بازدید 2112
۸

واکنش وزیر ارتباطات به اختلال اخیر اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دلیل قطعی و اختلال اخیر در اینترنت کشور را فنی اعلام کرد و گفت: تعداد بروز اختلالات نسبت به قبل کمتر شده است.
کد خبر: ۱۲۰۵۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳ 20 November 2023

 به گزارش تابناک، مهر نوشت: عیسی زارع پور در خصوص علت قطعی‌ها و اختلال‌های اینترنتی اخیر گفت: مشکلات فنی همه جای دنیا اتفاق می‌افتد و چیز طبیعی است. مهم این است که تعداد آن کم و زمان بازیابی خیلی کم باشد.

وی در خصوص تعداد قطعی‌های اینترنت در کشور افزود: تعداد حوادثی از این دست نسبت به سال‌های قبل به مراتب کمتر شده است.

زارع پور با اشاره به اینکه از این دست اتفاقات تنها محدود به کشور ما نیست و در سایر کشورها نیز تجربه می‌شود، گفت: همین هفته قبل اینترنت و تلفن نیمی از جمعیت استرالیا به مدت ۱۲ ساعت قطع شد. در روز ۲۸ آبان ماه نیز اینترنت بخشی از ترکیه قطع شد.

  گفتنی است شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۲ به دنبال بروز اختلال در شبکه انتقال استان تهران، از ساعت ۹:۴۵ تا ۱۰:۲۵ در ارائه ترافیک داخل و بین‌الملل اپراتورهای کشور اختلالی رخ داد که شرکت ارتباطات زیر ساخت بابت اختلال ایجاد شده، عذر خواهی و اعلام کرد که شبکه به حالت عادی بازگشته است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۸
در مورد هک شدن های وقت و بی وقت هم اشاره ای می کردید بد نبود، وقتی زیر ساخت های ضعیفی داشته باشید هرکسی که بتونه اونو هک میکنه...
اصلا با دیدن وزیر ارتباطات تنها چیزی که به ذهن میاد اختلال هست. ایشون اصلا نماد اختلال باقی خواهد ماند و در تاریخ ثبت خواهد شد. اگر اسرائیل میخواست در اینترنت خرابکاری کنه تا این حد نمیتونست موفق بشه که ایشون با خدمات ارزندشون به این هدفگذاری رسید.
این آقا هر وقت آمار دوره کاری خودشو با قبل مقایسه می کنه آدم دوست داره دست بندازه دهن خودشو جر بده ...یعنی چی نسبت به قبل کمتر شده؟
بر فرض که قبلاً اختلال بیشتر بوده چرا آمار خودشون را با جاهایی که اختلال ندارند و سرعتشون هم بالاست مقایسه نمی کنند.
این مثلا وزیر رو باید هر چه سریع تر استیضاح کنن
از آن تلخندهایی که به مردم میزنید معلوم هست که چه قددددددددر راست میگویید ؟ ما قطعی اینترنت را با آمدن شما دیدیم آن هم از زمین و هوا و اقیانوس و چه و چه . بس کنید دیگر شورش را درآوردید .
۴ ماهه از چند تا اپراتور اینترنت گرفتم، کانکشن تایمم بالای ۲ دقیقه نمیره
از مرکز بگیر تا پست وکافه و آبونه چک کردیم، فایده نداره
خدا وکیلی چیکار دارید می کنید یکبار تو عمرتون شفاف حرف بزنید
استرالیا نتش فیلتر نیست ولی ما هستیم
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو