بازدید 2777

جزئیات دیدار شهردار تهران با فرمانده کل سپاه

علیرضا زاکانی شهردار تهران و سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آستانه ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار در دیداری صمیمانه به تبادل‌نظر درباره مسائل شهر تهران پرداختند.
کد خبر: ۱۱۶۵۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳ 23 February 2023

به گزارش تابناک، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آستانه روز پاسدار با حضور در دفتر سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرا رسیدن روز پاسدار را به وی و خانواده بزرگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفت.

شهردار تهران در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره و آرمان‌های شهیدان گران‌قدر به ویژه سردار دلها سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی، اعیاد خجسته‌ شعبانیه و روز پاسدار را تبریک و تهینت گفت.

وی روز پاسدار را روز امیدواری مستضعفان عالم به وعده نصرت الهی دانست و این روز را به روز کسانی که شعائر انقلاب را به گوشه گوشه دنیا رساندند و قلوب پاک مستضعفان را مملو از امید ساختند، تعبیر کرد.

جزئیات دیدار شهردار تهران با فرمانده کل سپاه | سردار سلامی: توسعه حمل و نقل عمومی شاخصه اثرگذار در مدیرت شهری ششم است

شهردار تهران در ادامه از همکاری‌های سپاه، به ویژه قرارگاه خاتم الانبیاء و بسیج با مدیریت شهری در موضوعات فرهنگی و اجتماعی در شهر تهران تقدیر و تشکر کرد.

وی دوره جدید مدیریت شهری تهران را مبتنی بر ۴ محور تحول «درون‌زا»، «روحی»، «کالبدی» و «فناورانه» عنوان کرد و گفت: رویکرد جدید مدیریت شهری بر اساس مشارکت مردم در اداره شهر و همچنین تبدیل شهرداری تهران از یک نهاد خدماتی صرف به یک نهاد خدمت‌گزار اجتماعی است.

 زاکانی با تأکید بر اینکه در راستای ایجاد فضای امید و سرزندگی در شهر و تبلور کارآمدی مدیریت جهادی، طرح «شنبه‎های افتخار و امید» در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است، یادآور شد: در این پویش از ابتدای شهریورماه امسال تا دهه مبارک فجر، شنبه هر هفته پروژه‎های بزرگ‎مقیاس شهرداری تهران افتتاح یا کلنگ‎زنی شد و از ابتدای دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی تا پایان سال ۱۴۰۱ نیز این روند به طور روزانه ادامه خواهد داشت.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امیدواریم در این دوره مدیریت شهری، توسعه حمل‎و‎نقل عمومی شهر تهران به یکی از شاخصه‌های تاثیرگذار در عملکرد مدیریتی شهرداری پایتخت تبدیل شود.

سردار حسین سلامی در جریان دیدار با شهردار تهران به مناسبت میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار ضمن تقدیر از تلاش‌های شهرداری تهران در یک سال اخیر اظهار کرد: اهمیت شهر تهران نسبت به سایر کلان‌شهرها در این است که تهران قلب انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و اهمیتی که این کلانشهر در بعد ملی و بین‌المللی برای ایران اسلامی دارد، در راستای محور مقاومت و ابعاد جهانی نیز قابل ارزیابی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: با توجه به این موضوع عملکرد و مجموعه رویکردهای شهرداری تهران، حائز اهمیت و اثرگذار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم ترین موضوعات حوزه شهری است، تصریح کرد: شهروندان با توسعه و تسهیل دسترسی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی، رغبت بیشتری نسبت به استفاده از آن خواهند داشت؛ امیدواریم در این دوره مدیریت شهری، توسعه حمل‎و‎نقل عمومی شهر تهران به یکی از شاخصه‌های تاثیرگذار در عملکرد مدیریتی شهرداری پایتخت تبدیل شود.

سلامی با تأکید بر اینکه حوزه جوانان، نیازمند اقدامات ویژه‌ای در بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و توسعه امکانات ورزشی است، تصریح کرد: ساخت مساجد و اجرای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی در حوزه جوانان با محوریت مساجد اقدام مهم و اثربخشی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری شهر

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # دهه کرامت # اسدالله اسدی # موشک خیبر # حقآبه هیرمند # حج 1402
آخرین اخبار
وب گردی