بازدید 2450

توصیه‌های تغذیه‌ای به مادران باردار در نقاط محروم

کد خبر: ۷۹۲۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶ 23 April 2018

مادران باردار در نقاط محروم که دریافت مناسب پروتئین و کربوهیدرات ندارند، باید به شدت لبنیات مصرف کنند.

به گزارش تسنیم، دکتر شیرین نیرومنش در خصوص جدی گرفتن سلامت مادران باردار گفت:لازمه این که دوران بارداری به سلامت طی شود و نوزادی با وزن مناسب متولد شود،بستگی به عوامل مختلفی از جمله تغذیه دارد.

این متخصص زنان و زایمان افزود: در دوران بارداری دریافت مواد غذایی و مکمل‌ها باید به گونه ای باشد که مادر نه دچار سوءتغذیه و نه دچار اضافه وزن شود که اضافه وزن در مادران باردار امروزه به یکی از معضلات حوزه باروری تبدیل شده است.

نیرومنش گفت: میزان مصرف سبزی، میوه، پروتئین و افزایش تحرک در مادران باردار باید به شدت توجه شود و باید حداقل سه وعده میوه در روز مصرف کنند و همچنین مصرف ماهی باید جایگاه خودش را در رژیم غذایی داشته باشد زیرا توصیه می‌شود در هفته 2 بار مصرف شود، اما متاسفانه سرانه مصرف ماهی در کشور ما بسیار پایین است.

این متخصص زنان و زایمان افزود: در مناطق محروم و دهک‌های پایین که مادران باردار جزو گروه‌های پرخطر محسوب می‌شوند و ممکن است به طور مناسب دریافت پروتئین، گوشت سفید، گوشت قرمز، سبزی، میوه و ویتامین نداشته باشند، باید لبنیات بیشتری مصرف کنند تا به رشد سلول‌های مغزی جنین آسیب نرسد، همچنین برای پیشگیری از سوءتغذیه مادران باردار باید در مدارس شیر توزیع شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی