بازدید 6473

سوادکوه و ایزدشهر رکورددار بیشترین بارش برف و باران

بیشترین بارش برف و باران چهار روز گذشته در دلیر سوادکوه و ایزدشهر ثبت شد.
کد خبر: ۱۱۶۳۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۳ 11 February 2023


به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی هواشناسی مازندران، کارشناس هواشناسی مازندران گفت: بیشترین میزان بارش باران از سه شنبه ۱۸ بهمن تا صبح امروز به ترتیب ۱۳۶، ۱۲۶، ۱۱۲، ۹۶، ۸۷ و ۷۸ میلیمتر در ایزدشهر، وزرامحله محمودآباد، سنگ پشته رامسر، قراخیل قائم شهر، بابلسر و ساری ثبت شد.

فرجی افزود: در این مدت بیشترین میزان بارش برف در ارتفاعات غربی استان از امل تا رامسر ۳۳ تا ۶۶ سانتی متر ثبت شد که به ترتیب ۶۶، ۶۵، ۶۳، ۶۱، ۶۰، ۵۶، ۵۰، ۳۳ سانتی متر در تیلم سوادکوه، آلاشت، شانه تراش تنکابن، سیاوش محله ساری، دلیر چالوس، شورآب سوادکوه، ورکی ساری و پل سفید سوادکوه ثبت شد.

او گفت: با توجه به خروج سامانه سرد بارشی از اواخر وقت دیشب مازندرانی صبح سردی را امروز پشت سر گذاشتند بطوریکه حداقل دما در بلده به ۱۶ درجه زیر صفر رسیده است. هوای استان از امروز تا سه شنبه نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

خبر دیگر اینکه، جاده چالوس که به دلیل ریزش بهمن و نداشتن ایمنی کافی بسته شده بود دقایقی قبل با تلاش راهداران بازگشایی شد.

مرکز مدیریت راه‌های مازندران اعلام کرد: جاده چالوس مسیر (رفت و برگشت) و آزادراه تهران – شمال به دلیل ریزش بهمن و نداشتن ایمنی کافی پیش از ظهر امروز بسته شده بود با تلاش راهداران و پلیس راه این مسیر نمک پاشی و برف روبی و بازگشایی شد.

رانندگان از توقف در معابر کوهستانی پرهیز کنند چرا که احتمال سقوط بهمن، ریزش سنگ و رانش کوه در محورهای کوهستانی استان وجود دارد. پلیس راه مازندران از رانندگان خواست برای تردد در محورهای کوهستانی حتما تجهیزات زمستانه از جمله زنجیر چرخ، چراغ مه شکن، پتو، غذای گرم و سوخت به اندازه کافی به همراه داشته باشند و از عجله و شتاب بی مورد بپرهیزند.

هم اکنون ترافیک در جاده‌های هراز محدوده‌های بایجان و پیست آبعلی، سوادکوه محدوده‌های پل سفید و طالع و چالوس حدفواصل میانگ تا مجلار، دزدبند تا انارک و محدوده‌های سیاه بیشه و ورودی تونل البرز سنگین است. آمد وشد خودروها در جاده‌های کیاسر و محدوده درون شهری عادی و روان، اما به علت بارش برف شب گذشته لغزنده است.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ و پیش شماره ۰۱۱ شبانه روز آماده پاسخگویی درباره وضع راه‌های استان است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی