بازدید 3216
۳

اتباع خارجی در چه‌صورت از ایران اخراج می‌شوند؟

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اعلام اینکه اتباع خارجی ملزم به رعایت قوانین جاری و ساری کشور هستند، اظهار داشت اگر این افراد مرتکب جرم و تخلف شوند، پس از طی فرایندی از کشور اخراج می‌شوند.
کد خبر: ۱۱۶۶۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹ 05 March 2023


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، «رضادوست»، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اظهار داشت آن دسته از اتباع خارجی که قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نکنند، پس از طی فرایند قانونی از کشور اخراج خواهند شد.

رضادوست با اشاره به شگردها و دام سرویس‌های اطلاعاتی در گرفتار کردن اتباع خارجی تأکید کرد: افراد تبعه خارجی امور خود را شخصاً و از راه مراجعه به مراکز و دفاتر ثبت‌شده پیگیری نمایند.

وی افزود: اتباع خارجی به‌لحاظ قانونی ملزم به رعایت قوانین جاری و ساری کشور هستند، بنابراین اگر از سوی این افراد جرایم و تخلفی مشاهده شود بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران توسط دستگاه‌های مربوطه جلب و طی فرایندی پس از رسیدگی به جرایم‌شان از کشور اخراج می‌شوند و البته بدیهی است افراد غیرمجاز به‌محض اینکه شناسایی شوند مجرم محسوب می‌شوند و از کشور طرد می‌شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که "در مواردی شاهد دستگیری برخی اتباع خارجی به‌علت مسائل امنیتی هستیم، توصیه شما به اتباع خارجی برای گرفتار نشدن در دام سرویس‌‌های امنیتی چه هست؟" اظهار داشت: اولین توصیه من باید به خود مهاجرین باشد در واقع فریب این افراد را نخورند و در دام آن‌ها نیفتند، گاهی مشاهده شده است برخی خودشان را به‌عنوان مشاور معرفی می‌کنند و این‌گونه سوءاستفاده می‌کنند و در تلاشند قانون را دور بزنند و یا مفسده‌ای را در سطح ادارات به وجود بیاورند، بر این اساس توصیه ما به اتباع و مهاجرین حاضر در ایران این است که امور خودشان را شخصاً پیگیری کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی همچنین اعلام کرد: سایت این وزارت و همچنین کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند، البته به دفاتر مشاوره اتباع خارجی که ثبت‌شده هستند هم می‌توانند مراجعه کنند.

رضادوست با ابراز تأسف از اینکه گاهی از عدم‌آگاهی اتباع خارجی سوءاستفاده امنیتی می‌‌شود تأکید کرد: در چنین مواردی هم حق و حقوق این افراد ضایع می‌شود و هم کشور را دچار خطرات و مشکلات امنیتی و جرایم عمومی و مانند آن می‌کنند، به‌تازگی یک تبعه افغانستانی در مازندران به‌اتهام جاسوسی با اقدام سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شد. این جاسوس امور جعل کارت‌ و مدارک و کارچاق‌کنی افغانستانی‌ها در کشور را به‌‌عهده داشته است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۳
در صورتی که نتوانند دلار مینایی وارد ایران بکنند .
پول میدن تمام قوانین رو حل می کنند
هنوز زندگی اونطورنکردم فقط پروار بس ******
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی