بازدید 5743
نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه

هیچ برنامه‌ای برای مذاکره مستقیم با آمریکا نداریم/ معطل برجام نمی‌مانیم/مخالف تغییر مرزهای بین‌المللی هستیم

امروز دوشنبه، ۱۰ مهرماه ۱۴۰۲ نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی برگزار شد و ناصر کنعانی به پرسش‌های خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.
کد خبر: ۱۱۹۶۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴ 02 October 2023

هیچ برنامه‌ای برای مذاکره مستقیم با آمریکا نداریم/ معطل برجام باقی نمی‌مانیم/مخالف تغییر مرزهای بین‌المللی هستیم

بین الملل تابناک: امروز دوشنبه، ۱۰ مهرماه ۱۴۰۲ نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی برگزار شد و ناصر کنعانی به پرسش‌های خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.

وی در ابتدا میلاد پیامبر اعظم و امام جعفر صادق (ع) را تبریک گفت و افزود: در هفته وحدت هستیم و ایام برگزاری اجلاس سالانه وحدت اسلامی که جمهوری اسلامی ایران هر ساله میزبان جمع زیادی از بزرگان و شخصیت‌های علمی و دینی و فرهیختگان کشورهای متعدد اسلامی است. 

وی در خصوص مذاکرات لغو تحریم‌ها گفت: بارها اعلام کردیم که به روند مذاکرات برای بازگشت مسؤولانه همه طرف ها به برجام پایبند هستیم و روند مذاکره را فرایند مناسبی برای این مهم می‌دانیم و گفت‌وگوهای غیرمستقیمی با نمایندگان آمریکا هم انجام شده و کشورهای دوست هم ابتکار عمل‌هایی را برای نزدیک کردن دیدگاه طرف‌ها مطرح کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: توافق مد نطر ما همان توافق برجام ۲۰۱۵ هست که ایران به تعهداتش در آن چارجوب عمل کرد و اروپا و آمریکا متأسفانه شانه خالی کردند و آمریکا هم یکجانبه از آن خارج شد.

کنعانی بیان کرد: ابتکار عمل عمان توافق جدید نیست و منظور از این ابتکار مجموعه اقداماتی برای نزدیک کردن دیدگاه طرفین و بازگشت طرف‌ها به اجرای تعهداتشان است و ایران هم از تلاش‌های با حسن نیت کشورهای دوست برای بازگشت متعهدانه همه طرف‌ها به برجام استقبال و حمایت می‌کند.

وی افزود: اگر طرف مقابل برای بازگشت مسؤلانه به برجام اراده داشته باشد ایران هم آمادگی دارد تا در این مسیر کمک کند و ما به روند دیپلماسی برای توافق پایبند هستیم، اما در عین حال تلاش‌های دیپلماتیک خود را به برجام و توافق گره نمی‌زنیم و مسیر خنثی سازی تحریم‌ها را هم دنبال می‌کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: روند دیپلماسی و تبادل پیام‌ها باز هست و ادامه دارد. طرح‌های مطرح شده صرفا ابتکار عمل‌هایی برای بازگشت مسؤولانه طرف‌ها به برجام است و نه چیزی بیشتر از آن و ما هم از ابتکار عمل کشورهای‌ دوست برای نزدیک شدن دیدگاه طرف‌ها همچنان استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: شرایط فعلی در برجام نتیجه عدم پایبندی و خروج یکجانبه آمریکا از توافق است و شرایط موجود هم ناشی از نبود عزم جدی آمریکا برای بازگشت مسئولانه به برجام است. 

کنعانی اظهارکرد: ما پایبند به مسیر گفتگوها و دیپلماسی هستیم و تا زمانیکه منافع ملی ایران بتواند از این مسیر تامین شود از آن بهره خواهیم برد.

دیدار مشاور امنیت ملی ارمنستان با امیرعبداللهیان

وی در خصوص سفر مشاور امنیت ملی ارمنستان به تهران افزود: سفر مقام عالی رتبه ارمنستان به ایران در راستای استمرار تماس‌ها و گفت‌وگو های میان ایران با ارمنستان در خصوص مسائل دوجانبه و تحولات اخیر قفقاز است. در همین چارچوب هم روز گذشته گفتگوهایی میان مقام ارمنستانی با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران صورت گرفت. در این دیدار آخرین وضعیت تحولات مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی از آخرین وضعیت منطقه و شرایط میان آذربایجان و ارمنستان مطرح کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه تحرکات نظامی در منطقه قفقاز نیز در این جلسه مطرح شد، اظهارکرد: این دیدار فرصتی بود که ایران هم دیدگاه خودش را در خصوص استفاده از ظرفیت‌های منطقه برای حل اختلافات منطقه قفقاز مطرح کند.

کنعانی با بیان اینکه این مقام عالی رتبه ارمنستانی امروز با وزیر امور خارجه ایران دیدار خواهد داشت افزود: شرایط قفقاز برای ایران اهیمت دارد و البته صلح، ثبات و امینت در کل منطقه برای ایران مهم است و می‌توان گفت بنا به تمایل همسایگان برای گفتگو با ایران این سفر انجام شده است.

مخالف تغییر مرزهای بین‌المللی هستیم

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه بارها گفتیم که معتقد به ضرورت تلاش همه طرف ها برای حل و فصل اختلافات از طریق سیاسی هستیم و از حل اختلافات ارمنستان و آذربایجان هم استقبال می‌کنیم، تصریح کرد: ما مخالف تغییر مرزهای بین‌المللی و ژئوپلتیکی هستیم.

وی ادامه داد: معتقدیم که حل این اختلافات در قفقاز می‌تواند در چارجوب گفت‌وگوهای سیاسی، استفاده از طرفیت های منطقه‌ای و پرهیز از دخالت بیگانگان حل و فصل شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اظهارات اخیر اردوغان مبنی بر کریدور زنگزور بیان داشت: ما با توسعه راه‌های مواصلاتی و شبکه های حمل و نقل به نحوی که منافع همه کشورهای منطقه را تامین کند موافق هستیم اما در عین حال تاکید می‌کنیم که با تغییر مرزهای بین المللی مخالف هستیم.

وی گفت: در خصوص بازگشت قره باغ به آذربایجان گفتیم که از بازگشت این منطقه اشغالی به آذربایجان حمایت می‌کنیم. 

کنعانی بیان داشت: از گفت‌وگوهای منطقه‌ای در چارچوب قالب ۳ بعلاوه ۳ و مشورت سایر کشورها استقبال می‌کنیم و آمادگی داریم برای حل مساله قفقاز آنچه می‌توانیم را انجام دهیم.

آخرین خبرها در خصوص توافقنامه امنیتی ایران و عراق

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص توافقنامه امنیتی ایران و عراق نیز افزود: بر اساس توافق قرار بود که ظرف شش ماه مقامات عراق و دولت محلی اقلیم شمال عراق نگرانی های ایران را نسبت به وجود گروه‌های ترویستی در منطقه اقلیم عراق برطرف کنند، انها را خلع سلاح و در مقرات مورد توافق مستقر کنند.

وی ادامه داد: این موعد در تاریخ ۲۸ شهریور تمام شد و بر اساس ارزیابی ما بخش هایی از این توافق انجام و برخی دیگر باقی‌مانده و هیات ارزیابی ایران جهت ارزیابی میدانی میزان دقیق اجرای توافقنامه به عراق سفر کردند و با همکاری خیلی خوب مقامات عراقی هم همراه بوده است.

کنعانی بیان کرد: ارزیابی دقیق این موضوع پس از ارائه گزارش بررسی میدانی هیات نظارتی ایران با طرف عراقی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در گفتگوهای انجام شده دو طرف، مقامات عراق و مقامات اقلیم شمال عراق خودشان را برای اجرای توافقنامه ملزم می‌دانند و گفتند که بخس قابل توجهی از مقرات گروه‌های مسلح ترویستی تخلیه شده و خلع سلاح شدند و به عمق خاک عراق منتقل شدند و برخی از مقرهای آنها به طور کامل تخریب شده و باقی نیز تخریب خواهد شد.

وی اظهارکرد: تا روند اجرای این توافق، همکاری‌ها و ارتباطات میان ایران و عراق برقرار است و ما بارهای گفته‌ایم که در خصوص تامین امنیت مرزهای ایران با کسی تعارف نداریم.

کمک‌های بشردوستانه ایران به مهاجران ارامنه قره باغ

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص برنامه ایران برای اقدامات بشردوستانه به ارامنه‌ای که مجبور به مهاجرت از قره باغ به ارمنستان شدند، گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه برای جمعیتی که مجبور به مهاجرت شدند را در دستورکار دارد که جزییات و خبرهای مرتبط با آن را جمعیت هلال احمر اطلاع رسانی خواهد کرد.

سازوکار شفافیت مالی به جای FATF

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص تداوم تبادل زندانیان با آمریکا اظهارداشت: مرحله تبادل زندانیان با امریکا انجام شد و تبادل جدیدی در این زمینه نداریم، اما موضوع آزادسازی زندانیان ایرانی در کشورهای مختلف دنیا از جمله آمریکا از دستورکارهای دولت ایران است و ما این موضوع را در قالب حمایت کنسولی خود از اتباع ایرانی دنبال می‌کنیم.

وی در خصوص گمانه‌زنی‌های برخی رسانه ها در خصوص پیوستن ایران به FATF هم گفت: در خصوص سازوکارهای شفافیت مالی هم باید گفت که در داخل کشور این سازوکارها را داریم و اینکه برنامه‌ای برای پیوستن به اف ای تی اف داشته باشیم یا خیر اطلاعی ندارم.

سفر یک مقام جمهوری آذربایجان به تهران

کنعانی در خصوص روابط میان ایران و جمهوری آذربایجان ادامه داد: سفر مقامی از جمهوری آذربایجان به تهران را دستورکار داریم اما تاریخ دقیق آن اطلاع رسانی خواهد شد. گفتگوهای دوجانبه ادامه دارد و بحث‌های زیادی میان یکدیگر داریم که از جمله از سرگیری فعالیت سفارتخانه آذربایجان و تحولات منطقه قفقاز است که همچنان در قالب گفت‌وگوهای دو جانبه مسیر ارتباطات ما استمرار دارد و امیدواریم که به زودی شاهد از سرگیری فعالیت‌های سفارت خانه جمهوری آذربایجان در تهران باشیم.

محکومیت اقدامات تجزیه طلبانه آمریکا در سوریه

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص حضور نیروهای آمریکا در سوریه هم تصریح کرد: دولت آمریکا نمی‌تواند بدون اجازه دولت سوریه در خاک این کشور باشد و نقض تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه محسوب می شود، اقداماتی که آمریکا در سوریه انجام میدهد و شائبه رویکرد تجزیه طلبانه آمریکا در سوریه را به ذهن متبادر می‌کند محکوم است و آنها باید به حضور غیرقانونی خود در خاک سوریه پایان دهند.

وی در خصوص تبادل زندانیان با کشورهای اروپایی ادامه داد: از برنامه ایران برای تبادل زندانیان با کشورهای اروپایی به طور مشخص، اطلاع دقیقی ندارم اما بحث آزادسازی زندانیان ایرانی در کشورهای غربی به ویژه کسانی که با ماهیت اتهامات واهی سیاسی دستگیر شدند از اولویت‌های ایران است و این موضوع را آقای وزیر خارجه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با مقامات کشورهای اروپایی مطرح کردند.

چرایی عدم برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس در نیویورک

کنعانی در خصوص نشست وزاری امور خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس در نیویورک بیان داشت: قرار بود نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس در نیویورک برگزار شود و توافق عمومی هم برای آن وجود داشت و ایران نیز استقبال کرده بود، اما متاسفانه به دلیل برخی فعل و انفعالات سیاسی میان دو یا تعدادی از کشورهای حوزه خلیج فارس اختلافاتی شکل گرفت و این نشست برگزار نشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص وضعیت روابط میان ایران و اردن نیز اظهارکرد: وزرای خارجه ایران و اردن در نیویورک دیدار داشتند و توافق نظر داشتند که گام‌های تکمیلی میان دو طرف برداشته شود تا روند جاری گفتگوها منجر به ارتقای سطح دیپلماتیک دو طرف شود. 

وی در خصوص از سرگیری روابط با جیبوتی و مالدیو هم تصریح کرد: بلافاصله پس از انجام دیدار وزاری خارجه کشورهای مزبور با وزیر خارجه ایران، بیانیه مشترک از سر گیری روابط با جیبوتی و مالدیو منتشر شد و گامی مثبت در این زمینه برداشته شد. 

کنعانی در خصوص آخرین وضعیت روابط میان ایران و سودان هم گفت: درباره سودان هم ما تمایل به از سرگیری روابط با آنها داریم و دیدگاه مثبتی هم از سوی آنها وجود دارد و امیدواریم که در بازه زمانی نزدیکی شاهد نتیجه ابتکار عمل‌ها و از سرگیری روابط با یکدیگر باشیم. در ارتباط با از سرگیری روابط با سودان خوش بین هستیم.

گزارش بی اساس سالانه آمریکا را تکذیب میکنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص گزارش سالانه آمریکا درباره سلاح‌های کشتار جمعی و ادعاهایی علیه ایران نیز تصریح کرد: اینها که ادعاهای بی ریشه‌ای است، ایران عضو متعهد معاهده ان پی تی است و با آژانس انرژی اتمی هم موافقت نامه پادمان را امضا کرده و اجرا می کند. ایران بارها اعلام کرده که سلاح هسته در دکترین نظامی آن نقشی ندارد و هرگونه استفاده از اینگونه سلاح های کشتار جمعی را مردود می داند. ایران به عنوان بزرگترین قربانی این سلاح‌ها به ویژه در جنگ صدام علیه ایران که متاسفانه با حمایت‌های گسترده از سوی کشورهای غربی و آمریکا صورت گرفته است به حساب می آید.

وی ادامه داد: گزارش بی اساس سالانه آمریکا را تکذیب میکنیم و مردود می دانیم. دبیرخانه این سازمان تنها ارگان برای بررسی عضویت کشورهای عضو هست و آمریکا فاقد صلاحیت برای احصای پایبندی کشورها است. مقامات کشورهای غربی بارها صریحا به استفاده سلاح ها توسط دیکتاتور سابق عراق علیه ایران اعتراف کردند و امر پنهانی نیست و حتی گفتند شرکت هایی را مورد پیگرد قضایی قرار دادند. 

کنعانی ادامه داد: این لکه ننگ بر دامان این کشورها باقی خواهند ماند. اتفاقا به رغم ادعاهای بی اساس آمریکا، این دولت آمریکا است که با ایجاد آزمایشگاه‌های غیرقانونی در جهان سزاوار سرزنش است و باید به جامعه بین المللی پاسخ دهد. این یک فرافکنی است که آمریکا دست به اتهام زنی علیه ایران می زند.

مذاکره مستقیم با آمریکا کذب است

وی درخصوص مذاکرات مستقیم با آمریکا نیز بیان کرد: هرگونه مذاکره مستقیم را تکذیب میکنیم.

انتظار جهان اسلام از دولت سوئد

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اهانت مجدد به قرآن در سوئد تصریح کرد: در آخرین مذاکراتی که میان دو وزیر خارجه در نیویورک برگزار شد، آقای امیرعبداللهیان این موضوع را مطرح کردند و انتظارات جهان اسلام از دولت سوئد را با جدیت مطرح کردند و اینکه دولت سوئد مسئول است از اهانت به قرآن و ارزش دو میلیارد مسلمان جلوگیری کند و به هیچ وجه مورد قبول نیست هیچ دولتی با استناد به ارزش های خودش نسبت به ارزش های دیگران بی توجهی کند.

کنعانی بیان داشت: ایران این موضوع را صرفا در مواضع سیاسی دنبال نمی‌کند و در چارچوب کنفرانس وحدت اسلامی در تهران این موضوع در دستورکار جدی است. در گفتگوهای دوجانبه و سازوکارهای چندجانبه نیز مطرح شده است. این یک تهدیدی است که باید کشورهای اسلامی در چارچوب دسته‌جمعی دنبال کنند.

وی در خصوص تعیین سفرای جدید نیز افرود: در خصوص تعیین سفرا باید گفت که این موضوع روندی است که مورد اهتمام ما هست و در خصوص برخی کشورها هم اقداماتی انجام شده است و پس از تکمیل اطلاع رسانی خواهیم کرد.

بررسی طرح لغو روادید با عربستان

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص لغو روادید با عربستان هم بیان کرد: لغو روادید با برخی از کشورها از جمله عربستان موضوعی در دست بررسی توسط وزارت خارجه است. چند طرح و ایده وجود دارد و جلساتی با نهادهای ذی ربط برگزار شده و لازم است پس از بررسی همه ابعاد سیاسی و امنیتی طبق قانون وزارت خارجه، جمع بندی کارشناسی و نهایی را به هیات وزیران ارسال کنیم و این یک روند طبیعی است.

در بازگرداندن الواح هخامنشی از آمریکا به ایران کوتاهی نمی‌کنیم

وی در خصوص آثار باستانی ایران در خارج از کشور نیز بیان کرد: ما بخشی از مجموعه لوح‌های دوره هخامنشی را در پایان سفر آقای رئیس جمهور به نیویورک برگرداندیم، این الواح بخشی از مجموعه الواحی بود که در دست دانشگاه شیکاگو بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان خاطرنشان کرد: تا این مرحله خوشبختانه مجوز معافیت تحریمی انتقال این اموال اخذ شذ و ۱۷ هزار قطعه دیگر از این الواح نزد موسسه شرق شناسی دانشگاه شیکاگو باقی مانده و رایزنی برای بازگرداندنشان در دستورکار است. ایران کوتاهی نمیکند و با جدیت دنبال میکند و برای تکمیل آن هم برنامه ها در دستورکار قرار دارد.

سخنگوی وزارت خارجه در خصوص قصد کشورهای غربی برای نگه داشتن تحریم‌ها گفت: عدم پایبندی به برخی از مفاد برجام هیچ تاثیری بر احقاق حقوق قانونی ایران نخواهد داشت و ایران از حقوق خودش برای مراودات بین المللی استفاده میکند.

تحولات مثبت در روابط ایران و مصر

کنعانی در خصوص روابط ایران و مصر نیز گفت: در سایه تحولات مثبتی که در منطقه شاهدیم در مناسبات ایران و مصر هم تحولات مثبتی را شاهد بودیم. از جمله گفتگوهای انجام شده میان دو کشور و نشست وزرای خارجه دو کشور در نیویورک. این گفتگوهای شاهد فضا و ادبیات مثبتی برای برداشتن گام های مثبت به سمت جلو بودیم. 

وی بیان کرد: این تماس ها با اراده سیاسی مشترکی که شکل گرفته ادامه پیدا میکند و ما به این روند خوشبینیم. ایران نسبت به توسعه روابط با کشورهای منطقه و اسلامی اهتمام جدی دارد و هر گام مثبتی را با گام مثبت پاسخ خواهد داد. امیدواریم که با گام های تکمیلی شاهد ایجاد فضای جدید میان دو کشور ایران و مصر باشیم.

واکنش ایران به ادعای ارتباط مقامات ایرانی با گروه‌های آمریکایی در زمان برجام

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ادعاها درباره ارتباط وزارت خارجه ایران با برخی از مقامات امریکا در خصوص برجام گفت: مایل نیستیم در خصوص مسایلی که در چارچوب داخلی آمریکا و رقابت احزاب مطرح می شود و شکل میگیرد و از کارت بازی با ایران استفاده کنند، اظهار نظر کنیم و این موضوع را به طرف های داخلی آمریکا واگذار میکنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۲
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۹۰
بعد از هزینه های بیحساب مجبور به مذاکره مستقیم خواهید شد فکر می کنید آمریکا متضرر می شود ؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
آمریکا نمیخاد ، اینا که از خداشونه ،
وقتی دوستی با
عربستان برامون میشه موفقیت و پیروزی ، ارتباط با آمریکا فتح الفتوحه
ناشناس
| France |
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
ویدئو مجری شبکه خبر طالبان در افغانستان از دیروز در فضای مجازی وایرال شده است.
در این ویدئو ضمن هشدار و تهدید ایران، این مجری می گوید:

یک روزی نام ایرانتان را افغانستان میکنیم!!!
ناشناس
| France |
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
سرانجام دولت موقت پاکستان در 4 مهر 1402، طرح اخراج 1 میلیون و 100 هزار نفر افغانی را از این کشور تصویب کرد.
قرار است به زودی دولت پاکستان یک ماه به این عده فرصت دهد تا خاک پاکستان را با پای خودشان ترک کنند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
۱۳:۴۱
همشون مستقیم میان ایران و دولت رئیسی ازشون پذیرایی میکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
ناشناس
| France |
۱۳:۴۱

همشون میان ایران
عاشق ایران
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
وقتی ذوالنور و رفقای تندور ی جبهه پایداری ها در

صحن علنی مجلس برجام و پرچم امریکا را آتش زدند

باید فکر میکردند که دنیا بخاطر لجبازی های کودکانه

پرهزینه و توهم های بیمار گونه خود شیفته گی داخلی

ما منتظر نمی ماند و برجام را که اکثرا و بیشتر بنفع ما

بود را بهم میزند و این ما هستیم که باید با گسترش

فقر مطلق و فلاکت و بدبختی گرسنگی و و عقب مانده

گی بدنبال انها التماس کنیم و خسارت کهکشانی بپردازیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
معطل برجام نمی مانیم
هیچ کاری هم از دستمون برنمیاد
غیر از چاپ پول و تورم های سه رقمی و چهار رقمی که در تاریخ ایران بی نظیر است.
خب ننجون منم بلده اینطوری مملکتداری کند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
یک جمع محدود پایداری
برای رسیدن به منافع شخصی
کشور را تا مرز فروپاشی جلو بردند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
اگر برنامه ای ب ای مذاکره با آمریکا داشتند جای تعجب داشت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
اگه بعد از خسارت و هزینه فراوان مذاکره رو با آمریکا آغاز کرید چه کسی باید اینهمه خسارت رو گردن بگیره؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
مذاکره که نمیکنید
جنگ هم که نمیکنید
پس دقیقا چه کاری میخواهید انجام بدین؟؟
تا کی میخواهید ملکت رو همینطور یک لنگ یک پا و در حالت برزخ نگه دارید؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
یه ساندیس خور بعد از خواندن این خبر:برجام چی هست؟هنوز هم که هنوزه تحریم ها نعمتند!
برنامه برا چی دارین پس؟
پاسخ ها
بازنشسته حداقلی بگیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
امروز گوشت گوساله در فروشگاه رفاه ۶۱۰ هزار تومان

بود و اکثر مردم همچون من فقط نگاه کردیم و حسرت

خوردیم و ناله و نفرین فرستادیم به باعث و بانی اصلی

این اوصاع اسفبار و فلاکت بارتر کشور و مردم ایران که

خودش اصلا نمیداند کمبود و فقر مطلق ۸۰ درصد مردم چه هست ؟ و چکار میکنند ؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
آقای سخنگو ،اگر مردم بخواهند با آمریکا رابطه داشته باشند ، انرژی اتمی نداشته باشند ، ساختار سیاسی را بخواهند اصلاح کنند ، فقط راهش ، رفراندوم است .

چرا از مردم نظرشان را نمی پرسید ؟؟؟؟
آقا برین خودتون مذاکره کنین که دیگران ازت شما امتیاز نگیرن.
جناب سخنگو شما گفتید مذاکره مستقیم با آمریکا نداریم مردم هم باور کردند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
سیاستمداران ، پوست در بازی ندارند و تاوان رفتار آنها را مردم پرداخت می کنند .

باشد که روزی در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
شما اصلا بلدین مذاکره کنین؟
اون از جلیلی که تو مذاکرات بحث تاریخ و ادیان میکرد این از باقری که زبان بلد نیست و و عبدالهیان بدتر از اون.
.شما با چراغ بگردید دنبال ظریف و روحانی
ترجمه دیگری برای تیتر خبر: هیچ برنامه ای برای بهبود وضعیت معیشت مردم و افزایش امید به زندگی و ... نداریم
پاسخ ها
والی
| Japan |
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
دقیقا ترجمه آن به فارسی سلیس میباشد، ممنون برادر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
دمت گرم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
مقاومت رمز پيروزيست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
|۱۴:۰۱
این اسمش مقاومت نیست. قربانی کردن مردم هست
مقاومت وقتی معمنی میده ک همه کنار هم و پشتیبان هم باشن نه اینکه آقایون ملت رو چپاول کنن و بچه هاشون رو بفرستن اونور آب و فشار رو روی کمر ملت بذارن.
این اسمش کاسبی تحریم هست
اسمش چپاول هست
اسمش حق کشی هست
چرا نظر مردم رو نمیپرسید؟ شاید همه دلشون نخواد مقاومت کنن و تو این چند صباحی ک زنده هستن بخوان مثل بقیه دنیا معمولی زندگی کنن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
ترجمه اقتصادی ش هم این می شود.
پول چاپ می کنیم. تورم هم هرچقدر بشه مهم نیست. اصلا مردم مهم نیستند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
خاندوزیتون که یک هفته ای میخواست بورس رو درست کنه کو؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
افرین دمت گرم.واقعا که همینطوره
خب راست و حسینی بگو برنامه ای برای حل مشکل نداریم حالا بانیان وضع موجود مملکت به دفاع می پردازند ولی خدایی راهی که دارید می‌روید راه نیست بی راهه است و خودتان می دانید مشکل دارید بشنید درست و حسابی حل کنید با پیغام و پسغام مشکل حل نمی شود به خاطر اینکه کشورهای واسطه اول منافع خودش را در نظر می گیرد بعد منافع طرفین را
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
6000 صفحه برنامه واسه پیشرفت کشور بعد از روحانی داشتید چی شد؟؟
حرف مفت بود؟؟؟
دروغ بود؟
بلوف بود؟
حیله بود؟
برجامی که در دولت قبل خسارت محض بود در این دولت تنها گزینه شده است!
دوستان ارزشی برای رسیدن به مقام از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند.
راستی جناب کنعانی شما معطل برجام نیستید چون فشاری که ما مردم عادی تحمل می‌کنیم شما حتی تو خوابتون هم نمی‌بینید.
از این کوته نگری دست بکشید و یک بار برای همیشه برای مردم کاری کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Singapore |
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
ببخشید اشتباهی منفی دادم
از اسم برجام هم الرژی دارند و میگویند مذاکرات سپتامبر... تاسف دارد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
مذاکره که نمیکنید؟؟
پس چی کار میکنید؟ واسه خونواده اقامت کانادا و آمریکا میخواهید بگیرید؟؟
شما که غمی ندارید که بخواهید معطل برجام باشید یا نه. بهترین حقوق و امکانات را دارید. اکثرا بچه هاتون خارج از کشور زندگی می کنن. ماییم که هشتمون گرو نهمونه و بازیچه دست شماییم
اصلاح میکنم: کلا برای هیچ چیزی هیچ برنامه ای ندارید!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
انگلیس برنامه ریزی میکنه
همه برنامه هایتان برای آقا زاده هایتان است
آقای سخنگو یعنی اگر گذرگاه زنگزور باز شه شما تحمل ندارید و وارد جنگ میشوید ؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
بنده منتقد دولت و حاکمیت هستم اما بدون شک مردم ایران با هر نوع سلیقه سیاسی در مورد تغییر در مرزهای کشور با همسایگان هم نظر و متفق القول هستند و اجازه آن را به نوچه اردوغان نخواهند داد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
ما هم جزو مردم هستیم ولی به خود اجازه نمی دهیم در خصوص مسائل دیگر کشورها دخالت بکنیم .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
ناشناس۱۳:۲۱بنده با نظر جنابعالی صددرصدمخالفم
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا : درخواست مذاکره مستقیم وزیرخارجه ایران را رد کردیم .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۱
واقعا منبع خبر ؟
افغان هارو بیرون کنید.
اکثریت مطلق افغان ها همان تفکر طالبان رو دارن.
اگر از وضع مردم خبر داشتید این شکلی با غرور حرف نمی زدید آقای کنعانی آخر به چه میخواهید برسید مملکت همه چیزش از بین رفته ما هم فدا شدیم.‌
پس جزا این همه هزینه برای برجام میکنید ی حرف راست چزا نمیزنید با ملت مگه قرار نبود برجام پاره بکنید پس چرا تا الان دارید ازش حرف میزنید دیپلماسی التماسی دردی را برای مردم دوا نمی کند
ازغرامت جنگ عراق چه خبر جانبازان را دریابید
تناقض توی حرفای شما موج میزنه چون از یک طرف میگید معطل برجام نمی مونیم، و از طرف دیگه برای احیای برجام به گدایی و التماس افتاده اید
دلم براتون میسوزه چون حتی جرات مخالفت تلویحی با خودخواهی ها و مداخلات اردوغان را هم ندارید
حالا دیگه برای ابراز مخالفت با تغییر مرزها خیلی دیر شده،، اون روز که بخاطر سرزمین های اسلامی (!!) از آذربایجان در مقابل ارمنستان دفاع کردید باید به فکر نمک نشناسی های الهام علی اف می بودید.
مخالف باش!
همون اشتباهی را که در باره طالبان کردید و آنها را تحویل گرفتید ، در مورد دولت باکو هم انجام دادید پس بچشید نتایج تلخ و خفت بار آن را.
بچه ها هوا ابری شده دوباره داستان بارون و سیل شروع میشه مصیبت بعدی در مرحله بعد از کرونا تورم و مسئولین همیشه خواب .... خخخخ
خب معطل برجام نمانید ولی هر چه سریعتر به وضعیت نابسامان اقتصادی موجود در جامعه که گرانی کمر مردمو شکسته سر و سامان بدید
آمریکا و تمدن فاسد لیبرالسم غربی رو به زوال و فرو پاشی است و نفسهای آخر خودش را دارد میکشد و باید برای دنیای بعد از آن خودمان را آماده کنیم و وقت صرف مرده نکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
ممکن است همین نفسهای اخر آمریکا سه دهه طول بکشه
مذاکره نکردن عین ترس وبی عرضگی است .لجبازی درسیاست جایی نداردبه فکرمنافع ملی باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
منافع ملی در دلار یک میلیون تومانی است.
مستقیم باشه ندارید منم قبول کردم . ولی یواشکی چی ؟
آقا شما نمیخواد نیروی مازاد کشور رو برای کار بفرستین عراق ما خودمون بلدیم تو کشور های با ارزش برای خودمون کار پیدا کنیم
اگه دنبال برجام نیستید به طور واضح اعلام کنید و خارج شوید نه اینکه یواشکی با آمریکا مذاکره کنید
البته با گفتن شعار مرگ بر آمریکا تعجبی هم ندارد .
همینکه معطل برجام نموندین وضع شده این!!!!!
به امید روزهای اقتدار ایران
هی میگید معطل برجام نمی مانیم آقا نمونید ولی بابا وضع مردم رودرست کنید برجام به درک معیشت مردم رو درست کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
بدون برجام ک نمیشه
اینا هدفشون همینه ک بی عرضگی هارو ربطش بدن به امریکا
با این کاراتون مردم رو نابود کردید خودتون که توی دنیای دیگه سیر می کنید
این چند ساله ما با روسیه و چین دوست جون جونی هستیم چی نصیبمون شده جزء گرونی و بدبختی
مشکل هم اینجا است که شما هیچ برنامه ای در هیچ موردی ندارید
فقط مردم رو نابود کردین
مشکل آمریکا و متحدان غربی اش هستند ول کنید این پیمان شکنان را.
دنیا که فقط در آمریکا خلاصه نمی شود الان چین و برزیل و بسیاری از کشورهای مستقل از سیاست آمریکا در دنیا وجود دارند با دیپلماسی هوشیارانه از طریق بریکس و شانک ها و ... هم می توان به مسیر پیشرفت و خودکفایی کشور ادامه داد، آمریکا و متحدان غربی اش هم وقتی ببینند این سیاست های غلطشان فایده ندارد در نهایت مجبورند زبان زور را کنار گذاشته به مذاکرات معقول و منطقی برگردند.
دوران تک قطبی گری آمریکا به پایان رسیده. ایران، چین، هند، برزیل و روسیه قدرت های نوظهور دنیا هستند آمریکا باید شرایط دنیای جدید را بپذیرد و با تک قطبی گری اش خداحافظی کند.
آمریکا با سیاست های غلطش برجام را تبدیل به میت کرده اگر آمریکا بخواهد به برجام برگرد باید خسارت این هشت سال پیمان شکنی را بپردازد ولی این آمریکایی ها که اهل منطق نیستد که بپذیرند پس دنیا باید جلوی سیایت های منفعت طلبانه آن ها با قدرت بایستد این که درست نیست که این کشور چون حق وتوی سازمان ملل را دارد بخواهد با بی منطقی حرف خودش را به کرسی بنشاند اصلا برجام هیچ چرا جایی که برای آمریکا منفعتی وجود نداشته باشد این کشور برای قراردادهای بین المللی هیچ ارزشی قائل نیست؟ نمونه آن قرارداد منع اشاعه گازهای گل خانه ای، چرا ترامپ غیر قانونی از این توافق خارج شد، نمونه دیگرش حمله بدون اجازه سازمان ملل به عراق ووووووووو
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
برجام روحانی که بد بود ، پس آمریکا کاری و کرد که شما میخواستید !! پس از چی شکایت دارید ؟؟
مرگ بر سیاست های غلط آمریکا و انگلیس که جزء منافع خودشان هیچ ارزشی برای بشر و حقوقش قائل نیستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۸:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
مگه حکام کشور خودمون، برای منافع ملت ایران ارزشی قائل هستند که از اجنبی ها چنین انتظار بیهوده ای داری؟
تجربه را تجربه کردن خطاست . سیاست فعلی خارجی ما تقریبا شبیه عراق و لیبی است . بلاخره ناچار به مذاکره مستقیم خواهیم شد ولی بسیار دیر . راهی را داریم میریم که شوروی سابق ،عراق و لیبی رفت . دلیل عدم مذاکره مستقیم با آمریکا چیست ؟
فعلا یه ۳۰ بریز حساب بعدش معطل آمریکا و برجام نمون دمت گرم
پس نظرتان را در مورد تغییر مرزهای روسیه و اکراین هم بلندتر اعلام کنید.
نه تنها در رابطه با مذاکره با آمریکا بلکه اساسا تو هیچ کاری برنامه ندارید
اگر عقلانیت در سیاست خارجی وجود داشت می بایست برنامه برای جلوگیری از تنش رایی داشتید که یکی از آیتم های آن می تواند گفتگو باشد.
آقای سخنگو! فکر نکنم بعد از دو سال که دولت شما گذشته و کلی به برجام فحش دادید و فرصت سوزی کردید الان زمان این باشه که بگید منتظر برجام نمی مانیم! الان باید بگی در این دو سال ( که معیشت مردم رو به برجام گره نزده بودید!) چه کردید؟!
همان بهتر که با آمریکا رابطه نداریم چون رابطه با آمریکا داشتن زمینه می خواهد و زمینه آن مدیران هوشمند و کسانی است که هنر مملک داری بلد باشند
من هم قبول دارم که با مسئولین فعلی رابطه با آمریکا بر ضد ما است به همان دلیل که رابطه با چین و روسیه بر ضد ما تمام شده است
فکر کنم دولت رییسی بعد از 8 سال : از افتخارات این دولت این بود که منتظر برجام نماند! ( البته کار دیگه ای هم نکرد!!)
اصلا برای چی دقیقا برنامه دارید ؟؟؟!!!! فقط گرفتن بی حجاب ها ؟؟؟!!!!!!
جمع کن بابا یه مشت چرت و پرت روزانه و خزعبلات
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
همینو بگو
«مخالف تغییر مرزهای بین‌المللی هستیم»
خوب پس چی شده با تغییر مرزهای بین المللی در شرق به نفع طالبان کنار آمده اید؟ دم خروس را نبینیم یا قسم حضرت عباس را نشنویم؟
معلومه که نباید برنامه ای داشته باشید زیرا برنامه ریزی مربوط به سیستم هایی است که سیستماتیک گار میکنند. نه شمایی که مثل افراد ورشکسته به روزمرگی دچار میشوند.
آمریکا با شما مذاکره نمیکنه و اعلام ام کرده ، تغییر رفتاری وجود نداشته باشه مذاکره ای ام نیست ، شما که از خدا خواسته به نوکری قبولتون کنند ولی آمریکا نوکر لازم نداره ، چون برده بی مزد بهتر از نوکر بامزده !!
خداروشکر وضع شماخوبه ملتم هربلایی سرش اومد اومده
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو