بازدید 8500
۱

لکه خورشیدی عظیم چند روز دیگر به زمین نزدیک می‌شود

مریخ نورد استقامت ناسا تصاویری از یک لکه خورشیدی عظیم را ثبت کرد که و گفته می‌شود در روزهای آینده چرخش خورشید به گونه‌ای خواهد بود که این لکه به سمت زمین نزدیک شود.
کد خبر: ۱۱۹۰۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰ 30 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبر آنلاین، مریخ نورد استقامت ناسا با نگاهی اجمالی به یک لکه خورشیدی عظیم که نشان دهنده منطقه‌ای با فعالیت خورشیدی بالا در سمت دور خورشید است نشان داد که در روزهای آینده این لکه خورشیدی به سمت زمین خواهد چرخید.

گفته شده است، از آنجایی که مریخ بر فراز سمت دور خورشید در حال چرخش است، این مریخ نورد می‌تواند لکه‌های نزدیک به خورشید را بیش از یک هفته قبل از ما ببیند؛ در نتیجه یک لکه خورشیدی بزرگ در راه است.

لکه خورشیدی توسط دوربین Mastcam-Z مریخ نورد استقامت، گرفته شد. طبق گزارش وب سایت ناسا، وظیفه اصلی Mastcam-Z گرفتن فیلم با کیفیت بالا، رنگ‌های پانوراما و تصاویر سه بعدی از سطح مریخ و ویژگی‌های موجود در جو است.

مریخ نورد که ماموریت آن تجزیه و تحلیل سطح سیاره سرخ و جستجوی نشانه‌های باستانی احتمالی حیات در مریخ است، لحظه‌ای از وظایف معمول خود را صرف نگاه کردن به بالا کرده.

این مریخ نورد هر روز از خورشید عکس می‌گیرد تا میزان غبار موجود در جو مریخ را اندازه‌گیری کند. اما این تصویر ساختاری را در سطح ستاره مرکزی ما نشان داد که توجه دانشمندان را به خود جلب کرد.

لکه‌های خورشیدی نواحی خنک و تاریک روی سطح خورشید هستند که میدان مغناطیسی در آن‌ها بسیار قوی است. معمولاً از این مناطق فعال شعله‌های خورشیدی و پرتاب‌های جرم تاجی رخ می‌دهد. این اخراج ها پلاسما، ماده یونیزه کننده و ذرات باردار پرانرژی را با سرعت زیادی به فضا می‌راند.

با ورود خورشید به حداکثر چرخه ۲۵ خورشیدی، انتظار می رود چنین فعالیتی افزایش یابد. اگر پرتاب جرم تاج به زمین برسد، می تواند تأثیر مخربی بر ماهواره های ارتباطی، شبکه های برق و ناوبری داشته باشد. در حال حاضر، مریخ نورد استقامت، تمام تلاش خود را کرده است تا در برابر ما زمینی ها سر بلند شود.

مریخ نورد استقامت اکنون به سفر خود در کف دهانه ۴۵ کیلومتری Jezero ادامه خواهد داد، سنگ‌ها را برمی‌دارد و از سازه‌ها به همراه یار هلیکوپتری خود Ingenuity عکس می‌گیرد تا به ما در درک بهتر مریخ و گذشته باستانی آن کمک کند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
.... و با توجه به اینکه تمام بدبختی های عالم بر سر ایران آوار شده است این تکه خورشید سرگردان بر سر ما فرود خووهد آمد!!!!!!!!!
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی