بازدید 2083

امدادرسانی به سیلزدگان سیستان و بلوچستان ادامه دارد

سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از تداوم امدادرسانی به آسیب دیدگان از سیل و آبگرفتگی در شهرستان‌های فنوج، سرباز و نیکشهر در جنوب این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۸۶۱۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۲ 03 August 2023

به گزارش «تابناک»، سیدمحمدمهدی سجادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امدادرسانی به ۷۹۳ سیلزده در شهرستان‌های مذکور توسط ۱۶۵ نفر نجاتگر در قالب ۴۱ تیم عملیاتی انجام شده است.

وی افزود: ۵۸۶ آسیب دیده از سیل در جنوب سیستان و بلوچستان در چادرهای هلال احمر اسکان داده شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ۷۳ دستگاه چادر امدادی، ۱۳۴ تخته موکت، ۲۶۷ تخته پتو و ۱۳۶ کیلوگرم نایلون سنگری،۷۰ دستگاه چادر مسافرتی، ۱۳۲ سبد غذایی ۱۰ روزه، ۲۶ بسته غذایی یک ماهه و ۶۴۰ کیلوگرم برنج از جمله اقلامی بودند که بین آسیب دیدگان در این مدت توزیع شده است.

وی بیان کرد: تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان به طور ۲۴ ساعته در ۱۸ شعبه هلال احمر آماده خدمت رسانی به آسیب دیدگان هستند.

سجادی خاطر نشان کرد: ندای امداد ۱۱۲ هلال احمر به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حادثه دیدگان است و نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان آماده امدادرسانی به هموطنان حادثه دیده هستند.

به گزارش ایرنا، استان پهناور سیستان و بلوچستان در منطقه گرم و خشک واقع شده و به همین دلیل تاثیرپذیری از سامانه های کم فشار حاره ای و پراکنش زمانی و مکانی بارندگی ها بسیار نامناسب است به طوریکه در برخی اوقات تمامی بارندگی های سالانه یک منطقه و حتی بیش از ۲ برابر آن در کمتر از ۲۴ ساعت نازل شده و سیلاب های سهمگین ایجاد می کنند.

این ویژگی های جغرافیایی و طبیعی سبب شده که در بسیاری از سال‌ها سوانحی چون خشکسالی و سیل بطور توامان در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان رخ دهد.

بخش های شمالی سیستان و بلوچستان به دلیل تاثیرپذیری از پدیده مونسون آسیایی(کم فشار هند) در ماه های گرم سال با وزش بادهای نسبتا شدید ۱۲۰ روزه و طوفان و گرد و خاک روبرو است، همچنین از نظر لرزه خیزی بر اساس تقسیم بندی های انجام شده این استان دارای گسل های فراوان و مهمی است که فعالیت این گسل ها باعث وقوع زمین لرزه های متعدد شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه