بازدید 3758
۱

هزینه سفر دانشگاهیان به عتبات اعلام شد

کد خبر: ۶۵۳۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸ 03 January 2017
ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اعلام کرد هزینه سفر به عتبات عالیات تحت تاثیر نرخ ارز در بازار داخلی تعیین می شود.

به گزارش سازمان حج و زیارت، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با صدور اطلاعیه ای هزینه سفر به عتبات عالیات به صورت زمینی و هوایی را اعلام کرد.
 
بر همین اساس با توجه به این تغییر، قیمت نهایی بر مبنای ارز شناور محاسبه خواهد شد و بر اساس قیمت روزانه ارز متغیر خواهد بود.
 
در این اطلاعیه آمده است: حدود قیمت زمینی عتبات به عنوان نمونه از تهران، یک میلیون و 149 هزار و 150 تومان و قیمت هوایی از (ایستگاه تهران) یک میلیون و 820 هزار و 550 تومان است.
 
همچنین قیمت نهایی عتبات سایر استان ها نیز بر اساس فاصله ایستگاه پروازی و با توجه به دوری و نزدیکی به مرز متفاوت است.
 
این اطلاعیه می افزاید: از 24 اسفندماه تا هفتم فروردین ماه 96 نیز با 15 درصد افزایش قیمت رو به رو هستیم و زائرینی که در این ایام اعزام می شوند، می بایست قیمت ایام ویژه را واریز کنند.
 
در اطلاعیه این ستاد آمده است: هزینه فرزندان نیز طبق جدول زیر محاسبه می شود.
(از ایستگاه تهران).
 
کودکان زیر 2 سال 10 درصد هزینه کامل (زمینی:193 هزار و 600 تومان) (هوایی: 260 هزار تومان).
 
کودکان 12-2 سال 85 درصد هزینه کامل(زمینی 930 هزار و 150 تومان) (هوایی 1 میلیون و 449 هزار و 150 تومان). کودکان بالای 12 سال هزینه کامل.
 
گفتنی است، قیمت عتبات بر اساس امکانات و درجه هتل ها در عراق متفاوت است و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در تلاش است امکانات در خور و شایسته ای را در اختیار دانشگاهیان قرار دهد.
 
بر همین اساس قیمت نهایی سفر به عتبات از سوی سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا به ستاد ابلاغ می شود و هزینه اخذ شده از زائرین نیز به حساب شرکت شمسا واریز خواهد شد و این هزینه شامل حمل و نقل، اسکان، ویزا و تغذیه زائرین از شهر مبدا به کشور عراق و بالعکس است.

این ستاد می افزاید: همچنین با تفاهم نامه ای که بین ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بانک ملت منعقد شده است، مبلغ یک میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه در سفرهای زمینی و یک و نیم میلیون تومان در سفرهای هوایی در اختیار زائرین دانشگاهی قرار خواهد گرفت و قیمت نهایی عتبات از سایر استان ها نیز به زودی اعلام خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱
بابا از دانشجو که نباید پول گرفت.....................................
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار