بازدید 34902
صد و هفتاد و هشتمین روز از جنگ غزه

اعدام دسته جمعی مردم غزه توسط ارتش اسرائیل+ فیلم/ حملات اسرائیل به جنوب لبنان/ افزایش شمار کشته‌های ارتش اسرائیل

جنگ غزه در شرایطی وارد صد و هفتاد و هشتمین روز خود شده است که پس از پایان توافق آتش بس بین حماس و اسرائیل، حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه آغاز گشته و همچنان ادامه دارد و دورنمای مشخصی برای پایان جنگ وجود ندارد.
کد خبر: ۱۲۲۹۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۱ 01 April 2024

اعدام دسته جمعی مردم غزه توسط ارتش اسرائیل+ فیلم/ حملات اسرائیل به جنوب لبنان/ افزایش شمار کشته های ارتش اسرائیل

بین الملل تابناک: جنگ غزه در شرایطی وارد صد و هفتاد و هشتمین روز خود شده است که پس از پایان توافق آتش بس بین حماس و اسرائیل، حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه آغاز گشته و همچنان ادامه دارد و دورنمای مشخصی برای پایان جنگ وجود ندارد.

حماس: آمریکا مسئول جنایت اسرائیل در مجتمع بیمارستانی الشفاء است
۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۴:۴۵

 جنبش مقاومت اسلامی (حماس) امروز دوشنبه دولت آمریکا را به خاطر حمایت و پشتیبانی تمام عیار از رژیم صهیونیستی و جنگ تجاوزگرانه آن علیه نوار غزه، مسئول جنایت جدید ارتش این رژیم در مجتمع بیمارستانی الشفاء شهر غزه دانست.

به گزارش الجزیره، جنبش حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد: جنایت وحشیانه در مجمتع بیمارستانی الشفاء ثابت می‌کند که رژیم اشغالگر همچنان به جنگ نسل‌کشی خود علیه غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی در نوار غزه ادامه می دهد.

در این بیانیه آمده است: میزان ویرانی و کشتار در غزه بار دیگر ثابت می‌کند که دشمن به دنبال کوچاندن مردم ما و اجرایی کردن طرح از بین بردن مساله فلسطین است.

جنبش حماس خاطر نشان کرد: از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که جنایت دشمن جنایتکار در مجتمع بیمارستانی الشفاء را محکوم کند.

این جنبش افزود: مسئولیت کامل جنایت‌ها، کشتارها و از بین بردن زندگی در غزه و در راس آن بخش بهداشت و درمان، برعهده دولت آمریکا است.

منابع رسمی فلسطینی امروز از شهادت حدود ۳۰۰ شهروند فلسطینی و اعدام میدانی شماری از آنها با دستان بسته در جریان دو هفته محاصره مجتمع بیمارستانی الشفاء شهر غزه از سوی ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند.

حملات رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان
۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۴:۴۴

ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز (دوشنبه) حملاتی را به مناطقی در جنوب لبنان انجام داد.

 ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز (دوشنبه) حملاتی را به اطراف شهرک «راشیا الفخار» در جنوب لبنان انجام داد.

به نقل از الجزیره، توپخانه رژیم صهیونیستی شب گذشته نیز شهرک مرزی کفرکلا و تله الحمامص در اطراف شهرک الخیام را هدف قرار داده بود.

از زمان شروع جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش رژیم صهیونیستی بوده است. حزب‌الله لبنان تأکید کرده است تا زمان پایان توقف جنگ غزه به حملات خود ادامه می‌دهد.

حزب الله لبنان شب گذشته در تازه ترین حملات خود پایگاه «المطله» در اراضی اشغالی را با توپخانه هدف قرار داد.

رژیم اسرائیل خواهر اسماعیل هنیه را بازداشت کرد
۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۴:۴۴

منابع خبری صهیونیستی از بازداشت خواهر اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس توسط رژیم صهیونیستی خبر دادند.

 شبکه تلویزیونی کان رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه اعلام کرد که نظامیان این رژیم خانم صباح عبدالسلام هنیه خواهر اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس را بازداشت کردند.

به گفته این شبکه، بازداشت خواهر رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در منطقه النقب در جنوب فلسطین اشغالی و به علت تماس و ابراز همبستگی وی با جنبش حماس صورت گرفت.

بازداشت نیروهای «ماجد فرج» در غزه توسط جنبش حماس
۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۴:۴۳

وزارت امور داخلی غزه از بازداشت نیروهای امنیتی وابسته به رئیس سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین در غزه خبر داد.

 وزارت امور داخلی در غزه اعلام کرد: یک گروه امنیتی مشکوک با کامیون‌های هلال احمر مصر وارد غزه شدند که این گروه وابسته به «ماجد فرج»، مدیر سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین است. اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که اعضای این نیروی امنیتی صدها نفر هستند. ما رهبران این گروه امنیتی را بازداشت کرده و از آنها بازجویی کرده‌ایم.

پیش از این برخی منابع از مشارکت یک گروه مسلح وابسته به دستگاه اطلاعات فلسطین با رهبری ماجد فرج در حمایت از ورود کمک‌ها به شمال غزه در روز شنبه خبر داده بودند.

به نقل از رأی الیوم، وزارتخانه مذکور اعلام کرد: این نیروی امنیتی با حمایت شاباک و ارتش رژیم اشغالگر وارد شمال غزه شد.

به گفته منابع، ماجد فرج یک نیروی امنیتی مسلح را تشکیل داده که برای اولین بار شامگاه شنبه با مجوز رژیم صهیونیستی در حمایت از ورود کمک‌های بشردوستانه به میدان الکویت در جنوب شهر غزه شرکت کردند.

یک مسئول در وزارت امور داخلی در غزه اعلام کرد: این نیروی امنیتی با کامیون‌های هلال احمر مصر وارد غزه شد و فعالیت‌های خود را به طور کامل با نیروهای رژیم صهیونیستی هماهنگ کرده بود. ماجد فرج فعالیت این نیرو را با یک روش گمراه کننده امنیتی مدیریت می‌کرد و با این روش سعی می‌کرد گروه‌ها و عشایر فلسطینی را فریب بدهد.

مصر نیز به مرکز اداره گذرگاه‌ها در غزه اطلاع داد که از این نیروی امنیتی که کامیون‌های مصری را تحویل گرفته بودند، اطلاعی ندارد.

از سوی دیگر یک مسئول در تشکیلات خودگردان فلسطین این خبر را تکذیب و اعلام کرد: بیانیه وزارت داخلی حماس صحت ندارد.

در این راستا، جبهه داخلی فلسطین در نوار غزه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: شنبه طی یک عملیات اطلاعاتی افسران و نیروهای وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی عمومی تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله به دستور رسمی و مستقیم ماجد فرج به شمال غزه نفوذ کردند تا در میان جبهه داخلی در نوار غزه هرج و مرج و ناامنی ایجاد کنند. ورود آن‌ها با هماهنگی شاباک و ارتش رژیم صهیونیستی پس از دیدارهایی که اخیرا بین آن‌ها در یکی از کشورهای عربی برگزار شد، انجام گرفته است.

در این بیانیه آمده است: سرویس‌های امنیتی فلسطینی در غزه با این نیروها مقابله کرده و ۱۰ نفر از آن‌ها را بازداشت کردند و طرح آن‌ها را ناکام گذاشتند و به هر کس که در طرف دشمن ایستاده و بخواهد به آن خدمت کند، ضربه‌ای محکم و کاری وارد خواهند کرد.

 

شهادت ۴۰۰ فلسطینی به دست اشغالگران در بیمارستان شفا
۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۴:۴۲

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در جریان محاصره مرکز درمانی شفا حدود ۴۰۰ نفر را به شهادت رسانده است.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در جریان محاصره مرکز درمانی شفا حدود ۴۰۰ نفر را به شهادت رسانده است.

این دفتر بیان کرد: ارتش رژیم صهیونیستی ۳۲ بیمارستان را در این باریکه تخریب کرده و به آتش کشیده و آن‌ها را از خدمت خارج کرده است.

از سوی دیگر رائد النمس مسئول رسانه ای هلال احمر در غزه اعلام کرد: آنچه در بیمارستان شفا رخ داد نشانه رسیدن غزه به مرحله فروپاشی ساختار بهداشت و درمان است و اینکه بیمارستانها اوضاع فاجعه باری دارند.

این درحالی است که وزارت بهداشت غزه از سازمان های بین المللی خواست که اقدامی برای راه اندازی بیمارستان ناصر درخان یونس به عمل آورند.

اعدام دسته جمعی مردم غزه توسط ارتش اسرائیل+ فیلم

منابع رسمی فلسطینی از شهادت حدود ۳۰۰ شهروند فلسطینی و اعدام میدانی شماری از آنها با دستان بسته در جریان دو هفته محاصره مجتمع بیمارستانی الشفاء شهر غزه از سوی ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند.

 سخنگوی دفاع شهر غزه با اشاره به عقب نشینی نیروهای اشغالگر از مجتمع بیمارستانی الشفاء و اطراف آن پس از دو هفته محاصره اعلام کرد که حدود ۳۰۰ تن در این بیمارستان و اطراف آن به شهادت رسیده اند.

تعداد بازدید : 4218

وی افزود که نیروهای اشغالگر دست و پای شماری از فلسطینیان در بیمارستان الشفاء را بسته و آن‌ها را اعدام میدانی کرده اند.

منابع خبری صبح امروز دوشنبه از عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از اطراف مجتمع بیمارستان الشفاء در شهر غزه و شهادت و زخمی شدن صدها فلسطینی و تخریب کامل ساختمان های این مجتمع خبر داده بودند.

شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد که مجتمع بیمارستانی الشفاء در شهر غزه، هدف تخریب کامل ارتش رژیم صهیونیستی در دو هفته محاصره آن قرار گرفته است و با عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از اطراف آن، پیکرهای ده ها شهروند فلسطینی در خیابان ها و محوطه ساختمان های اطراف بیمارستان دیده می شود.

رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز صبح امروز دوشنبه اذعان کرد که ارتش رژیم صهیونیستی بیش از ۲۰۰ شهروند فلسطینی را در طول دو هفته محاصره مجتمع بیمارستانی الشفاء به شهادت رسانده و ۹۰۰ شهروند دیگر را بازداشت کرده و با خود برده است.

دیدار مجازی احتمالی مقام‌های آمریکایی و صهیونیستی درباره رفح

 تارنمای خبری آمریکایی آکسیوس به نقل از چهار مقام آگاه رژیم اسرائیل و آمریکا نوشت که پیش بینی می شود مقام های واشنگتن و تل آویو امروز دوشنبه در جریان یک نشست مجازی در مورد پیشنهادهای جایگزین دولت بایدن برای تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به منطقه رفح در جنوب نوار غزه گفت وگو کنند.

تارنمای خبری آکسیوس نوشت، این دیدار که قرار بود هفته پیش برگزار شود، به موضوعی جنجالی میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم و جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا تبدیل شده است.

پس از آنکه دولت بایدن قطعنامه هفته پیش شورای امنیت سازمان ملل را که خواستار آتش بس در غزه و آزادی همه اسیران شده بود، وتو نکرد، نتانیاهو اعلام کرد که در اعتراض به این اقدام، نشست مذکور را لغو می کند.

یک روز بعد، او بی سر و صدا به کاخ سفید پیامی ارسال کرده و خواهان تغییر زمان این جلسه شد. پس از اینکه کاخ سفید درخواست نتانیاهو را علنی کرد، او سفر چنین هیاتی به کاخ سفید را رد کرد.

ران دِرمِر، نزدیکترین معتمد نتانیاهو و وزیر امور راهبردی رژیم اسرائیل، در روزهای اخیر چندین بار به وی متذکر شده که برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش ها با بایدن، باید هر چه سریعتر هیات مذکور را به واشنگتن بفرستد.

مقام های ارشد رژیم اسرائیل که آکسیوس نام آنها را فاش نکرد، گفتند که برگزاری یک نشست مجازی راهی برای نتانیاهو برای "حفظ ظاهر" و گفت وگو با کاخ سفید در مورد رفح بدون اعزام هیاتی به واشنگتن است.

انتظار می رود جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، با حضور مقام هایی از وزارت دفاع (پنتاگون)، وزارت امور خارجه و سازمان های اطلاعاتی آمریکا در این نشست شرکت کند.

درمر و زاچی هانگبی مشاور امنیت نتانیاهو، نیز به همراه مقام های ارشد نظامی و اطلاعاتی رژیم اسرائیل در این نشست حضور خواهند داشت.

یک مقام بلندپایه رژیم اسرائیل به آکسیوس گفت که دیدار دوم قرار است هفته آینده و حضوری برگزار شود.

افزایش شمار کشته‌های ارتش رژیم صهیونیستی در غزه

صبح امروز دوشنبه، ارتش رژیم اسرائیل از افزایش شمار کشته‌های خود در تجاوزگری نظامی به نوار غزه خبر داد.

به گزارش به نقل از شبکه الجزیره، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک نظامی دیگر این رژیم از جمعی گردان ۷۷ در جریان نبردها با رزمندگان مقاومت فلسطین در جنوب غزه کشته شد.

منابع صهیونیستی اذعان کرده اند که از هفتم اکتبر گذشته (۱۵ مهر) و همزمان با آغاز عملیات طوفان الاقصی تا این لحظه، ۶۰۰ نظامی رژیم صهیونیستی کشته شده اند.

به گفته این منابع، ۲۶۴ تن از آن‌ها بعد از آغاز حمله زمینی به غزه به هلاکت رسیده اند.

این منابع همچنین از زخمی شدن بیش از شش هزار و هشتصد افسر و نظامی ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز جنگ از جمله چهار هزار و 716 تن از نیروهای ذخیره خبر داده اند.

رسانه های صهیونیستی تاکنون به سانسور شدید ارتش رژیم اسرائیل در اعلام آمار تلفات خود اعتراف کرده‌اند؛ اقدامی که به دلیل شمار بالای تلفات نظامیان صهیونیست در جنگ علیه نوار غزه و ترس از واکنش‌های بیشتر داخلی در سرزمین‌های اشغالی، انجام گرفته است.

رسانه‌های صهیونیستی پیشتر فاش کردند که آمار زخمی‌هایی که ارتش رژیم صهیونیستی اعلام می‌کند، با آماری که بیمارستان‌های این رژیم ارایه می‌دهند، اختلاف زیادی دارد.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی پیش از این اعلام کرده بود که ارتش این رژیم از مقام‌های بیمارستان‌ها خواسته است تا بدون هماهنگی با ارتش، هیچ آماری از تلفات منتشر نکنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳۱
مغز براندازان دیروز
ایده حمله اتمی به غزه ایده خوبیه. منم موافقم.

مغز براندازان امروز
اعدام دسته جمعی مردم غزه ایده خوبیه. منم موافقم.

مغز براندازان همیشه
دین من انسانیت است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
دم گرم خوب شناختی اینارو فقط انتقادی دارم اینا در حد واژه براندازی نیستن همون غرب زده بهتره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
چای دبش و جعل امضا از ذهم ما پاک نمی شود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
جانا سخن از زبان ما میگویی
واقعا انسانیت را چطوری تعریف کردند؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
بی دین با وجدان هزار مرتبه بهتر از متدین بی وجدانه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
شما متخصص مغزی و ما نمی دانیم ولی آن روز که حماس حمله کرد، احتمال چنین اتفاقاتی را نمی داد؟ شما که متخصص مغز هستی چطور؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
تعريف انسانيت به جاي خود
كاش بصيرت هم لحاظ مي شد
علی کریمی کجاست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
آخه علی کریمی چه ربطی به جنگ غزه داره؟ بفرما اون نهادهای بین‌المللی چرا خفه خون گرفتن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
آقا اگه یه جایی یکی حرف نامربوطی رو راجع به یک موضوع بزنه دلیل نمیشه بقیه هم همون حرف رو راجع به همون موضوع بزنند؟ اول فکر کن بعدا نظر بده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
خونه خودش هست
هنیه چرا توی خونه اش نیست؟
حماس تمام شده حساب کنید
متخصص مغز نرفت غزه؟ رائفی پور، صدیقی، شریعتمداری، نمایندگان گیرنده شاسی بلند، آقازاده ها و ثبت کنندگان اعزام چی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
تو چرا نمیری خارکیف؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
یمن هم نمیروند چه برسد به غزه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
شما انسانیت را تعریف کردی برای خودت؟
آقای بشاراسد نمی خواهی حرفی بزنی؟ اسرائیلی‌ها دارند سوریه رو هم می زنند
اگر نگاهت به مرگ عادی شد و بی تفاوت شدی آماده مردن باش چون تعادل جهان داره به هم میخوره
لطفا تیتر اصلاح کنید جنگ غزه نیست بلکه طوفان الاقصی طوفانی برای نابودی اسرائیل
کشتن اسیران با دستانی بسته ، فقط میتواند کار داعش باشد و شما با نسبت دادن دروغ به ارتش اسراییل برای این عمل شنیع، بطور ناخواسته جنایات صهیونیست ها علیه مردم غزه را لاپوشانی می کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۴:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
چرا هذیون میگی؟ جنایت های رژیم آپارتاید در حد نسل کشی است و از جنایات شنیعی که داعش آمریکایی انجام می داد به رد هست.
خدایا خودت این اسرائیل ظالم رو نابود کن
آخه چقدر ظلم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
پاسخ خدا : اولويت فعلن با عزه است
فیلم با تیتر هیچ ارتباطی نداره
حرامزاده های اسراییلی افسار پاره کرده اند و به هیچ بنی بشری رحم میکنند
امروز، سکوت و مماشات با اسراییل، جنایت است در حق بشریت
اسد بی عرضه....
این نیروهای امام زمان کجایند تا به غزه برسند. چرا نمیروند به غزه تا اسراییل را نابود کنند؟ کجایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۝۝۝۝۝۝۝
﴿الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم﴾
۝۝۝
﴿اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج﴾
۝۝۝
یا الله به حق محمد و آل محمد
از اختلاس و تورم نجاتمون بده
۝۝۝
و
از دست جنایتکارای جنگی غاصب قصاب صهیونست، مردم مظلوم فلسطین رو نجات بده.
۝۝۝
﴿الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم﴾
غزه.به.یاری.خداصددرصدپیروزاست.خداوندمیخواهدخادمین.حرمین.شریفین.رامتحان.کند
لعنت بر اسراییل بی شرف و طرفدارانش
چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل