هموطنان میان بگن ما فوتبال بازی کردیم فوتبال بازی کره و ژاپن و استرالیا بود حتی عربستانم مثل ما اتوبوسی دفاع نمیکرد فوتبال بازی میکردند
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
ما در نیمه اول بازی مراکش و همینطور دربازی با اسپانیا بیش از اندازه دفاعی بازی کردیم.
ناصر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
دو تا سوال
یک ایا اصلا ایران توانایی بازی سریع را دارد؟
دو اگر سریع بازی می گردیم و در هر بازی 4 تا گل می خوردیم تکلیف چه بود؟
آفرین آسیا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
چرا فکر نمیکنی؟ شرق آسیا چه ربطی به ما داره؟ ضمن اینکه اونا در رنکینگ فیفا بالا میرن جایگاه ایران پایین میاد. کره حریف همیشگی ماست قوی باشه دو روز دیگه حام ملت های آسیا خودمونو شکست میده. یه خورده فکر کن
در این درگه ، که گه گه ، که که و که که شود ناگه / مشو غره به امروزت که از فردا نئی آگه
این کره در جام ملت ها بسیار خطرناک است.ما هم باید بجای ورزشگاه متروکه آزادی دست بکار ساخت چند ورزشگاه خوب شویم.این همه استادیوم مدرن در جهان چرا ما یک استادیوم خوب نداریم؟
پاسخ ها
چارک میرزا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
چه ربطی به ورزشگاه آزادی داره ، بازی خطرناک کره؟
کره هم مثل ایران90دقیقه دفاع کرد و در ضد حملات خطرناک ظاهر شد.ضمن اینکه آلمان نه در حد پرتغال بود نه اسپانیا نه مراکش.
پاسخ ها
الب
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
اگه به تو باشه الان مراکش رو با برزیل ۱۹۷۰ اسپانیا رو آرژانتین ۸۶ و پرتغال رو با فرانسه ی ۹۸ مقایسه میکنی احمق جان
با این بازی که امشب کره کرد گمونم تو جام ملت ها ، بازی ایران و کره دو تیم تو زمین خودشون وامیستن داورم اون وسط روپایی میزنه......
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
دقیقا
بازی ای که با چند سانت این طرفتر و ان طرفتر رفتن یک توپ یکی قهرمان بشه یکی حذف بشه الکیه . به یک فوت بنده.!
متاسفانه خیلی ها یادشون نمیاد تا قبل از کیروش تیم ایران نه حمله بلد بود نه دفاع!!!!! بزرگترین ضعفش هم راحت گل خوردن بود .
تیم ایران بعد از کیروش رو هم خواهیم دید!
ناراحت شدم .آلمان تیم همیشه قهرمان
دم کره ای ها گرم صعود نکردن ولی آلمان را حذف کردند
بازم براي باخت بريزيم تو خيابونها
واقعا خجالت داره
اگر سرمربی تیم کره جنوبی آلمانی بود احتمالا آلمان به دور بعد صعود میکرد
آلمان بازنده شد زیرا از قبل خود را در فینال میدید!
ایران هم تا برنده شدن برپرتقال فاصله ای نداشت . کافی بود ضربه طارمی داخل چارچوب می بود ؛ آنوقت ما دوبریک برنده می شدیم مثل کره که برآلمان پیروز شد. اما غفلت ازاین مسئله که علیرغم همت خوب بچه های تیم ملی ودفاع جانانه ؛ ما بازیکن گلزن حرفه ای نداریم هم ساده اندیشی است .باید درتیم بدنبال تمام کننده باشیم . کاش بازیکنی مثل علی دایی (درابتدای مشهورشدنش ) پیداکنیم وبه تیم اضافه کنیم .
شانسی بود همه انها .... وگرنه المان برنده است...
کسی که بازی تیمهای کره، ژاپن و حتی عربستان را با ایران مقایسه کنه اصلا فوتبال نبینه بهتره...ایران یعنی بجنگ و بزن زیرش...اما آنها نه ترسی از گل خوردن داشتند و نه تاکتیک یا توپ یا حریف و....بزن زیرش...ایران اصلا فوتبال بازی نکرد....واقع بین باشید...خودتان را فریب ندهید...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
شما بهتره بدبین نباشی و واقع بین باشید. تیم ایران را آلمانها هم تشویق کردند ولی شمای هموطن دنبال بهانه میگردی که واقعیت را انکار و تیم زحمنکش ایران را بد جلوه دهید
بقول مهدوی کیا اصلا" مابازیکن بازیساز نداریم . این بیماری قدیمی تیم ملی فوتبال ایرانه . در فوتبال رو بستن که نشد بازی !! بازم درود بر کره جنوبی و ژاپن ... خدایش استادارد و ابرومندانه بازی کردند. باید مربی جدیدی برای تیم ملی انتخاب بشه . نمی شه کی روش تیم ملی رو سال های سال مصادره کنه .
به گمان من هنوز هم آلمان برنده ميباشد
بازی رو آلمان می کنه، کره می بره، بازی رو مراکش می کنه، ایران می بره، بازی رو اسپانیا می کنه مراکش مساوی می کنه. این دور همش از این بازیها دیدیم.
حالا باز بگید نویر بهتر از ترشتگن هست
به نظر من تا صدسال دیگه هم که بگذره فوتبال ما فوتبال نمیشه
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی