بازدید 2531

کشف ۱۲ بشکه مواد انفجاری در افغانستان

تروریست ها قصد داشتند با استفاده از این مواد منفجره در امنیت انتخابات روز شنبه افغانستان اخلال ایجاد کنند.
کد خبر: ۳۹۰۰۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۷ 03 April 2014
12 بشکه حاوی مواد انفجاری در کابل و دایکندی دو شهر بزرگ افغانستان در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای استانی این کشور، کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا، اداره امنیت ملی افغانستان اعلام کرد: تروریست ها قصد داشتند با استفاده از این مواد منفجره در امنیت انتخابات روز شنبه افغانستان اخلال ایجاد کنند.

بر اساس این گزارش تروریست ها قصد داشتند از این مقدار مواد منفجره در حملات خود علیه مراکز انتخاباتی استفاده کنند.

در تازه ترین مورد از این حملات ، یک مهاجم انتحاری ملبس به لباس نیروهای پلیس افغانستان ظهر امروز (چهارشنبه) بمب همراه خود را مقابل درب ورودی وزارت کشور افغانستان منفجر کرد که بر اثر آن 6 پلیس کشته شدند.

این حمله پس از حمله چهار مهاجم مسلح به هتل کابل سرینا که بر اثر آن 9 تن از جمله 4 خارجی کشته شدند و دو حمله به دفاتر کمیسیون مستقل انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، چهارمین حمله ای بود از آغاز سال 1393 در کابل پایتخت افغانستان روی داد.

در حالیکه 3 روز به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای استانی افغانستان باقی مانده است نیروهای طالبان حملات مسلحانه و عملیات انتحاری خود را افزایش داده اند.

قرار است 12 میلیون نفر از واجدان شرایط شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای استانی افغانستان روز 16 فروردین رای خود را به 6 هزار و 428 صندوق های رای در این کشور بریزند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی