بازدید 3584
۱

درخواست‌های محکومان امنیتی نادم بررسی می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب تهران با حضور در زندان اوین گفت: تعدادی از محکومان امنیتی ابراز ندامت کرده و درخواستهایشان بررسی خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۸۷۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰ 11 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در ادامه‌ی طرح ویژه‌ی دادستانی تهران در راستای اجرای سلسله بازدید‌های قضات دادسرای پایتخت از ندامتگاه‌های استان، تعداد یکصد و پانزده نفر از قضات شامل معاونان دادستان، سرپرستان دادسرا‌های نواحی، قضات اجرای احکام و بازپرسان شهر تهران، با حضور در بازداشتگاه اوین و ندامتگاه‌های قزلحصار، تهران بزرگ و زنان استان تهران و همچنین کانون اصلاح و تربیت، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این موسسات کیفری و نظارت بر اجرای مقررات مندرج در آیین‌نامه سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی توسط مسئولان زندان، هریک از قضات نیز با متهمان و محکومان مربوط به خود ملاقات کرده و دستوراتی را در خصوص مشکلات مددجویان صادر کردند.

علی صالحی اظهار کرد: این بازدید‌ها فرای استقرار قضات ناظر زندان در ندامتگاه‌ها و موسسات کیفری در قالب دوائر نظارت بر زندان‌ها بوده و با دو هدف به اجرا درآمده است:

اول؛ حضور قضات در ندامتگاه‌ها به منظور لمس و درک هرچه بیشتر شرایط زندانیان از نزدیک که به هنگام اتخاذ تصمیم مقامات قضایی برای معرفی افراد به زندان تاثیرگذار خواهد بود.

دوم؛ ملاحظه‌ی وضعیت کنونی متهمان و محکومان در آن فضا که قطعاً بر تصمیمات آتی این مقامات قضایی برای تصمیم‌گیری در خصوص تامین‌های کیفری و اعطای نهاد‌های ارفاقی به زندانیان منشا اثر می‌باشد.

علی صالحی با اشاره به موضوع درخواست‌های مطروحه از سوی زندانیان، افزود: این درخواست متنوع بوده و بیشتر شامل اعاده‌ی دادرسی (اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری)، عفو و اعطای نهاد‌های ارفاقی نظیر مرخصی، آزادی مشروط، آزادی تحت نظارت سامانه‌ی الکترونیکی (پابند الکترونیک) می‌شود.

دادستان تهران با بیان ملاقات خود با متهمان و محکومان امنیتی در این بازدید، اظهار کرد: این افراد بعضاً ضمن اظهارندامت و تنبه، تقاضای عفو داشتند که در ادامه این درخواست‌ها به دقت بررسی و اتخاذ تصمیم قانونی صورت خواهد پذیرفت.

صالحی نهایتاً تصریح کرد: در هفته آینده نیز ۱۴ نفر از محکومان مالی بازداشتگاه اوین با همکاری خیرین استان تهران و کمکی بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، آزاد خواهند شد.

علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران نیز راساً با حضور در بازداشتگاه اوین، از بند‌ها و بخش‌های مختلف این موسسه‌ی کیفری بازدید کرده و دستوراتی را در راستای رفع مشکلات زندانیان صادر نمود.

دادستان تهران در وهله‌ی اول با حضور در اندرزگاه ۶ این بازداشتگاه، به صورت چهره به چهره با مددجوایان این بند ملاقات نمود و هریک از زندانیان به نوبت مشکلات خود را برای صالحی عنوان نمودند. در ادامه صالحی ضمن بررسی درخواست مددجویان، دستورات لازم را نیز در این خصوص صادر کرد.

در وهله‌ی بعدی، صالحی با حضور در حسینیه ندامتگاه اوین، بدون واسطه با مددجویان سایر بند‌های این بازداشتگاه نیز دیدار داشته و دستوراتی را راستای کمک به متهمان و محکومان این موسسه صادر کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
ما از خود شما بابت عملکرد ضعیف شما نسبت به مبارزه با فساد اداری که همه جای این مملکت گرفته پیشکی باید بریم
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری