بازدید 3480
۴

روند افزایشی ابتلا به سرطان در جوانان

رئیس دومین سمینار سرطان در جوانان، نسبت به روند افزایشی ابتلا به سرطان در افراد جوان ابراز نگرانی کرد.
کد خبر: ۱۱۹۵۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۳ 30 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، سیدمحسن رضوی، با اشاره به برگزاری دومین سمینار سرطان در جوانان در روزهای ۱۳ و ۱۴ مهر ۱۴۰۲ در مرکز کتابخانه ملی، اظهار داشت: شاید در گذشته به سرطان‌های جوانان کمتر توجه می‌شد و آمارها به این شدت رو به فزونی نبود.

این فوق تخصص خون و سرطان گفت: ما بر آن هستیم تا با برگزاری این رویداد ضمن بررسی روش‌های تشخیص و راه‌های درمانی بهتر و با اطلاع‌رسانی، به شکل موثرتری توجه نظام درمانی کشور و همچنین افکار عمومی را در رابطه با سرطان در جوانان آگاه سازی کنیم.

رضوی با بیان اینکه ابتلاء به سرطان در جوانان روند افزایشی دارد، گفت: امروزه از بدو تولد به محض مبتلا شدن به بیماری بررسی‌های جامع پزشکی صورت می‌گیرد که می‌تواند روند تشخیص بیماری را سریع‌تر به انجام برساند و اگر سرطان باشد زیر گروه و وسعت آن را تشخیص دهد و احتمالاً یکی از دلایل افزایش آمار سرطان در جوانان، همین وسعت فرایند تشخیص باشد.

وی با اشاره به اینکه سرطان در جوانان به شدت سرنوشت جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، افزود: وقتی یک جوان مبتلا به سرطان می‌شود تمام افراد خانواده با حجم سنگینی از فشار روانی روبرو می‌شوند، جوان موقعیت کاری را از دست می‌دهد، ازدواج و تحصیل و همه آرزوهایش را بر زمین می‌گذارد، و همچنین دوستان و همکاران و حتی محیط تحصیل و پزشکان معالج نیز متأثر از بیماری او خواهند شد.

این فوق تخصص خون و سرطان به شایع‌ترین سرطان‌های جوانان اشاره کرد و گفت: همچون آمارهای جهانی شایع‌ترین سرطان‌های جوانان در کشور ما شامل سرطان‌های خونی حاد ALL و کمتر AML و بعد سرطان‌های خونی مزمن با شیوع کمتر هستند و سرطان‌های کلیه(ویلمز)، تومورهای نوروژنیک، لمفوم سارکوم و پستان در جوانان و کودکان نیز دیده می‌شود.

رئیس دومین سمینار سرطان در جوانان افزود: امروزه در تمام جوامع پیشرفته بخشی به عنوان طب تسکینی وجود دارد که پاسخگوی نیازهای فیزیکی و روانی بیماران است، که یکی از اهداف مهم ما در این نشست، شناساندن طب تسکینی به پزشکان، بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آنها است.

وی همچنین به نقش مهم و تأثیرگذار مؤسسات و انجمن‌های خیریه برای تأمین درمان و نیازهای بیماران مبتلا به سرطان اشاره کرد و گفت: برخی از خیریه‌ها بخش تأمین مالی را برای درمان بیماران بر عهده دارند و بعضی دیگر نیز در تلاش هستند تا بتوانند برای جوانان ایجاد فضای مناسب فکری، فرهنگی و اجتماعی بکنند و مترصد تأمین شغل، ارتباط سالم و ازدواج برای آنها شده تا در جامعه سربلند و امیدوار زندگی کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
علی الخصوص جوانان دهه شصت
لعنت به سرطان خون که خواهرم رو گرفت
پاسخ ها
ایرجی
| Australia |
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
لعنت به کرونا که خواهر من رو هم گرفت و شدم تک فرزند
متاسفانه تغذیه ناسالم و امواج و استفاده جوانان از سیگار و قلیان موجب شده سرطان در ایران بصورت چشمگیر افزایش یابد و به همان نسبت هزینه درمان بصورت قابل توجهی افزایش یابد که بسیاری هم بخاطر گران بودن دارو و روند درمان از آن چشم پوشی می کنند
فقط جهت اطلاع پرتودرمانی که یکی از روند درمانی سرطان می باشد هر جلسه آن بصورت میانگین 5 میلیون تومان می باشد که معمولا برای درمان حداقل 20 جلسه تجویز می شود که بیمار حتما باید انجام دهد

حالا قلیان بکشید و مشروب بخورید
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی
آخرین اخبار