بازدید 2821
۵

به هیچ طرفی در جنگ اوکراین کمک نظامی نمی‌کنیم

وزیر امور خارجه با تشریح مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران درخصوص منازعه اوکراین تاکید کرد، که ایران به هیچ طرفی در جنگ کمک نظامی نمی‌کند.
کد خبر: ۱۱۷۲۷۲۲
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰ 26 April 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، در دیدار مارتین گریفیتس معاون بشردوستانه و کمک‌های اضطراری دبیرکل سازمان ملل متحد با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، موضوعات مورد اهتمام مشترک از جمله شرایط و وضعیت انساندوستانه در کشورهای سوریه، یمن، افغانستان و نیز اوکراین مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
 
طرفین در این دیدار، آخرین تحولات حوزه بشردوستانه و ظرفیت های همکاری در این حوزه را مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار دادند.
 
وزیر امور خارجه با اشاره به میزبانی جمهوری اسلامی ایران از چند میلیون آواره و مهاجر از افغانستان بر حمایت سازمان ملل در زمینه ایجاد زیرساخت مناسب برای رفع نیازهای آنان تاکید کرد.
 
امیرعبداللهیان درخصوص اوکراین نیز با تشریح مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با این منازعه تاکید کرد: ایران به هیچ طرفی در جنگ کمک نظامی نمی کند و جنگ را راه حل نمی داند و از حاکمیت و تمامیت ارضی تمام کشورها از جمله اوکراین حمایت می کند.
 
مارتین گریفیتس معاون بشردوستانه و کمک‌های اضطراری دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار، وزیر امور خارجه کشور را در جریان تلاش های خود در ارتباط با مسائل انساندوستانه قرار داد و دیدگاه خود در خصوص وضعیت انسانی در افغانستان و اوکراین را تشریح کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵
حاضری دست روی قران بزاری؟
دم خروس که خیلی وقته زد بیرون اون هم به شکل پهبادهای انتحاری حالا هی بشینید و تکذیب کنید. می دونید با این حجم افسار و لجام گسیخته از دروغ دیگه کسی راست و دروغ شماها رو باور نمی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جناب وزیر خارجه کمی حرفه ای عمل کن و لا اقل سکوت کن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۶
دم شما هم خیلی وقته که از تیرانا زده بیرون
گفتی و باور کردیم
دم خروس یا قسم حضرت عباس............
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه