بازدید 3009

معترضان آمریکایی خواستار انحلال ناتو شدند

شماری از معترضان در آمریکا با برگزاری تجمع اعتراضی خواستار توقف اقدامات جنگ طلبانه کشورشان در اوکراین و مذاکره با روسیه شدند.
کد خبر: ۱۱۶۴۸۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۰ 21 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، صدها معترض ضد جنگ با تجمع در پایتخت آمریکا خواستار توقف اقدامات جنگ افروزانه کشورشان در اوکراین شدند.

معترضان ضد جنگ روز یکشنبه در واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا گرد هم آمدند تا از این کشور درخواست کنند که ارسال سلاح به اوکراین را متوقف کند.

این معترضان آمریکایی همچنین خواستار انحلال ناتو شدند و از آمریکا خواستند تا با پیوستن به چین و روسیه، ایده دنیایی چند قطبی را تحقق بخشد.

تجمع معترضان آمریکایی علیه ماشین جنگی کشورشان با حضور تقریباً هزار نفر برگزار شد. در این تجمع ضد جنگ برخی سخنرانان سابق وزارت امور خارجه، سیاستمداران، روزنامه نگاران و فعالان آمریکایی نیز حضور داشتند.

سناتورهای سابق کنگره آمریکا از جمله «رن پل» سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس و «دنیس کوچینیچ» سناتور دموکرات ایالت اوهایو و «تولسی گابارد» از چهره‌های سیاسی برجسته این رویداد بودند که در این تجمع خواستار اتحاد میان جنبش‌های ضد جنگ در آمریکا شدند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه ۲۰۲۲(۵ اسفند ۱۴۰۰) فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را برای کمک به مردم دونباس صادر کرد و در آستانه نخستین سالروز آغاز این جنگ، آمریکا و غرب همچنان به تأمین سلاح و کمک مالی براری کی‌یف ادامه می‌دهند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی