بازدید 5949
۷

صدور احکام رتبه‌بندی معلمان بازنشسته از امروز

کارگروه اجرایی رتبه‌بندی معلمان وزارت آموزش و پرورش اخیرا در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که صدور احکام رتبه‌بندی بازنشستگان مشمول قانون رتبه‌بندی معلمان از امروز، یکشنبه، ۲۳ بهمن اجرا می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۳۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸ 12 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، در اطلاعیه مذکور خطاب به روسای هیئت ممیزه رتبه‌بندی معلمان استان‌ها قید شده است که «حسب برنامه‌ریزی انجام شده در هیئت ممیزه مرکزی، صدور احکام رتبه‌بندی همکاران بازنشسته مشمول طرح رتبه بندی معلمان از تاریخ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ اجرا خواهد شد. مقتضی است مسئولین میز کار رتبه‌بندی استان و مناطق نسبت به تمهید مقدمات، برنامه‌ریزی و اجرای مناسب، فرایند صدور احکام بازنشستگان در ادارات کل استان‌ها و مناطق تابعه اقدام کنند.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است: «بدیهی است احکام شاغلان نیز بلافاصله پس از طی مراحل اجرایی صادر خواهد شد. شایسته است هماهنگی و آمادگی عوامل اجرایی صدور احکام در سطح استان و مناطق در هفته جاری به‌صورت تمام وقت مورد نظر قرار گیرد.»

اما بازنشستگان مشمول رتبه‌بندی چه کسانی هستند؟ مرکز منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه‌ای که مهرماه سال جاری ابلاغ کرده بود درباره نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی و اعمال مزایای رتبه‌بندی برای بازنشستگان به نکاتی اشاره کرده است که در ذیل می‌آید:

- به استناد ماده ۷۸ قانون استخدام کشوری، میزان حقوق بازنشستگی عبارت است از؛ میانگین حقوق و مزایای مشمول کسور دو سال آخر خدمت مستخدم که به ازای هرسال خدمت مازاد بر ۳۰ سال نیز ۲.۵ درصد به حقوق بازنشستگی افزوده می‌شود. لذا به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تجارب همکاران و بهره‌مندی کامل از مزایای رتبه‌بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحدهای آموزشی و در پست‌های آموزشی حسب تشخیص و موافقت در کمیته راهبری توسعه مدیریت استان و با در نظر گرفتن شاخص‌ها و ضوابط متعددی از جمله نیاز و ضرورت استان، کارایی، عملکرد و توانایی فرد، عدم وجود مازاد نیرو در رشته شغلی موردنظر و ... بلامانع است.

- افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه‌بندی) به بعد به‌افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند، از مزایای رتبه‌بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار و احکام بازنشستگی آنان برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۷
راستی چه خبر از فوق العاده ویژه نیروهای اداری و خدماتی مدارس بیشترین کار کمترین حقوق آیا چشم بینایی نیست تا این دوتا گروه را ببیند که در چه سختی هستند شما وجدان دارید؟
فقط حرف
خدا کندمثل همسانسازی حقوق بازنشستگان کشوری در سطح حرف و وعده نباشد
چرا همسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی را اجرا نمی کنید مگه نه اینکه نص صریح قانون است که بازنشستگان 90% حقوق شاغلین همتراز را دریافت کنند چرا این را اجرا نمی کنید
پاسخ ها
فرهنگ
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۳
قانون نیست.مصوبه دولت قبل است.
چرا باید به بازنشسته ها رتبه بندی داده شود؟!!!!!
باید به معلم هایی که در حال پرورش بچه های ما هستند، رتبه بندی داده شود تا معلم، دغدغه مسایل مالی نداشته باشد و بتواند نسل بعدی را بسیار خوب تربیت کند.
باید به جوانان توجه شود نه بازنشستگان.
جوانان باید خانه دار شوند و تشکیل خانواده دهند و بچه دار شوند و جمعیت زیاد شود. بازنشسته چکار میتواند بکند؟؟؟؟؟؟؟
توجه بیش از حد به بازنشستگان، خیانت در حق نسل آینده هست.
در حد گذران زندگی به بازنشسته توجه شود نه بیشتر.
منتظریم بسم الله
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی