بازدید 3031
۲

ارمنستان : خاک ما جای فعالیت‌ ضد ایرانی نخواهد بود

وزیر امور خارجه ارمنستان در گفت‌‌گوی تلفنی با امیرعبداللهیان تصریح کرد: خاک ارمنستان قطعا مکانی برای فعالیت‌های ضد ایرانی نخواهد بود.
کد خبر: ۱۱۹۲۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰ 14 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (چهارشنبه) ۲۲ شهریور ماه با «آرارات میرزوویان» وزیر امور خارجه ارمنستان تلفنی گفت‌وگو و درباره تحولات جاری در منطقه قفقاز جنوبی و راه‌های گسترش و تعمیق روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.
 
وزیر امور خارجه ایران ضمن ابراز خرسندی  از روند رو به رشد مناسبات دو کشور، اجرایی شدن نقشه راه پیشگیری از آلودگی رود ارس به منظور حفظ سلامت این زیست بوم را حیاتی خواند.
 
امیرعبداللهیان با اشاره به رزمایش نظامی ارمنستان و آمریکا، هرگونه حضور نیروهای بیگانه در منطقه را عامل پیچیده تر شدن وضعیت منطقه برشمرد.
 
پیش از این نیز ناصر کنعانی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در نشست هفتگی به این رزمایش واکنش نشان داده بود.
 
امیرعبداالهیان با اشاره به ضرورت حل و فصل ریشه‌ای اختلافات برای دستیابی به صلح پایدار در منطقه، موثرترین راه برای رسیدن به صلح جامع را گفت‌وگوها و سازوکارهای منطقه‌ای از جمله سازوکار ۳+۳ دانست. 
 
آرارات میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان نیز، توسعه مناسبات با ایران را سازنده و مهم خواند و با اشاره به نقل و انتقال نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان گفت: هرگونه تغییر مرزها در قفقاز جنوبی غیر قابل قبول است. 
 
وی با اشاره به گفت‌وگوهای مقامات محیط زیستی دو کشور، بر اهمیت سلامت زیست محیطی رودخانه ارس تأکید کرده و گفت: خاک ارمنستان قطعا مکانی برای فعالیت‌های ضد ایرانی نخواهد بود.
 
وزیر امور خارجه ارمنستان همچنین بر گسترش مناسبات این کشور و ایران تأکید کرد.
 
آرارات میرزویان وزیر خارجه ارمنستان  دوم مرداد ماه نیز در سفر به تهران با امیرعبداللهیان دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۲
تا ببینیم. از این حرف ها زیاد شنیدیم. پای پول که بیاد وسط خیلی چیز ها عوض میشه
ارمنستان بهترین و مطمئن ترین همسایه ی ایران در طول تاریخ بوده است
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی