بازدید 17936

 حکم اعدام ۲ قرآن‌سوز اجرا شد

حکم اعدام دو قرآن‌سوز هتاک که اقدامات خود را در فضای مجازی منتشر می‌کردند صبح امروز اجرا شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۰ 08 May 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از  مرکز رسانه قوه قضاییه، در پی وصول گزارش‌های مکرر مردمی مبنی بر فعالیت یک مجموعه که مبادرت به انتشار تصاویر و لینک‌های مبتذل می‌کرد، در سال ۹۹ پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب شهر اراک تشکیل و افرادی در این رابطه شناسایی و به مراجع قضایی در تهران، اسلامشهر و رشت احضار می‌شوند.

با حضور نامبردگان در مرجع قضایی و انجام تحقیقات گسترده در مورد نوع فعالیت آن‌ها، مشخص می‌شود یکی از افراد احضار شده ارتباط کاملا ساختاری و هدفمندی با شبکه‌ای از افراد توهین‌کننده به مقدسات در فضای افکار عمومی و فضای مجازی دارد.

دستگیری یوسف مهرداد در اردبیل

در پی تحقیقات صورت گرفته، از فرد مورد اشاره و تجزیه و تحلیل داده‌های تجهیزات توقیف شده از یکی از متهمان، شخصی به نام یوسف مهرداد در شهرستان اردبیل شناسایی شده و مشخص می‌شود یوسف مهرداد مدیر و ایجادکننده یک گروه مجازی بسیار معروف در زمینه فعالیت‌های اسلام‌ستیزی و توهین‌های بیشرمانه به مقدسات دینی و اسلامی است.

یوسف مهرداد در گروهی که با هدف اسلام‌ستیزی، توهین به مقدسات و توهین به شخصیت پیامبر و ائمه اطهار ایجاد کرده بوده با دو شناسه متفاوت فعالیت می‌کرد که یکی از این حساب‌های کاربری با شماره موبایل ایران ایجاد شده بود و دیگری با شماره مجازی کشور فرانسه فعالیت می‌کرده است.

پس از شناسایی و بازداشت یوسف مهرداد، در تحقیقات فنی صورت گرفته از وی و امارات و اسناد بدست آمده از لوازم توقیف شده از او و همچنین اقاریر صریح متهم نزد مقام قضایی مشخص می‌شود نامبرده فعالیت گسترده‌ای دائر بر ترویج خداناباوری و توهین به مقدسات دینی و اسلامی داشته است.

یوسف مهرداد؛ ادمین و گرداننده اصلی ۱۵ گروه و کانال

در تحقیقات تکمیلی مشخص می‌شود، متهم یوسف مهرداد در گروه‌ها و کانال‌های متعدد با عناوین مختلف اما اهداف یکسان در ترویج خداناباوری و توهین به مقدسات دینی فعالیت همه‌گیری داشته است.

در بررسی‌های فنی و دقیق صورت گرفته و آنچه در اکانت متهم مشخص شده است یوسف مهرداد حداقل در 15 گروه و کانال ضد دین، ادمین و گرداننده اصلی بوده و به صورت گسترده در زمینه اسلام‌ستیزی، ترویج خداناباوری و توهین به مقدسات فعالیت می‌کرده است.

بازداشت فاضلی زارع

در ادامه تحقیق از گروه‌ها و کانال‌ها متعلق به یوسف مهرداد، مشخص می‌شود که او در اداره این گروه‌ها و کانال‌های اسلام‌ستیز و هتاک به مقدسات با فرد دیگری به نام صدرالله فاضلی زارع همکاری گسترده و تنگاتنگی داشته است.

با بازداشت فاضلی زارع و آغاز تحقیقات از وی مشخص می‌گردد یک اکانت  معروف که سابقه گسترده‌ای در توهین به مقدسات و ترویج خداناباوری داشته روی گوشی همراه او فعال است و متهم پس از مواجه شدن با حقایق آشکار روی تلفن همراه خود تعلق اکانت موصوف به خود را می‌پذیرد.

