بازدید 1996
۱

کاهش ۱۳ درصدی بارندگی‌های تهران در نیمه فروردین

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دما و بارندگی‌های تهران در نیمه اول فروردین اظهار کرد: بارندگی‌ها طی این بازه زمانی ۱۳ درصد کاهش و دمای هوا ۰.۵ درجه سلسیوس افزایش یافت.
کد خبر: ۱۱۷۰۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۵ 08 April 2023

به گزارش «تابناک»، مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا درباره میزان بارندگی‌های تهران طی نیمه اول فروردین اظهار کرد: بررسی و تحلیل آمار بارش‌های ایستگاه‌های هواشناسی استان تهران بیانگر آن است که طی ۱۵ روز ابتدای سال ۱۴۰۲ ، ۲۲ میلیمتر باران (به‌صورت پهنه‌ای) در سطح استان تهران اتفاق افتاده است که در مقایسه با بلند مدت ۱۳ درصد کاهش داشته است.  

به گفته مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران، تحلیل آمار بارندگی از ابتدای سال زراعی (مهر ۱۴۰۱) تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ بیانگر کاهش  ۳۶ درصدی بارش نسبت به بلند مدت (نرمال) و کاهش بارش ۴ درصدی نسبت به سال گذشته است. 

وی افزود: هرچند که این بارش‌ها از نظر کمی تنها «تا حدی» میزان کاهش بارش سال زراعی را جبران کرده است بنابراین مساله کم بارشی و خشکسالی کماکان ادامه دارد.  

وی درباره تغییرات دمایی در این بازه زمانی گفت: تحلیل مقادیر دما نیز بیانگر آن است که در ۱۵ روز ابتدایی فروردین ۱۴۰۲ متوسط دما در استان تهران ۱۰.۵ درجه سلسیوس بود که در مقایسه با بلند مدت ۰.۵ درجه بیشتر گزارش شد همچنین متوسط کمینه دما نیز ۰.۷ درجه سلسیوس و متوسط بیشینه دما نیز ۰.۲ درجه سلسیوس بیشتر از نرمال بوده است. 

غلامی در پایان با توجه به کاهش بارندگی‌ها و افزایش دمای هوا تصریح کرد: بر اساس کاهش بارندگی‌ها و افزایش گرمایش هوا کماکان لزوم مدیریت منابع و مصارف آب، صرفه جویی در کلیه بخش‌ها نظیر خانگی، کشاورزی، صنعتی و . . . توصیه می‌شود همچنین در بخش کشاورزی لازم است مدیریت مناسبی جهت استفاده بهینه و برنامه‌ریزی شده از منابع آب موجود به‌کار گرفته شود.   

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
احتمالا بخاطر سختگیری های بیش از حد در مورد حجابه.ببینید پاییز و زمستان که حجاب بگیر و ببند نداشت چقدر برف و باران داشتیم!!!
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی