بازدید 34320
مرور روزنامه‌های سه شنبه ۲۳ آبان

شاید مسئولان خبر نداشته باشند/چرا اسرائیل دیگر اسرائیل نمی‌شود؟/ نتیجه بازی در زمین واشنگتن وتل آویو

فرمان ایست به ساخت پتروشیمی در میانکاله، جنایت در شهر معروف باغ‌های میوه، چپ و راست ترسان از توسعه، پرونده «ردی‌ها و تأییدی ها» به هیات نظارت می‌رود، من و تو ورشکسته شد؟ همه مقصران بی‌خیال آلودگی هوا، چالش‌های دقیقه نودی آقای رئیس، واقعیت کاهش نرخ تورم در ایران و خاموشی دو بیمارستان بزرگ غزه، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۱۲۰۴۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۳:۲۷ 14 November 2023

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز سه شنبه ۲۳ آبان ماه در حالی چاپ و منتشر شد که واکنش‌ها به اعلام ورشکستگی شبکه فارسی زبان من و تو، مهاجرت معکوس درد درمان ناپذیر تل‌آویو، بیکار‌های مشغول و شغل‎های بی‌کارگر و کتاب‌های درسی دخترانه و پسرانه؟ در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است.


در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم: 

نتیجە بازی در زمین واشنگتن وتل آویو


حنیف غفارى طی یادداشتی در شماره امروز رسالت با عنوان نتیجە بازی در زمین واشنگتن وتل آویو نوشت: ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین تبدیل به یک شکست خورده تمام عیار در نظام بین الملل شدەاست، درحالیکە تل آویو در سایە حمایت‌های واشنگتن واتحادیه اروپا مشغول نسل کشى وتخریب نوارغزه مى باشد، مقامات اوکراینی روزبەروز بیشتر بە شکست نهایی در جنگ با روسیە نزدیک مى‌شوند، زلنسکى که از ابتدا، خود را به عنوان متغیری وابسته بە کاخ سفید ورژیم اشغالگر قدس در کی یف معرفى نموده است، اکنون ازسوى غرب بابت مذاکرات صلح با روسیه و پذیرش برخى شروط مسکو جهت پایان دادن به جنگ تحت فشار قرارگرفته است. اگرچه رئیس جمهور اوکراین این موضوع را ظاهرا تکذیب کرده است، اما شواهد ومستندات موجود وهمچنین سکوت معنادار بازیگران غرىی نشان می‌دهد کە تاریخ مصرف زلنسکی برای آن‌ها یه پایان رسیده است.


اخیرا رئیس جمهوراوکراین با «اورزولا قون درلاین»، رئیس کمیسیون انحادیه اروپا دیدار کردە و در این دیدار، نسبت بە وضعیت جنگ ابراز نگرانى کرده است. سخنان «والری زالوژنی» فرمانده کل ارتش اوکراین که وضعیت در خط مقدم جنگ رابه ماندد یک بن بست توصیف کرده است، جابى براى فرا رزلنسکى از واقعیت باقى نگذاشته و مسیر وی به سوى شکست نهایی را هموارتر ساخته است.


واقعیت امر این است که زلنسکى بابت بازى درزمین ناتو و همراهى با ایده گسترش ناتو به شرق (باهدف محاصره راهبردى وجغرافیایى روسیه)، بدترین خطاى ممکن رامرتکب شد، مقامات آمریکایی به رئیس جمهور اوکراین وعدە دادە بودند کە جنگی میان کى یف ومسکو در کار نخواهد بود واگر چنین مسئله‌ای رخ دهد، به حمایت‌های همە جانبە خود از کى یف روى خواهند آورد. اما اختلاف میان اعضاى ناتو بر سر توصیف میدان جنگ ونحوه مواجهه با آن از ابتدا محرزبود. 


اکنون تاب آورى بسیارى از دولت هاى اروپایى درحمایت ازدولت زلنسکی به پایان رسیدە وفرامتن میدان جنگ اوکراین کاملا برخلاف محاسبات والقائات اولیه غرب به دولت این کشور پیش می‌رود.


اکنون اوکراین تبدیل به یک زمین سوخته شده و خبری نیزازعضویت این کشوردراتحادیە اروپا و ناتو نیست!
به عبارت بهتر، زلنسکی براثر بازی در زمین آمریکا ورژیم اشغالگرقدس یک بازی دوسرباخت را تجربە کردە و گریزی از فرجام این بازى نیز وجود ندارد. 


عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی واتحادیە اروپا، دو وعدە مطلق ومتقن غرب به رئیس جمهور زودباور اوکراین درابتدای وقوع جنگ بود. اما اکنون بازیگران غربی حاضربە پذیرش یک بازیگر جنگ زدە ودردسرساز دربین خود نیستند، تادرمان سیاستمدارانى مانند جوبایدن، ما کرون، اولاف شولتس و جوزف بورل نیزنتوانستە است منجر بە نجات زلنسکی ازسقوط شکست قطعی درجنگ شود، شکست در نبرد باخموت وناکامی ارتش درضدحمله علیه روسیه درمناطق شرقی (دونتسک ولوهانسک) موضوعی نیست کە دیگرزلنسکی بتواند آن هارابا استناد بە پروپاگاندای رسانەای وتبلیغاتی غرب لاپوشانی کند، ضمن آنکه عاملان غربی جنگ اوکراین نیز دیگر تمایلی در خصوص لاپوشانی این موارد ندارند.

شاید مسئولان خبر نداشته باشند


 روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود با عنوان شاید مسئولان خبر نداشته باشند نوشت: به این اسامی نگاه کنید.
- شورا و مرکز ملی رقابت
- سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
- سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت و توزیع کالا و خدمات
- ستاد تنظیم بازار
- سازمان تعزیرات حکومتی
این‌ها شوراها، ستاد‌ها و سازمان‌هائی هستند که برای نظارت بر قیمت کالا‌ها و خدمات به وجود آمده‌اند و هدف از تاسیس آن‌ها اینست که مردم بتوانند کالا‌ها را با قیمت عادلانه بخرند و خدمات را بدون آنکه اجحافی بر آن‌ها تحمیل شود دریافت نمایند.


هدف بسیار ارزشمندی است، اما متاسفانه هرچه بر تعداد این شورا‌ها و ستاد‌ها و سازمان‌ها افزوده می‌شود، کالا‌ها و خدمات گران‌تر می‌شوند. در روز‌های اخیر گزارشی از عملکرد شورا و مرکز ملی رقابت منتشر شد که براساس آن، این شورا قیمت خودرو را در ۸ ماه امسال ۱۲ بار گران کرد. به عبارت روشن‌تر در هر دو ماه، این شورا سه بار قیمت خودرو‌ها را افزایش داد. دستگاه‌های دیگر هم برای جلوگیری از افزایش قیمت و حمایت از خریداران خودرو کاری انجام ندادند.


نکته قابل تامل این است که این شوراها، ستاد‌ها و سازمان‌ها هر روز عریض و طویل‌تر می‌شوند و کارمندان زیادی به بهانه اینکه قرار است جلوی اجحاف به مردم را بگیرند از بیت‌المال یعنی از جیب همین مردم حقوق می‌گیرند و در عین حال جلوی چشم آن‌ها هر روز اجحاف بیشتری صورت می‌گیرد و مردم مجبور می‌شوند پول بیشتری برای خرید خودرو و سایر کالا‌ها پرداخت کنند و برای خدمات مربوط به آن‌ها متحمل هزینه‌های سنگین و کمرشکن شوند.


آنچه از مشاهده این واقعیت تلخ فهمیده می‌شود اینست که دستگاه‌های نظارتی در کشور ما در عین حال که وجود دارند، ازکارافتاده‌اند و خاصیتی ندارند. شاید بکار بردن تعبیر «ازکارافتاده» و «بی‌خاصیت» برای این دستگاه‌ها درست نباشد، زیرا همانطور که از گزارش مربوط به ۱۲ بار گران کردن خودرو توسط شورای رقابت در ۸ ماه امسال فهمیده می‌شود این دستگاه‌ها بسیار فعال هستند، ولی در جهت گران کردن کالا‌ها و ایجاد فشار بر مردم.


عجیب اینکه سال ۱۴۰۲ را رهبری سال رونق تولید و مهار تورم نامیده‌اند و لازمه این نامگذاری اینست که دستگاه‌های وابسته به دولت و حکومت تمام تلاش خود را مصروف جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و کمک به بالا رفتن تولید کالا‌ها نمایند، اما عملکرد‌ها به روشنی نشان می‌دهند قیمت‌ها از همان روز‌های اول سال ۱۴۰۲ افزایشی شدند. حتی اگر به ملاحظه رعایت نامگذاری امسال هم بود می‌بایست تمام همت دستگاه‌های نظارتی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها بکار گرفته می‌شد. شاید مسئولان به دلیل برخورداری از حقوق‌های مکفی و تسهیلات و خدمات رایگان و آسان از رنجی که مردم از گرانی‌ها می‌برند خبر نداشته باشند. شاید ندانند معالجات و تهیه دارو چه هزینه‌ها و دشواری‌هائی دارد. شاید ندانند که بسیاری از مردم، گوشت و میوه را از سفره‌های خود حذف کرده‌اند. شاید اطلاع نداشته باشند که خریدن خانه برای اکثر مردم کشورمان تبدیل به یک آرزوی دست نیافتنی شده است. شاید ندانند بسیاری از جوانان دختر و پسر به دلیل ناداری به سراغ ازدواج نمی‌روند و میلیون‌ها نفر از آن‌ها بدون ازدواج در حال رسیدن به میان‌سالی هستند. شاید خبر نداشته باشند که عده‌ای از مردم به دلیل فقر، تن به کارهائی می‌دهند که قلم از نوشتن آن‌ها شرم دارد.


آیا وقت آن نرسیده است که این دستگاه‌های عریض و طویل را جمع کنید و کاری کنید که مردم مثل روز‌های اول بعد از پیروزی انقلاب، مستقیماً به کالا‌ها و خدمات دسترسی داشته باشند؟

 

چرا اسرائیل دیگر اسرائیل نمی‌شود؟


 رحیم زیادعلی طی یادداشتی در شماره امروز جوان با عنوان چرا اسرائیل دیگر اسرائیل نمی‌شود؟ نوشت: ۳۸ روز پس از عملیات غرورآفرین مجاهدان فلسطینی علیه اشغالگران صهیونیستی و متعاقب آن تهاجم همه‌جانبه این رژیم به مراکز مسکونی و بیمارستانی در غزه، که به شهادت ۱۲ هزار زن و کودک بی‌گناه انجامیده، اکنون نه تنها هیچ چشم‌اندازی برای پیروزی ارتش اشغالگر اسرائیل متصور نیست که غزه به باتلاقی برای آن‌ها می‌ماند که هرچه دست و پا می‌زنند، بیشتر فرو می‌روند.


اگر روزی رهبر حکیم انقلاب اسلامی در توصیف طوفان الاقصی، از شکست غیرقابل ترمیم رژیم صهیونیستی از لحاظ نظامی و اطلاعاتی یاد کردند که مانند زلزله‌ای ویرانگر سازه‌های رژیم غاصب را ویران و تجدید بنای آن را ناممکن کرده است، اکنون صحنه میدان هم گویای این واقعیت است. چنان که توماس فریدمن، متخصص سیاست خارجی و ستون‌نویس برجسته روزنامه نیویورک تایمز امریکا اذعان می‌کند که اسرائیل دیگر اسرائیل قبلی نیست: «اکنون درک می‌کنم که چرا همه می‌گفتند این حجم بزرگ از تغییر پس از حملات ناگهانی حماس در آنجا روی داده است. صریح بگویم اکنون برای من کاملاً روشن است که اسرائیل در این برهه در معرض خطر واقعی قرار دارد؛ خطری به مراتب بزرگ‌تر از هر زمان دیگری از سال ۱۹۴۸. چند روز پیش از آنکه بخواهم به تل آویو بروم، بسیاری از دوستان و نزدیکانم به من هشدار دادند که اسرائیل پس از ۷ اکتبر (عملیات طوفان الاقصی) دیگر اسرائیل قبلی نیست؛ آن‌ها حق داشتند. اسرائیل اکنون به مکانی تبدیل شده است که ساکنان آن هرگز قبلاً در آن زندگی نکرده‌اند. جایی که ژنرال‌های اسرائیلی قبلاً هرگز مجبور نشده بودند از آن محافظت کنند و متحدی به نام امریکا هرگز قبلاً مجبور به مداخله و دفاع مستقیم از آن نشده بود. پس از سفر به اسرائیل و کرانه باختری، اکنون درک می‌کنم که چرا همه می‌گفتند این حجم بزرگ از تغییر پس از حملات ناگهانی حماس در آنجا روی داده است.»


برای درک این حجم از ویرانی کافی است کمی به عقب برگردید. زمانی که رژیم صهیونیستی به پشتیبانی امریکا و در قالب طرح فریبنده آبراهام، با برخی سران دولت‌های عربی در خفا و علن نرد عشق می‌باخت و روند عادی‌سازی و گشایش سفارتخانه‌های خود را در این دولت‌ها مدیریت می‌کرد که البته تا حدودی هم موفق شده بود و می‌رفت تا آخرین پایگاه‌های خود در دولت‌های عربی را به تسخیر سیاسی دربیاورد، که طوفان الاقصی هم این مناسبات چند ساله را درچند ساعت در هم پیچید و دود کرد.


سران وحشت زده رژیم صهیونیستی که از شوک، یا بهتر بگوییم، زلزله طوفان الاقصی گیج و سردرگم شده بودند، در چنان بهتی فرو رفتند که رئیس‌جمهور امریکا برای پیشگیری از مرگ مغزی آن‌ها چاره را در سفر فوری به سرزمین‌های اشغالی دید تا ضمن سپردن مدیریت جنگ به سنتکام (ناوگان دریایی امریکا در منطقه غرب آسیا) و کنترل نیروگاه‌های هسته‌ای، مانع از فروپاشی این رژیم شود.


تحولات بعدی و حمله وحشیانه رژیم اسرائیل به مردم بی‌دفاع غزه هم، نه تنها نتوانست شکاف ایجاد شده در سازه‌های رژیم را ترمیم کند که بر عمق آن‌ها افزود. اگر روزی رژیم صهیونیستی به مدد رسانه‌های در اختیار خود در سراسر جهان توانسته بود نوعی مظلومیت تاریخی برای خود ایجاد کند، اکنون، اما با نسل‌کشی وحشیانه‌ای که در غزه مرتکب شده، نه تنها ادعا‌های دروغین گذشته خود را در چالش افکار عمومی جهانی می‌بیند، که به یگانه رژیم خونریزی در دنیا تبدیل شده که به هیچ یک از قواعد حقوقی، بین‌المللی و انسانی پایبند نیست.

امروز انزجار از اسرائیل از جغرافیای جهان اسلام فراتر رفته و بسیاری از پایتخت‌های اروپا و امریکا را در نوردیده است. چه کسی فکر می‌کرد که روزی در لندن پایتخت انگلیس به عنوان یکی از آفرینندگان این رژیم جعلی، یک میلیون انسان آزاده در دفاع از فلسطین و علیه اسرائیل راهپیمایی کنند؟ چه کسی فکر می‌کرد روزی مدافعان فلسطین مقابل کاخ سفید در امریکا تجمع کنند و فریاد مرگ بر اسرائیل سردهند؟ اگر تا چندی پیش انحصار رسانه‌ای در جهان مانع از دیده شدن جنایات چند دهه گذشته اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین بود، امروز، اما به مدد فضای مجازی، در‌های واقعیت به روی مردم جهان گشوده شده است. به این موارد اضافه کنید، اعتراضات داخلی و خشونت‌آمیز ساکنان رژیم اشغالی که روزانه با تجمع در خیابان‌های تل‌آویو و دیگر شهرها، علیه نتانیاهو شعار می‌دهند و خواستار آزادی اسرای خود نزد نیرو‌های مقاومت حماس هستند.


فراتر از همه اینها، وجدان‌های بیدار در جهان امروز برای سران رژیم صهیونیستی و حامیان آن‌ها کیفرخواست تهیه کرده و آن‌ها را به محکمه برده‌اند. مستندسازی‌های دروغین از رژیم صهیونیستی برای همیشه به بایگانی سپرده شده است. چنان که دیر نخواهد بود، این رژیم هم به بایگانی تاریخ سپرده خواهد شد.


گویی پیش بینی رهبر معظم انقلاب، از تاریخ انقضای این رژیم نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. معظم‌له ۱۵ فروردین ماه امسال در دیدار مسئولان نظام گفته بودند: «ما گفتیم این‌ها ۲۵ سال آینده را نخواهند دید، اما خودشان برای نابودی عجله دارند و مدام می‌گویند فروپاشی نزدیک است و به ۸۰ سالگی نمی‌رسیم.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۹
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۵۶
امریکا رو به افول و نابودی پیش می رود تمام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
امریکا نابود سود حزب‌اللهی ها آیفون و اپل واچ از کجا بخرند؟ دلار رو بگو؟ دلار حذف بشه حزب‌اللهی ها چه خاکی تو سرشون کنند!؟
اسرائیل را با موشک بزنید روسیه از شما حمایت می کند روسیه ابر قدرت اتمی است
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
یکی باید روسیه رو نجات بده !
حمید
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
یکی باید اوکراین رو نجات بده . کار اسرائیلم تمومه
شاید مسئولان خبر نداشته باشند

" اگر خبر ندارند لیاقت مدیریت ندارند و اگر خبر دارند در تمام این اجحافها شریک‌اند. "
چرا بورس دیگر بورس نمیشود؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
لایک
روزنامه جوان با افکار پیرمردان: قطعا اسراییل دیگه اسراییل سابق نمیشه اما بابت این مسله چند ده هزار نفر کشته داده شدند از مردم بیگناه، دو میلیون نفر بی خانمان شدند و احتمالا بیجا برای همیشه. و ده هزار کودک معصوم کشته شدن. از همه بدتر شما مدعی شدین ولی مردم را قربانی کردین. خدا با عدل خودش ایشالا اجری خواهد داد که ندونید از کجا نصیبتون شده.
از همه استدلال‌هاتون میشه در یک نشریه کمدی استفاده کرد
اگر اسرائیل شکست خورده و غزه باتلاقشان شده دیگر گیر به آتش بس ندهید . بگذارید در باتلاق فرو روند تا غرق شوند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
وقت سنجش صداقت در شعارهاست!
اسرائیل از اول هم اسرائیل نبود البته از نظر خدا باوران نه زر وزو باوران !!!
زردنامه جوان، چرااینقدر آسمان و ریسمون می بافی
باشه قبول، اصلا اسرائیل نابود شد
فقط و فقط چرا هی آتش بس و ناله می کنید
مگر شکست نخورد و در باتلاق نمرد؟
ها؟
20 سال دیگه مونده؟
هان!!!
ان الارض یرثها عبادی الصالحون
یعنی زمین به بندگان صالح خواهد رسید
این وعده خداست
من نمی گویم مردم غزه و حماس صالح اند اما به جرات می گویم یقینا صهیونیست صالح نیست و ظالم است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
هر کسی از ظن خود شد یار من
جناب رحیم زیادعلی! با دیدن کدوم تصویر حمله ۱۵ مهر حماس بیشتر احساس غرور می کنی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
بهت و سردرگمی آمریکا و اروپا و فرزند نامشروع آنها اسرائیل
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
تمامي اتفاقات 15 مهر باعث خوشنودي مومنين و سرخوردگي كفار و مشركين شد الحمد الله
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
محمد باز تو حرف زدی؟ تو فک می کنی اگه به ما بگی کفار دشمن، غربزده، ... یعنی فحش دادی؟ این کلیدواژه ها دیگه تأثیری روی مردم نداره حالا به ما بگو کفار چه فرقی می کنه حالا تو که مسلمونی (البته ظاهراً) چه گلی به سر دنیا زدی؟ ا
بدون شرح:
روزنامه جوان: چرا اسرائیل دیگر اسرائیل نمی‌شود؟
خبرگزاری تسنیم: شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرد ۹ کشور عربی همچون سدی در مقابل تلاش‌های صورت گرفته برای توقف جنگ علیه غزه ایستاده‌اند و بیش از یک ماه است که این کار را همچنن ادامه می‌دهند

تو خود حدیث مفصل بخوان از این تناقض
بدون خواندن مقاله های روزنامه هایی مثل کیهان و جوان میتوان حدس زد که مضمون آنها چیست!
سلام.ان شاءالله به همین زودی ها خون کودکان و زنان فلسطین و غزه دامن جنایتکاران صهیونیستی و حامیانش را خواهد گرفت چرا که وعده الهی حق هست و مستضعفان بر عالم حاکم خواهند شد.یا حق
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
علی آقا 45 ساله از این انشالله ها می شنویم پس کی وقتش می رسه؟ ما که دیگه پیر شدیم نسل های بعد هم همین جوری پیر می شن و می میرن ولی زمان این انشالله
شما نمی رسه
تمام شوراهایی که بوجود امده اند این است که برای یکسری اشنا کار وحقوق خوب ومفت خوری ایجاد شده نه رفع مشکلات ملت ؟..
روزنامه های جوان و رسالت چه دست و پایی می زنند که نشان دهند همه چیز مطابق ایديولوژی آنها پیش می رود اما متاسفانه بزودی تا امید خواهند شد چرا که تحولات جهانی در هیچ قالب ایدئولوژیک نمی گنجند. البته بنظر من هر دو روزنامه از واقعیات آگاه هستند ولی فعلا گفتن واقعیات به عامه مردم به صرفه نیست چرا که انحصار و حفظ قدرت و چنگ اندازی به امکانات و ثروت کشور به هر قیمتی و با حذف همه تنها اولویت این گروه است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
احتمالا تبعات جنگ غزه و تجربه کشور از میزان همبستگی شعارها با عمل، باعث تجدیدنظر کلی در سیاست خارجی خواهد شد.
این شوراها و ستادها فقط برای اینکه عده ای از ۱۰۰۰ فامیل رئیس و معاون بشن و کَس و کارشون استخدام دولت بشن تاسیس شدن . مردم سیری چند؟؟؟؟؟؟
به همین خیال باش اسرائیل قدرتمند از قبل خواهد شد. الان مردم به جنوب غزه دارن فرار میکنن تا جون خودشون و بچه ها رو نجات بدن . بعد از چند وقت این منطقه هم بشکل ویرانه تا ابد باقی خواهد ماند.
وقتی دستت به خون 6 هزار کودک آغشته بشه . پایه های حکومت ننگین تان چنان لرزان خواهد شد که نابودی ات حتمی ست .
تابناک جان خواهشا بررسی کن و به ما اعلام کن این 142 نماینده ای که ثبت نام کردند برای اعزام به غزه . الان حرکت کرده اند یا هنوز نه .
تابناک جان به خدا اگه یکبار هم تحلیل واقعی و بی تعصبانه راجع به جنگ اسراییل و غزه بزاری . کسی نمیگه صهیونیست هستی .
چون غزه هم به زمین اسراییل اضافه میشه و اسراییل بزرگتر میشه عزیزمممم
پاسخ ها
مهدی از شیراز
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
دقیقا درسته اسرائیل با قدرت آمریکا و غرب می‌ماند ولی کسی دیگه توی غزه نمانده همه شهید شدند
اگر روزنامه جوان و همفکرانش واقعا معتقدند "که غزه به باتلاقی برای اسرائیلی ها می‌ماند که هرچه دست و پا می‌زنند، بیشتر فرو می‌روند". پس چرا اینقدر برای آتش بس تلاش می کنند بگذارند یکبار برای همیشه اسرائیل در این باتلاق غرق شود!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
باطلاق است اما اینطور نیست که به فلسطینی ها هم ضربه نخورد
دنبال اتش بست دویدن و طرف را شکست دادن فکر کنم هم جهت نباشند مطمئنی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
اتش بست؟؟؟؟ اتش بس مجید جان
چرا اینهمه نهادهای نظارتی بی فایده هستند؟
چون کار از ریشه خراب است چون پول چاپ می شود چون کشور سالیانه نزدیک ۳۰ درصد و خدا می داند شاید بیشتر دارد تولید نقدینگی می کند چون هیچ تناسبی بین اجزای اقتصاد وجود ندارد
وقتی کار از ریشه خراب شد نظام قیمت گذاری بهم می ریزد دستگا های نظارتی بلا تکلیف می شوند و معیشت مردم بهم می ریزد و روی اخلاق و معنویت مردم تاثیر می گذارند

مردم عصبانی هستند و مثل آتش زیر خاکستر هستند و بوقتش آنرا بروز می دهند در انتخابات و در عدم همکاری با دولت و همراه نبودن با سیاست های نظام
پاسخ ها
تفکرنقاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
وقتی یک رایانه(کامپیوتر) ویروسی میشود، نرم‌افزار ضدویروس موجود در آن نیز آلوده میشود و قادر به ازبین بردن ویروسها نخواهد بود.
باید از یک ضدویروس بیرون از این کامپیوتر برای ویروس یابی استفاده شود.
اسرائیل عملا تا نابودی حماس پیش رفته است و با نابودی حماس می خواهد شکستی را که از حماس خورده است را ترمیم کند
اینکه آیا موفق می شود یا نمی شود در آینده مشخص می شود و نمی شود نظر قطعی داد
وای بر شما حزب الهی ها که نشستید و دارید نگاه میکنید پرپر شدن مردم غزه. اگر عرضه و یک مقدار ایمان داشته باشید حضورا" در جبهه غزه باشید. تا انشااله بتوانید اسراییل را نابود کنید. بفرمایید.
می گم اون ساعت روز شمار محو اسرائیل هنوز هست؟
کار می کند؟ دقیق چقدر دیگه باقی مونده؟ می خوایم شیرینی و شربت آماده کنیم.
چرا بعضی ها فکر می کنند حمایت از فلسطین به معنای این است که بروند در آنجا بجنگند مگر الان که خیلی ها طرفدار اسرائیل هستند و به آنها کمک مالی و فکری و رسانه ای و نفوذ در نهادهای بین المللی می کنند می روند آنها همراه اسرائیلی ها بجنگند

جهاد که به جنگیدن نیست به حمایت فکری و معنوی و قلم و بیان و مالی و فرهنگی هم است

حتی همین که قلب و زبانت با یک نفر باشد او را در جنگ با دشمنش کمک کرده ای

چرا اینروزها منطق ها وارانه شده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
چه رمانتیک
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
آره تو راس میگی،مشورت فکری،مارو چی فرض کردی؟؟
درسته که در جنگ با دشمن باید تدبیر داشت و حساب شده عمل کرد و بی گدار به آب نزد اما در قاموس ایمان به خدا شکست وجود نداره
شکست وقتی است که آدم از رحمت خدا نا امید بشه
شکست در قاموس دین تجربه است و باید به رحمت خدا امیدوار بود
چون خدا گفته است که نه سست شوید و نه بترسید اگر مومن هستید که خدا بوقتش یاری می کند

مسلمانان در جنگ احد شکست خوردند اما یک تجربه بزرگی برای آنها شد و ادامه دادند و اگر ادامه نمی داند منجر به فتح مکه نمی شد
اسرائیل ترمیم نمی شود اما بورس چی بورس هم ترمیم نمی شود؟
حال هی حرف از انتخابات بزنید!تمام ای شوراها و دولت و همه امور با نظارت (بلانسبت) عالی مجلس که در راس امور است انجام می شود! حال که نتایج کار مجلس مدعی را می بینیم چرا بیت المال را برای انتخابات هدر می دهید .. مجلسی که باید در راس امور باشد شاسی بلند می گیرد و روزه سکوت باید طرفدار تولید داخلی باشد ولی باری سیسمونی با هواپیما به خرید خارجی میرود برای تذکر قانونی سیلی می زند و ..... هزاران رانت دیگر
سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

آخرین متن ارسالی شامل کدامیک از موارد فوق بود؟ چرا منتشر نمیشود؟ فراموش نکنید که یک رسانه هستید!
در اسفند 1401 در قالب ثبت نام یکپارچه خودرو برای 207 اتوماتیک که آن زمان حدود 380 میلیون تومان بود با گذاشتن 100 میلیون تومان ودیعه ثبت نام کردم. نوبت تحویل خودرو پاییز 1403 اعلام کردند حالا دعوت نامه آمده 210 میلیون تومان با سود 19 درصد برای 35 درصد قیمت خودرو پیش پرداخت نمایید. یعنی قیمت 207 اتوماتیک به قول خودشان ارتقا یافته، 230 میلیون تومان علی الحساب افزایش یافته و تا زمان تحویل که یک سال دیگر می باشد معلوم نیست چقدر می شود. حالا ما با جیب خودمان 380 میلیون تومان می توانستیم پرداخت نماییم و اگر همان موقع می گفتند 610 میلیون تومان ثبت نام نمی کردیم یا ماشین دیگر ثبت نام می کردیم. با این پول ما نمی توانیم پرداخت نماییم و لابد از ثبت نام حذف می نمایند. به کی باید شکایت کرد.
پاسخ ها
تورج
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
برو مسجد محل به خدا شکایت کن
چاه نکن بحر کسی اول خودت ......امریکا و اروپا روزی کارمای جنایاتشان را پس خواهند داد.
چرا مطالب معمولی هم حذف میکنین بخار همینه چندنفر بیشتر خواننده ندارین و مردم با وجود فیلتر اینهمه از اینستاگرام استقبال میکنن .اینهمه سانسور از ترس چیه.،?
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
درست گفتی
تابناک افتاده دست تعداد معدودی صهیونیست که نظر بدهند
تمام این شوراها همان اسراعیلیانی هستن که برمظلوم ظلم میکنن حالا معلوم شد که صف ظالمین درجهان یکیست وخدا هم یکیست نه دوتا به خود آیید توبه کرده و رفاه را به مردم برگردونید
عزیزان این دونفر چنددوره بودن خداوکیلی چه کترمفیدی جزمنفعت برای خودشان و مطرح کردن خودشان چه کرده مگر نماینده چه دارد ول نمیکنید.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو