بازدید 4809

جزئیاتی از محکومیت ضارب بانوی آمر به معروف در شیراز

رئیس کل دادگستری استان فارس از صدور حکم پرونده ضارب بانوی آمر به معروف در نارنجستان شیراز در دادگاه بدوی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۸۸۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸ 19 August 2023
به گزارش «تابناک» به نقل از میزان، رئیس کل دادگستری استان فارس اظهار کرد: پس از وقوع حادثه ضرب و جرح یک بانوی آمر به معروف در باغ نارنجستان شیراز در پی تذکر درباره عفاف و حجاب، پرونده قضایی در دادسرای شیراز تشکیل و پس از تکمیل تحقیقات توسط دادسرای شیراز در مهلت قانونی کیفرخواست و قرار جلب به دادرسی صادر و پرونده جهت صدور تصمیم به دادگاه کیفری ۲ شیراز ارسال شد. حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی افزود: هر چند از ابتدای وقوع این حادثه احساسات مردم و متدین نسبت به نحوه برخورد با خانم آمر به معروف، برانگیخته و همین امر زمینه شکل‌گیری شایعات مختلفی را فراهم کرد، اما دستگاه قضایی با توجه به رسالت و جایگاه قانونی خود صرفاً رسیدگی در چهارچوب قوانین را مد نظر قرار داد و ضمن پاسخ به موقع به شایعات شکل گرفته پرونده مذکور را به دور از هرگونه جو احساسی رسیدگی کرد و همه جوانب موضوع نیز مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

وی با اشاره به جزییات رأی صادره بیان کرد: در حال حاضر و پس از رسیدگی، رأی بدوی مبنی بر محکومیت ضارب به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری، ۲ سال تبعید و در مجموع ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی بدل از حبس به لحاظ توهین، ضرب و جرح و ایجاد مزاحمت برای بانوی آمر به معروف، صادر شده است که این رأی قابلیت تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدید نظر استان فارس را دارد. رئیس کل دادگستری استان فارس در خصوص رأی صادره علیه سایر متهمین پرونده نیز اظهار داشت: سه متهم دیگر پرونده به جزای نقدی به لحاظ عدم رعایت حجاب شرعی و ممانعت از اجرای امر به معروف و توهین به شاکیه محکوم شدند و مدیر مجموعه نارنجستان نیز به ۲ سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد که محکومیت مدیر مجموعه به مدت ۲ سال تعلیق شده است. حجت الاسلام والمسلمین موسوی با ذکر این مطلب که دستگاه قضایی در جایگاه مستقل و به دور از هرگونه جو احساسی به پرونده‌های قضایی رسیدگی می‌کند بیان کرد: این پرونده نیز از این قاعده مستثنی نیست و چنانچه هر پرونده و ادعای دیگری مرتبط با این موضوع همراه با مستندات، ادله و امارات قانونی از سوی طرفین مطرح شود، مرجع قضایی مطابق قانون آیین دادرسی کیفری و در چارچوب مقررات به آن رسیدگی خواهد کرد. رئیس کل دادگستری استان فارس خاطر نشان کرد: بی تردید همانگونه که دستگاه قضایی خود را مسئول اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر می‌داند؛ حقوق شخصی افراد و طرفین پرونده را نیز محترم می‌شمارد و در فضایی شفاف و مستقل اقدام به رسیدگی به هرگونه ادعایی خواهد کرد. پیش از این و در پی وقوع حادثه ضرب و جرح بانوی آمر به معروف در باغ نارنجستان شیراز و شکل‌گیری گمانه‌زنی‌های غیرکارشناسی در حول این موضوع، رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تأکید بر رسیدگی سریع، دقیق و قانونی به پرونده تأکید کرده بود: وابستگی‌های کاری و سازمانی متهم به هر نهادی در رسیدگی، نحوه برخورد و صدور رأی در این پرونده بی‌تأثیر خواهد بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۲۰
انتشار یافته: ۲۷
این ره که تو می روی به ترکستان است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
بعدتر از ترکستان، به کُردستان است.
رضا اهوازی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
فعلا دور دست شماست،بتازید
اجرای قاطعانه و بدون گذشت ، خیلی گستاخ بود بی شرم
برای اونی که تو آمل اون خانمه رو زده هم صد آفرین صادر کنید.
پاسخ ها
سلام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
اقای تابناک فیلم امل را بذار ک اقای... چطوردختر بیچاره را لت وپار کرد
فکر کنم دیگه وقتشه امت حزب الله دست به کار بشه
با این احکام خنده دار فقط دارید میدون را برای هتک حرمت نوامیس مردم باز میکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
امتحانش مجانیه
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
امت حزب الله دستش خیلی وقته تو کاره که این شدیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
امت حزب ا... برن قران و سیره ائمه را بخونند ببینند به هیچ وجه حق ندارند به اسم امر به معروف به هیچ ادمی توهین بکنند. برخورد فیزیکی که به هیچ وجه.
اگه این موضوع ساده را که همه جای اسلام اومده رعایت نکنی ، زبیر هم باشی میری جهنم
این یعنی چی که اشخاص بدون صلاحیت ، در سطوح پایین جامعه به خودشون اجازه بدهند با عنوان امر به معروف در امور دیگران دخالت کنند ؟ آمر به معروف شرایطی دارد که حتما بسیاری از عوام که سطح تحصیلات و جایگاه اجتماعی پایین دارند ، فاقد این شرایط هستند .
این امر به معروف نیست و فضولی است .
تا حالا شده ر عکس این موضوع رو پیگیری کنید و بگید مملکت قانون داره و کسی رو نباید کتک زد ، رو زمین کشید و یا سطل ماست رو سرش خالی کرد . قانون و عدالت یک جانبه جامعه را ارضاع نمیکند
خوب مردم را انداختید به جان هم. البته خودتون آمار دارید و خوب می دونید اگر این بازی ادامه پیدا کنه نتیجه چیه.
مقصر اونی هست که مردم رو در مقابل هم قرار داده
چرا ضارب که از پرسنل نظامی هستند، انفصال از خدمت نگرفتند؟ شخص نظامی چه با لباس تشکیلاتی و چه با لباس شخصی در هر صورت باید قوانین را به بهترین شکل رعایت کند.
این مجازات بازدارنده نیست و تبدیل مجازات حبس به جزای نفدی کاری غلط اندر غلط است.
آخه اینم شد حکم؟؟!! نباید با ترحم با اینگونه آدمها برخورد شود؟ حداقل باید چند سالی در زندان آب حنک میخورد تا ادب میشد.
ارشاد و گیلان و اینها چطور شد؟ اینه معنای عدالت؟!
مزاحم کی بوده؟ اون زن چادری که داره واسه نوع پوشش مردم مزاحمت ایجاد کرده و سلب آرامش می کنه؟
یا اونی که در مقابل توهین و دخالت در امور شخصی و حقوق ساده شهروندی به خانواده و هم نوعش دفاع میکنه؟الان اینجا با این حکم احساسات کی جریحه دار میشه؟
؟؟؟!!!!!!!
کسی که دنبال امربمعروف است چطور راضی به زندانی کردن بندگان خدا می شود که خوبی آنها را میخواهد؟
والا گرفتار کردن بندگان خدا عذاب وجدان دارد اگر وجدانی بیدار باشد
کلا صاحب مملکت شدید؟ شهروند درجه یک و دو داریم قوانین رو هم در هر مورد هرجور دلتون بخواد اجرا میکنید؟
اگر به خاطر زدن حکم گرفته پس اون مرد مزاحم آملی چرا دستگیر نشد و چنین حکمی نگرفت؟
اگر دوباره مملکت به آشوب کشونده شد علت رو تو خودتون جستجو کنید
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
اعتراض و نه اشوب
یک مراسم قدردانی و اهدا جایزه و لوح تقدیر برای اون مزاحم آملی و مهاجم با سطل ماست هم ترتیب بدهید تا هرکی معنی دو قطبی سازی و طرفداری حاکمیت از یک قطب نشده است خوب حالی اش بشود . عاقبت این رویه خوش نیست خدا عاقبت را بخیر کند. این سرزمین مال همه ایرانی ها است اگر هم فکر میکنید این احکام بازدارندگی دارد و باعث امنیت مثلا امر به معروف کننده و بسط حجاب میشود سخت در اشتباه هستد خودتان هم این را بهتر میدانید حتی باعث دلگرمی خودی ها هم حتی نمیشود فکر اساسی بکنید قبل از اینکه کار از کار بگذرذ
امر به معروفی که منجر به حکم زندان و شلاق و جریمه مالی بشه که دیگه بدرد نمیخوره!!! کلا فلسفه امر به معروف زیر سواله اینجوری!!
به نظر هدف فقط 2 قطبی کردن فضای جامع و درگیر کردن مردم با همدیگه باشه!!
ولی بدونید آتش این کارهاتون منجر به اخلاق و ایمان مردم نمیشه بلکه به جنگ داخلی ختم میشه!!!
سال گذشته یک دانش آموز یک معلم را در همدان کتک زد و استخوان لگن معلم را شکست
پس از یکسال دوندگی خانواده ی معلم در دادگاه ها و با ذکر این نکته که معلم جوان باید تا آخر عمرش لنگان لنگان راه برود، ضارب حتی به یک روز حبس هم محکوم نشد
اسمش را هم گذاشته اند عدلیه
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی