بازدید 1769

شیر رایگان در دبستان‌های دولتی توزیع می شود

امسال رئیس جمهور در خصوص توزیع شیر در مدارس دستور داد و محل تأمین بودجه شیر مدارس را هم برای تمام دانش آموزان دبستان‌های دولتی مشخص کرد.
کد خبر: ۱۱۹۶۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴ 02 October 2023

به گزارش تابناک به نقل از فارس، بنی طبا سخنگوی انجمن صنایع لبنی کشور در مصاحبه تلفنی با برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت وگو درباره وضعیت توزیع شیر در مدارس اظهار کرد: توزیع شیر در مدارس که از برنامه هفتم کشور حذف شده بود نهایتاً با پیگیری ها در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مصوب شد.

وی با بیان اینکه توزیع شیر مدارس از سال 1403 نیازمند تنظیم لایحه و تبدیل شدن به قانون است افزود: امسال رئیس جمهور در این خصوص دستور دادند و محل تأمین بودجه شیر مدارس را هم برای کلیه دانش آموزان مقطع ابتدایی مدارس دولتی مشخص کردند.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی کشور با بیان اینکه توزیع شیر در مدارس دولتی مقطع ابتدایی قرار است دو بار در هفته انجام شود گفت: ما فارغ از ماجرای بودجه، آمادگی داشتیم که از محل مالیات بر ارزش افزوده این کار را انجام دهیم که پیشنهادمان برای سال های آتی نیز همین است.

بنی طبا ادامه داد: خود کارخانه های شیر هم فارغ از این ماجرا روز شیر مدارس را گرامی داشتند و قبول کردند در برخی از ایام سال شیر رایگان را در مدارس توزیع کنند.

وی افزود: تلاش دولت این است که هماهنگی های لازم بین قوانین و محل بودجه و آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه و همچنین قرارداد ها انجام شود تا شیر کاملاً با کیفیت به دست دانش آموزان برسد.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی کشور از مسئولان ذیربط تقاضا کرد که روی کیفیت شیر حساس باشند و اصرار ما هم بر این است که سامان غذا و دارو و وزارت بهداشت با نظارت روی این شیرها، کمک کنند تا بهترین شیر به دست دانش آموزان برسد چون ممکن است حمل سرد شیر مدارس به درستی و استاندارد انجام نشود.

بنی طبا در مصاحبه با رادیو گفت وگو تأکید کرد: درصدی از این شیرها که قرار است در مدارس ابتدایی توزیع شود باید بدون لاکتوز باشد تا دانش آموزانی که حساسیت دارند دچار مشکل نشوند.

وی افزود: امیدواریم دولت در سال های آینده بودجه و اعتبار مورد نیاز برای توزیع شیر رایگان در مدارس را از محل مالیات بر ارزش افزوده کارخانه ها اختصاص دهد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی