بازدید 4990

اجاره ۲ هزار اتوبوس از ترکیه برای زائران اربعین

 استاندار خوزستان گفت: برای حمل و نقل زائران بنا شده ۲ هزار اتوبوس از ترکیه اجاره شود، همچنین اتوبوس‌های بخش خصوصی از سراسر کشور ساماندهی و در مرز‌ها مستقر می‌شود.
کد خبر: ۱۱۸۸۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۳ 20 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، علی اکبر حسینی محراب شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد اربعین حسینی استان که در پایانه مرزی شلمچه خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: از بدو ورود زائران به استان مسئولیت سلامت، امنیت و رفاه ایشان بر عهده ماست و به هیچ وجه نباید در این زمینه کوتاهی داشته باشیم. 

وی افزود: اداره کل راهداری نقاط حادثه خیز مسیر‌ها را ایمن کند و روشنایی و علائم هشدار نصب کند.

حسینی‌محراب تصریح کرد: جهت تامین و ارتقای تجهیزات سرمایشی حدود ۴۰۰ کولر از سازمان اموال تملیکی برای موکب‌های شلمچه و چذابه در نظر گرفته‌ایم. 

استاندار خوزستان ادامه داد: شرکت برق برای مواقع بروز حوادث احتمالی در شبکه برق اضطراری تامین کند تا مشکلی از این جهت نداشته باشیم. 

وی گفت: در خصوص موضوع سوخت نیز در ستاد مرکزی اربعین کشور صحبت کردیم که سهمیه ویژه‌ای برای جایگاه‌های سوخت در مسیر‌های منتهی به مرز در نظر گرفته شود.

استاندار خوزستان توضیح داد: اتباع خارجی که در ایران مقیم هستند از شلمچه و اتباعی که از خارج از مرز‌ها وارد کشور می‌شوند از مرز چذابه تردد خواهند داشت؛ اتباع خارجی برادر ما هستند و موظفیم بهترین خدمات و پذیرایی را برای این عزیزان فراهم کنیم. 

حسینی محراب عنوان کرد: از زائران درخواست داریم از شهر مبدا خود نسبت به تهیه ارز اقدام کنید.

استاندار خوزستان تصریح کرد: حیاتی، معاون امنیتی انتظامی استانداری به عنوان فرمانده قرارگاه اربعین در مرز شلمچه و خانچی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به عنوان فرمانده قرارگاه اربعین در مرز چذابه تعیین شدند و این دو مقام محور تمام هماهنگی‌ها و همکاری ستاد اربعین در دو مرز هستند و ارتباط با طرف عراقی نیز به صورت متمرکز و از طریق فرمانده قرارگاه مرزی خواهد بود. 

رئیس ستاد اربعین حسینی استان ادامه داد: برای حمل و نقل زائران بنا شده ۲ هزار اتوبوس از ترکیه اجاره شود، همچنین اتوبوس‌های بخش خصوصی از سراسر کشور ساماندهی و در مرز‌ها مستقر می‌شوند. 

به گزارش تسنیم، ساماندهی پارکینگ‌ها، بهبود آنتن‌دهی اپراتور‌های موبایل، تامین آب و یخ و دیگر اقلام ضروری از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد تاکید استاندار خوزستان قرار گرفت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۲۸
انتشار یافته: ۱۵
من راضي نيستم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
اون وقت پول کرایه این 2 هزار اتوبوس را کی میده ؟ از جیب ملت بدبخت؟
زیارت از ما پولش به کام عراق و ترکیه...
این همه هزینه از بیت المال به چه نیتی

ماندگاری پیاده روی اربعین از گذشته مردمی بودن ش بوده و دولتی شدن و صرف هزینه های زیاد و آخرش همه بهره برداری سیاسی گروه های سیاسی
برای نمایشهای تبلیغاتی تان خوب از بیت المال هزینه می کنید ولی حاضر نیستید گره از کار مردم بدبخت ایران باز کنید
اکثریت مردم راضی به این ریخت و پاش ها نیستند !!!!!!!
کعبه در خانه است و ما گرد جهان می گردیم.
با هزینه ها با نام امام حسین ع خانه هایی برای یاران مستمندش بسازیم.
پول گاز و نفت مملکت چه سرنوشتی داره اتوبوس از ترکیه
این سرعت عمل در تصمیم گیری را در سایر موارد کشور هم انجام دهید
کاش طرف عراقی هم اینقدر هزینه میکرد برای این مراسم بزرگ
جای میزبان و میهمان عوض شده فکر کنم
6 هزار اتوبوس کرایه کردید. نه 2 هزار
قدرت اول منطقه...
اگه بحث ثوابه همه جا میشه به ثواب رسید
به جای این همه هزینه که مطمئن باشید در پس آن دزدی هایی هم صورت خواهد گرفت، مدرسه بسازید.بیمارستان بسازید. جاده بسازید و به مشکلات کشور رسیدگی کنید.کسی که به امام حسین عشق می ورزد در هر جایی که از این کره خاکی باشد، ارادت خود را به امام خود نشان میدهد.
والا ما هم پیرو و البته نوکر امام حسینیم اما باید هزینه کرد منطقی باشه
شماها همش دنبال شو و تبلیغاتید
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی