بازدید 7068
۱

درخواست از ارتش برای کمک به سیل زدگان آذربایجان

کد خبر: ۶۸۴۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۵ 15 April 2017
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد: بر اساس اعلام هواشناسی استان در دو روز اخیر به طور متوسط 40 میلی متر باران در استان باریده که در 15 سال اخیر بی سابقه بوده و استاندار نیز شخصا پیگیر مسایل سیلزدگان است.

محمدصادق پورمهدی اظهار کرد: اداره کل هواشناسی استان از دو سه روز قبل نسبت به بارش باران و احتمال وقوع سیل هشدار داده بود و جای خوشحالی است که این میزان بارندگی در سطح استان رخ داد، هر چند وقوع سیل در برخی از شهرستان های استان جای تاسف دارد.
 
وی افزود: خوشبختانه از چند روز قبل برای همه فرمانداری ها، بخشداری های، شهرداری ها و دهیارها و سایر نهادهای ذیربط استان، بارش باران و احتمال وقوع سیل اعلام و بر ضرورت آمادگی برای امدادرسانی در مواقع لازم تاکید شده بود.
 
وی اضافه کرد: متاسفانه برخی ساخت وسازهای غیرمجاز انجام شده در حاشیه برخی از رودخانه های آذربایجان شرقی و تجاوز به بستر رودخانه ها موجب می شود که مسیر جریان آب مسدود شود و آب طغیان کند که بدیهی است این امر نیز خسارتهایی خواهد داشت.
 
پورمهدی ادامه داد: هر چند سازمان آب منطقه ای مکلف به مسیرگشایی در حریم رودخانه هاست و اقدامات لازم را در این زمینه انجام می دهد، بارش 40 میلی متر موجب خساراتی شد، اما خوشبختانه میزان خسارات بسیار کمتر از میزان پیش بینی شده بود.
 
وی اضافه کرد: متاسفانه در شهرستان های آذرشهر و عجب شیر برخی از مردم برای گرفتن عکس یادگاری کنار رودخانه ها جمع شده و سیل خودروی برخی از این افراد را با خود برده است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه همچنین سیل در روستای 'چنار' شهرستانعجب شیر از بالای کوه به پایین سرازیر شده و تعدادی از مردم جان خود را از دست داده و مفقود شده اند و ما از همه نیروهای امدادی از جمله ارتش برای کمک به سیلزدگان کمک خواسته ایم و آنها مشغول امدادرسانی هستند.
 
وی تشریح کرد: فرماندار شهرستان عحب شیر و مدیرکل مدیریت بحران را با دستور استاندار به محل اعزام کرده ایم و اگر لازم باشد خود اینجانب نیز در محل حضور خواهم یافت.
وی با اشاره به مشارکت همه جانبه همه نیروهای امدادی و انتظامی در سیل امروز گفت: خوشبختانه با وجود بارش فراوان در تبریز در این شهرستان تلفات جانی نداشتیم.
 
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: در روستاهای هروی، بیرق و کندرود شهرستان تبریز نیز شاهد جاری شدن سیل بودیم که خوشبختانه خسارت جانی نداشت.
وی افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی، بارش باران در استان از شنبه قطع و از پس فردا دوباره آغاز خواهد شد و بر این اساس دستگاه های مسوول باید همیشه آماده باشند.
 
وی اضافه کرد: پس از پایان عملیات امدادرسانی در سطح استان به ویژه شهرستان های عجب شیر و ملکان، برآورد خسارت برای ارایه به نهادهای مسوول انجام خواهد شد و تلاش خواهیم کرد خسارتهای مادی جبران شود.
 
وی از مردم خواست نسبت به خطرات ناشی از سیل حساس و هشیار باشند و از توقف در کنار رودخانه ها خودداری کنند.
 
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: از یک سو این بارش با در نظر گرفتن اینکه امروز فقط از سمت تبریز در هر ثانیه 70 مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه می رفت، باعث خوشحالی است و از سوی دیگر خسارات جانی و مالی ناشی از ان جای تاسف دارد.
 
مناطق مختلف آذرربایجان شرقی از روز گذشته شاهد بارش باران و به تبع آن وقوع سیل و آبگرفتگی بودند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
اعلام شده بود که اکثر شهرداریهای شهرهای استان جهت خوشگذرانی به سرعین رفته بودند؟ بنازم به این مدیران زحمت کش و با وجدان.....
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم