بازدید 3923

هشدار هواشناسی برای برخی استان‌های کشور

سازمان هواشناسی امروز شنبه با پیش بینی بارندگی، برای ۳ استان هشدار نارنجی و برای ۷ استان هشدار زرد صادر کرده است. در ۱۲ استان نیز باتوجه به پیش بینی وزش باد و گردوخاک، هشدار زرد برقرار است.
کد خبر: ۱۱۸۵۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۴ 29 July 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواشناسی، امروز برای جنوب کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان با توجه به پیش بینی رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید هشدار نارنجی صادر شده است. برای بخش‌های دیگری از هرمزگان، جنوب شرق فارس، شمال آذربایجان غربی، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران نیز هشدار زرد بارندگی صادر شده است.

سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، اختلال در سفر‌های بین شهری، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی و اختلال در پرواز‌ها از مخاطرات این پدیده جوی است.

سازمان هواشناسی به هموطنان در این مناطق توصیه کرده است از توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری و در سفر‌های بین شهری احتیاط نمایند.

برای غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان، نیمه جنوبی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، سمنان، اصفهان، قم و مرکزی نیز وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک پیش بینی و هشدار زرد صادر شده است.

بر اساس این پیش بینی، در این مناطق احتمال خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلو‌های تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت، سقوط اشیاء از ارتفاع و شکستن نهال‌ها و درختان کهن‌سال وجود دارد.

اجتناب از حضور در فضای باز، ترددنکردن جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی و پارک نکردن خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهن‌سال از توصیه‌های سازمان هواشناسی به هموطنان در این استان هاست.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه