بازدید 4417

افغانستان به دنبال درگیری با کشورهای همسایه نیست

وزارت دفاع طالبان در پیامی گفت: امارت اسلامی افغانستان (حکومت سرپرست افغانستان) گفتگو و مذاکره را برای هر گونه مشکل یک راه معقول می‌داند .
کد خبر: ۱۱۷۶۹۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۸ 28 May 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وزارت دفاع طالبان در پیامی گفت: امارت اسلامی افغانستان (حکومت سرپرست افغانستان) گفتگو و مذاکره را برای هر گونه مشکل یک راه معقول می‌داند و بهانه جوی برای جنگ و اقدامات منفی به نفع هیچ یک طرفین نیست.

 افغانستان هیچ برنامه ای برای تنش در مرزهای خود با ایران ندارد

سید حسن مرتضوی معاون سفیر کشورمان در کابل در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در کابل گفت : پس از درگیری امروز در مرز دو کشور، ارتباط کامل با وزارت های دفاع و کشور افغانستان داشتیم و مسئولان این وزارتخانه ها بارها ضمن ابراز دوستی اعلام کردند: هیچ آمادگی و دستوری برای کوچک ترین تنش بین دو کشور، حکومت افغانستان ندارد.

مرتضوی افزود: سفارت کشورمان در کابل مرتب با مرزبانان و مسئولان محلی دو طرف تماس داشت و ارتباط آنها را با یکدیگر برقرار کرد.

قرار است هیاتی نیز فردا برای بررسی میدانی درگیری امروز در مرز دو کشور، عازم منطقه شود، گفته می شود؛ درگیری پس از آن شروع شده که عده ای از قاچاقچیان با منجنیق به سوی ایران مواد مخدر پرتاپ می کردند و مرزبانان کشورمان نیز به سمت قاچاقچیان تیراندازی می کنند که در این بین براساس یک سوتفاهم مرزبانان افغانستان نیز وارد درگیر می شوند با این حال ادعاهای دیگری هم درباره چگونگی آغاز درگیری وجود دارد.

حکومت سرپرست افغانستان اعلام کرده؛ پنج نفر در درگیری امروز از طرف افغانستان مجروح شده است.

معاون سفیر کشورمان با توجه به نقش رسانه های معاند برای آسیب زدن به روابط دو کشور ایران و افغانستان گفت : این درگیری کنترل و تمام شده است.

بلال کریمی معاون سخنگوی حکومت سرپرست افغانستان نیز در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما در کابل درگیری امروز را درگیری محلی ناشی از یک سوءتفاهم عنوان کرد و گفت : مسئولان هر دو کشور بیدار و آگاه هستند و قطعا برای جلوگیری از تکرار سوءتفاهمات محلی راه حل نیز پیدا خواهند کرد
 
 افغانستان به دنبال درگیری با کشورهای همسایه نیست

سخنگوی وزارت کشور طالبان در پیامی : در جریان درگیری امروز از هر دو طرف یک نفر کشته و تعداد زخمی شدند.
تکور گفته است: موضوع به بزرگان هردو طرف اطلاع داده شده و اکنون وضعیت تحت کنترل است.
سخگوی وزارت کشور افغانستان افزود: امارت اسلامی ( حکومت سرپرست افغانستان )خواهان درگیری با همسایه نیست.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱۴
در درگیریهای مرزی قبل هم همین را می گفتند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
اگر یک بار در برابر هر ایرانی که می کشتند 100 تا از انها کشته می شد به خود اجازه چنین اقدامی را نمی دادند در چند برخورد اخیر بسیار بسیار ضعیف اقدام و پاسخ داده شده است
رضا اهوازی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
خوبه بدنبال درگیری نیستن و با ار پی چی به برجک مرزبانی شلیک کردن!
چرا مثل پاکستان با این وحوش برخورد نمیشه؟
فقط یکبار به مرز پاکستان تعرض کردن با جنگنده انچنان کشته هایی ازشون گرفت که خاطره تلخش تا همیشه تو ذهن کپک زدشون ماندگاره
طالبان و راه حل معقول؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟
اما ما خواهان ریختن دم مرز افاغنه ایمممممممممممممممممم
خوشبختانه موضوع حل شد، طرفین برای مسئله حجاب وارد گفتگو شدند
پس مرض دارید هی حمله می کنید؟
جنگ دوستانه با رعایت کلیه ی آداب حسن همجواری. این برداشتی است که ما از اخبار منتشر شده در رسانه های داخلی داریم. از سال ها پیش گفته بودیم به دنبال دشمن کردن همسایگان نجیب نگردید دشمن شما آماده است. گفتیم دشمن شما در شرق است نه در شمال غرب
همه این جسارتها ناشی از حقارت افرادی مثل این اقای سفیر و معاون ایشان صورت می گیرد


طالبان همان طالبان دهه 90 میلادی است

و این چنگ اندازی ها به خاک ایران ادامه خواهد داشت

مسئولین ما خود را به خواب زده اند و فردی که خودش را به خواب زده هرگز بیدار نخواهد شد
با سلام لازم است با مشارکت دو کشور خط مرزی فنس کشی با سیم خاردار و در عرض حدود 2 کیلومتر با استفاده از مین و تله و بشکه های انفجار پوشش داده شود . هر جنبنده ی در فضای 2 کیلومتری بین دو فنس مهاجم و خاین و قاچاقچی محسوب و در صورت مشاهده با آتش سنگین روبرو خواهد شد .
کشورهای دیگه بود هم اینقدر راحت کوتاه میومدین؟ یا چون همزبونتون هستن بیخیال خون اون جوون شدید؟
"براساس یک سوتفاهم مرزبانان افغانستان نیز وارد درگیر می شوند"
بر اساس یک سو تفاهم به پاسگاه مرزی با آر پی جی حمله میشه؟؟؟
ولی بدمون هم نمیاد اگر بشه بخش هایی از ایران رو بگیریم
یاد نادر شاه افشار بخیر.یاد امیرکبیر عزیزبخیرکه وقتی یک کارمند سفارت روسیه بدمستی کرد تاحکم شلاق او اجرا نشد هیچ توصیه نامه ای را از طرف سفارت روسیه و .... نپذیرفت .من اگر جای مسئولان کشور بودم تمام موانع روی مسیر رودخانه هیرمند رو که در افغانستان با سیاست پلید آمریکای جنایتکار و با مزدوری مهندسان تحت امر اردوغان منافق ساخته شده رو با چند موشک نقطه زن می زدم و با اقتدار پای کار می ماندم تا حق مردم عزیز سیستان تامین شود.
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی