بازدید 2994

وقوع سه زلزله پیاپی در جنوب فارس

شامگاه پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ زمین لرزه‌هایی به بزرگی ۴.۱ و ۴.۲ ریشتر در مناطق جنوبی فارس و شهرستان فراشبند رخ داد که تاکنون خسارتی از آنها گزارش نشده اما این استان را در حالت آماده باش کامل قرار داده است.
کد خبر: ۱۱۷۹۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷ 16 June 2023

به گزارش «تانناک» به نقل از ایرنا، ابتدا ۲ زلزله به بزرگی ۴.۱ و ۴.۲ ریشتر بخش هایی از دهرم فارس را به فاصله ۱۰ دقیقه لرزاند؛ نخستین زمین لرزه ساعت ۲۰:۵۰:۵ به بزرگی ۴.۱ ریشتر در عمق ۲۲ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

همچنین دومین زمین لرزه به فاصله ۱۰ دقیقه بعد درساعت ۲۱:۰۰:۰۳ در این منطقه به بزرگی ۴.۲ ریشتر رخ داد.

به دنبال این ۲ زلزله، زلزله سوم نیز در ساعت ۲۲:۱۶:۴۸ به بزرگی چهار ریشتر این منطقه را لرزاند.

اعزام ۲ تیم ویژه به منطقه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس بامداد جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در پی زلزله در مناطق جنوبی این استان ۲ تیم ویژه به محل اعزام شده است.

حسین درویشی افزود: وضعیت شهرستان های همجوار و جنوبی استان فارس به دلیل این زمین لرزه در آماده باش کامل قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این زمین لرزه در مرز استان های بوشهر و فارس به وقوع پیوسته و براساس عمق زیاد آن پیش بینی می شود که خسارت چندانی در پی نداشته باشد.

درویشی اضافه کرد: یک پایگاه شبانه روزی هلال احمر فارس در دهرم قرار دارد که یک تیم از این پایگاه به محل زمین لرزه اعزام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: تیم دیگری نیز از مرکز به محل زلزله اعزام شده تا در صورت نیاز به مردم خدمت رسانی کنند.

فارس در آماده باش

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: در پی این زمین لرزه ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان فراشبند در آماده باش کامل قرار دارد.

خلیل عبداللهی افزود: هیچ خسارتی تا این لحظه از زلزله مناطق جنوبی استان فارس گزارش نشده است.

پیش بینی برای اسکان اضطراری

وی با بیان اینکه پیش بینی های لازم برای اسکان موقت آسیب دیدگان احتمالی اندیشیده شده است،گفت: محل های برای اسکان اضطراری در ورزشگاه ها و مدارس فراهم شده تا در صورت نیاز به مردم خدمات رسانی شود.

عبداللهی تاکید کرد: تا این لحظه هیچ آسیب و بحرانی در سطح مناطق زلزله زده جنوب استان گزارش نشده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی