بازدید 2637
۵

وحیدی: آرامش در مرز ایران و افغانستان برقرار است

احمد وحیدی در حاشیه نشست روز چهارشنبه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره وضعیت مرز‌های ایران و افغانستان اظهار کرد: اکنون وضعیت در مرز‌های ایران و افغانستان آرام بوده و تردد‌ها در حال انجام است.
کد خبر: ۱۱۷۷۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۹ 31 May 2023

به گزارش تابناک به نقل از  ایرنا، وزیر کشور با اعلام اینکه آرامش و تردد در مرز با افغانستان برقرار است، گفت: به دلیل اشتباه مرزبانان طالبان درگیری صورت گرفت که به شهادت یک مرزبان ایرانی و کشته شدن تعدادی از نیرو‌های آنان انجامید.

 احمد وحیدی در حاشیه نشست روز چهارشنبه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره وضعیت مرز‌های ایران و افغانستان اظهار کرد: اکنون وضعیت در مرز‌های ایران و افغانستان آرام بوده و تردد‌ها در حال انجام است.

وی افزود: بر اساس اشتباهی که مرزبانان افغانستانی انجام داده و تیراندازی کرده بودند، درگیری‌ها اتفاق افتاد و ما شهید هم داشتیم از طرف افغانی هم افرادی کشته شدند؛ بنابراین با دقت و تدبیر طرف جمهوری اسلامی و دقت و ورود به موقع طالبان و حکومت مرکزی کابل، مسأله حل شد و ما الان در مرز مشکلی نداریم.

رئیس شورای امنیت کشور افزود: متأسفانه تاکنون چند نوبت اتفاقات از این دست داشته ایم به مسئولان طالبان و افغانستان توصیه می‌کنیم که دقت کنند و مرزبانان خود را توجیه کنند تا از این دست اتفاقات رخ ندهد.

وحیدی یادآور شد: برخی افراد غیرمسئول یا در رده‌های مسئولیت پایین افغانستانی اظهاراتی علیه ایران داشته‌اند که بر اساس گزارش‌های دریافتی، آن‌ها را برکنار کرده اند، چون اظهارات بی جا و غیر منطقی زده شده بود؛ اکنون با حاکمان افغانستان در تعامل هستیم و هر حرفی باشد از طریق گفتگو باید حل و فصل شود.

قانون موجود محل استناد ما برای انتخابات است
وزیر کشور درباره زمان استعفای متقاضیان داوطلبی نمایندگی مجلس بیان کرد: بر اساس قانون موجود که محل استناد ما است، اعلام شده که ۶ ماه قبل از آغاز ثبت نام باید استعفا انجام شود، اما در شرایط کنونی طرح اصلاح قانون انتخابات در مجلسی به تصویب رسیده و در اختیار شورای نگهبان قرار دارد.

وحیدی گفت: اگر این طرح تصویب و قانون شود، این زمان بندی‌ها تغییر می‌کند که ما الان منتظر دریافت نتیجه آن هستیم.

وی این نکته را هم گفت که از سوی دیگر برخی تغییرات زمانی که در قانون جدید نوشته شده برای استعفا، رد شده و از آن عبور کرده ایم و لازم است اصلاحاتی انجام شود.

وی اظهار داشت: منتظر نظر شورای نگهبان هستیم که آیا این اصلاحات را مجلس اعمال می‌کند یا نه؛ اما به طور کلی مستند ما قانون موجود است که بر اساس آن عمل می‌کنیم.

سیاست دولت کاهش هزینه‌های سفر اربعین است
وزیر کشور درباره هزینه سفر اربعین گفت: البته هزینه‌ها اجتناب‌ناپذیر است، اما در عین حال برنامه اصلی ما این است که تا جایی که می‌توانیم هزینه‌ها را کاهش دهیم.

وحیدی افزود: به عنوان مثال اگر زائران باید هزینه‌ای برای گذرنامه بدهند تلاش کرده‌ایم که با گذرنامه اختصاصی بگیرند که بسیار ارزان قیمت‌تر خواهد بود و شاید یک دهم قیمت گذرنامه معمولی است.

وی ادامه داد: همچنین در بحث حمل و نقل و بیمه‌ها تلاش داریم که هزینه‌ها را کنترل کنیم و، اما به هر حال بخشی از هزینه‌ها اجتناب ناپذیر است.

وزیر کشور درباره آخرین وضعیت مرز‌ها گفت: وضعیت مرز‌ها بسیار خوب و آرام است و همه فعالیت‌های لازم در مرز‌ها صورت می‌گیرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۵
دیپلماسی عقب افتاده و فلاکت بار در حد قاجار
پیگیری رجز خانی ریس جمهور رو کی میکنه
آب چی شد؟
حتما این آرامش هم بخاطر اقتدارمون هستش !
احمد جان داره توپ و تانک و تجهیزات سنگین جناب طالبان میاره لب مرز یا خبر نداری یا به شما خبر ندادن
یا شاید آدرس اشتباه به شما دادن تجهیزات جنگی رو بجای شرق فرستادن دارید به غرب میفرستید
بله بعد از کشتار جوانان سرباز وطن آنهم بصورت فاجعه باری که در سایتها دیده می‌شود قبول شما فرمانداران است !!! ندیده اید که چگونه به جنازه دوسربازی که گسته ه شده اند چگونه فرد طالبانی چندین تیر شلیک میکند
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی