بازدید 16759
سه هزار و دویست و شصت و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»

واکنش ائمه جمعه به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن / رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس: ایران تنها کشوری است که می‌تواند جایگزین گاز روسیه در اروپا باشد / فرمانده انتظامی سابق چابهار به پانزده ماه حبس تعزیری و انفصال از خدمات دولتی محکوم شد / کمیسیون تلفیق: ماشین هم نداشته باشید، بنزین دارید / حاج علی اکبری: چینی‌ها در بحث ماجرایی که در عربستان پیش آمده بود، درصدد جبران برآمدند

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند امام جمعه کرج: آفرین بر مردم که دهان یاوه گویان را بستند /سخنگوی سازمان تعزیرات: نمی‌توان زیاد روی قیمت خودرو صحبت کرد /نماینده تهران: بانک‌ها بسیار زیاد بی انضباطی مالی کردند / معاون وزیر اطلاعات: ۳۰ هزار نیروی حراستی برای مقابله با اغتشاشات به میدان آمدند / وحید اشتری برای اجرای حکم چهارده ماه حبس فراخوانده شد و... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۶۴۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰ 17 February 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

علم الهدی: ۲۱ میلیون مرد و زن در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال قدم برداشتند
سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد، با اشاره به آیه ۱۲۰ سوره مبارکه توبه تصریح کرد: خداوند عالم می‌فرماید «وَلَا یَطَئُونَ مَوْطِئًا یَغِیظُ الْکُفَّارَ وَلَا یَنَالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَیْلًا إِلَّاکُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صَالِحٌ إِنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِینَ»؛ یعنی قدم‌هایی که برداشته‌ شده تا دشمن ناراحت شود و غیض کفار را برانگیخته کند، به‌مثابه عمل صالحی است که خداوند به آن اجر می‌دهد. مقصود از این قدم‌ها، همان قدم‌هایی است که ۲۱ میلیون مرد و زن موحد و یکتاپرست در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال برداشتند تا دشمن را به غیض بیاورد و این مصداق همان عمل صالح است که قرآن می‌فرماید و وعده می‌دهد که اجر آن ضایع نمی‌شود. وی تأکید کرد: عبادت از این بالاتر و پرفضیلت‌تر؟ همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرموده بودند، دشمن در محاسبه دچار اشتباه است و مردم هم در راهپیمایی ۲۲ بهمن این موضوع را در عمل ثابت کردند. این راهپیمایی، روشن‌ترین سند برای اثبات وجود فاصله میان فضای مجازی و عرصه حقیقی بود. مردم در میدان نشان دادند که هنوز خون اراده انقلابی در رگ‌هایشان جریان دارد و تصویر راهپیمایی امسال، آن چیزی نبود که قلم پراکنی‌های معاندانه عده‌ای در فضای مجازی، قصد بیان آن را داشت.

انسیه خزعلی: پسرم نه از امکانات دولت‌های دیگر استفاده کرد، نه دولت خودمان
انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به پرسش دیگر با مضمون اینکه آیا برای دانشجویان همانند پسرتان امکان سفر به دیگر کشورها وجود دارد، اظهار داشت: بله قطعاً و کسانی در حیطه کاری مشابه پسر من الان پیشنهادهای کاری دریافت می‌کنند و متأسفانه از جانب دولت‌های خارجی امکانات کار و فعالیت در اختیارشان می‌گذارند و مهاجرت می‌کنند، ولی فرزند اینجانب نه از امکانات دولت‌های دیگر و نه دولت خودمان، استفاده و مهاجرت نکرد.

توصیه امام جمعه اردبیل به زلزله زدگان ترکیه: کمک‌های اسرائیل مال دزدی است؛ استفاده نکنید
سید حسن عاملی، در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل، با اشاره به کمک مالی اسرائیل در زلزله اخیر ترکیه خطاب به ملت این کشور گفت: ملت بزرگ ترکیه دقت کنند، هرچه اسرائیل به عنوان کمک مالی در حادثه زلزله به ترکیه آورده، همه مال دزدی است. این رژیم جعلی همه آنها را از مال ملت فلسطین دزدیده و خودش اموالی ندارد و تصرف در این اموال، قطعاً متوقف بر اجازه ملت فلسطین است و آمدن اسرائیل به کشور شما قطعاً به خاطر احترام به شما نیست، بلکه از باب تلوّن (رنگ عوض کردن) است تا از ظرفیت زلزله برای تقویت دیپلماسی و ایجاد روابط استفاده کند، والا اگر راست می گوید، چرا از جنایت بزرگ در کشتی مرمره که در آن 9 مرد بزرگ ترکیه شهید شدند عذر خواهی نکرد؟ با اینکه رئیس جمهور ترکیه از آنها خواسته بود، آنها چاره ای جز عذرخواهی ندارند، به ملت ترکیه عرض می کنم بحمدالله مساعدات از صد کشور به کشور شما سرازیر شده و شما احتیاج به مال حرام ندارید.

وی ادامه داد: ملت بزرگ ترکیه در تاریخ به طهارت و اجتناب از حرام مشهور است؛ بنابراین شایسته است هرچه اسرائیلی‌ها آورده‌اند، به آن دست نزنند و از مصرف آن خودداری کرده و همه را به اسرائیل برگردانند. امام جمعه اردبیل بیان کرد: در اینجا یک نکته مهم باید بیان شود و آن این که ترکیه در این موضوع خصوصیت ندارد، بلکه اسرائیل در هر کشور اسلامی حاضر شده و در ظاهر به آنها کمک مادی، نظامی، علمی و یا فنی می کند. همه آنها مال دزدی و در اصل ثروت فلسطین است؛ مبادا در این مال غصبی تصرف کنید.

طبق روایات تصرف در مال غیر، جز شئامت و بدبختی نتیجه‌ای ندارد؛ الْحَجَرُ الْغَصِیبُ فِی الدَّارِ، رَهْنٌ عَلَى خَرَابِهَا (سنگ غصبى که در بناى خانه به کار رفته باشد، گرو ویرانى آن است.) آیت الله عاملی تصریح کرد: اسرائیل تصمیم گرفته در همسایگی ما یک دامداری گاومیش ۵ هزار راسی راه اندازی کند. من به اهالی آن کشور عرض می‌کنم، این دامداری از اساس دزدی است و مال دزدی و حرام به تعبیر علمای اخلاق اقرب الى النّجاسة و الخباثة است؛ مبادا در آن تصرف کنید یا به فرزندان خودتان بدهید، والّا شریک در جرم این دزد سر گردنه خواهید بود. این رژیم ۷۵ سال خون مسلمان‌ها را ریخته و تا توانسته خاک آن‌ها و ثروت آن‌ها را غصب کرده و حالا بعد از آن همه خون ریزی آن را برای شما هدیه آورده است. قطعاً از این هدیه بوی خون می‌آید و هر کس آن را مصرف کند قطعاً هزاران هزار شهید فلسطینی در روز قیامت با او محاجه خواهد کرد.

فرمانده انتظامی سابق چابهار به پانزده ماه حبس تعزیری و انفصال از خدمات دولتی محکوم شد
در پی شکایت از فرمانده انتظامی سابق چابهار توسط یکی از شهروندان و پس از ارائه گزارش از سوی بخش‌های نظارتی مسئول در فراجا مبنی بر روی دادن برخی تخلفات از سوی نامبرده در شهریور ماه امسال، دادگاه نظامی استان سیستان و بلوچستان بلافاصله و با قید فوریت موضوع را در دستور کار ویژه قرار داد و تحقیقات در این زمینه را آغاز کرد؛ بنابراین، پس از تحقیقات دقیق صورت گرفته، شنیدن اظهارات شاکی پرونده و خانواده وی و همچنین دفاعیات متهم، بررسی گزارش نهادهای نظارتی فراجا، گزارش پزشکی قانونی و سایر مستندات و ادله موجود و تکمیل تحقیقات در دادسرا و صدور کیفرخواست، دادگاه نظامی یک استان سیستان و بلوچستان در ۱۲ آذر ۱۴۰۱، ابراهیم کوچک زایی را به استناد مواد ۵۵، ۷۸ و ۳۸ قانون مجازات جرایم نیروهای مسلح و بند پ از ماده ۱۳۴ و ماده ۲۷ قانون مجازات اسلامی به جرم ایجاد جو بدبینی نسبت به نیروی انتظامی به ۱۵ ماه حبس و از باب تهیه صورتجلسه خلاف واقع به ۱۵ ماه حبس تعزیری و از جهت لغو دستور و تهدید نیز هر کدام به پانزده ماه حبس تعزیری محکوم کرد. دادگاه علاوه بر حبس، نامبرده را به انفصال از خدمات دولتی و عمومی نیز محکوم کرده است. حکم صادره قطعی و لازم الاجراست. قابل ذکر است، پرونده ابراهیم کوچک زایی در زمینه برخی اتهامات مطروحه دیگر، در دیوان عالی کشور در حال بررسی و رسیدگی است.

حمید رسایی از مهراب قاسم‌خانی شکایت کرد
مهراب قاسم خانی، بازیگر و طنز نویس با انتشار تصویری از ابلاغیه قضایی در صفحه شخصی خود از شکایت حمید رسایی نماینده سابق مجلس خبر داد. قاسم‌خانی در پستی به کنایه نوشت: هیچ وقت فکرشو نمی‌کردم، یه روزی باید مونولوگ دفاعیه بنویسم و خودم هم اجراش کنم. فقط هی دارم خودمو کنترل میکنم طبق عادت شوخی نویسی نکنم توی متن... .

 

تیمی ویژه در تهران پیگیر مسمومیت دانش‌آموزان قم شد
وزیر آموزش و پرورش ضمن عیادت از دانش‌آموزان بستری در بیمارستان شهید بهشتی گفت: تیمی ویژه در تهران برای پیگیری مسئله دانش‌آموزان قم تشکیل شده است. یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در پی تکرار حوادث برای دانش آموزان قمی در مدارس و بستری شدن تعدادی از آنان با سفر به قم در بیمارستان شهید بهشتی این شهر حضور یافت و از دانش‌آموزان بستری در این مرکز درمانی عیادت کرد. وی در این دیدار ـ که شامگاه پنج شنبه انجام شد ـ با دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در خصوص چگونگی وقوع حادثه گفت‌وگو کرد. وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: شما دانش‌آموزان سرمایه‌های این ملت و مملکت هستید، تا آنچه در توان داریم در کنارتان می‌مانیم. نوری افزود: مدیر کل آموزش و پرورش استان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و دلسوزانه پیگیر موضوع بوده‌اند. وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: تیمی ویژه در تهران برای پیگیری مساله دانش‌آموزان قم تشکیل شده است.

امام جمعه موقت تهران: چینی‌ها در بحث ماجرایی که در عربستان پیش آمده بود، درصدد جبران برآمدند
حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران درباره سفر ابراهیم رئیسی به چین گفت: هیات ایرانی با برنامه و با قدرت در این سفر حضور پیدا کرد. چین نیز در میزبانی سنگ تمام گذاشت؛ ماجرایی هم که در عربستان پیش آمده بود، درصدد جبران برآمدند.

دیدار علی دایی با فرزانه فصیحی
سریع‌ترین دختر ایران به تازگی تصویری را در کنار علی دایی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است. او زیر این عکس نوشت: «می‌مانیم و می‌سازیم». فصیحی که مدتی است در کشور ترکیه اقامت دارد و تمرینات خود را در آنجا پیش می‌برد، با این پیام به نوعی شایعه مهاجرتش را نیز تکذیب کرد.

وحید اشتری برای اجرای حکم چهارده ماه حبس فراخوانده شد
فعال رسانه‌ای و سیاسی جریان جنبش عدالتخواه، برای اجرای حکم چهارده ماه حبس خود فراخوانده شد. میلاد گودرزی فعال رسانه‌ای اصولگرا با اعلام این خبر در توییتر خود نوشت: «وحید اشتری دیروز رفته اجرای احکام دادسرا، بهش گفتن سه چهار روز وقت داری که خودت رو معرفی کنی، برای اجرای ۱۴ ماه حبس و رفتن به زندان.» ۲۴ آذر امسال بود که اعلام شد، وحید اشتری در دادگاه تجدید نظر بابت پرونده موسوم به سیسمونی گیت، مربوط به ماجرای سفر خانواده محمدباقر قالیباف به ترکیه به چهارده ماه حبس قطعی محکوم شده است. 

سخنگوی سپاه: کارآمدی در کشور موج می‌زند
سردار شریف با اعلام اینکه راه‌های صعب‌العبور و طاقت‌فرسا را مردم کشورمان به خوبی پشت سر گذاشتند، خاطرنشان کرد: استکبار تصور می‌کرد ملت‌مان تاریخ مبارزات خود را فراموش کرده. دشمن به دنبال نمایش ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی و تئوری ولایت فقیه و ضعف کشور است، ولی در کشورمان کارآمدی موج می‌زند و مردم گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند. سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر تحریم‌های سخت و بسیار شکننده استکبار که علیه ایران اعمال شد، علیه هر کشور دیگر بود شیرازه آن از هم می‌پاشید، یادآور شد: اگر جنگ هشت ساله بر هر کشوری تحمیل می‌شد، آثاری از آن کشور نمانده بود، ولی این ملت با توکل بر خداوند و به برکت تعالیم دینی و برخورداری از رهبری از امام و منویات رهبر انقلاب، توانستند از همه موانع عبور کند.

روایت سردار صفوی از برنامه براندازان
سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه ناتو جنگ شناختی را ششمین صحنه جنگ مصوب کرده است، افزود: هم‌اکنون جبهه متحدی به رهبری آمریکا با همراهی ناتو، صهیونیست‌ها و برخی کشور‌های عربی و حتی برخی ایرانیان خارج از کشور علیه ایران با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته و در این رابطه جمعیت مورد هدف‌شان هم افراد زیر ۴۰ سال است، چون ۷۰ درصد جمعیت کشورمان را این افراد شامل می‌شوند.

معاون وزیر اطلاعات: سی هزار نیروی حراستی برای مقابله با اغتشاشات به میدان آمدند
سیدحسین حجتی، رئیس سازمان حراست کل کشور با بیان اینکه دشمن با شعار «زن، زندگی، آزادی» به‌دنبال مخدوش کردن نظام خانواده بود، گفت: در اغتشاشات اخیر دشمن با استفاده از روش‌های ترکیبی به صحنه آمد، اما حدود سی هزار نفر از نیرو‌های حراست در سراسر کشور برای مبارزه با این فتنه در کنار سایرین پای کار آمدند.

کمیسیون تلفیق: ماشین هم نداشته باشید، بنزین دارید
رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ در تشریح مصوبات نهایی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: کمیسیون تصویب کرد به منظور برقراری عدالت در بهره مندی از یارانه بنزین، خانوارهای فاقد خودرو به ازای هر عضو خانواده، ماهانه پانزده لیتر بنزین سهمیه بنزین دریافت کنند؛ این حکم باید از خرداد ۱۴۰۲ عملیاتی شود؛ البته قیمت بنزین در سال آینده افزایش پیدا نمی‌کند.

سود عجیب ۱.۶ میلیارد تومانی برای وام ۴۵۰ میلیونی طرح مسکن دولت
سعیدرضا کوهی، رئیس اداره کل اعتبارات بانک مسکن، با اعلام اینکه نرخ سود از طریق شورای پول و اعتبار اعلام می‌شود، گفت: طرح نهضت ملی مسکن، چون حد اعتباری دیده نشده بود، از منابع داخلی بانک پرداخت می‌شد و نرخ آن ۱۸ درصد بود. منتها درحال حاضر به ۲۳ درصد تغییر کرده است.  اقساط متقاضیانی که دارند تسهیلات پرداخت می‌کنند، تقریباً به حدود ۸ و نیم تا ۹ میلیون تومان افزایش خواهد داشت. وی با اعلام اینکه مدت زمان پرداخت اقساط نهضت ملی مسکن بیست ساله است، گفت: صحبتی شد که پرداخت این اقساط پلکانی شود، چون نرخ سود بالاست، فرمولش جواب نمی‌دهد؛ یعنی طوری می‌شود که رِبح مرکب به وجود می‌آید و نمی‌توانند آن اقساطی که پرداخت می‌کنند، بدهی وام را تسویه کنند، ولی صحبت است که از طریق یارانه دولت بتواند کمک کند. این تصمیماتی است که باید از طریق دولت گرفته شود. در تهران مبلغ وام پروژه‌های نهضت ملی مسکن ۴۵۰ میلیون تومان است. محاسبه سود و اقساط این وام حاکی از آن است که در دوره بازپرداخت بیست ساله به روش ساده متقاضی ماهانه باید حدود ۸ میلیون و ۷۱۶ هزار تومان پرداخت کند. کل بازپرداخت این وام در ماه دوازده سال بیستم حدود  ۲ میلیارد و ۹۲ میلیون تومان است. کل سود تسهیلات وام ۴۵۰ میلیون تومانی با سود ۲۳ درصد اعلامی بانک مسکن حدود یک میلیارد و ۶۴۲ میلیون تومان خواهد بود. /تسنیم

نماینده تهران: بانک‌ها بسیار زیاد بی انضباطی مالی کردند
محسن دهنوی، عضو هیات رئیسه مجلس و نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲،  با اشاره به اینکه بعضا دولت‌ها بودجه را با کسری زیاد می‌بندند و مجالس هم به این مساله دامن می‌زند، گفت: با توجه به درآمد‌های ناپایدار در هنگام پرداخت هزینه، منابع کافی وجود ندارد، در نتیجه دولت برای خلق نقدینگی بدون پشتوانه به بانک مرکزی فشار می‌آورد. این مساله باعث تورم می‌شود. به همین سادگی این چرخه معیوب در کشور ما تکرار شده است. بودجه ارائه شده از سوی سازمان برنامه و دولت سیزدهم ازاین نظر واقعاً بودجه خوبی بود. کاملا معتقدم بودجه واقعی دیده شده است. انشاءالله کسری بودجه کم خواهد بود، سال گذشته هم دولت بودجه‌ای که داد کسری اش کم بود. وی با تاکید بر اینکه مجلس هم ایستاد و کسری بودجه را اضافه نکرد، گفت: اما شاید این سوال پیش بیاید، چرا تورم ایجاد شد؟ علت این بود که دو عامل داخلی بر تورم تاثیر دارد؛ یکی کسری بودجه و دومی بی انضباطی بانک‌ها. سال گذشته کسری بودجه دولت کم بود، ولی متاسفانه بانک‌ها بسیار زیاد بی انضباطی مالی کردند. در واقع همین امسال ۱۴۰۱، این بی انضباطی بانک‌ها باعث شد اضافه برداشت‌ها خلق نقدینگی متاسفانه ما تورم بالایی داشته باشیم. آمار مشخص است. براساس آمار بانک مرکزی و مرکز آمار تورم بالای ۴۰ درصد است. ما می‌توانستیم با توجه به بودجه خوبی که دولت برای سال ۱۴۰۱ داد و مجلس هم تصویب کرد، به رقم زیر ۳۰ درصد تورم برسیم، اگر بی انضباطی بانک‌ها اتفاق نمی‌افتاد.

ایران تنها کشوری است که می‌تواند جایگزین گاز روسیه در اروپا باشد
نظام‌مافی رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس درباره امکان صادرات گاز ایران به سوئیس خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشترین نیاز این کشور گاز است سال‌ها قبل قرارداد خرید گاز با ایران منعقد شد، ولی عملیاتی نشد. وی تاکید کرد: در دنیای انرژی؛ ایران تنها کشوری است که با خط لوله مستقیم به اروپا می‌تواند یک به یک گاز جایگزین گاز روسیه باشد؛ اما در دنیای ژئوپلیتیک و سیاسی این امکان وجود ندارد، در این صورت هرچند ایران قابلیت جایگزینی روسیه را دارد، مشکلات سیاسی اجازه نمی‌دهد کشور ما نقش زیادی را در اقتصاد انرژی اروپا بازی کند.

پیاز وارداتی هم آمد
مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد از توزیع پیازهای وارداتی خبر داد و گفت: تا زمانی که بازار به ثبات برسد، توزیع پیازهای وارداتی ادامه دارد. او با بیان اینکه قیمت پیاز وارداتی در شهرهای مختلف بسته به حمل و نقل متفاوت است، گفت: نرخ کنونی هر کیلو پیاز وارداتی در میادین تهران برای مصرف کننده ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان است.

کود گران نمی‌شود
سهامدار عمده بزرگترین شرکت‌های اوره ساز کشور گفت: به رغم برخی برداشت‌های غلط که از بند ج تبصره ۸ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شده است، نرخ کود اوره برای کشاورزان تغییر نمی‌کند.

سخنگوی سازمان تعزیرات: نمی‌توان زیاد روی قیمت خودرو صحبت کرد
محمدعلی اسفنایی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره گرانفروشی در حوزه خودرو، گفت: ما موردی شکایات‌ مربوط به گرانفروشی خودرو را بررسی و حکم صادر می‌کنیم، اما در بحث قیمت‌گذاری خودرو آشفته بازاری وجود دارد و هر کدام تصمیمی می‌گیرند؛ مدتی شورای رقابت قیمت خودرو را پیشنهاد و کمیسیون مربوطه در وزارت صمت قیمت را تعیین می‌کرد. مدتی دیگر سازمان حمایت و اکنون نیز متاسفانه شاهد هستیم برخی از خودرو‌ها در بورس عرضه می‌شود که به عقیده بنده، این روش به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. وی افزود: خودرو کالایی نیست که در بورس عرضه شود، زیرا در بورس کالایی عرضه می‌شود که کشف قیمت برای آن انجام شود، در واقع کالایی در بورس عرضه می‌شود که قیمت اصلی و واقعی و هزینه تولید آن برای عرضه‌کننده مشخص نیست؛ مانند مواد معدنی و... بنابراین در بورس عرضه می‌شود. از سوی دیگر، مصرف‌کننده این کالا‌ها نیز محدود هستند، این در حالی است که عامه مردم مصرف‌کننده خودرو هستند و قیمت آن نیز کاملا مشخص است، زیرا صفر تا ۱۰۰ مواد اولیه مورد نیاز تولید قابل محاسبه است؛ بنابراین، توجیه قانونی و دفاعی برای عرضه خودرو در بورس وجود ندارد. اسفنانی با بیان اینکه براساس مشاهدات در برخی موارد قیمت خودروی فروش رفته در بورس با قیمت پایه ۱۰۰ درصد متفاوت است، ادامه داد: آشفته بازار حکایت از این دارد که نمی‌توان زیاد روی قیمت خودرو صحبت کرد. ما باید قیمت مبنا داشته باشیم، اگر مراجع صلاحیت‌دار برای ما قیمت‌گذاری کنند، در صورتی که بالاتر از آن فروخته شد، گرانفروشی است و ما وظیفه برخورد با آن را داریم، اما فکر می‌کنم که کار باید اساسی حل شود. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: دو موضوع داریم که مجلس باید به آن ورود کند؛ نخست اینکه مرجع قیمت‌گذاری خودرو و مبنای آن را مشخص کند و دوم قیمت بلیت‌های هواپیما که متاسفانه این حوزه نیز آشفته بازاری دارد. /خانه ملت

امام جمعه کرج: آفرین بر مردم که دهان یاوه گویان را بستند
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج، با تبریک فرا رسیدن عید سعید مبعث نبی مکرم اسلام (ص ) و با قدردانی از حضور حماسی مردم استان البرز در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن افزود: شما مردم بصیر و لحظه شناس البرز حماسه ای خلق کردید که دل دوستان را شاد و قلب دشمنان را محزون کرد. وی ادامه داد: این حضور دشمن شکن مردم حمایت کامل از انقلاب و نظام اسلامی بود و نشان داد که راه امام (ره) و شهدای گرانقدر همچون سیدروح الله عجمیان از شهدای مدافع امنیت زنده و بالنده است. حسینی همدانی گفت: در این شرایط حساس، مگر کسی کور باشد تفضلات الهی و توجهات امام زمان (عج ) نسبت به مردم ایران را نبیند؛ آفرین بر این مردم که با حضور حماسی خود دهان یاوه گویان را بستند. نماینده ولی فقیه در استان البرز اظهار کرد: حتی خبرهای خبرگزاری های خارجی نتوانستند که جلوه های حضور را کتمان کنند؛ مردم در سالگرد پیروزی انقلاب طوری شرکت کردند که انگار انقلاب اسلامی تازه به پیروزی رسیده است.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵۵
در انتظار بررسی: ۶۶
انتشار یافته: ۱۲۴
روسیه برای همیشه اعتبار خود را به عنوان صادر کننده نفت و گاز از دست داد. حتی چین هم دیگر به روسیه اعتماد ندارد چون دید پوتین از نفت و گاز و مواد غرایی خود به عنوان سلاح علیه اروپا استفاده کرد. چه تضمینی برای چین هست که اگر با روسیه احتلاف پیدا کند روسیه صادرات انرژی خود به چین را کاهش ندهد. ایران هم با همراهی ضمنی با روسیه و تبلیغ زمستان سخت متاسفانه همین جور ارزیابی میشود. وضعیت امروز دلار و تورم در روسیه و ایران نتیجه همان همراخی با دکترین زمستان سخت هست که نتیجه طبیعی ان برای ایران و روسیه تابستان بسیار سخت هست
پاسخ ها
ناشناس
| Azerbaijan |
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
دکترین ««زمستان سخت» از اندیشکده ی مرندی پسر متصاعد شد که از قضی چند کلمه هم انگلیسی بلد است. اینها به جای آن که در غرب چیزی بیاموزند برمی گردند دوره ی دکترینولوژی را پیش عباسی طی می کنند و همان یادشان می ماند.
خانوم خزعلی حداقل یارانه ش رو مستقل کنید بیچاره پول کرایه ماشین داشته باشه ... بمیرم براتون . نزدیک انتخاباته همه پاسخگو و منفعل شدن در خصوص زمزمه ها !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
معامله وی پی ان ربطی به هیچ دولتی نداره
خانم خزعلی درست میگن
جناب اعلم الهدی فرض کنید شمارش تون درست یعنی از هر ۴ و نیم نفر سه نفر در تو خونه بودن . ازجمعیت نود میلیونی ؟ نمی خواید بگید که خانوادگی نبودن تو راهپیمایی !؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
آقای علم الهدی آمار ۲۱ میلیون درست نیست
خبرگزاری‌های مرجع تا ۸۷ میلیون برآورد کردن
کل کشور بودن!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
اگه بدون حب و بغض بخوام نظرم و بگم دو درصد مردم مراسم حکومتی شرکت کردن .
تصاویر گویا هستند ماهم چشم داریم هر کس شهر خودش رو میبینه.در شهر ما از جمعیت ۱۳۰ هزار نفری نهصد نفر در راهپیمایی شرکت داشتن
نوشداروی بعد از مرگ سهراب ، البته اگر خبر درست باشه
بیشتر شبیه اخبار طنزه
اقای سردار شریف . همین دیروز همکاران گرام گفتند در جنگ رسانه ایی شکست خورده ایم ! همکارای خودتون .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
شکست مقدمه امواج کارآمدی در کشور است
کارآمدی موج میزند در کشور به ارتفاع ۱۵ متر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
از خانم معلم قائمشهری بی نهایت سپاسگزاریم
21میلیون از 85 میلیون؟؟؟میشه چند درصد؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
معلوم هست خیلی ناراحتی حتی نمی توانی تصور کنی 20 میلیون از 85 یعنی چی وقتی می ایند آن هم فقط برای 22 بهمن
بازم انسیه خزعلی؟بخدا حالمون داره به هم میخوره که این بابا هر روز تو رسانه ها هست یا بخاطر حجاب یا بخاطر پسرش و منبعد هم بخاطر شوهرش.اَه!
ناتو در حال جنگ ترکیبی است با افراد زیر ۴۰ سال !!!
۲۱ میلیون رو چی جوری شمرده ؟!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
حسین شریعتنداری براش شمرده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
یک صفر ناقابل گذاشته جلوی دو ملیون و صد نفر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
با انگشت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
دونه دونه دیگه!!
وقتی فرمانده انتظامی سابق چابهار برای هر کدام از جرمهای مختلف به ۱۵ ماه حبس محکوم می شود انسان از کار طبیعت در شگفت می‌ماند!!! که مگه میشه یک نفر فقط جرمهای با حبس 15 ماهه را انجام دهد. به نظرم خوب است در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود.
توهم در رفتار و گفتار در بسیاری از مسئولین موج میزند
آقای رابرت مالی انسانی اخلاق مدار و متشرع است بهتر است او را به ایران دعوت کرده و برجام را منصفانه فیصله دهیم چرا فلان باغ را به امیر قطر بدهیم ، خوب آن را به آقای مالی هبه کنیم تا مشکلات فی مابین دو کشور حل شود در هر حال بهترین کار مذاکرات مستقیم بین ایران و آمریکا می باشد جزیره کیش ایران و جزایر هاوایی آمریکا بهترین مکان برای مذاکرات مستقیم است
دانش آمزا توی قم مسموم میشن اونوقت توی تهران تیم ویژه تشکیل میدن !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
یه مسئولی گفته بود : دم و بازدم دانش آموزای مسموم قمی رو بریزید توی کیسه فریزر و ببرید تهران برای آزمایش
انفاقا این مسئول نجومی بگیر هم هست
کارآمدی موج میزنه فقط نمیدونم چرا اوضاعمون اینقدر بی ریخته
کارآمدی داده موج میزنه با نرخ تورم ۳ رقمی
پراید ۳۲۰ میلیونی
دلار ۴۸ هزار تومنی
و ۲۰۶ پونصد میلیونی
گوشت ۳۴۰ هزار تومنی
و پیاز ۲۸ هزار تومنی و سکه ۲۸ میلیونی
بخشی از همین کارآمدیه که دار موج میزنه
دلار 48000تومانی
نشان ازسونامی (نه موج) کارآمدی است.
سخنگوی سپاه: کارآمدی در کشور موج می‌زند
ایشان نمی گویند این کارامدی دقیقا در کدام کشور موج می زند؟
دلار 47
سکه 26
تورم بالا 50
سن بزهکاری زیر 12
و ...
علی دایی در ❤ مردم جای دارد
موج این کارمدی مثل آوار خراب شده روی سر مردم و کمرشون رو خرد کرره !!!!
امواج این کارآمدی اینقدر بلنده که از ونزوئلا هم میشه دید این کارآمدی رو
بارشادت وتلاش شبانه روزی و جهادی کم نظیر دولت انقلابی و مردمی رئیسی قیمت دلار امروز ازمرز500000ریال عبور کرد. ضمن تبریک این دستاورد ارزشمند به ملت شریف و تک تک اعضای کابینه خصوصا جنابان دکتر رئیسی.،مخبر،میرکاظمی،خاندوزی، فرزین و برادرسرداردکترمحسن رضایی و سردار دکتر قالیباف و نمایندگان محترم مجلس و مخصوصاحاج حسین شریعتمداری
توفیق روز افزون ایشان را در هرچه بی ارزشتر کردن ریال ....مسئلت دارد. ومن الله توفیق.
واقعا بدترین روز برای خوندن اخبار تابناک همین جمعه ها عصره..
۲۱ میلیون که خیلی کمه
یعنی ۶۴ میلیون نفر شرکت نکردن ؟
دلی به نظر من ناکارآمدی بیشتر دتره موج میزنه
علم الهدی: ۲۱ میلیون مرد و زن در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال قدم برداشتند) اشتباه به عرضتون رسوندن 210 میلیون نفر بود
دلار ۵۰ تومان. پسته یک میلیون تومان و پراید ۳۵۰میلیونی رو به همه ملت شهیدپرور تبریک ک تهنیت عرض میکنم
خدايا ريشه دروغ را در مملكت ما بخشكان ! بدجوري به دهن بعضيها مزه كرده !
با وجود اینهمه مواهب و ذخایر و سرمایه های عظیم
خدادادی در کشور چرا اینهمه بدبخت هستیم و در سختی زندگی میکنیم ؟!
نماینده تهران: بانک‌ها بسیار بسیار زیاد بی انضباطی مالی کردند) بالاترین بی انضباطی انها این بود که جای بانک مرکزی به دولت رییسی قرض دادند تا دولت بگه ما ما از بانک مرکزی قرض نکردیم !!! اما بازم دولت رییسی یواشکی از بانک مرکزی هم قرض کرد دلار 4200 غذا و دارو را هم حذف کرد دلار را هم به 50 هزار رساند حقوق ها با توجه به تورم وحشتناک اضافه نکرد بازم میگه ما معجزه کردیم !!!!
پسرت شاید از امکانات استفاده نکرده باشه
ولی حتما از رانت استفاده کرده
سود عجیب ۱.۶ میلیارد تومانی برای وام ۴۵۰ میلیونی طرح مسکن دولت) سود بیست و سه درصد بانکی برای مسکن دولتی !!!! در حالیکه فقط 20 درصد ساده به حقوق ها اضافه شده نه بیست درصد ربح مرکب بانکی!!!! ا
حتی اگر رقمی که علم الهدی گفته درست باشه باید گفت مردم دشمن را ناامید و مسولین با عملکرد نابخردانه شان دشمن را شاد می کنند. ضمنا زمان مردم حق الناس هست و مسولی که این زمان را تلف می کنه روز قیامت باید جواب مردم را بده. فرقی هم بین هیچ مسولی نیست. پس کسی که میدونه کاری از دستش بر نمیاد بهتره هر چه زودتر استعفا بده
سخنگوی سپاه: کارآمدی در کشور موج می‌زند) از کارامدی زیاد نتونستین برجام را به سرانجام برسونید نتونستید دلار را نگه دارید نتونستید حقوق ها را با تورم متناسب کنید نتونستید قیمت غذا و دارو را کنترل کنید نتونستید حتی ده هزار تا نه یک میلیون مسکن بسازید نتونستید حتی تقاضا برای خودرو را مدیریت کنید
عراق اشغال شده، سوریه جنگزده و افغانستان بدون زیرساختار هیچکدام تورمی را که ما داریم را ندارند ، چرا؟
یکی دلیل را تحریم ها اعلام میکند، دیگر مدعی صادرات عمده نفت و پتروشیمی و بی اثری تحریم ها
یکی چاپ پول بی پشتوانه را عامل میداند و دیگر اصل موضوع را رد میکند
یکی دزدی و اختلاس را عامل میداند و دیگر میزان آنرا اندک
و…..
چیزی که مردم میبینند کوچک شدن سفره خالیشان هست و بزرگ تر شدن سفر کسانیکه مردم را به مقاومت و سکوت دعوت میکنند
با توجه به قدرت روز افزون و ایمان الهی باید با به تمام دنیا اعلان جنگ کنیم
اون بنر ها چی بود به صورت موازی خیابان را پوشانده بود؟ قشنگ دید دوربین را کور کرده بود. جمعیت را نمیشد دقیق دید.
فعلا در زمستان گاز مصرفی داخل مشگل ان راحل کنید؟صادرات ان به اروپاپیش کش؟؟؟
هر چه خواندیم جز دروغ چیزی نبود آن هم که مالیات نداره
کارآمدی در کشور موج میزند !
امروز جمعه ۱۱/۲۸ گوشت خورشتی گوسفندی کیلویی ۵۰۹ هزار تومن !!!!
کارآمدی واقعا موج میزنه!!!!
ملت در عرش اعلا دارند قیمت دلار و اثر اون بر بقیه کالا ها رو میبینند.
کارآمدی موج میزند در میزان حقوق و مزایای دریافتی من
سخنگو
فیش حقوقی ات رو منتشر کن
ما اگه نخواهیم کارآمدی ! در کشور اینجوری موج بزنه ، کیو باید ببینیم ؟
هر چه طلا و دلار دارید بفروشید ، حباب طلا و بورس در حال انفجار ،
تا چند وقت دیگه بورس ارزانترین و بی ریسک ترین جا ، فرصت خرید نخواهد بود ،
خدایا شکر که دولت و مسولین دست از لجاجت برداشتند و وارد مذاکره شدند ، ان شالله هر چه زودتر توافق بشه
آقای رییسی بزودی ، بزودی شاهد موج اعتراض ملت فقیر خواهید بود
این تورم وحشتناک امان مردم رو بریده ، تو قبرستانها بطور وحشتناک فقیر زیاد شده ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
براشون مسلمه که ما چنین عرضه هایی نداریم .
کارآمدی در کشور موج میزنه
مخصوصا در عرصه های سیاسی و اقتصادی که ارتفاع موجش تا ۶۵ متر هم میرسه
دکتر ۶ کلاسه استاد خلق امواج کارآمد در زمینه اقتصاد و معیشت
اقای ریس اتاق بازرگانی.....ما تو تامین گاز خودمون موندیم....منابع گازی به علت کمبود تکنولوژی و سرمایه گذاری از دور خارج شدن....نفت رو هم با تخفیف به زور داریم میفروشیم..bb
مردان بزرگ افکار بزرگ دارند و مردان کوچک افکار کوچک دارند و علت موفقیت مردان بزرگ در افکار بزرگ آنها است
مردان بزرگ گوش کردن را مصادره و مردان کوچک سخن گفتن را مصادره می کنند (مصادره به معنای عدم اجازه صحبت به طرف مقابل و عدم رعایت انصاف در سخن گفتن) که مردم باید این موضوع را در انتخابات هم مدنظر قرار دهند
این موضوع در مورد وکیلان و مسئولین و رسانه ها هم صدق می کند
در نگاهی دیگر آیا رسانه ها موضوعات و افکار کوچک را ارائه و یا افکار و موضوعات مهم و اساسی کشور را در دید مردم می گذارند تا هم بتوانند نقطه نظرات مهم مخاطبان را دریافت و هم به اندیشیدن مردم به موضوعات مهم کشور کمک کنند تا هم رشد و توسعه کشور باشتاب بیشتری انجام و هم مشکلات بطور ریشه ای و اساسی حل شود نه سطحی و هم مطالبات مردم از مسئولین بزرگ و ریشه ای شود
حالا ببینید که آیا رسالتی که بر عهده رسانه های ما قرار دارد در چه طیفی قرار دارد در طیف بزرگ اندیشی و متمرکز بر موضوعات ریشه ای و یا کوچک اندیشی و متمرکز بر موضوعات سطحی و بی اصل و نسب روزمره و آیا دارای چه امتیازی هستند
حباب سکه به قیمت سکه زمان روحانی رسید ؟؟
خدایا شکر که شنا رئیس جمهور نشدی جناب همتی که حباب ۶ میلیونی سکه و سکه ۲۶ میلیونی به نام تو ثبت بشه ؟؟ واقعا درود به شرف روحانی اینقدر کشور رو مثل شما در انزوای سیاسی قرار نداد ، تنها دولتی که انریکا رو در جهان منزوی کرد دولت روحانی بود و تنها دولتی که ایران رو در جهان منزوی کرد شیخ الرئیس سید محرومان بود .
دلار ۴۸ هزاری مبارک
شما فکر می کنید روسیه اجازه میده ایران جای اونو در صادرات گاز بگیره . قبلا نشان داده دو دوزه بازی میکنه تا منافعش به خطر نیفته
چرا هیچ کدام از مسئولین از بارش های اخیر خوشحال نشدند
حکم صادره علیه فرمانده انتظامی سابق چابهار با توجه به قطعی بودن حکم صادره، به احتمال زیاد مشمول عفو اخیر رهبری خواهد شد.
*نکته: برخورداری از عفو صادره برای همه محکومانِ مشمول، فارغ از نوع نگاه جامعه به محکوم علیه، حق قانونی آنهاست. البته این عفو قطعا شامل سایر موارد اتهامی که بر اساس خبر منتشره در دیوان عالی کشور در حال رسیدگی است و شاکی خصوصی دارد، نمی شود. هر چند که او ممکن است در عفوهای آتی به طریقی مشمول عفو دیگری شود.
به بهانه ماشین نداشتن یه سری ماهی ۳۰ لیتر میخواهید به یه خانواده دو نفره بدید که ممکنه خرج زندگیش رو با یه ماشین در بیاره؟؟؟
اینکه ایران بتواند از فرضت بازار گاز بهبره بگیرد آررزوی ملت است ولی ظاهرا این مقام اتاق بازرگانی کم اورده و میگه نمیشه با چنین مسولی نباید هم بشه
سخني از فيثاغورث
---------------
به شخصي كه لباس فاخر به تن داشت و سخنان بيهوده مي گفت ، گفتند :
« يا لباس خود را مطابق سخنانت كن يا سخن خود را مطا بق با لباست » !! ... حال از اين سخن نغز و پرمعناي فيثاغورث نتيجه مي گيريم كه دانشمندان و فيلسوفان ، روحانيون ، معلمان ، اساتيد دا نشگاه ، نمايندگان مجالس و پارلمانها ، سياستمداران وووو بايد مواظب باشند كه لباس شان با سخنان شان مطابق داشته باشد و شاعر هم فرموده :
« تا مرد سخن نگفته باشد
عيب و هنرش نهفته باشد » !!
ترکیه خمس پولی که ازاسراییل گرفته بده به ما تا حلال باشه.تازه حاضریم از تجربیات موفق زلزله خوی به اشتراک بگذاریم تا مثل ما پیشرفت کنند
علم‌الهدی خودش جمعیت را شمرده؟ یا از کجا درآورده؟!
علم الهدی: ۲۱ میلیون مرد و زن در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال قدم برداشتند
میشه بگید از کجا به این آمار رسیدید
مغرضان در مورد بیانیه مشترک ایران و چین که مستقیما توسط دو کشور صادر شد چیزی دارند بگویند یا نه و یا فقط در مورد بیانیه همیشگی شورای همکاری سران عرب خیلج فارس بند هستند؟!!
"فرمانده انتظامی سابق چابهار به ۱۵ ماه حبس تعزیری و انفصال از خدمات دولتی محکوم شد"
این مرد باعث شروع اعتراضات در زاهدان و کشته شدن بسیاری افراد شد. فقط 15 ماه؟ خسته نباشید.
چرا جرم فرمانده انتظامی سابق چاه بهار را ذکر نکردید؟ دلیلش کاملا واضح است چون اگر شخص دیگری بجز ایشان این جرم را مرتکب میشد، جزایش اعدام بود ولی نامبرده فقط به ۱۵ ماه زندان محکوم میگردد که احتمالا آنهم بزودی بخشیده میشود
اگر این فرد آن کار را نمیکرد، اینقدر آدم در اعتراضات سیستان بلوچستان کشته نمیشدند
علم الهدی چطوری نفرات شرکت کننده در تظاهرات ۲۲ بهمن را شمارش کرده است؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
شب و روز بهش کیهان مبدن بخونه
تعین سهمیه بنزین برای افرادی که اتومبیل ندارند علاوه براینکه امری غیرعادی وشایدکمی بشوخی شبیه باشد عیوب زیادی دارد که ازهمه مهمتراشخاص راناخواسته بصورتی دلال وواسطه میسازد که ازنظراخلاقی نوعی تضعیف کرامت انسانی است مثل پرداخت یارانه هاکه باعث شد مناعت طبع جامعه خدشه دارشود درضمن همین امرباعث ایجادتورم بیشتر وشدیدتر میشودهرچند بنظرمیرسد نظر واقعی آنستکه همزمان با تعین سهمیه برای افرادبدون انومبیل قیمت بنزین هم افزایش یابد که گرچه ظاهراً‌ درآمدی برای قشر ضعیف جامعه بعلت کرفتن سهمیه ایجادمیشود ولی ده ها برابر آن توسط تورم شدیدی که دراثربالارفتن قیمت بنزین پدید آمده بلعیده میشودو قشرضعیف بسرعت ضعف ترمیشوند و قیمتهابشدت افزایش میابند آیابهترنیست بجای دادن سهمیه بنزین برای افرادی که اتومبیل ندارند ازبالابردن قیمت بنزین دراین شرائط سخت اقتصادی صرفنظر شود چون ضررش به کسیکه اتومبیل نداردبهمان اندازه میخورد تابه آنکه دارد درست است که قیمت بنزین درکشورماازقیمت جهانی به نسبت دلاریایورو یاهرارزمعتبر دیگری پائین تراست ولی درآمدمردم کشورما اصلاًطرف مقایسه بادرآمدمردم کشورهای دیگرنیست مگرعده معدودی که جای ذکرش نیست درهرحال بجای ایجاداینهمه دردسربرای مدیران دلسوزکه نیتشان خیراست بهتر نیست باتوکل بخدا راه تعامل بادنیا همراه بااحترام متقابل پیش گرفته شود که نه نیازی بدادن یارانه باشدونه سهمیه بنزین وغیره
از روی حکم مشخص هست که تعرض جنسی منتفی هست
تعدادي از امامان جمعه هيچ چيز براي گفتن ندارن
تروریست های تجزیه طلب با اتوبوس حمله کردن به کلانتری توقع داشتید چی؟
زمستان اروپا تمام شد گاز ما را هم نمی خواهند
'((کارآمدی در کشور موج می زند))
با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمی شود برادرم!
مسئولان لطف بفرمایند لغت نامه ای جدید برای درک صحبتهاشون درست کنن، گویا لغاتی همچون کارآمدی، امکانات، غافلگیری ... مفاهیمشان تغییر کرده ما اطلاع نداریم
پسرت رو ول کن از خودت بگو! خودت چطوری معاون شدی!؟
خانم خزعلی میگویندکشورهای پیشرفته متاسفانه امکانات کاروفعالیت رادراختیارنخبگان ما قرارمیدهند مسلماً اکرقرارندهندکشورشان بجای پیشرفته عقب افتاده میشوددرکشورماهم اوائل انقلاب ازطرف نخست وزیری دفتری دائر شده بود بنام دفترجذب نیروهای متخصص خارج ازکشور که امکانات خوبی برای بازگشت نخبگان بخصوص پزشکان فراهم میکرد چون وروداتومبیل خودشان بدون سودبازرگانی وکمک‌ میکردند لوازم زندگیشان را بکشور بیاورند این طرح وکمک به برگشت نخبگانمان تحولی بزرگ درزمینه اکثر علوم بخصوص پزشکی وآموزشپزشکی نوین درکشورمان شد وپزشکان برجسته ایرانی به کشور برگشتند ودانش پزشکی کشورازاین رو به آن روشددیگربیماران برای درمان بخارج ازکشور نمیرفتند متاسفانه امروزه گویا وضع تغیرکرده وبرعکس ۴۰ سال قبل پزشکان مجرب مامهاجرت میکنند البته این تنهامختص پزشکان نیست کارآفرینان و نخبگان اقتصاد وصنعت وغیره نیزبهمین صورت درخاتمه سئوالی که سرکارخانم جزعلی بی جواب گذاشتند آن بود که نفهمیدیم زمانیکه فرزندشان درخارج ازکشوراقامت داشتند آیا باپول دولت خارجی یعنی بورس تحصیلی یا پول خانواده خودزندگی میکردند چون باپول توجیبی هم که فرزندان ذخیره میکنندامکان زندگی درخارج وجودندارد
حکم تجاوز سنگسار است نه انفصال از خدمات دولتی.
خوب همون اول بهش انفصال از خدمت و جریمه می‌دادید!
یعنی فقط بلدید فکر نوشدارو باشید بعد از مرگ سهراب!!
در متن خبر آمده : به جرم ایجاد جو بدبینی نسبت به نیروی انتظامی به ۱۵ ماه حبس و از باب تهیه صورتجلسه خلاف واقع به ۱۵ ماه حبس تعزیری و از جهت لغو دستور و تهدید نیز هرکدام به ۱۵ ماه حبس تعزیری محکوم کرد . برداشت بنده این است که 60 ماه حبس تعزیری بوده .شما در تیتر زده اید 15 ماه . دقت کنید
سخنرانی های علم الهدی به سایر ائمه جمعه میفهمونه که میشه تا این حد اغراق آمیز صحبت کرد و منعی برای استفاده از این سطح سخنرانی وجود ندارد
واي بازم جمعه شد
آقاي علم الهدي اين تعدادي كه مي گي رو خودت شمردي يا ... ؟
واکنش ائمه جمعه به سکه بیست هفت و میلیون ششصد؟
بنده خدا سطل اشغال اورده وسط خیابون حکم اعدام دادید بعد به این که تجاوز کرده ۱۵ ماه حبس!!!!!
توحید اشتری برای افشای سیسمونی نوه قالیباف ۱۴ ماه حبس قطعی گرفته !!!

فرمانده نیروی انتظامی چاه بهار به جرم تجاوز به یک نوجوان بلوچ ۱۵ ماه حبس !!

علم الهدی و تایید ۲۱ میلیونی شرکت مردم در راهپیمایی بهمن ۲۲ را تایید کردند

قول همکاری تیم ویژه تحقیق مسمومیت دختران دبیرستانی قم صادر شد !!!

علی اکبری از جبران چین در موضعگیری اعلام تردید در مالکیت جزایر سه گانه گفت
میخوای گاز اروپا را تأمین کنی؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
خودمون داریم یخ میزنیم و با افت و قطعی گاز مواجه ایم
از یک طرف با بوق و کرنا همه جا جار میزنند. که زندانی,ها را آزاد کردند از طرف دیگر دسته دسته مردم را روانه زندان می کنند نمی دانم قسم حضرت عباس,را باید باور کنم یا دم خروس را
امامان جمعه خودشان بهتر می داند . مشکل اینجاست که به آنچه می گویند باور پیدا کنند .
سردار می گوید کار آمدی موج میزند .
حافظ می فرماید .
شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین حایل
کجا دانند حال ما سبکباران ساحل ها
فرمانده انتظامی سابق چابهار به ۱۵ ماه حبس تعزیری? بابت تجاوز 15 ماه حبس؟
واقعا در دوران عجیبی زندگی میکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
!!حکم این ملعون باید محاربه و اعدام باشه
ائمه جمعه و بقیه هر موقع یک هفته بدون محافظ در خیابان و کوچه و بازار ظاهر شدند من چشم بسته همه حرفهایشان را قبول می کنم اگر ادعاهایتان درست است بدون محافظ در خیابان ها و بین مردم حضور پیدا کنید چطور یک نخست وزیر یا رییس جمهور اروپایی زنبیل دست می گیرد به راحتی به سوپر مارکت می رود خرید می کند؟ مگر ادعای امنیت داشتن گوش فلک را کر نکرده است؟ بالاخره امنیت هست یا نیست؟ چه کار کرده اید که حتی داخل کشور در بین مردم نمی توانید ظاهر شوید؟!!!!!
زمستان گذشت و رو سیاهی به ذغال
تصمیمات غلط صرفا احساسی مسئولان به نام عدالت در پرداخت ،یکی از دلایلی است که دولت را در کنترل تورم ناتوان کرده است.
ماشين نداريد بنزين داريد !!
-----------------------
برادر سال هاست كه با نداشتن خودرو كنار آمده ام و يك جوري خود را راضي كرده ام كه : مگه همه ماشين دارن ؟ حالا اگر ماشين نداشته باشم آسمون پايين مي آد ؟ عيال هم ميگه :
-- خدا كنه تن مون سالم باشه ، دل مون خوش باشه ، عيب نداره مرد ! خدا كنه سايه ات بالاي سرمون باشه ! من يك نخ موي تو با صد تا ماشين عوض نمي كنم ، بلكه با هزار تا ،...ماشين مي خوام چه كار ؟ ... مگه ننه و باباهاي ما ، اجداد ما ماشين داشته اند ؟ ... خدا رحمت كنه داييم اوسا رحمت لحاف دوز ، اگر ماشين نداشت ، اگر تو جاده نمي رفت ، شايد تا نود سال عمر مي كرد » !!
اما حالا كه قراره بنزين بدهند ( گرچه در حد حرفه و فعلاً نه به دارهست و نه به بار ) با هر بار كه سهميه واريز بشود، زخمم تازه خواهد شد كه : اي داد و بيداد ، صد داد وبيداد ... حالا با اين بنزين بدو ن ماشين چه كار بكنم ؟
حيف و صد حيف ... اگر ماشين داشتم ! ... اين طرف ... آن طرف طرف .. سفر شمال ... سفر جنوب ... زيارت !
اما افسوس .... هي ي ي ي ي يي ي روزگار !!
--- چه فرمايش ميدي عيال ؟ ... بلندتر بفرما !!
عيال ميگه :
-- « ديگه همه قوم و خويش ها و همسايه ها توقع دارند كه ما بنزين مون بدهيم به اونا ... ديگه روي مان مي شود كه پولش را بگيريم !! ... آش نخورده و دهن سوخته » !! ... انگاري عيال بد نميگه ها !
به هر حال برادر آيا هر بار كه سهميه بنزينم واريز شد ، يعني شارژ شد ( عرض كردم فعلاً كه وعده است ، شايد هم وعده سر خرمن ) آيا هر بار زخمم تازه نخواهد شد ؟ زخم بي ماشيني را عرض مي كنم ؟ ... بله ؟
فقط 15 ماه حبس؟؟؟؟؟؟
اگه قیمت دلار فردا کاهش پیدا نکنه خیلی از مردم روحیه خودشون رو از دست میدن
حقوق نجومی دریافتی بعضیا در کشور موج میزنه
خداحافظ فرمانده چابهار
آقای علم الهدا کاری به کم یا زیاد شرکت کردن نداریم ولی شما این آمار دقیق را از کجا اوردین؟ مگه تک تک رو‌ شمارش کردید؟
نفروشید نفروشید نفروشید دین خود را برای دنیای مردم نفروشید جرم فرمانده انتطامی چابهار مشخص است فردا باید جواب بدید
بیچاره فرمانده انتطامی چاه بهار . معلوم نشد جرمش چی بوده
الم اُل هدا خبر داره ایران چقدر جمعیت داره ؟
تابناک بسیاری از خوانندگان سایت را فقط به رای دادن محدود کرده و هرگز نظرشان را منعکس نمیکنه اینکه نظر نمیگذاری چیه
این همه دنبال آوردن زنان در محیط هیجانی مردان برای چی هست؟؟؟؟
مسولین صدرصد در ایران زندگی نمی کنند چون آمار درست ندارند.
کارآمدی موج می زنه اما یه قیمت خودرو رو نتونستین مشخص کنین
حکم تجاوز به دختر نوجوان اعدام است ان هم در ان مقام که ابروی نظام رو برد
بخاطر تجاوز فرمانده انتظامی چابهار مردم خواهان مجازات او شدند ومتاسفانه کشتار معترضین در روز جمعه زاهدان وخاش بوجود امد حالا بعد از مرگ سهراب 15 ماه حبس داده شد که باید سنگسار شود
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022