بازدید ۶۲۱۲
۱
کد خبر: ۸۱۱۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۸ 27 June 2018

کاروان تیم ملی فوتبال ایران در میان استقبال پرشور هموطنان وارد کشور شد.

به گزارش مهر، تیم ملی فوتبال ایران ساعت ۳:۳۰ بامداد امروز چهارشنبه پس از کسب چهار امتیاز در گروه B رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به ایران بازگشت.

کاروان تیم ملی در حالی پس از کسب پیروزی یک برصفر مقابل مراکش، باخت با یک گل در تقابل با اسپانیا و تساوی یک - یک مقابل پرتغال از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی وارد تهران شد که استقبال چند هزار نفری توسط مردم از این تیم به عمل آمد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش به استقبال کاروان تیم ملی آمدند.

کارلوس کی روش و بازیکنان تیم ملی بعد از ورود به فرودگاه به سمت تماشاگران رفته و به تشویق آنها با تکان دادن دست واکنش نشان دادند. در این میان نام علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی هم بیش از سوی تماشاگران فریاد زده می شد.

کی روش حتما می ماند

مهدی تاج در حاشیه بازگشت تیم ملی فوتبال ایران پس از پایان رقابت های خود در جام جهانی روسیه در جمع خبرنگاران گفت: خیلی خوشحالم. مسئولیت فدراسیون فوتبال هم بیشتر شد. الان ساعت ۳ صبح است که مردم اینجا آمده اند. تعدادی هم در کمپ تیم ملی و فرودگاه مهر آباد هستند. مایه خوشحالی است که مردم اینطور از تیم ملی استقبال می کنند.

وی افزود: امیدوارم در جام ملتهای آسیا این محبت ها را جبران کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: کی روش حتما در تیم ملی می ماند. قبل از جام جهانی با کی روش در ترکیه تفاهم کردم و تعامل عددی و رقمی صورت گرفت. امیدوارم کشور هم به نتیجه ای که ما رسیدیم، برسد. گذشته نشان می دهد راه ما درست بوده است.

گفتگو با سرمربیان باشگاهی درباره کی روش

تاج درباره مصاحبه کی روش علیه سرمربیان باشگاه ها تاکید کرد: راه درست این است که به حاشیه ها ورود نکردیم و پاسخگوی حواشی نبودیم و در خودمان نگه داشتیم و اولویت این بود تیم ملی به نتیجه برسد. خیلی چیزها را تحمل کردیم تیم ملی آرامش داشته باشد و نتیجه اش را دیدید که ۷ هزار نفر در فرودگاه از تیم ملی استقبال کردند. ما جام ملتها را در پیش داریم که اگر قهرمان شویم، کلکسیون فدراسیون ما کامل می شود چون در جام جهانی نوجوانان حاضر شدیم.در فوتسال و فوتبال جوانان هم بهترین بودیم ولی نتایج ما دو جا خلاصه می شود. یک جا بازی های آسیایی و یکی هم جام ملتهای آسیا. با صحبتی که با کی روش داشتم و توانی که در ایشان دیدم، این تیم ملی می تواند جام ملتها را فتح کند.

وی در خصوص زمان قرارداد کی روش گفت: بعدا می توانم در اینباره صحبت کنم. فقط می گویم در جام ملتها کی روش سرمربی تیم ملی است و این تفاهم قبل از جام جهانی بوده است.

تاج در پایان تاکید کرد که با سرمربیان باشگاه ها درباره کی روش صحبت خواهد کرد.

خدا غیرت و زحمت بچه ها را دید و به ما عزت داد

سعید عزت اللهی بعد از بازگشت تیم ملی فوتبال ایران از روسیه گفت: هیچکس فکر نمی کرد تیم ملی در جام جهانی قد علم کند ولی خدا غیرت و زحمت بچه ها را دید و به ما عزت داد. هنوز راه زیادی داریم و هدفهای بزرگتری در سر داریم. قهرمانی آسیا بزرگترین هدف است.

وی گفت: بنده در جایگاهی نیستم که درباره کی روش نظر بدهم. بنده بازیکن هستم و باید برای تیم ملی زحمت بکشم. باوجود کی روش تیم ملی دگرگون شد. تمام دنیا به ما احترام می گذارند. این گویای همه چیز است. امیدوارم توافق کی روش زودتر اوکی شود.

هافبک تیم ملی درباره آینده باشگاهی اش گفت: خیلی فشار روی من بود و نیاز به استراحت دارم. دوست دارم پیشرفت کنم. از این جا به بعد دست خداست. من تمام تلاشم را کردم. اگر قسمت باشد یه کشور دیگر می روم وگرنه سعی میکنم این پله ها را در روسیه بالا بروم.

دنیا را شوکه کردیم

علیرضا جهانبخش پس از بازگشت تیم ملی فوتبال ایران از روسیه در فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: در این مدت نگاه مثبت جهان به تیم ملی مشخص بود. ما دنیا را شوکه کردیم. قبل از جام جهانی طنزهای زیادی درباره تیم ملی وجود داشت ولی به آنها اهمیت نشان ندادیم.

وی افزود: فوتبال دنیا الان بیشتر ایران را می شناسد و نماینده خوبی برای مردم بودیم.

اگر با سه نفر تمرین نمی کردیم نتیجه می گرفتیم

مربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: اگر با سه نفر تمرین نمی کردیم و بازی های تدارکاتی لغو نمی شد، می توانستیم نتیجه بگیریم.

مارکار آقاجانیان بعد از بازگشت تیم ملی فوتبال ایران از روسیه گفت: تمام اعضای تیم و فدراسیون توانستند کار بزرگی کنند. بازیکنان با تمام وجود بازی کردند و از جانشان مایه گذاشتند. اگر آماده سازی ما به نحو احسن بود و با سه نفر تمرین نمی کردیم، این شانس و ضربات آخر را می توانستیم بزنیم و نتیجه لازم را بگیریم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا تصور می کرد تیم ملی در این گروه سخت این نتایج خوب را بگیرد؟ تاکید کرد: شاید باور نکنید؛ خدا را گواه می گیرم از روز اول گفتم با کی روش می توانیم کارهای بزرگ کنیم. با حمایت هواداران واقعی هم توانستیم این کار را بکنیم. یک مقدار بدشانسی آوردیم. به اسپانیا حتی یک موقعیت هم ندادیم و گل هم زدیم.

مربی تیم ملی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر انتظار از تیم ملی برای قهرمانی در آسیا گفت: هشت سال است با کی روش هستم و خصوصیاتش را می دانم. او واقعا مرد بزرگی است. او حتی راجع به تحریم ها موضع گرفت و جلوی تیم ملی با تمام فشارها ایستاد و دعوا کرد. پس باید به او ایمان بیاوریم و اعتقاد داشته باشیم. او چیز زیادی نمی خواهد. فقط اردو و بازی تدارکاتی می خواهد. اگر آن بازی های تدارکاتی و اردوی مدنظر کی روش قبل از جام جهانی هم فراهم شده بود، الان اینجا نبودیم.

مارکار در خصوص درگیری کی روش با برانکو هم گفت: بحث کی روش بحث آماده سازی و برنامه یکسال قبل است. اگر می خواهیم قهرمان آسیا شویم که هدف همه است، پس باید تمام امکانات را فراهم کنیم.

مقابل پرتغال حق ما برد بود

روزبه چشمی پس از بازگشت همراه با اعضای تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازی های خوبی انجام دادیم و حتی مقابل پرتغال حق ما برد بود و می توانستیم صعود کنیم ولی تصمیمات داوری به ضرر ما بود و یک مقدار هم بدشانس بودیم.

وی افزود: عملکردمان در جام جهانی طوری بود که تمام دنیا باید به فوتبال ایران احترام بگذارند.

مدافع تیم ملی درباره تمدید قرارداد کی روش گفت: نتایج بازی ها و اتفاقات بیانگر همه چیز است و همه راضی هستند.

چشمی در خصوص مصدومیتش هم گفت: فردا پیگیری بیشتر می کنم ولی مشکل خاصی نیست.

سخنان کی روش در فرودگاه

کارلوس کی روش پس از بازگشت همراه با کاروان تیم ملی فوتبال ایران از رقابت های جام جهانی روسیه در فرودگاه امام خمینی گفت: مهمترین مطلب این است که با افتخار بعد از مسابقات جام جهانی به ایران آمدیم.

وی تاکید کرد: به تمام کسانی که در این مدت از تیم ملی حمایت کردند، تبریک می گویم. مربیان و همکارانم در تیم ملی زحمت زیادی کشیدند و بدون آنها این موفقیت ها به دست نمی آمد.

روایت بیرانوند از لحظه پنالتی رونالدو

علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی در جمع خبرنگاران گفت: وقتی گفته بودم می خواهم در جام جهانی بدرخشم، صحبتهام دست مایه طنز شده بود ولی خوشحالم که با آن حرفها، مردم هم روحی گرفتند.

وی تاکید کرد: پرتغال مقابل ماشب سختی داشت و خوشحالم توانستیم این قهرمان اروپا را متوقف کنیم.

دروازه بان تیم ملی درباره مهار ضربه پنالتی رونالدو هم گفت: برایم مهم این بود که تیم ملی گل نخورد و گرفتن پنالتی رونالدو اهمیتی نداشت. من برای تیم ملی جنگیدم نه خودم.

بیرانوند درباره آرامشش بعد از گرفتن پنالتی رونالدو تاکید کرد: وقتی این پنالتی را گرفتم هیچ چیزی نفهمیدم. انگار خواب بودم که یک نفر مرا بیدار کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
شايد كلمات قادر نباشند آنطور كه بايد احساسات را بيان كنند
ولي با تمام وجود مي گويم بچه ها خسته نباشيد و متشكريم
فوق العاده بوديد انشاءالله هميشه سلامت و موفق باشيد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
جشنواره موسیقی فجر کنفرانس مونیخ دادگاه روح الله زم آزادراه تهران شمال احمد صمدی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب