بازدید 18709
صد و هفتاد و یکمین روز از جنگ غزه

قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید/ روایت جدید از تجاوز سربازان اسرائیلی به زنان در غزه/حملات شدید حزب الله به محل استقرار سربازان اسرائیل

جنگ غزه در شرایطی وارد صد و هفتاد و یکمین روز خود شده است که پس از پایان توافق آتش بس بین حماس و اسرائیل، حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه آغاز گشته و همچنان ادامه دارد و دورنمای مشخصی برای پایان جنگ وجود ندارد.
کد خبر: ۱۲۲۸۶۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۹ 25 March 2024

بین الملل تابناک: جنگ غزه در شرایطی وارد صد و هفتاد و یکمین روز خود شده است که پس از پایان توافق آتش بس بین حماس و اسرائیل، حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه آغاز گشته و همچنان ادامه دارد و دورنمای مشخصی برای پایان جنگ وجود ندارد.

سازمان جهانی بهداشت خواستار اجرای فوری قطعنامه آتش‌بس در غزه شد
۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۲۱:۵۲

رئیس سازمان جهانی بهداشت خواستار اجرای قطعنامه آتش بس فوری در غزه شد که امروز در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید.

 تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه به وقت محلی پس از تصویب قطعنامه آتش بس فوری در غزه در حساب کاربری ایکس خود، خواستار اجرای فوری قطعنامه اخیر شد که خواستار آتش‌بس تا پایان ماه مبارک رمضان و آزادی اسرای اسرائیلی در غزه است.

ترامپ: اسرائیل درحال از دست دادن حمایت جهانی است، باید به جنگ پایان دهد
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۲۳:۴۶

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که اسرائیل در حال از دست دادن حمایت بین المللی است و باید جنگ را در غزه به پایان برساند.

به گزارش "العربیه انگلیسی" ترامپ ضمن حمایت از جنایت های رژیم صهیونیستی اعلام کرد که وی مانند اسرائیل واکنش مشابهی به حملات ۷ اکتبر می داد اما این جنگ باید پایان یابد.

وی ادعا کرد: "کشتار حماس در جنوب اسرائیل "یکی از غم انگیزترین رویدادهایی بود که تا به حال دیده ام. "

ترامپ خطاب به اسرائیل تاکید کرد: «باید به جنگ خود پایان دهید. شما باید آن را تمام کنید.»

رئیس جمهور سابق آمریکا این اظهارات را در مصاحبه ای با روزنامه صهیونیستی موسوم به "اسرائیل هیوم" که روز دوشنبه منتشر شد، بیان کرد. ویدئویی از این مصاحبه در سایت این روزنامه منتشر شده است.

سفیر اسرائیل تصویب قطعنامه آتش بس در غزه را شرم آور خواند
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۲۲:۱۶

سفیر و نماینده اسرائیل در سازمان ملل در واکنش به تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای برقراری آتش بس فوری در غزه در طول ماه مبارک رمضان، آن را "شرم آور" توصیف کرد.

به گزارش سازمان ملل، گیلعاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی ادعا کرد که قطعنامه تصویب شده در شورای امنیت بدون «شرط » آزادی اسرا، خواستار آتش بس است.

این مقام اسرائیلی گفت که این قطعنامه «تلاش ها برای آزادی آنها را تضعیف می کند.»

وی ادعا کرد: این قطعنامه برای این تلاش‌ها مضر است زیرا به تروریست‌های حماس امید می‌دهد که بدون آزادی گروگان‌ها آتش‌بس برقرار کنند. همه اعضای شورای امنیت باید به این قطعنامه بی شرمانه رای مخالف می دادند.»

سفیر اسرائیل ادامه داد: قطعنامه می گوید که به اسارت بردن غیرنظامیان نقض قوانین بین المللی است. از سوی دیگر، با وجود اینکه می‌دانید حماس به خواسته های شما گوش نمی‌دهد و گروگان‌ها را آزاد نمی‌کند، شما خواستار آتش‌بس هستید. یک لحظه به این تناقض اخلاقی فکر کنید.

استقبال حماس از قطعنامه شورای امنیت درباره غزه
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۲۰:۳۲

جنبش حماس در بیانیه‌ای از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره آتش‌بس فوری در غزه استقبال کرد و خواستار فشار بر رژیم صهیونیستی به منظور پایبندی به آن شد.

به گزارش خبرگزاری «شهاب»، در بیانیه جنبش حماس آمده است: ما از درخواست شورای امنیت برای برقراری آتش‌بس فوری استقبال می‌کنیم و بر ضرورت دستیابی به آتش بس پایدار که منجر به خروج تمامی نظامیان رژیم اشغالگر از نوار غزه و بازگشت آوارگان به خانه‌هایشان می‌شود، تاکید می‌کنیم.

حماس اعلام کرد: ما بر آمادگی خود برای مشارکت در فرآیند تبادل فوری اسرا که منجر به آزادی اسرا از هر دو طرف می شود، تاکید می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما همچنین بر اهمیت آزادی رفت و آمد فلسطینیان و دسترسی به همه نیازهای بشردوستانه برای همه ساکنان، در تمام مناطق نوار غزه از جمله تجهیزات سنگین برای آواربرداری تاکید می‌کنیم تا بتوانیم شهدای خود را که ماه‌ها زیر آوار مانده‌اند به خاک بسپاریم.

حماس تاکید کرد: ما از شورای امنیت می‌خواهیم که اشغالگران را برای پایبندی به آتش‌بس و توقف جنگ نسل‌کشی و پاکسازی نژادی علیه مردم ما تحت فشار قرار دهد.

این بیانیه می افزاید: ما بر حق مردم خود برای تشکیل کشور مستقل فلسطینی با پایتختی قدس و حق بازگشت و تعیین سرنوشت خود مطابق با قطعنامه‌های بین‌المللی و قوانین بین‌المللی تأیید می‌کنیم.

در پایان بیانیه جنبش حماس تاکید شده است: ما از تلاش‌های برادرانمان در الجزایر و همه کشورهای عضو شورای امنیت که از مردم ما حمایت کردند و برای توقف تجاوزات و جنگ نسل‌کشی تلاش می‌کنند، قدردانی می‌کنیم.

این بیانیه پس از آن صادر شد که قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه، سرانجام پس از چند ماه جنگ در غزه در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید.

دبیرکل سازمان ملل: قطعنامه آتش بس در غزه باید اجرا شود
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۹:۱۱

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که شورای امنیت قطعنامه ای در مورد غزه که مدت ها انتظار آن می رفت به تصویب رساند که خواستار آتش بس فوری و آزادی فوری و بدون قید و شرط همه گروگان ها است.

آنتونیو گوترش در حساب کاربری خود در ایکس نوشت: «این قطعنامه باید اجرا شود. عدم اجرای آن نابخشودنی خواهد بود.»

قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۸:۲۷

قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه، سرانجام پس از نزدیک به ۶ ماه جنگ در غزه روز دوشنبه به وقت محلی ، ۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ برابر با ۲۵ مارس ۲۰۲۴ در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید که خواستار آتش بس فوری در غزه در ماه رمضان شده است تا منجر به آتش بس پایدار شود.

به گزارش سازمان ملل ، ۱۴ عضو از ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه ارائه شده توسط اعضای غیردائم این شورا برای برقراری آتش بس فوری در غزه رای مثبت دادند و از آن حمایت کردند و ایالات متحده آمریکا به عنوان عضو دائم این شورا، رای ممتنع داد و به این ترتیب قطعنامه برقراری آتش بس در غزه به تصویب رسید.

آمریکا پیش‌تر سه قطعنامه آتش‌بس را وتو کرده بود، اما این بار به این قطعنامه رای ممتنع داد و به این ترتیب بدلیل عدم مخالفت اعضای دائم شورای امنیت و بدون هیچ مخالفتی این قطعنامه به تصویب رسید.

این قطعنامه را ۱۰ عضو غیردائمی شورای امنیت تنطیم کرده بودند. اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در ابتدای این نشست، ابتدا به یاد جانباختگان حادثه تروریستی تالار کروکوس در مسکو یک دقیقه سکوت کردند و سپس سفیر موزامبیک در سازمان ملل به نمایندگی از سایر کشورها پیش نویس قطعنامه آتش بس در غزه را ارائه کرد.

پدرو کومیساریو آفونسو، سفیر موزامبیک در سازمان ملل گفت: ما از همه اعضای این شورا به خاطر تلاش ها و نظراتشان در مورد این پیش نویس قطعنامه و پایان دادن به وضعیت فاجعه بار در نوار غزه قدردانی می کنیم.

 او تصریح کرد: «وضعیت غزه برای کل جامعه جهانی نگران کننده است. در واقع، تشدید درگیری در نوار غزه و پیامدهای فاجعه‌بار آن، تهدیدی آشکار برای صلح و امنیت بین‌المللی است. در این زمینه، ۱۰ کشور منتخب شورای امنیت سازمان ملل خود را ملزم به ارائه این پیش نویس قطعنامه در برابر شما کرد.»

اما سفیر روسیه در سازمان ملل خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: واژه «دائمی» را به قطعنامه برگردانید. واسیلی نبنزیا اعلام کرد که این کلمه دائمی قابل جایگزینی نیست. در غیر این صورت اسرائیل به تهاجم خود به غزه باز خواهد گشت.

ایالات متحده آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل از اصلاحیه روسیه در خصوص قطعنامه غزه مبنی بر آتش بس دائمی و پایدار جلوگیری کرد.

گوترش: حمله زمینی به رفح فاجعه انسانی به همراه خواهد داشت
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۵۴

دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن تاکید بر برقراری آتش‌بس در غزه، درباره هرگونه حمله زمینی به رفح در جنوب این باریکه هشدار داد.

به گزارش الجزیره، «آنتونیو گوترش» اعلام کرد: آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) در خدمت به آوارگان فلسطینی اقدام ویژه‌ای کرده و به منشور و اصول سازمان ملل در همه اقدامات خود عمل کرده است. ما باید در راستای حفظ این خدمات و تداوم آن حرکت کنیم.

وی افزود: ۱۷۱ نفر از کارکنان ما که در غزه کشته شده اند را مورد تکریم قرار می دهیم. این آماری بزرگ در تاریخ سازمان ملل متحد است.

گوترش بیان کرد: بابت توقف حمایت مالی آنروا از سوی برخی کشورها، متاسف هستیم و بر حمایت از آن و افزایش فعالیت این نهاد پایبندیم.

وی ادامه داد: ما بر ضرورت دست یابی به آتش بس در غزه به منظور رساندن کمک های بشردوستانه به غزه تاکید داریم.

دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن تاکید بر ضرورت تجدید نظر در تصمیم برخی کشورها که حمایت مالی از آنروا را متوقف کرده‌اند، بیان کرد: بسیاری از کشورهایی که حمایت مالی از این نهاد را متوقف کرده اند، شروع به تجدید نظر در این باره کرده اند و امیدواریم که همه به این آژانس امدادرسانی کمک کنند.

گوترش اظهار داشت: من بر تداوم فعالیت آنروا و تقویت روند آن مصمم هستم و ما باید به دنبال حفظ این روند باشیم.

وی افزود: هر حمله زمینی اسرائیل به رفح، فاجعه انسانی به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر «مارتین گریفیتس» معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور انسان دوستانه از مقامات رژیم صهیونیستی به سبب ممانعت از ورود کمک های بشردوستانه آژانس امداد رسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) به نوار غزه انتقاد کرد و از تل‌آویو خواست که تمامی موانع در برابر ورود کمک ها به غزه را از میان بردارد.

وی افزود: آنروا قلب تپنده کمک های انسان دوستانه به نوار غزه است.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور انسان دوستانه در ادامه هشدار داد که جلوگیری از ورود کمک ها به غزه از سوی تل آویو، هزاران نفر را در معرض قحطی قرار داده است.

شهادت ۲۲ فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به «دیرالبلح»
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۴۸

منابع فلسطینی از شهادت ۲۲ فلسطینی بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به دیرالبلح در مرکز غزه خبر دادند.

به گزارش المیادین، منابع فلسطینی از افزایش آمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به دیرالبلح خبر دادند و اعلام کردند که ۲۲ نفر در جریان این حملات به شهادت رسیده اند.

خبرنگار الجزیره از شهادت ۶ نفر بر اثر بمباران شهرک حمد در شمال خان یونس در جنوب غزه به دست صهیونیست‌ها خبر داد.

از سوی دیگر منابع بیمارستانی در غزه از تداوم محاصره بیمارستان «الامل» و جمعیت هلال احمر در غرب شهر خان یونس خبر دادند.

منابع وابسته به هلال احمر فلسطین نیز بیان کردند: نیروهای اشغالگر بیمارستان الامل در خان یونس را محاصره و همه ورودی های آن را بسته اند.

از سوی دیگر خبرنگار الجزیره از انتقال شماری مجروح به بیمارستان اروپایی در غزه به دنبال حمله اشغالگران به منطقه عبسان در خان یونس خبر داد.

این درحالی است که منابع فلسطینی اعلام کردند که شمار زیادی زن و کودک در مجتمع درمانی شفا درغزه منتظر خروج از آن پس از محاصره هشت روزه این مرکز از سوی اشغالگران و ماندن بدون آب و غذا و قرار گرفتن زیر حملات، هستند.

همزمان تهدید رژیم صهیونیستی برای حمله به رفح همچنان ادامه دارد و یک منبع امنیتی رژیم صهیونیستی مدعی شد: تا زمانی که توافقی در زمینه آتش بس برقرار نشود، اسرائیل گزینه ای غیز از حمله به رفح ندارد.

حزب‌الله لبنان: مرکز تجمع نظامیان صهیونیست در «تله الطیحات» هدف قرار گرفت
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۲۱

حزب‌الله لبنان از حمله جدید نیروهایش به مرکز تجمع نظامیان رژیم صهیونیستی در «تله الطیحات» خبر داد.

به گزارش العهد، مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه ای اعلام کرد: در راستای حمایت از ملت استوار و مقاوم غزه و یاری مقاومت شجاع و شریف آن، رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان در ساعت ۳:۱۵ صبح روز دوشنبه ۲۵ مارس ۲۰۲۴، مرکز تجمع نظامیان صهیونیست را در تله الطیحات با موشک و گلوله های توپ هدف قرار داده و تلفات قطعی و مستقیم به آن وارد کردند.

از سوی دیگر منابع لبنانی اعلام کردند که تانک ارتش رژیم صهیونیستی در شهرک «مسکاف عام» سه گلوله به سمت شرق شهرک «العدیسه» شلیک کرده است.

صبح امروز همچنین مقاومت اسلامی لبنان اعلام کرده بود: مجاهدان ما محل حضور نظامیان صهیونیستی را در یک ساختمان در شهرک صهیونیست نشین المطله واقع در شمال فلسطین اشغالی هدف قرار دادند.

رأی‌گیری دوباره شورای امنیت درباره آتش‌بس در غزه در ماه رمضان
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۲۰

شورای امنیت سازمان ملل قرار است بار دیگر درباره قطعنامه جدیدی که خواستار آتش‌بس و آزادی اسرا از غزه است، رأی‌گیری کند.

 شورای امنیت سازمان ملل متحد پس از وتوی پیش‌نویس قطعنامه یک‌جانبه آمریکا توسط روسیه و چین، قرار است روز دوشنبه درباره پیش‌نویس قطعنامه جدیدی که خواستار «آتش‌بس فوری» در غزه است، رأی‌گیری کند.

در متن جدیدی که خبرگزاری فرانسه می‌گوید نسخه‌ای از آن را مشاهده کرده است، «آتش‌بس فوری» در ادامه ماه مبارک رمضان گنجانده شده است. قرار است این آتش‌بس‌ فوری به «آتش‌بس پایدار دائمی» تبدیل شود.

این پیش‌نویس همچنین خواستار «آزادی فوری و بی‌قیدوشرط تمام گروگان‌ها» و همچنین «برداشته‌شدن تمام موانع فراهم‌کردن کمک‌های انسانی» برای مردم غزه است.

دیپلمات‌ها می‌گویند این متن توسط اعضای غیردائم شورای امنیت تهیه شده است و در چند روز گذشته هم با آمریکا رایزنی‌هایی صورت گرفته تا بار دیگر وتو نشود.

آمریکا تاکنون سه بار قطعنامه‌هایی که خواستار آتش‌بس فوری در غزه می‌شد را وتو کرده است.

یک دیپلمات به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما انتظار داریم که جدای از تغییر لحظه آخری، این قطعنامه تصویب شود و آمریکا هم با آن مخالفت نکند». 

ضربات مهلک قسام و سرایاالقدس به اشغالگران در غزه
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۲۰

قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که مبارزانش ضربات مهلکی به نظامیان صهیونیست در حومه بیمارستان شفا وارد کرده اند.

به گزارش فلسطین الیوم، همزمان با جنایات رژیم صهیونیستی در بیمارستان شفا، رزمندگان مقاومت در حومه این بیمارستان به نبرد با اشغالگران پرداختند.

گردان های قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که مبارزانش با مشارکت مبارزان سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با خمپاره به نیروهای اشغالگر در حومه بیمارستان شفا حمله کرده اند.

همچنین مبارزان گردان های قسام اعلام کردند که سه نظامی صهیونیست را در حومه مجتمع درمانی شفا در شهر غزه به هلاکت رسانده اند.

مبارزان قسام همچنین در شمال شرق بیت حانون در شمال غزه نیز در جریان نبردی جانانه یک تانک رژیم صهیونیستی از نوع مرکاوا و نیز یک بولدوزر از نوع «D۹» را با موشک یاسین ۱۰۵ هدف قرار دادند.

روایت جدید از تجاوز سربازان اسرائیلی به زنان در غزه

یک مقام آمریکایی با ژنرال صهیونیست درباره آزار جنسی زنان فلسطینی در غزه توسط ارتش این رژیم صحبت کرد.

 این ژنرال اسرائیلی روز یکشنبه فاش کرد که در جریان یک جلسه خصوصی، یک مقام آمریکایی ارتش رژیم صهیونیستی را به آزار جنسی سیستماتیک زنان فلسطینی در غزه متهم کرده است.

ژنرال «عمیر آویوی» در مصاحبه با شبکه رادیویی 103FM گفت، از شنیدن این اتهام‌ها توسط یک مقام وزارت خارجه آمریکا شوکه شده است.

آویوی می‌گوید: «ما در حال صحبت درباره اوضاع (فلسطین-اسرائیل) بودیم که او ناگهان اسرائیل را به آزار سیستماتیک زنان فلسطین متهم کرد.»

این مقام آمریکایی به شواهد ارائه شده توسط سازمان ملل به کابیته رژیم صهیونیستی اشاره کرده بود.

ژنرال اسرائیلی گفت: «من از او سوال کردم آیا معنی دارد که این پدیده باشد و رسانه‌ها آن را گزارش نکرده باشند؟»

کارشناسان سازمان ملل پیش از این اعلام کرده بودند، «ادعاهای معتبری» دیده‌اند، مبنی بر اینکه زنان و دختران فلسطینی در زمان بازداشت توسط اسرائیل، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.

افشاگری یک شهروند فلسطینی درباره هتک‌حرمت زنان در غزه توسط نظامیان صهیونیست‌، حواشی بسیاری را به‌ وجود آورده است.

 عصر روز شنبه بود که شبکه خبری الجزیره، مصاحبه‌ای را با یک شهروند فلسطینی به نام «جمیله الهسی» که همراه با گروه دیگری از مردم در محاصره نظامیان رژیم صهیونیستی در نزدیکی بیمارستان «الشفا» بوده و از آن نجات یافته بودند، روی آنتن برد.

رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه گذشته و با بهانه تکراری وجود تونل در بیمارستان الشفا که گروه‌های مقاومت فلسطینی از آن استفاده می‌کنند، به این بیمارستان که مرکز درمانی اصلی غزه است، حمله کرده‌اند.

این شهروند فلسطینی افشا کرد که نظامیان صهیونیست علاوه بر بمباران، کشتار، محاصره و جلوگیری از رساندن آب و غذا به مردمی که در نزدیکی بیمارستان بودند، به زنان فلسطینی نیز هتک‌حرمت کردند.

ویدئو ضبط‌شده این افشاگری به سرعت در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی و همچنین رسانه‌ها دست‌به‌دست شد و واکنش‌های بسیاری را برانگیخت.

بیانیه صلیب سرخ درباره بیمارستان‌های غزه

در حالی که نیروهای اشغالگر محاصره بیمارستان‌های الناصر و الشفا را از سر گرفتند، هلال احمر فلسطین از قطع ارتباط با کادر خود در بیمارستان الامل در خان یونس در جنوب نوار غزه خبر داد.

 جمعیت هلال احمر فلسطین از قطع ارتباط با کادر خود در بیمارستان الامل در خان یونس در جنوب نوار غزه به دلیل از دسترس خارج شدن موج رادیویی VHF خبر داد و افزود: «برای هفتاد و دومین روز متوالی راه‌های ارتباطاتی مختلف تلفن ثابت و تلفن همراه و خدمات اینترنت در استان خان یونس همچنان قطع است.»

براساس گزارش شبکه المیادین، در آخرین به روز رسانی‌ها در مورد بیمارستان الامل، جمعیت هلال احمر فلسطین گزارش داد که تمام افراد آواره و بیمارانی که می‌توانستند به سمت منطقه المواصی در غرب شهر خان یونس حرکت کنند، تخلیه شده‌اند.

هلال احمر فلسطین تصریح کرد: اکیپ‌های ویژه جمعیت هلال احمر در حال حاضر به علاوه ۹ بیمار و ۱۰ نفر از همراهان و یک خانواده آواره با کودکان با شرایط خاص در بیمارستان هستند.

جمعیت هلال احمر همچنین تاکید کرد: «نیاز به تخلیه بیماران و مجروحان وجود دارد، همچنین در بیمارستان پیکر ۲ شهید نیز باید منتقل شود که یکی متعلق به همکارمان امیر ابوعیشه و دیگری متعلق به یک مجروح است که در بیمارستان تحت مداوا بود، اما پس از ضربه‌ای که به سرش خورد، جانش را از دست داد.»

نیروهای اشغالگر تمامی ورودی‌های بیمارستان را کامل مسدود کرده‌اند و هر یک از کارکنانی که در حال حاضر در بیمارستان حضور دارند از رفت و آمد به بیرون منع شده‌اند.

بیمارستان‌های غزه با وضعیت فاجعه باری روبه‌رو هستند

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز اعلام کرد: بار دیگر بیمارستان الامل جمعیت هلال احمر فلسطین، مجتمع پزشکی ناصر و بیمارستان الشفا در تیررس خصومت‌های جاری قرار دارند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نگرانی عمیق خود را در مورد گزارش‌های مربوط به عملیات نظامی در حال انجام در داخل و اطراف محوطه بیمارستان‌ها ابراز کرد.

این کمیته ادامه داد: امروز از خبر کشته شدن امیر صبحی ابوعیشه، داوطلب هلال احمر فلسطین که در بیمارستان الامل کار می‌کرد، شوکه و ناراحت شدیم.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خاطرنشان کرد: برای محافظت از کادر پزشکی و غیرنظامیان در داخل بیمارستان‌ها و جلوگیری از آسیب دیدن آنها باید همه اقدامات انجام شود.

همچنین صلیب سرخ اعلام کرد که کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر فلسطین، در میان تلفات زیاد و غیرقابل قبول، از جمله «کشته شدن ۱۵ تن از همکاران خود، آسیب رسیدن به تاسیسات حیاتی مانند بیمارستان‌های الامل و القدس و آمبولانس‌ها» با شجاعت تمام به ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به مردم غزه ادامه می‌دهند. 

محمد المغیر، مدیر تدارکات در دفاع مدنی غزه تاکید کرد که صلیب سرخ بین‌المللی سه ماه است چیزی به ما ارائه نکرده است. وی توضیح داد که صلیب سرخ وعده داده بود که بسیاری از نیازها را تامین کند، اما هیچ چیزی تا کنون نرسیده است.

المغیر خاطرنشان کرد که دفاع مدنی برای ادامه عملیات خود به سوخت و مواد دیگر نیاز دارد.

مدیر پرستاری بیمارستان اروپایی نیز وضعیت بیمارستان اروپایی را «فاجعه بار» توصیف کرد.

دوشنبه گذشته، نیروهای ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی پس از طرح روایتی گمراه کننده که در توجیه جنایات و کشتار در جریان جنگ در نوار غزه تفاوتی با دروغ‌پردازی‌های قبلی‌شان ندارد، بار دیگر به مجتمع پزشکی الشفا در شهر غزه یورش بردند که جز تهدید جان غیرنظامیان بیمار و آوارگان در بیمارستان، به چیزی دست نیافتند و دست خالی بیرون آمدند. همچنین نیروهای اشغالگر عملیات نظامی خود را در مجاورت بیمارستان‌های ناصر و الامل از سر گرفته‌اند.

دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه روز یکشنبه فاش کرد که ارتش اشغالگر بیش از ۱۵۰ تن را در اطراف مجتمع الشفا به شهادت رسانده و تاکنون سه پزشک و چهار پرستار را در مجتمع الشفا تیرباران کرده‌ است.

حملات شدید حزب الله به محل استقرار سربازان اسرائیل

مقاومت لبنان در ادامه حمایت خود از ساکنان نوار غزه در جنگ نابرابر با اشغالگران در بیانیه‌ای اعلام کرد صبح امروز دست به حمله‌ای موشکی و خمپاره‌ای علیه مواضع صهیونیست‌ها زده است.

مقاومت لبنان اعلام کرد در حمایت از ملت پایدار فلسطین در غزه و در پشتیبانی از مقاومت قهرمان و شریف آن مبارزان مقاومت ساعت سه و ۱۵ دقیقه بامداد امروز-دوشنبه- تجمع سربازان رژیم صهیونیستی را در تپه الطیحات با سلاح موشکی و گلوله‌های توپخانه هدف قرار دادند که دقیق و مستقیم به آنها اصابت کردند.

حزب‌الله لبنان روز یکشنبه نیز اعلام کرد که نیروهای اشغالگر را در داخل مقر المرج در جنوب لبنان هدف قرار داد.

این حزب در بیانیه‌ای گفت که «این حمله منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از اشغالگران شد.»

مقاومت لبنان در بیانیه دیگری تاکید کرد، «ساختمانی که سربازان ارتش اشغالگر در المناره در آن مستقر بودند، هدف قرار داد و مستقیم مورد اصابت قرار گرفت.»

این بیانیه می‌افزاید: اعضای حزب‌الله همچنین مقر رویسات العلم در تپه‌های اشغالی لبنان در کفر شوبا را با سلاح‌های موشکی هدف قرار دادند که مستقیما به آن اصابت کردند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۳
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۶۹
از عجایب روزگار آنکه در حالی یک‌ مقام آمریکایی سربازازان اسراییلی را به تجاوز به زنان فلسطینی در غزه متهم میکند که خودِ حماس چنین ادعایی را مطرح نکرده است !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
خب که چی ؟! چی رو می خوای ثابت کنی ؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
مثلا اگر حماس مطرح می‌کرد شما قبول می‌کردید؟ همانطوری که ادعای سر بریدن بچه‌ها توسط حماس را به راحتی قبول کردید یا باز هم می‌گفتید کار خودشونه؟
تفکرنقاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
تا کنون هیچ عکس یا فیلمی از سربازان اسرائیلی در حال استراحت یا بدون پوشش نظامی منتشر نشده‌است(از طرف هیچ خبرگزاری)، همیشه در وضعیت جنگی هستند.
یعنی در حال دویدن و با پوشش نظامی به زنان غزه تجاوز کرده‌اند؟!

درست است که، مدعی باید راستگفتار و شرافتمند باشد
ولی
شنونده هم باید عاقل باشد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
الان دنبال بهانه چی هستی؟الان حماس ادعا می کرد یعنی شما قبول می کردی؟
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
چنین اتفاقی به راحتی میتونه رقم بخوره بعد از اون ویدیوهای ۷ اوکتبر ، در زمان جنگ جهانی دوم هم بلایی که آلمانها سر زنان شوروی اوردن رو سربازان شوروی در زمان اشغال برلین تلافی کردن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
بعضی دوست دارند گفته شود تمام زنان فلسطینی مورد تجاوز قرار گرفتند !!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
روزی که مردم منطقه نظامیان آمریکایی را از تیرهای برق در خیابان‌های بغداد و منامه آویزان کنند چندان دیر نیست و آمریکایی‌ها باید خودشان را برای مواجهه با این وضعیت آماده کنند
ناشناس
| United States of America |
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
از زمانی که حماس به اسرائیل حمله کرد نتانیاهو حاضر به
پذیرش آتش بس نشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
از عجایب روزگار 32 هزار زن و کودک کشته می شوند هیچ اتفاقی نمی افتد
نظر اونایی که 15 مهر شیرینی پخش میکردن چی هست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
حتما خیلی از اون شیرینی‌ها سوختید. الان حالا چون ما شیرینی پخش کردیم شما نباید این عمل سربازان اسراییل را محکوم کنید؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
۱۴:۱۱
آره والا من یکی که واقعا سوختم! اون لحظه با خودم میگفتم ببین با کیا شدیم 85 میلیون نفر که بابت مرگ انسان ها و شروع جنگ خانمانسوز دارن خوشحالی میکنن
اینم نتیجه های همون جنگ تحویل بگیرید انسان های با بصیرت!!!!!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
اونها نظری ندارن ولی صاحب مملکت هستن با همون سابقه کم بسیجی میشن مدیر کل ومعاون وزیر ورییس فلان هلدینگ چون صاحب کشور هستن .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
این بیچاره ها نمیدونن برای چی و کی شیرینی دادند،بهشون گفتند اونا هم انجام دادند!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
اون شیرینی پخش کردن، نشانه ی ساده لوحی سیاسی و کم عمقی فکر در بخش اعظمی از تصمیم سازان سیاسی کشور است و این نپختگی هنوز هم وجود دارد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
اونها که شیرینی پخش کردند افرادی احساساتی و شعاری بودند فکر کردند کار اسراییل را ساختند البته از این شیرینیها زیاد پخش شد که بعدا باعث شرمندگی شد
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
اونها که شیرینی پخش کردند با دیدن جعل امضا برای بنام زدن یک باغ ۴۲۰۰ متری باید فهمیده باشن یکم ساده تشریف دارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
شرینی اش بیدار شدن دنیا بود و خواهید دید چه اتفاقی برای اسرائیل خواهد افتاد
آهاااااااااااا پس اون شیرینی که پخش میکردین شیرینی عروسی بود
تازه فهمیدم!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
خوشحالی بخاطر ضد حمله ای بود علیه حملات ۷۰ ساله اسراییل
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
۱۸:۱۶
پس نتایج ضدحمله رو نوش جان کنید
ماجرای آقای صدیقی کاملا ماست مالی شد؟؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
ماجرای آقای صدیقی نباید ماست مالی بشه ولی بخاطر اون شما باید انسانیت خود رو زیر پا بگذارید و اعمال وحشیانه اسراییل رو محکوم نکنید؟
تفکرنقاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
به واکنش مردم بستگی دارد.
مردم باید پیگیر و مطالبه‌گر باشند.
ناشناس
| Germany |
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
دوست من هدف همینه.هیچ کسی نباید در مورد اینجور دزدی‌ها حرف بزنه.
ناشناس
| Germany |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
اونوقت به اسراییل میگن چرا زمینهای دیگران رو غصب کردی .... خب لابد صهیونیست ها هم امضای فلسطینی ها رو جعل کردند و صاحب سرزمین اسراییل شدند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
باهاش برخورد مومنانه شد!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
بیربط نبود؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
ماجرای صدیقی مثل خار تو گلوی ساندیس خورها گیر کرده در هرصورت محکی شده برای اجرای عدالت
یه چیز مسلمه اونم اینکه اگر یحیی سنوار از تونل دربیاد تسلیم بشه جنگ تموم میشه کلی آدم هم کشته نمیشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
زهی ای خیال باطل
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
همچین مسلم هم نیست. اما یک چیز مسلمه اسرائیل هیچ وقت دنبال صلح و دولت مستقل فلسطینی و بازگرداندن زمین های اشغالی و توقف شهرک سازی نیست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
ساده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
حالا کی گفته واقعا در تونله و در خارج از فلسطین در کنار خانواده عزیز خود نیست
پوتین و نتای دو روی یک سکه هستند .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
درسته، ولی باز صد رحمت به نتانیاهو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
و ترامپ عاشق این سکه است
روایت جدید از تجاوز سربازان اسرائیلی به زنان در غزه

تا کنون هیچ عکس یا فیلمی از سربازان اسرائیلی در حال استراحت یا بدون پوشش نظامی منتشر نشده‌است(از طرف هیچ خبرگزاری)، همیشه در وضعیت جنگی هستند.
یعنی در حال دویدن و با پوشش نظامی به زنان غزه تجاوز کرده‌اند؟!

درست است که، مدعی باید راستگفتار و شرافتمند باشد
ولی
شنونده هم باید عاقل باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
خبر برای اول بار توسط شبکه خبری الجزیره بارگزاری شد که ابعدا خبر را از روی سایتش برداشت. گفته شده تحقیق خود حماس هم معلوم کرده که تجاوزی در کار نبوده و شخص مصاحبه شونده خانم جمیله الهسی گفته که خودش شاهد این موضوع نبوده و فقط این موضوع را از دیگرانی شنیده است. گرچه که در ابتدا مدعی شده بود که خودش شاهد این موضوع بوده.
اینا همونایی هستن که ضربه فنی شدن ؟
حالا نمی شه مسلمانها و یهودیان فلسطین توی دو تا کشور مجزا زندگی کنن ؟ حتما باید توی دست و پای یکدیگر باشند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
اون وقت ما اینجا چطوری جو بدیم؟
روایت جدید از تجاوز سربازان اسرائیلی به زنان در غزه/
تابی تیتر رو اصلاح کن الجزیره تجاوز رو گذاشت بعد دید صحت نداره برداشت
همه این ها درس عبرتی خواهد بود برای آقایانی که دنبال جنگ و تحریم هستند
لعنت بر متحاوزین.یاد عراقی‌ها افتادم که به زنان خوزستان تجاوز کردن عوضیا.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
نه این چه حرفیه الان همونا میرن مشهد برای زیارت و....؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
کسی به زنان خوزستان تجاوز نکرد این تبلیغات و ادعاها با نیات کثیف و شرم اوری همراه است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
مرگ بر تفرقه انداز
خبرگزاری الجزیره که خبر رو پخش کرده ،خودش حذف کرد خبر رو، انجام این‌کارها از ارتشهای کلاسیک بعیده چون تبعات داره براشون٫ لطفا اصلا ح. کنید خبر رو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
حالت خوبه؟!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
کشتار 30 هزار نفر بهتره تا تجاوز؟
واقعیت این است بیمارستان شفا فعالیت نظامی دارد و این واقعیت مشهود است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
مرگ بر متجاوز 70 ساله و حامیانش
عربستان امارات وخیلی از کشورهای عربی خدا میدانه چقدر خوشحالند از نابودی حماس توخواب هم همچو روزی را ندیده بودند چه بسا کمکهای مالی هم به اسراییل میکنند بعدا تو تاریخ ثبت میشه
اقتصاد کشور ما شده غزه؟ کی به غزه مارسیدگی میکنه
این از آن خبرها است که باید گفت: یک چیزی بگویید که باورمان بشود..!!
باشه
هرگز ایراییل این کار نمیکنه چون زیر ذره بین هست
خبری با عنوان روایت زیرسوال بردن خبرگزاری شماست
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
کدوم ذره بین؟ هر. چی خبرنگار بوده کشته، اینترنت و ارتباطات را قطع کرده. صحنه های جنایت های شنیع صهیونیست ها تا حد. زیادی قابل پخش نیست و رسانه های جریان اصلی هم در کل مشغول ماله کشی بوده و هستند.
همین کارها رو اعراب در حمله به ایران نیز انجام دادند
اعراب؟ ولی ظاهرا چنگیز خان مغول اینکارهارو میکرده نه اعراب
قطعنامه خواستار آتش بس دائمی نمیشه و فقط خواستار آتش بس موقتی و بشردوستانه در ماه رمضانه. در واقع این چیزی است که آمریکا از ابتدا هم دنبالش بود اینکه یک وقفه چند هفته ای ایجاد بشه تا اسرای صهیونیستی را آزاد کنند اعلام پیروزی کنند و دوباره بمباران را از سر بگیرند. دلیل عدم مخالفت آمریکا هم با این قطعنامه همینه. حماس تحت چنین شرایطی اگر اسرا را آزاد کنه تنها برگ برنده اش را از دست میده و دیگه چیزی جلودار رژیم آپارتایدی نخواهد بود.
لعنت بر روزی که آقای صهیون متولد شد و لعنت بر آنانی که اندیشه او را گسترش دادند...
اگه از اون ده میلیون نفری که واسه جنگ با اسرائیل اعلام امادگی کردن فقط و فقط یک درصد شون حاضر بودن به جای شعار و شیرینی پخش کردن برن جنگ کنن با اسرائیل و محاصره غزه بشکن ،الان غزه و فلسطین آزاد شده بودن و اسراییل هم نابود شده بود
تابناک پخش کن اگه وجدان داری
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
ده میلیون نه و ۱۵ میلیون و به وقتش مستقیم میریم تل آویو منتظر حکم جهادین
۝۝۝۝۝۝۝
﴿الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم﴾
۝۝۝
﴿اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج﴾
۝۝۝
یا الله به حق محمد و آل محمد
از اختلاس و تورم نجاتمون بده
۝۝۝
و
از دست جنایتکارای جنگی غاصب قصاب صهیونست، مردم مظلوم فلسطین رو نجات بده.
۝۝۝
﴿الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم﴾
چرا در این حملات سنگین مقاومت هیچ اسراییلی کشته نمیشه
اسراییلی ها این هفتادسال کشتند وغارت کردن ، الان هم می کشند وهیچکس جلودار آنها نیست چون هم قدرت هسته ای هستند وهم پول دارند ومهمترازهمه رسانه دارند وهمه را میخرند چه پولی چه فکری ، پس زیاد دل خوش نکنید به این قطعنامه ها... به غیر ازاینکه یک بلای آسمانی بیاد تا جان مردم مسلمان ، یهود ومسیحی در آن منطقه نفرین شده راحت شود.
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی