بازدید 13054

تبانی بازیکن برزیلی سپاهان قطعی و محروم شد

حالا سوال از مدیران باشگاه سپاهان به خصوص محمدرضا ساکت این است که آیا بازیکنی که هم اکنون به جرم تبانی در فوتبال کشورش محروم شده، صلاحیت اخلاقی ادامه حضور در تیم اصفهانی و لیگ ایران را دارد؟ 
کد خبر: ۱۱۷۸۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۷ 07 June 2023

کمیسیون انضباطی دادگاه عالی ورزش برزیل کاتاتائو مهاجم فعلی برزیلی تیم سپاهان را نقره داغ کرد.

به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از سایت tntsports، آرای دیگری از پرونده مربوط به تبانی در فوتبال برزیل صادر شد. در مجموع، پنج بازیکنی که در سال ۲۰۲۲ برای سامپایو کوریا بازی کردند، مورد بررسی قرار گرفتند و آرای مربوط به ماتئوسینیو (در حال حاضر در کویابا)، آلن گودوی و پائولو سرجیو (در حال حاضر در اپرایو)، آندره کیکسو (که در ایتوانو حضور دارد) و ایگور کاتاتائو عضو تیم سپاهان اعلام شد.

این بازیکن طبق خواسته ژوزه مورایس، در نیم فصل جذب زردپوشان سپاهان شد.

تبانی بازیکن برزیلی سپاهان قطعی و محروم شد

بر این اساس ایگور کاتاتائو بازیکن پیشین تیم واسکوداگاما از حضور در میادین فوتبال محروم شد و باید جریمه ۷۰ هزار رئال (معادل ۱۴ هزار دلار) پرداخت کند.

سنگین‌ترین حکم دقیقاً مربوط به ایگور کاتاتائو بود که از حضور در فوتبال محروم و ۷۰ هزار دلار جریمه شد. متوسینیو و پائولو سرجیو که در حال حاضر به ترتیب برای کویابا و اپرایو بازی می‌کنند نیز به مدت ۷۲۰ روز محروم شدند. آلن گودوی تبرئه شد و آندره کیکسو ۵۰ هزار دلار جریمه شد.

ایگور کاتاتائو در حال حاضر در ایران می تواند بدون محرومیت فعلا خارج از کشور کار خود را دنبال کند. فیلیپه ماسدو وکیل این ورزشکار گفت که او به این مجازات اعتراض خواهد کرد.

حالا سوال از مدیران باشگاه سپاهان به خصوص محمدرضا ساکت این است که آیا بازیکنی که هم اکنون به جرم تبانی در فوتبال کشورش محروم شده، صلاحیت اخلاقی ادامه حضور در تیم اصفهانی و لیگ ایران را دارد؟ آیا تضمینی هست که در ایران نیز دست به این کار نزند و تا صدور حکم به کشور دیگری نرود؟

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم