بازدید 16135
۸

کاهش قیمت فیش‌های حج در بازار آزاد

متقاضیان برای خرید و فروش فیش‌های خود به کارگزاری‌های مجاز سازمان حج مراجعه کنند.
کد خبر: ۴۱۳۴۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۱ 05 July 2014
رئیس سازمان حج و زیارت از تشکیل کمیته نظارت بر نقل و انتقالات فیش‌های حج و عمره خبر داد و گفت: متقاضیان برای خرید و فروش فیش‌های خود به کارگزاری‌های مجاز سازمان حج مراجعه کنند.

به گزارش مهر، سعید اوحدی درمورد نقل و انتقال فیش‌های عمره و حج تمتع گفت: در گذشته خرید و فروش فیش‌های حج تمتع آزاد بود اما عمره با موانعی مواجه بود که از سال گذشته نیز این نقل و انتقال آزاد شد.

او اظهار کرد: نقل و انتقال عمره همچنان آزاد است به طوری که امتیاز فیش‌ها با افزایش عرضه و تقاضا به 800 هزار تومان کاهش یافته است. اوحدی تاکید کرد: افزایش عرضه و تقاضای مناسب باعث شد که قیمت فیش‌های عمره در بازار آزاد کاهش پیدا کند به طوری که به 800 هزار تومان رسیده است یعنی هر فردی که قصد سفر به عمره دارد می‌تواند با پرداخت این مبلغ فیش را دریافت که البته در هنگام سفر باید هزینه کاروان و مبلغی که مابقی افراد می‌پردازند را پرداخت کند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: درحال حاضر قیمت دولتی اعزام به حج تمتع هفت میلیون و 700 تا 10 میلیون و 600 هزار تومان است که بر اساس کیفیت هتل و پرواز این مبلغ متفاوت است اما در بازار آزاد و برای خرید آزاد فیش هنوز قیمت قطعی برای سال‌جاری را در دست نداریم اما در مجموع قیمت‌ها در خرید و فروش آزاد کاهش پیدا کرده است.

به گفته اوحدی، افرادی که قصد واگذاری و خرید فیش‌های حج و عمره خود را دارند باید از طریق کارگزاری‌های مجاز سازمان حج و زیارت اقدام کنند و ما یک تیم کارشناسی را برای انجام اقدامات لازم برای نقل و انتقالات و نظارت بر آنها در سازمان حج و زیارت تشکیل داده‌ایم. او تاکید کرد: بر این اساس هر فردی که قصد نقل و انتقال فیش خود را دارد باید حتما با نظارت سازمان حج و زیارت و کارگزاری‌های مجاز این کار را انجام دهد.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: در تمتع سال جاری حدود 61 هزار زائر به سرزمین وحی اعزام می‌شوند و اولویت اعزام نیز درباره افرادی است که تا تاریخ 20 بهمن ماه سال 1384 نسبت به ثبت نام و سپرده گذاری خود اقدام کرده‌اند. او تاکید کرد: در حال حاضر یک میلیون و 500 هزار نفر در نوبت حج تمتع و 6 میلیون و 800 هزار نفر نیز در صف انتظار عمره مفرده هستند و براین اساس اعزام تمامی متقاضیان پشت نوبت تمتع 18 سال زمان می‌برد.

اوحدی گفت: در عمره سال جاری نیز بیش از 800 هزار نفر به عمره اعزام شدند و به‌طور حتم طی چند سال آینده به هیچ وجه ثبت نام جدیدی برای عمره و تمتع نخواهیم داشت.  معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج و زیارت پیش از این گفته بود: این سازمان با حدود چهارهزار میلیارد تومان گردش مالی یکی از ستون‌های اقتصادی کشور محسوب می‌شود. 
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۸
تائید کاسبی دلالان خانه خدا خداهمه مارا رحم کند
سلام جناب آقای ریس کجا میشه فیش ۸۰۰هزار تومنی خرید لطفا راهنمایی بفرمایید من برای پدر و مادرم سخت نیازمندم تا حالا مکه نرفتن با این سنشون برخلاف خیلی از همسالانشون که بار هشتمه که میرن لطفا رااهنمایی کنید کجا؟؟
آقای رییس این چهار هزار میلیارد ضربدر 2 میشود و نهایتا همه اش به جیب دولت عربستان سرازیر خواهد شد . کجای این رقم به درد اقتصاد کشور ما میخورد . و کجای ایران را آباد میکند . جز این است که عربستان آنرا به داعش میدهد تا به آدم کشیهایش و تخریب کشورها ادامه دهد . !!!!!!!
آقا از این فیش 800 تومنی ها سراغ داری به ما هم آدرس بده !
ما که هر چی آگهی می بینم بالای 2 میلیونه...
پس قضیه سپرده بلند مدت وکوتاه مدت وسودهایی که بانکها به سایرحسابها میدهندوبه این حسابهاپرداخت نمیشودوباتورم هزینه ای حج سال 91که حدود دویست درصد بود چه خواهندکرد(فرمودندستون مالی اقتصاد.خرج که ازکیسه مهمان بود..........)
قیمتها را امروز چک کردم. فقط امتیاز عمره یک میلیون و نیم است که باید بقیه پول را هم بدهید.
خوب معلومه وقتی که اینقدر قیمت عمره افزایش پیدا کرده و کیفیت ها کم شده و مردم از پس اون بر نمی یان و مجبور می شن فیشهاشون رو بفروشن!
ايشان درست ميگويد اين مبلغ پول از ستون هاي اقتصادي كشور محسوب ميشود ولي نفرمودند كه در حال حاضر اين ستون كمك به اقتصاد كدام كشور است؟
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی