بازدید 1669

ترقی: خاتمی در بین خود اصلاح‌طلبان هم جایگاهی ندارد

یک فعال سیاسی گفت: خاتمی در بین خود اصلاح‌طلبان هم جایگاهی ندارد. اختلاف میان کارگزاران و میانه‌روها با این جریان ساختارشکن روزبه‌روز عمیق‌تر می‌شود و این روند باعث منزوی‌شدن نیروهای تندروی اصلاحات می‌شوند.
کد خبر: ۱۱۹۰۱۳۳
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸ 29 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از نامه نیوز، سخنان اخیر خاتمی همچنان با واکنش‌های متفاوتی همراه است؛ اصلاح‌طلبان از آن استقبال کردند و مطلق اصولگرایان بر آن نقدهای سختی وارد کردند.

آقای خاتمی نه در جامعه است و نه با اوضاع مردم آشنایی دارد. او از فضای عمومی کشور دور است و خود را در خانه محصور کرده و تحلیل‌هایش مبتنی بر بافته‌های ذهنی نادرستش است. در طول چند دهه که از انقلاب می‌گذرد اصلاح‌طلبان توانسته‌اند مجلس و دولت را در اختیار بگیرند؛ حالا چه طور است که اصل انتخابات را زیر سؤال می‌برد؟ سخنان اخیر او را می‌توان موضعی انفعالی در نظر گرفت که ناشی از دست‌رفتن سرمایه اجتماعی‌شان است که آقای خاتمی را چنین عصبانی کرده است».

او ادامه داد: «بهتر است آقای خاتمی و اصلاح‌طلبان در میان مردم بیایند و خود را محدود به حلقه نیاوران نکنند. حرف‌های او برای جامعه نه ارزشی دارد و نه کسی به این حرف‌ها گوش می‌دهد. خاتمی در بین خود اصلاح‌طلبان هم جایگاهی ندارد. اختلاف میان کارگزاران و میانه‌روها با این جریان ساختارشکن روزبه‌روز عمیق‌تر می‌شود و این روند باعث منزوی‌شدن نیروهای تندروی اصلاحات می‌شوند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «دست بالا را در جریان اصلاحات آنهایی دارند که رابطه‌شان را با نظام سیاسی و صندوق‌های رأی قطع نکرده‌اند و می‌خواهند در چارچوب قانون به فعالیت سیاسی خود ادامه دهند؛ آنهایی که برای افزایش مشارکت کار می‌کنند و هنوز خود را در نظام جمهوری اسلامی تعریف می‌کنند».

ترقی در پایان گفت: «یکی از وصیت‌های امام(ره) این بود که تا وقتی من زنده هستم اجازه نمی‌دهم کشور دست لیبرال‌ها بیفتند. بعد از امام لیبرال‌ها تا مدت‌ها کشور را در دست داشتند که آسیب‌های زیادی هم به کشور وارد کردند. حالا این لیبرال‌ها که می‌خواهند فضا را تند کنند و اصول نظام را نادیده بگیرند، حتما در میان مردم جایگاهی نخواهند داشت و نمی‌توانند نظراتشان را بر یک کشور تحمیل کنند».

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه