بازدید 2879

آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۹ بهمن/ فوت ۳ بیمار در شبانه روز گذشته

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۵ میلیون و ۴۰۲ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از صد تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی‌شان بستری هستند و حال ۲۲۲ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۱۶۳۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶ 08 February 2023
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۵ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۵۸۱ دوز اول و ۵۸ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۱۰۶ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۳۱ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۹۹۰ نفر دوز سوم و بالاتر را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۵ میلیون و ۴۰۲ هزار و ۶۷۷ دوز واکسن تا به امروز.

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۴۹ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۱۴۴ تن رسید.

در ۲۴ ساعت گذشته، ۳ تن از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۷۷۱ تن رسید. این در حالی است که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۹۹۶ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۲۲۲ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۵ میلیون و ۹۵ هزار و ۹۶۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان وضعیت قرمز، ۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۰۵ شهر در وضعیت زرد و ۳۴۱ شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۱.۹ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸.۱ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۰ درصد است.

 

 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
وب گردی