انجام تحقیقات بیشتر از فاضلی زارع نشان می‌دهد که او نیز با یک شماره مجازی متعلق به فرانسه اقدام به ایجاد یک حساب کاربری  کرده و فعالیت ضد دینی خود را آغاز کرده است.

مدیریت ۲۰ گروه و کانال هتاک به مقدسات و خداناباوری توسط فاضلی زارع

زارع نیز در مانند یوسف مهرداد اقدام به ایجاد حساب کاربری دیگری کرده بوده که با آن حساب کاربری نیز فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه ترویج اسلام‌ستیزی و تبلیغ علیه دین اسلام و توهین به مقدسات و ائمه اطهار داشته است.

بررسی وسایل دیجیتال توقیفی از فاضلی زارع نیز حکایت از آن دارد که نامبرده در ایجاد و مدیریت چندین گروه و کانال دست داشته و اعضای گروه را هدایت می‌کرده است.

در تحقیقات به عمل آمده از فاضلی و بررسی وسایل الکترونیک وی اکانت معروف ترویج خداناباوری و هتاکی به ارزش‌‎های دینی، روی گوشی وی شناسایی می‌شود.

فاضلی زارع نیز همانند متهم دیگر مدیریت 20 گروه و کانال ضد دین و هتاک را برعهده داشته و در آن‌ها فعالیت می‌کرده است.

اقرار صریح فاضلی زارع در دادگاه: قبول دارم توهین کردم

متهم فاضلی زارع در اقاریر صریح خود در دادگاه در پاسخ به این سوال که آیا به پیامبر اکرم(ص) توهین کرده‌اید یا خیر؟ صراحتا می‌گوید بله قبول دارم توهین کردم.

فعالیت‌های افراد مورد اشاره به حدی گسترده و آشکار بوده است که حتی خود آن‌ها اذعان می‌دارند که «شنیده بودیم برخی از علما حکم ارتداد صاحب اکانت‌هایی که ما با آن‌ها فعالیت می‌کردیم را داده‌اند».

تحقیقات گسترده فنی و قضایی در پرونده

تعلق اکانت‌ها به متهمان در دو مرجع قضایی، یعنی مرجع قضائی محل زندگی آنان و سپس دادسرای اراک اثبات می‌شود و مراجع تخصصی مانند پلیس فتا و نهادهای امنیتی نیز در گزارش‌های جداگانه انتصاب اکانت‌ها به افراد موصوف را به لحاظ فنی تایید می‌کنند.

با وجود تحقیقات گسترده صورت گرفته از متهمان در شعب بازپرسی شهرستان‌های محل دستگیری و تفهیم اتهام به آن‌ها افراد مجددا با حضور در مرجع قضایی شهرستان اراک مورد تحقیق قرار گرفته و به فعالیت‌های دین ستیز و هتاکانه علیه مقدسات نیز اقرار می‌کنند.

هنگامی که متهمان در جلسه دادگاه با مستندات استخراج شده از فعالیت‌های گسترده‌شان در گروه‌ها و کانال‌ها مواجه شده و مورد سوال قرار می‌گیرند ضمن اقرار به فعالیت‌های خود، نوع ارتباط با دیگر افراد را نیز به تفصیل شرح می‌دهند.

متهم فاضلی زارع در جلسه مورخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ به تعلق یکی از اکانت‌های ضد دین معروف به خود اذعان می‌نماید و در اظهارات خود می‌گوید: «مطالبی که در این جلسه نشان داده شد را من در گروه‌ها و کانال‌ها فرستادم».

قابل ذکر است توهین‌ها و مطالب درج شده در کانال‌ها و گروه‌های متهمان به جهت قبح شدید و رکیک بودن آن‌ها امکان درج در هیچ نوشته‌ای را نداشته تا جایی که در دادنامه منتشر شده از سوی دادگاه بدوی و هم دادنامه منتشر شده از سوی دیوان عالی کشور در این خصوص عنوان می‌شود «به جهت قبح شدید مطالب از درج آن‌ها در دادنامه خودداری می‌گردد».

در رای دیوان عالی کشور در این پرونده آمده است، پیام‌های موجود در حساب‌های متهمان با دقت مورد بررسی قرار گرفته که در آن‌ها به صراحت به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام(ص)، امیرالمومنین علی ابن ابیطالب(ع)، حضرت فاطمه(س)، امام حسن(ع)، امام حسین(ع) و به طور کلی به ائمه معصومین سلام الله علیها اجمعین دشنام داده شده است.

هر دو متهم به افعال خود توجه کامل داشته‌اند

نوع فعل هر دو متهم و متن پیام‌های بارگذاری شده که در دفعات متعدد به وقوع پیوسته است دلالت بر قصد و اراده آن‌ها و توجه کامل به افعال خود داشته که حتی یکی از متهمین (یوسف مهرداد) پیش از دستگیری و زمانی که متوجه لو رفتن خود می‌شود با آگاهی کامل نسبت به حذف اکانت خود اقدام نموده که همین امر نیز موید اراده کامل متهم در نوع فعالیت خود بوده است.

قرآن سوزی یوسف مهرداد

همچنین در گوشی متهم یوسف مهرداد فیلم مستندی کشف شده که دلالت بر قرآن‌سوزی دارد و در اکانت وی نیز بازنشر عمومی داده شده است.

بررسی این کلیپ‌ها نیز دلالت بر انتساب این اقدام موهن به نامبرده دارد.

تشکیل پرونده شخصیت برای یوسف مهرداد

در مورد برخی ادعاهای صورت گرفته مبنی بر اینکه متهم در زمان وقوع جرم مسلوب الاختیار بوده است، دادگاه، پرونده شخصیت تشکیل داده و با اعزام متهم نزد مرجع پزشکی قانونی خواستار اظهار نظر کارشناسی در مورد وی شده است.

پزشکی قانونی با تشکیل پرونده شخصیت برای متهم یوسف مهرداد سلامت روحی و روانی وی را تایید کرده است.

چرا متهمان در اراک محاکمه شدند؟

در مورد برخی اظهارات صورت گرفته مبنی بر اینکه چرا متهمان با وجود دستگیری در یاسوج و اردبیل به دستگاه قضایی استان مرکزی تحویل داده و در آنجا محاکمه شده‌اند، دادگاه با استناد به رای وحدت رویه ۷۲۰ مورخ ۱، ۱۲، ۹۱ عنوان کرده که محل رویت، سالب به رسیدگی است و از آنجا که اقدامات مجرمانه هم از خط داخلی و هم از خط مجازی کشور فرانسه صورت گرفته است و نتیجه در محل‌های مختلف محقق شده که نیابت‌های متعدد ارسالی به مراجع قضایی ذیربط موید مطلب است، لذا محل شروع کننده، به تحقیق و رسیدگی صالح است و ذیل ماده ۳۱۰ مصوب قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ برهمین امر دلالت دارد و همچنین نظریه مشورتی به شماره ۷.۹۳.۲۵۷۴ مورخ ۲۲، ۱۰، ۹۳ هم موید همین مطلب است.

انتصاب وکلای تعیینی از سوی متهمان

بر اساس این گزارش هر دو متهم در جریان رسیدگی به پرونده خود دارای وکیل تعیینی بوده و وکلای هر دو متهم در جریان کامل پرونده قرار داشته و از موکلین خود دفاع کرده‌اند.

پس از صدور رای دادگاه بدوی، وکلای تعیینی متهمان درخواست فرجام خواهی خود از رای دادگاه استان مرکزی را اعلام می‌دارند و نسبت به مجازات اعدام معترض می‌شوند.

دیوان عالی کشور با عنایت به محتویات پرونده، گزارش پلیس فتای استان مرکزی، اظهارات متهمین در مراحل مختلف تحقیقات مقدماتی و دفاعیات بلاوجه متهمان و مبانی استدلالی و مواد استنادی دادنامه و نظر به اینکه فرجام خواهان در لوایح تقدیمی خود دلیل یا دلایلی که موثر در نقض رای گردد ارائه ننموده‌اند، فرجام‌خواهی ایشان را غیر مدلل و غیر وارد تشخیص و مردود اعلام کرده و به استناد شق الف ماده 469 قانون آیین دادرسی کیفری رای دادگاه استان مرکزی را تایید و ابرام می‌نماید.

براساس رای صادره، صدرالله فاضلی زارعی، به اتهام سب‌النبی، ارتداد فطری، قذف مادر پیامبر اکرم(ص)، استخفاف قرآن به وسیله سوزاندن، توهین به مقدسات و انتشار تصاویر خصوصی دیگران بدون رضایت و یوسف مهرداد به اتهام سب النبی و توهین به مقدسات دینی و اسلامی به اعدام محکوم شدند.

نهایتا صبح امروز دوشنبه 18 اردیبهشت 1402 این دو متهم به دار مجازات آویخته شدند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۹
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۷۹
این چرا این همه هزینه کرده برای اسلام ستیزی ؟ کافی بود کانال خبری می زد و اخبار رو باز نشر میداد ‌.
پاسخ ها
سیروس 2
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
اولا انتشار این خبر همه عالم را خبر کرد آیا ضرورت داشت ؟ ثانیا اعدام را تاحداکثر ممکن اجرا نکنید . ثالثا مجازات جایگزین مانند حبس ابد و نوشتن از روی قرآن و شرکت در کلاس تفسیر قرآن بهتر و هزینه بین الملی آن کمتر و ایجاد نفرت به اصل قرآن هم نمی کند ؟رابعا جریمه با جرم باید وفاقا باشد خامسا سوزاندن قرآن هیچ آسیبی به قرآن و قرآن باوران راستین در عصر جهانشمول شدن قرآن نمی زند
همه چیز سیاسی است. باور این اتهامات سخت است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
آنقدر این اعدام ها و زندانهای طولانی مدت را برای مطامع سیاسی اجرا کردند که حالت ارعاب و بازدارندگی آن از بین رفته . استفاده بیش از حد از این حربه نتیجه برعکس خواهد داد .
به همه حرفها و حکمهاتون شک دارم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
همه را به هم قاطی نکن!
لعنت خدا بر مرتد و تبهکار ایمان
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
ساکت باش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
تو قبل از اینکه به این احکام شک داشته باشی، اول به خودت شک کنی بهتر وززاوارتر است.
طاها
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
توهین کننده به پیامبر و سوزاننده قرآن آنهم بصورت هدفمند باید فورا اعدام بشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
به جهنم که شک داری
اي جاااااااان دمتون گرم دست پليس قاضي و ... را مي بوسم . جهنم مباركشون باشه خدا را شكر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
باید پای چپ ودست. استشون رو قطع میکردند و بعد از کلی زجر بدنهایشان را جلوی مورچه ها میانداختند تا نوش جان کنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
برکت و مبارکی یعنی زیادت در خیر و خوبی!
لعنت خدا بر آن مفسدین فی الارض جهنم جایگاه و عذاب آن جزایشان!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
عجله نکنید . بهشت و جهنم در همین دنیاست . جهنم بعضی ها با دار و آتش زدن نخواهد بود . تکه تکه شدن به اندازه بند انگشت هم در این دنیا اتفاق خواهد افتاد .
لعنت خدا بر دل سياه شان باد.
أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاء بَيْنَهُمْ»(۲۹ فتح)
حکم اعدام برای همچین مسایلی واقعا شرم آور است .
چه بی خبر.
خدا الان خوشحاله !!!
خدا لعنت کنه کسانی رو که مروج دین گریزی هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
اینهایی که منفی دادن معلومه که اصلا ادم نیستند و دین ندارن
!!!
احسنت
بساط بی حجابی را هم با جریمه حداقل دو میلیون تومان برای ماشین ها اجرا کنید اولین دو میلیون رو طرف ببینه به علت اینکه اکثرا هم پول پرست هستند سریع اصلاح میکنن.
در خصوص عابران پیاده هم دستگیرشون کنید
اطلاعات کد ملی رو ثبت کنید و دو میلیون جریمه
در صورت دستگیری دوم از محل کارش چه دولتی چه خصوص اخراج
در مرحله سوم 3 ماه زندان
در مرحله چهارم 6 ماه زندان
شاید خیلی ها بگن تعدادشون خیلی زیاده. جواب: مهم نیست وقتی 50 نفر از محل کارشون اخراج شدن و جریمه بقیه خودبخود به خط میشن
بدین دست من اگر دو ماه این ماجرا را جمع نکردم هر چی خواستید بگید.
خون شهدا را دارن پایمال میکنن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
می خواهی دختر 15 ساله را زندانی کنی؟ چطوری؟
مجتبی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
ساندیس خوب بهتون می دن اون مدیرانی که بی لیاقت و رانت خوار و دزد هستند رو چیکار باید کرد به نظرت ؟
بچه محل
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
بهتره فعلا برای شاسی بلند پرستان زاهدنما و پولکی رسیدگی شود و برای ایشان نسخه بنویسی اقا رضا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
از 8 ماه گذشته خرید سلاح در شهر های مرزی بیش از 20 برابر شده آنهم با وجود افزایش شدید قیمت . تعجب نمی کنم که قتل ها و ترور های کور میان طرفداران و مخالفین از این ببعد به نسبت فروش سلاح هم زیاد شود . برای هر قانون گذاری مثل شما نمی توان چند محافظ 24 ساعته گذاشت .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
.
کافیه فقط 10 دقیقه ببرنش پدر مادرشو بخوان و بعد بهش تفهیم کنن که دفعه بعد این خبرا نیست.
در ضمن ناشناس گرامی دختر 15 ساله اگر آدم بکشه یا قاچاق بکنه یا هزار خلاف دیگه نباس بره زندان؟؟؟؟؟
یکم فکر کن بعد حرف بزن به جای راه رفتن
مهری
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
متاسفانه یک چیزی رواج پیدا کرده اینکه یکسری مجازات ها پشتوانه قانونی و شرعی ندارد و هرکسی هرچیز به ذهنش میرسد به عنوان قانون بیان میکند طبق تاریخ به پیامبر بسیاری توهین ها شد در طول عمر مبارکشون و بسیاری از اعضای خانواده اشون به دست ابوسفیان کشته شدن اما بعد از فتح مکه توسط مسلمانان پیامبر خانه ابوسفیان را خانه امن اعلام کرد-درسی که میگیریم این هست که بخشش و مهربانی بهتر از انتقام هست-حضرت امام حسن قاتل خود را فراری داد... در روایات بسیاری از این نمونه ها هست که توصیه به مهربانی و بخشش هست تا انتقام
محمدتقی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
رعیات نکردن حجاب طبق فقه اسلامی جز گناهان کبیره نیست بلکه یک قانونی هست مانند سایر احکام اسلامی -خیلی از مسلمانان هستند که بسیاری از احکام را رعیت نمی کنند مثلا احترام به پدر ومادر جز احکام الهی هست ولی بعضی رعایت نمکنند ولی به این افراد بی دین گفته نمیشود و مجازاتی برایش در نظر گرفته نمیشود- در قرآن همانگونه که به احترام به والدین توصیه شده هست هامنگونه هم به رعایت حجاب توصیه شده است
بر اساس اقرار؟تنها مدرکتون اقرار بوده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
گزارش را درست مطالعه و بعد اظهار نظر كن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
آره اقرار کرده که من ۲۰ تا کانال داشتم که فحش میدادن به پیغمبر ولی هیشکی کانالهاش رو ندیده!!!!! چی میگی عمو؟

قبل از اینکه بگیرنشون مستندات جرم موجود بوده، یارو رو که گرفتن، خودش هم اقرار کرده. بخون خبر رو بعد حرف بزن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
مدارک موجود در حساب کاربری هر کسی بهترین استدلال بر نوع عملکرد او است، صرفا اقرار نبوده. حالا اگر می گفتند اقرار نکرده اند و فقط مدرک وجود دارد شما می نوشتید آنها که اقرار نکرده اند!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
آفرین به این جواب های دندان شکن بر علیه عسل که از کاکائو هم تلختره
با توجه به رفتار ائمه اطهار در برخورد با هتاکان و مخالفانی که در جنگ فیزیکی نبودند بنظر من اعدام روش درستی در این باره نبوده و باید حقیقت را با کمک افراد اسلام شناس برای انها روشن میکردند چه بسا انها هم مخالفتشان با اسلام بخاطر سیاست و رفتار امثال داعش و طالبان و دیگر تندروهای اسلامی بوده باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
حكم مخالف با معاند زمين تا آسمان تفاوت دارد
اختلاسگرها هم اعدام کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
زیاد اعدام کردند از مفسدین اقتصادی.
احمق ها هم دنیاشان را به باد دادند و اخرتشان را
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
از کجا میدونی خدا با این حکم راضی بوده که میگویی آخرتشان را بر باد دادند؟
اگر توبه کرده بود باید بخشیده میشد
شاید ده سال دیگر ادمی دیگر بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
توبه! شما شاهدي براي توبه اين نوع افراد داريد؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
توبه مربوط به قبل از دستگیری است. بعد از دستگیری دیگر توبه فایده ندارد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
چطوره پیامبربهشون توهین میشد میبخشید وهنگام
مریض شدن فردهتاک به عیادتشون میرفت
لعنت خدا وپیامبر اکرم و ائمه اطهار سلام الله علیهم تا ابد بر این ملعونین و همفکران و هم دستانشان خدا بر عذاب شان افزوده و تا ابد از رحمت الهی دورشان کند
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
برو بابا
لا اکراه فی الدین
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
دلیل نازل شدن این آیه را شما می دونید که در مورد این موضوع ازش استفاده می کنید
حکم ارتداد علنی و آشکار را در اسلام و در نص صریح قرآن می دونید که از قران مایه می گذارید
البته این اعدام سیاسی بوده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
حرف شما درست است به شرطی که سیاست شما ضد دینی بوده باشد.
حواستون باشه دیگه دهه 60 نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
اجرا حکم الهی زمان و مکان ندارد با شعور
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
چه ربطی داره
حکم سب النبی و ارتداد در قانون مشخصه
خود کرده را تدبیر نیست
ببیننن چی شده اینا با اسلام دشمن شدن جلوی موارد مشابه ارتداد یا توهین رو شاید تا حدی بتونن بگیرن. ببینین پدر مادرشون اسامی اسلامی براشون گذاشته بودن (حداقل تو شناسنامه): یوسف و صدر ا... .
حبس ابد کافی نبود برای این جرم و شاید در طول حبس به ایشان کلاس میگذاشتید و به راه راست هدایت میکردید. ولی اختلاسگر از هر طبقه و قشر جامعه باید اعدام شود.
از اینکه دو تا آدمیزاد به این نقطه رسیدن و اعدام شدن ، ناراحتم ولی از اینکه دو مجرم به سزای عملشون رسیدن و قانون اجرا شد، خوشحالم و باید از قوه قضاییه تشکر کنم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
کاش قوه قضاییه همیشه وتوهمه جرما مخصوصا اختلاسا اینطوری جدی عمل میکرد
ایکاش در برخورد با بی حجابی و کسانی اقدام به اشاعه فساد و فحشا و تبلیغ فردگرایی میکنند و به دنبال نابود کردن اخلاق در جامعه هستند هم شدت عمل وجود داشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۰
اشتباهي مثبت دادم
عاقبت تماشای برنامه های مبتذل ماهواره ای که مروج اصلی فساد و کفر در جامعه است همین است
قران کتاب خداست ، خدا خودش بخاد مجازاتش میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
عجب
زمین و آسمان هم ملک خداست
هر کاری هر کس دلش می خواهد در ملک خدا انجام بده و هر آسیبی که به جامعه و مردم و ... خواست بزنه آزاد باشه و خدا خودش مجازاتش کنه
اونوقت سنگ روی سنگ بند میشه
عجب استدلالی کردی شما 14669
خودیامبر هم‌بود اعدام‌نمیکرد اون شخصی که آشغال میریخت و ابوسفیان و بقیه زنده موندند. روز به روز دین گریزی و خداناباوری و اسلام ستیزی و اهانت به ارواح طیبه بیشتر میشه و با اعدام نمیتونید برطرفش کنید
در عمل قران را کسانی سوزاندند که با ریا، اختلاس و غارت بیت المال فقر را از یک در وارد و ایمان را از در دیگر خارج کردند! آنها را هم اعدام کنید!
بهتر نبود با اون رافت اسلامی که بهش معتقدید ارشادشان میکردید؟ حکم بسیار سنگینی برایشان بریده اید
چراغی را که ایزد بر فروزد هر انکس پف کند ریشش (ریشه اش ) بیسوزد انشالله
لعنت خدا بر کافران
بعد می‌گن زندانی عقیدتی نداریم!
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
محاربه با عقیده فرق داره
وقتی فرق این دوتا رو نمیدونی چرا اظهار نظر میکنی
مهری
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
«محاربه عبارت از کشیدن سلاح به قصد جان، مال یا ناموس مردم یا ارعاب آنها است، به نحوی که موجب ناامنی در محیط گردد
درجریان تخریب مسجد شیخ فیض درمشهد که ناگهان درشب مسجد اهل سنت ویران شد که قران ها رفت زیر اوار وبعضا اتش هم گرفت .چرا اونجا افرادی که همچین جسارتی به خانه خدا وقران کردند رامجازات نکردید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۰
صبر کن
این پرونده ی محکوم به اعدام هم از سال ۱۳۹۹ شروع شد
به نظرم خود پیغمبر هم به این کارهای وحشتناک راضی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۰
این کارها وحشتناک نیست و دستور خدا هست
پیغمبر هم خلاف دستورات خدا عمل نمیکنه و راضی هست به رضای خدا
رفتار این دو متهم از دوحال خارج نیست.یا دچار روانپریشی بوده ودست به این کار زده اند که در این صورت جایشان در تیمارستان ودرمانشان به عهده روان درمانگران بوده .یا آگاهانه وازروی عقیده و اراده وتحت تاثیر تبلیغات دست به این کار های ناپسند زده اند.این افراد هم قابل هدایت بوده اند . کاشکی فرصت توبه به اینها داده میشد .چه بسا که خودا ین افراد در اثر آموزش وهدایت صحیح در زندان متنبه شده وحتی جبران مافات هم میکردند.مثل معروفی ست که میگوید"هر پرهیزکاری گذشته ای دارد وهر گنه کاری آینده ای!!"
تعداد دیسلایک های کامنت هایی که از اعدام دو انسان فقط به جرم هم عقیده نبودن با این کامنت گذاران ، حمایت و ابراز خوشحالی می کنند و تعداد کامنت های غیرقابل انتشار ، خودش یک رفراندوم است
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
چقدر منطقی
چجوری شماها انقدر تعطیلین ؟
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۹:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۸
حسین! به قول احمدی نژاد آب رو بریز اونجات که میسوزه
خدا این دو ملعون هتاک و امثالشون رو لعنت کنه و این اقدام قوه قضاییه و مامورین امنیتی در مجازات دشمنان رسول گرامی اسلام و قران کریم و ائمه اطهار کار مبارکی بود
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی