بازدید 2866
۱

بایدن: تمام مهمات زرادخانه شیمیایی آمریکا امحاء شد

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که این کشور تمام مهمات موجود در انبار تسلیحات شیمیایی خود را نابود کرده است.
کد خبر: ۱۱۸۲۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲ 08 July 2023

به گزارش تابناک، مهر به نقل از تاس نوشت: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با ادعای انهدام کامل مهمات موجود در زرادخانه شیمیایی این کشور، از سایر کشور‌ها خواست تا به کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی ملحق شوند.

بایدن در بیانیه‌ای که کاخ سفید آن را منتشر کرده است، مدعی شد: امروز، مفتخرم که اعلام کنم آمریکا در ایمنی کامل، آخرین مهمات آن زرادخانه (سلاح‌های شیمیایی) را از بین برد و ما را یک قدم به دنیای عاری از وحشت تسلیحات شیمیایی نزدیک کرد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین از سایر کشور‌ها خواست تا به کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی ملحق شوند. وی با در خواست از روسیه و سوریه برای بازگشت باید به تعهداتشان در چهارچوب کنوانسیون تسلیحات شیمیایی مدعی شد که این کشور‌ها باید «به برنامه‌های اعلام‌نشده خودشان اقرار کنند»!

روسیه که بزرگ‌ترین انبار تسلیحات شیمیایی را در اختیار داشت (حدود ۴۰هزار تُن)، امحاء کامل این تسلیحات را پیش از زمان‌بندی اعلام‌شده در سال ۲۰۱۷، تکمیل کرد؛ زمان‌بندی که سازمان منع سلاح‌های شیمیایی آن را تایید کرد.

آمریکا در زمان پیوستن به کنوانسیون، حدود ۳۱هزار و ۵۰۰ تُن سلاح شیمیایی در اختیار داشت. آخرین انبار تسلیحات شیمیایی آمریکا در انبار بلو گرس ارتش این کشور واقع در کنتاکی ذخیره شده بود.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱
شک نکنید دروغه
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی