بازدید 6468
۶

آلمان مذاکره تروئیکای اروپا با ایران را تأیید کرد

. وزارت خارجه آلمان مذاکره دیپلمات‌های سه کشور اروپایی با ایران در نروژ را تأیید کرده است.
کد خبر: ۱۱۶۸۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۲ 22 March 2023


به گزارش تابناک، حساب کاربری وزارت خارجه آلمان در توییتر گفت‌وگوی دیپلمات‌های سه کشور اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) با ایران در نروژ را تأیید کرد.

وزارت خارجه آلمان این توییت را در واکنش به برخی گزارش‌ها که مدعی شده بودند علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران در نروژ با مدیران سیاسی وزارت خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان و انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و درباره احیای برجام صحبت کرده‌اند، منتشر کرده است.

برلین با وجود این، مدعی شده این گفت‌وگو به مسائلی غیر از برجام اختصاص داشته است. در این توییت آمده است: «بله، جلسه‌ای بین دیپلمات‌های انگلیس، فرانسه و آلمان و طرف ایرانی برگزار شده تا موضعمان را در خصوص تنش‌آفرینی ایران در بسیاری از حوزه‌ها روشن کنیم. اما هنوز خبری از هیچ مذاکره‌ دیگر، حتی در خصوص برجام نیست.»

آخرین دور مذاکرات رفع تحریم‌های وین مردادماه سال جاری در وین برگزار شد اما بعد از آن دچار وقفه شده است تحلیلگران می‌گویند برخی عوامل مانند فشارهای رژیم صهیونیستی، اختلافات با کنگره و مشکلات داخلی در آمریکا دلیل بی‌میلی دولت بایدن برای بازگشت به برجام در ماه‌های گذشته بوده است.

کشورهای غربی از طریق به راه انداختن جنگ رسانه‌ای-تبلیغاتی طی ماه‌های گذشته در تلاش بوده‌اند مقاومت ایران برای پافشاری در خصوص منافع این کشور را بشکنند.

جمهوری اسلامی ایران راستی‌آزمایی رفع تحریم‌ها، اخذ تضمین در خصوص ماندگاری برجام و رفع ادعاهای پادمانی آژانس اتمی را اصلی‌ترین مطالبه خود در مذاکرات رفع تحریم‌ها قرار داده و تأکید کرده که تنها بازگشت به قرارداد دوجانبه‌ای که در ازای برخی محدودیت‌ها نفع ملموس اقتصادی برای ملت ایران به همراه داشته باشد را منطقی می‌داند و آن را می‌پذیرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
قابل توجه ساده لوح هایی که چشمانتظار حمایت اروپا و امریکا بودند
بسیار عالی هست چون در جهت منافع مردم ایران هست که بعد از عربستان حالا نوبت احیای بدون قید و شرط برجام باشد. اگر روزنامه کیهان هم اعتراض نکرد، بدانیم که تمام و کمال به همان نقطه صفر اولیه برجام برگشتیم. حالا چرا در این چند سال یک گروهی مانع بازگشت به برجام بودند، باید جواب بدهند که چرا این همه خسارات به کشور وارد شد.
همه سرکاریم و تا پایان این دولت هم اتفاقی نخواهد افتاد؟!
خدا را شکر
این هم به کوری چشم خارج نشین هایی که از فشار به مردم ایران چند ماه خوب حال کردند
ما فقط میتوانیم با قدرتمند شدن همانگونه که عربستان را بر سر میز مذاکره آوردیم تحریمها را فقط خنثی کنیم رفع تحریم یا قانون یوترن آمریکایی فقط یک افسانه است چطور میشود مذاکره کرد وقتی اسراییل زور گویی به آمریکا میکند
راه نجات ایران اضمحلال اسراییل خواهد بود این موضوع را به. از چهار و چهار سال تجربه عملی کردیم
مگه همین آلمان نبود که میگفت با ایران مداکره نمی کنیم پس چی شد ؟
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی