بازدید 2678

امیر قطر با ماکرون دیدار کرد

دیوان امیری قطر از دیدار تمیم بن حمد آل ثانی امیر این کشور با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در سفر به پاریس خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۴۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۲ 16 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، دیوان امیری قطر از دیدار شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر این کشور با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در سفر به پاریس خبر داد.

بر اساس این گزارش، امیر قطر شامگاه چهارشنبه در دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه، پیرامون روابط دوجانبه بین دو کشور و راهکارهای تقویت آن رایزنی کرد.

تلاش‌ها پیرامون امدادرسانی جهت مقابله با فاجعه زلزله ویرانگری که هفته گذشته در ترکیه و سوریه روی داد از دیگر محورهای مورد بحث در دیدار امیر قطر و رئیس جمهور فرانسه اعلام شده است.

دیوان امیری قطر گفت: در این دیدار روابط دوستی و همکاری بین دو کشور و راهکارهای توسعه و ارتقای آن در زمینه‌های مختلف و نیز شماری از موضوعات دارای اهمیت مشترک مورد بحث قرار گرفت.

دیوان امیری قطر افزود که کمک‌های بین المللی برای مقابله با پیامدهای زلزله ویرانگر در ترکیه و سوریه و نیز تحولات منطقه‌ای و بین المللی در رأس موضوعات مورد بحث قرار داشت.

امیر قطر نیز پس از این دیدار و ترک فرانسه در پیامی توئیتری نوشت: ما روابط راهبردی و مستحکمی با فرانسه داریم که به فضل اهتمام مشترک نسبت به تقویت آن در زمینه‌های مختلف همواره رو به افزایش است و سفر امروز به فرانسه بهترین گواه آن است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
وب گردی