بازدید 4967
۱
معاون اداره کل هواشناسی اصفهان:

تابستانی گرم‌تر از معمول در انتظار اصفهان است

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از تابستان گرم‌تر از معمول در اصفهان در سال جاری خبرداد.‌
کد خبر: ۱۱۷۸۹۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۷ 13 June 2023

به گزارش تابناک، نوید حاجی بابایی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: امسال در اصفهان تابستانی گرم تر از معمول نسبت به بلندمدت منطقه و همچنین در مقایسه یا سال گذشته خواهیم داشت‌.

وی خاطرنشان کرد: تابستان گرم‌تر از معمول به این معنا نیست که اعداد دمایی رکورد می زند بلکه الگوها نشان می دهد که ما استمرار شرایط افزایش دما را داریم که به طور عمده در ساعات بعد از ظهر و در طول هفته دمای بیشینه استمرار می یابد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزود: استمرار افزایش دما در مناطق شرق، شمال، مرکز و جنوب استان خواهد بود و این مناطق تابستان امسال بین ۲ تا سه درجه سلسیوس افزایش دما فراتر از شرایط معمول دارند.

امسال بارش‌های مونسونی در اصفهان نخواهیم داشت

حاجی بابایی با بیان اینکه گرمای هوای اصفهان طی دو سه ماه آینده ادامه خواهد یافت، در خصوص بارش‌های مونسونی، ابراز داشت: امسال فعالیت جریان های مونسون در منطقه ضعیف است و امکان نفوذ آن به استان دیده نمی شود؛ الگوهای ما نشان نمی‌دهد و شرایط مشابه مرداد سال گذشته نخواهیم داشت.

وی درخصوص امکان وقوع جریانات مونسونی بصورت توفان و گردوخاک در اصفهان، خاطرنشان کرد: امسال شرایط وزش باد و گردوخاک را در اصفهان خواهیم داشت اما به مونسون ارتباط ندارد و عمدتاً مونسون با بارش همراه است.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
من دماسنج نگذاشتم
ولی هرسال اویل اردیبهشت کولر روشن میکردیم. الان شب ها اونم چند ساعت
میخواهید آب را ببنید، دلیل نتراشیده هوا خیلی ام خوبه
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه