بازدید 3047

فرانسه: در کنار ارمنستان‌ایم

وزیر خارجه فرانسه: به زودی یک دفتر کنسولی در استان سیونیک، نزدیک مرز افتتاح خواهیم کرد. بنابراین، فکر می‌کنم، اینها شواهد ملموسی‌اند که فرانسه قاطعانه در کنار ارمنستان ایستاده است..
کد خبر: ۱۱۹۵۲۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵ 27 September 2023

 به گزارش تابناک به نقل از عصرایران،  دولت فرانسه اعلام کرد در کنار ارمنستان است و به زودی در استان "سیونیک" در جنوب ارمنستان کنسولگری افتتاح خواهد کرد. 

کاترین کولونا" وزیر امور خارجه فرانسه در جلسه پرسش و پاسخ در پارلمان فرانسه گفت: فرانسه به زودی دفتر کنسولی در استان سیونیک در جنوب ارمنستان در نزدیکی مرز باز خواهد کرد و 7 میلیون یورو کمک اضافی به ارمنستان و قره باغ کوهستانی اختصاص خواهد داد.


وی گفت: "هیچ کشوری به اندازه کشور ما فرانسه در کنار ارمنستان نیست و شما آن را به خوبی می‌دانید. "

  وزیر خارجه فرانسه افزود: همچنین همانطور که گفتم به ابتکار فرانسه یک ماموریت دیده‌بانی در ارمنستان مستقر شد. همه اینها در سطح بشردوستانه نیز صادق است. از ابتدای سال وزارت ما بیش از 5 میلیون یورو به ارمنستان و جمعیت ارامنه قره‌باغ کوهستانی اختصاص داده است. من تصمیم گرفتم با در نظر گرفتن وقایع روزهای گذشته، این کمک ها را به 7 میلیون یورو افزایش دهم.

 

  وزیر امور خارجه فرانسه همچنین خاطرنشان کرد فرانسه روابط دفاعی با ارمنستان را نیز تقویت کرده است.

او گفت: "وابسته دفاعی در سفارت فرانسه در ایروان حضور خواهد داشت. سپس به زودی یک دفتر کنسولی در استان سیونیک، نزدیک مرز افتتاح خواهیم کرد. بنابراین، فکر می‌کنم، اینها شواهد ملموسی‌اند که فرانسه قاطعانه در کنار ارمنستان ایستاده است."

  این دیپلمات ارشد فرانسه افزود:" این واقعیت که روسیه ارمنستان را رها کرده و در عملیات نظامی آذربایجان شریک است، اقدامات دیپلماتیک بین‌المللی را بیش از پیش ضروری می کند. امیدوارم اروپا را نیز در کنار فرانسه ببینیم، اروپا باید به این واقعیت توجه داشته باشد و با ما برای احترام به تمامیت ارضی ارمنستان و حفظ حق زندگی ارامنه قره‌باغ همکاری کند. این کاری است که ما انجام می‌دهیم."

 گفتنی است استان سیونیک ارمنستان محل گذر کریدور موسوم به زنگزور است که دولت باکو در کنار ترکیه در اندیشه ایجاد آن هستند و ایران نیز اعلام کرده به دلیل تغییری که ناشی از ایجاد این کریدور بر مرزهای ایران با ارمنستان و ژئوپلتیک منطقه ایجاد خواهد شد، در مقابل آن خواهد ایستاد.

 ایران نیز پارسال در شهر قاپان ارمنستان اقدام به تاسیس سرکنسول‌گری کرده است

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۲۰
دمشون گرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
اردوغان و علی اف گیج و منگ شدن.
تو برو خود را باش
ارمنستان در حال حاظر شدیدا به کمک همه جهان از جمله ایران نیازمنده. ارمنستان رو به حال خودش رها نکنید که گرگ های عثمانی و روسی یه نسل کشی جدید علبه ارامنه رو آغاز کردند. با تمام توان از ارمنستان حمایت کنید که در غیر اینصورت هدف بعدی تبریز خواهد بود
مردم ارمنستان و بطور کلی ارامنه مردمان شریف و مظلومی هستند و در طول تاریخ نیز همیشه همراه با مردمان ایران بوده اند بر همه ایرانیان حمایت از ارمنستان واجب است آنها را تنها نگذاریم.
از زمان تجاوزش به آزربایجان و اشغالش کنارش بودید ولی هیچ غلطی نتونستین بکنید غیر از به فلاکت کشاندن ارمنستان و به زحمت انداختن آزربایجان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
آزرباییجان چیه از خودتون لغت جعل نکنید ....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
تو اول برو ادب یادت بدن بعد کامنت بگذار. چقدر از خونریزی و جنگ و جنایت و کشتار انسان ها لذت میبرین.
کشتن رو دوست دارید آیا کشته شدن رو هم دوست دارید؟؟؟؟
اگر کشورهای اروپائی و آمریکا با ارمنستان هستند پس جمهوری آذربایجان که می خواهد قسمت زنگزور را ضمیمه خود کند فقط با ایران طرف نیست بلکه منطقا با اروپا و آمریکا هم باید طرف باشد ولی سروصدائی که می شنویم فقط مربوط به قره باغ است و صحبتی در باره منطقه زنگزور نمی شنویم
عجب مخمصه ای برای ایران ایجاد شده . یکطرف کشور مسلمان و تماما شیغه آذربایجان هست و طرف دیگر ارمنستان با حمایت آمریکا و اروپا !!!! اگر واقعا مرد میدان هستید و به سیاست خارجی تان می نازید ، در این مورد هم تصمیم بگیرید .
پاسخ ها
انوشیروان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
مردم ایران باید در کنار مردم مظلوم ارمنستان باشه نه گرگهای توران البته با اسلحه و حمایت صهیونبستها و اردوغان خیالپرداز
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
مردم ایران و تمام آذربایجانی های ایران در کنار
هم زبانان و اقوام خود در آذربایجان هستند و باید سر ارمنی های متجاوز به سنگ خورده باشه و از این به بعد به فکر صلح و دوستی با همسایگان باشن نه بازیچه فرانسه و روسیه....در غیر این صورت عاقبت خوشی نخواهند داشت
خخخخخ
متاسفانه وسیه برای اینکه حواس کشورها را از جداسازی بخشهایی از اوکراین پرت کنه به آذربایجان چراغ سبز داد تا به قره باغ تهاجم کند
کنار ارمنستان که میشه آذربایجان!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
واقعا جالب بود و خنده دار. این حاضر جوابی هم نعمتیست
نسل کشی اول ارامنه بوسیله ترکهای عثمانی ترکیه و حالا نسل کشی دوم ارامنه به وسیله جمهوری قفقاز جنوبی که دست نشانده حکومت ترکیه است در حال انجام است.
فرانسه همین حالا، کنار حکومت باکو هم قرار داره، پس اینکه همزمان کنار دو دولت متخاصم قرار میگریه چه معنایی داره؟ هدف جداکردن ارمنستان از ایران و روسیه هست، همین.
میخوان یک اوکراین دیگه بسازند.
ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان
فرانسه کشوری با سیستم استعماری قرن نوزدهمی و لیکن بسیار پرمدعا است. کشوری که ادعای فرهنگ، دموکراسی و تمدن دارد، ولی سیاست‌های استعماری و درندگی خود را حفظ کرده و در عین حال تبعیض نژادی در سیستم و جامعه‌اش بیداد می‌کند. پرونده جنایت‌های وحشیانه و شنیع فرانسه در الجزایر، آفریقای مرکزی، مالی و ووووو را باید به دادگاه‌ها و مجامع بین‌المللی کشاند. حالا هم دماغش را به قفقاز دراز کرده ولی خواهند شکست.
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی